_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα . Επειδή υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έχω περάσει ιατρική ( η οποία αν δεν κάνω λάθος βρίσκεται στο Γουδί ), ποια περιοχή προτείνετε για ενοικίαση ενός ασφαλούς ,όχι πολύ ακριβού σπιτιού;Εχω ακούσει για αμπελοκηπους και για Ζωγράφου περισσότερο .Εσείς έχετε να προτείνετε κάτι , κάποια συμβουλή;
Ζωγράφου. Αν το ψάξεις, θα βρείς και χαμηλά ενοίκια λογικά. Πάντως όσο πιο κοντά στη σχολή είσαι, τόσο μεγαλύτερες τιμές ίσως συναντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antpal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Antpal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Ζωγράφου. Αν το ψάξεις, θα βρείς και χαμηλά ενοίκια λογικά. Πάντως όσο πιο κοντά στη σχολή είσαι, τόσο μεγαλύτερες τιμές ίσως συναντήσεις.

Βασικά, θα ήθελα κοντά στη σχολή για να γλιτώσω όσο γίνεται τις συγκοινωνίες (λόγω απεργιών κ.α.).Το θέμα όμως είναι να μην είναι υπερβολικά υψηλά τα ενοίκια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Βασικά, θα ήθελα κοντά στη σχολή για να γλιτώσω όσο γίνεται τις συγκοινωνίες (λόγω απεργιών κ.α.).Το θέμα όμως είναι να μην είναι υπερβολικά υψηλά τα ενοίκια .
Τα ενοίκια είναι φυσιολογικά για την πόλη.Το πρόβλημα είναι οι συγκοινωνίες και το κατά πόσο θα βγαίνεις εσύ το βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Βασικά, θα ήθελα κοντά στη σχολή για να γλιτώσω όσο γίνεται τις συγκοινωνίες (λόγω απεργιών κ.α.).Το θέμα όμως είναι να μην είναι υπερβολικά υψηλά τα ενοίκια .
Πιστεύω πως υπάρχουν τιμές για όλες τις προτιμήσεις, αρκεί να ψάξεις αρκετά. Ο αδερφός μου που σπουδάζει στην Ιατρική πιο πέρα απο την πλατεία έχει νοικιάσει και έχει καταβολευτεί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antpal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Antpal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Σε αυτές τις περιοχές (Γουδί -Ζωγράφου ) έχει μετρό για τις μετακινήσεις ;Σε μια τόσο χαοτική πόλη νομίζω θα χρειαστεί .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Σε αυτές τις περιοχές (Γουδί -Ζωγράφου ) έχει μετρό για τις μετακινήσεις ;Σε μια τόσο χαοτική πόλη νομίζω θα χρειαστεί .
Έχει στάσεις λεωφορείου. Εγώ που ήθελα να πάω στο ΟΑΚΑ πήγα με τα πόδια με τον αδερφό μου στο μετρό για να το πάρουμε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Σε αυτές τις περιοχές (Γουδί -Ζωγράφου ) έχει μετρό για τις μετακινήσεις ;Σε μια τόσο χαοτική πόλη νομίζω θα χρειαστεί .

Έχει στον Ευαγγελισμό μετρό.Μέχρι τις 2 το βραδυ είναι το σάββατο αν θυμάμαι καλά.Αν μείνεις ζωγράφου,θα έχεις το πρόβλημα , ότι δεν υπάρχουν πάρα πολλά πράγματα να κάνεις, και είναι σχετικά μακρυά να πας ζωγράφου-ευαγγελισμό.Και τα λεωφορεία κλείνουν στις 12.

@Νηρηίς : Τα λεωφορεία είναι μέχρι τις 12 , και τα δρομολογιά τους το βράδυ (μετά τις 10) αραιά και που , σε αυτές τις περιοχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
@Νηρηίς : Τα λεωφορεία είναι μέχρι τις 12 , και τα δρομολογιά τους το βράδυ (μετά τις 10) αραιά και που , σε αυτές τις περιοχές.
Δεν απολαμβάνουν όλοι τη νυχτερινή διασκέδαση. Φαντάστηκα πως το απόγευμα για καφέ/βόλτα/περπάτημα/κ.τ.λπ. ενδιαφερόταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Δεν απολαμβάνουν όλοι τη νυχτερινή διασκέδαση. Φαντάστηκα πως το απόγευμα για καφέ/βόλτα/περπάτημα/κ.τ.λπ. ενδιαφερόταν.

Ναι ,είναι πολύ καλά για να πας κανένα καφέ ή χαλαρό ποτό ζωγράφου.Για νυχτερινή διασκέδαση , αλλάζουν τα πράγματα και πρέπει να πάρεις μετρό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ναι ,είναι πολύ καλά για να πας κανένα καφέ ή χαλαρό ποτό ζωγράφου.Για νυχτερινή διασκέδαση , αλλάζουν τα πράγματα και πρέπει να πάρεις μετρό
Όσοι την προτιμάτε(τη νυχτερινή διασκέδαση), προβληματιστείτε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna-what if??

Νεοφερμένος

Η anna-what if?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Εγω ειμαι περιπου 260 μορια πιο κατω..:(αν πεσουν πολυ οι βασεις,οπως λενε,θα το πιασω, αλλιως Παντειο :)

Σε μια βδομάδα θα ξέρουμε! Ως τότε..υπομονή!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εγω βρηκα σπιτι αιγαλεω τρυαρι χωρις κοινοχρηστα 55 τετραγωνικα 180 ευρω 4 τετραγωνα απο το τει αιιγαλεου :DDD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antpal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Antpal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Για αμπελοκήπους τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
εγω βρηκα σπιτι αιγαλεω τρυαρι χωρις κοινοχρηστα 55 τετραγωνικα 180 ευρω 4 τετραγωνα απο το τει αιιγαλεου :DDD

Εεε ναι !Άλλο αιγάλεο , άλλο Αθήνα , που σε τσεκουρώνουν επειδή είναι κοντά σε Πανεπιστήμειο/Πολυτεχνείο και κέντρο και μετρό. (nice price btw).

Αντιπαλ:Εγώ προτιμώ Αμπελόκηπους , επειδή είσαι πιο κοντά στο μετρό και μπορεί να βγεις καμία φορά και να γυρίσεις πιο αργά.Αν δεν σε ενδιαφέρει η νυχτερινή ζωή , τότε ζωγράφου , που θα είσαι πιο κοντά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikicr7

Νεοφερμένος

Η aggelikicr7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Γειαα σας..Πηγα χτες στην Αθήνα και βρήκα τελικά μια γκαρσονιέρα 40 τμ η οποια ειναι 5 λεπτά με τα πόδια απο τη Φιλοσοφική σχολή..Το μονο που με απασχολεί είναι αν κοντά υπάρχουν καφετέριες και αν είμαι κοντά στο μετρό.Αλλά με τον καιρό θα μάθωω..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Γειαα σας..Πηγα χτες στην Αθήνα και βρήκα τελικά μια γκαρσονιέρα 40 τμ η οποια ειναι 5 λεπτά με τα πόδια απο τη Φιλοσοφική σχολή..Το μονο που με απασχολεί είναι αν κοντά υπάρχουν καφετέριες και αν είμαι κοντά στο μετρό.Αλλά με τον καιρό θα μάθωω..:)

καφετεριες εχει στου ζωγραφου αρκετες ,αλλα το μετρο ειναι αρκετα μακρια (ευαγγελισμος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Γειαα σας..Πηγα χτες στην Αθήνα και βρήκα τελικά μια γκαρσονιέρα 40 τμ η οποια ειναι 5 λεπτά με τα πόδια απο τη Φιλοσοφική σχολή..Το μονο που με απασχολεί είναι αν κοντά υπάρχουν καφετέριες και αν είμαι κοντά στο μετρό.Αλλά με τον καιρό θα μάθωω..:)

Αν επιτρεπεται ποσο πανω κατω παει το μαλλι ;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Studentpro

Νεοφερμένος

Η Studentpro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μάλλον εγώ θα είμαι στο τμήμα του ΜΜΕ ΕΚΠΑ
Σε ποια περιοχή είναι καλύτερα να βρω σπίτι , και αν γίνετε να πηγαίνω με τα πόδια στη σχολή ;
Αν μπορούσατε να με βοηθήσετε θα ήταν πολύ καλό
επειδή δεν γνωρίζω και πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikicr7

Νεοφερμένος

Η aggelikicr7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
230 :))

θα μπορώ όμως να έχω με την αστική συγκοινωνία προσβαση στο μετρο έτσι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
230 :))

θα μπορώ όμως να έχω με την αστική συγκοινωνία προσβαση στο μετρο έτσι;;

Σαφως!!:) Αλλα μεχρι τις 12!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top