DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αγια Παρασκευη εχει σκεφτει κανεις να μεινει;

Ειναι πολυ καλη επιλογη αλλα η Αγια Παρασκευη ειναι σχετικα ακριβη, βεβαια δν ξερω πως εχουν διαμορφωθει οι τιμες τωρα. Εχει μετρο, εχει δικια της αγορα και μαγαζια για φαγητο-ποτο κλπ, στο Συνταγμα εισαι σε 15-20', ειναι ησυχη περιοχη οποτε δν βρισκω κατι πολυ αρνητικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostasoeoeoe

Νεοφερμένος

Ο Kostasoeoeoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Αθηναιος ειμαι.Μενω Αγια Παρασκευη.Και την προτεινω ανεπιφυλακτα αλλα δεν ξερω τι τιμες παιζονται με ενοικια.Παντως ειναι ησυχη περιοχη σε σχεση με αρκετες αλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Αθηναιος ειμαι.Μενω Αγια Παρασκευη.Και την προτεινω ανεπιφυλακτα αλλα δεν ξερω τι τιμες παιζονται με ενοικια.Παντως ειναι ησυχη περιοχη σε σχεση με αρκετες αλλες.

Είναι κάπως μακρύα πάντως από το κέντρο για φοιτητή.Επιπλέον αν ξέρει κάποιος τι παίζει για ενοίκια να μας πει,γιατί είναι πολύ καλή περιοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna-what if??

Νεοφερμένος

Η anna-what if?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Όχι, πήγαινε σε άλλο ποστ :P

Το τμημα επικοινωνιας κ μμε του εκπα εχω δηλωσει κι εγω ως πρωτη επιλογη κ εχω την ιδια απορια.Που βολευει να νοικιασω σπιτι;Ξερω οτι τα περισσοτερα μαθηματα γινονται στη νομικη αλλα εχω ακουσει οτι καποια αλλα γινονται στην ερμου κ σε αλλες οδους..Μηπως ξερει κανεις σε ποιες περιοχες να ψαξω για σπιτι αν περασω στο τμημα δημοσιογραφιας του παντειου;

Εγώ τελικά θα μείνω Πανόρμου γιατί θα είμαι κοντά στο μετρό οπότε η μετακίνηση θα είναι πολύ εύκολη.

Υ.Γ: Λες να είμαστε στην ίδια σχολή; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkap

Νεοφερμένος

Ο xkap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω κατι?? Οσοι ειστε απο αθηνα μπορειτε να με βοηθησετε!! Λοιπον εγω ειμαι απο ηρακλειο και περναω ή Πειραια ή Αθηνα! Το θεμα μου ειναι, μπορω ακομα κι αν περασω στο παπει να βρω σπιτι αθηνα και οχι πειραια? δηλαδη με βολευει να κανω κατι τετοιο? αα και ακομα και αν μεινω πειραια θα ειναι ευκολη η μετακινηση μου στο κεντρο της αθηνας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Για ποιο λογο;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω κατι?? Οσοι ειστε απο αθηνα μπορειτε να με βοηθησετε!! Λοιπον εγω ειμαι απο ηρακλειο και περναω ή Πειραια ή Αθηνα! Το θεμα μου ειναι, μπορω ακομα κι αν περασω στο παπει να βρω σπιτι αθηνα και οχι πειραια? δηλαδη με βολευει να κανω κατι τετοιο? αα και ακομα και αν μεινω πειραια θα ειναι ευκολη η μετακινηση μου στο κεντρο της αθηνας??

Μη φανταστεις οτι ειναι και καμια τεραστια αποσταση. Πρωτη προτεραιοτητα να σε βολευει η συγκοινωνια ανεξαρτητα που θα μενεις. Αλλα αν περασεις Αθηνα ειναι ασκοπο να πας τοσο νοτια να μεινεις, θα τρως πολλη ωρα καθε μερα στα πηγαινε-ελα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkap

Νεοφερμένος

Ο xkap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
μα αν περασω αθηνα εννοειτε πως δεν θα μενω πειραια :Ρ εγω μιλαω για τον αν περασω πειραια! θα ειναι ευκολο να μετακινουμαι αν μενω αθηνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
μα αν περασω αθηνα εννοειτε πως δεν θα μενω πειραια :Ρ εγω μιλαω για τον αν περασω πειραια! θα ειναι ευκολο να μετακινουμαι αν μενω αθηνα?

Λογικα εννοεις κεντρο, οχι δεν σε συμφερει. Μπορεις να μεινεις πχ Καλλιθεα αν βολευουν οι συγκοινωνιες που ειναι πιο κοντα στο κεντρο της Αθηνας απο τον Πειραια. Παντως οπωσδηποτε κοντα σε τρενο, τα εχουμε πει και πιο πανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicolettasp

Νεοφερμένος

Η Nicolettasp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
μα αν περασω αθηνα εννοειτε πως δεν θα μενω πειραια :Ρ εγω μιλαω για τον αν περασω πειραια! θα ειναι ευκολο να μετακινουμαι αν μενω αθηνα?

Και Καλλιθέα σε βολεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

C.D.Papaïoannou

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος Παπαϊωάννου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Πρόκειται να σπουδάσω στην Αθήνα και συγκεκριμένα στο τμήμα ΗΜΜΥ του ΕΜΠ.
Έχοντας ζήσει όλη τη ζωή μου στη Θεσσαλονίκη δεν είμαι καθόλου εξοικειωμένος με τις περιοχές αλλά και γενικότερα τη ζωή στην Αθήνα, φοιτητική και μη, οπότε καταφεύγω σε εσάς για μια συμβουλή.
Θα ήθελα λοιπόν να με διαφωτίσετε για τις περιοχές που θα μπορούσα να νοικιάσω σπίτι, για τη ζωή στην πρωτεύουσα, τι θα πρέπει να προσέξω, πόσα χρήματα θα χρειαστούν για τη μετακόμιση αλλά και πόσα θα χρειαστούν το μήνα, όπως αυτά προκύπτουν από την εμπειρία σας.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους! :)

Επισήμανση: To παρόν μήνυμα προήλθε απο μήνυμα με παρόμοιο περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tvtb

Νεοφερμένος

Η tvtb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Όχι, πήγαινε σε άλλο ποστ :P



Εγώ τελικά θα μείνω Πανόρμου γιατί θα είμαι κοντά στο μετρό οπότε η μετακίνηση θα είναι πολύ εύκολη.

Υ.Γ: Λες να είμαστε στην ίδια σχολή; :)
Λες?Εχω δηλωσει ως πρωτη επιλογη μμε στο εκπα και στη συνεχεια επικοινωνιας μεσων και πολιτισμου παντειου..αν οι βασεις πεσουν λιγο θα περασω στο εκπα:)..αν ομως οχι τοτε παντειο.Εσυ περνας σιγουρα εκπα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna-what if??

Νεοφερμένος

Η anna-what if?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Λες?Εχω δηλωσει ως πρωτη επιλογη μμε στο εκπα και στη συνεχεια επικοινωνιας μεσων και πολιτισμου παντειου..αν οι βασεις πεσουν λιγο θα περασω στο εκπα:)..αν ομως οχι τοτε παντειο.Εσυ περνας σιγουρα εκπα?

Ναι, είμαι αρκετά πιο πάνω, οπότε μπαίνω σίγουρα στο εκπα. Πάντως η βάση θα πέσει λογικά γιατί αυξήθηκαν και οι θέσεις των εισακτέων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Στον πειραιά πως είναι τ πράγματα;είναι το ίδιο άσχημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Στον πειραιά πως είναι τ πράγματα;είναι το ίδιο άσχημα;

Όχι!Είναι πολύ καλύτερα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
πρεζάκια έχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
πρεζάκια έχει;

παντου υπαρχουν πρεζακια.


υγ.παω για ενεση και επιστρεφω:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tvtb

Νεοφερμένος

Η tvtb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ναι, είμαι αρκετά πιο πάνω, οπότε μπαίνω σίγουρα στο εκπα. Πάντως η βάση θα πέσει λογικά γιατί αυξήθηκαν και οι θέσεις των εισακτέων!
Εγω ειμαι περιπου 260 μορια πιο κατω..:(αν πεσουν πολυ οι βασεις,οπως λενε,θα το πιασω, αλλιως Παντειο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.

Antpal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Antpal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα . Επειδή υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έχω περάσει ιατρική ( η οποία αν δεν κάνω λάθος βρίσκεται στο Γουδί ), ποια περιοχή προτείνετε για ενοικίαση ενός ασφαλούς ,όχι πολύ ακριβού σπιτιού;Εχω ακούσει για αμπελοκηπους και για Ζωγράφου περισσότερο .Εσείς έχετε να προτείνετε κάτι , κάποια συμβουλή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top