Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Μάλλον περνάω πειραιά και είμαι αρκετά προβληματισμένη με την απόσταση.. θα μένω στο Ν.ψυχικό κοντά στην ελληνορώσων για την ακρίβεια και απο τον πειραία είναι αρκετάά μακριά..μερικοί μου είπαν ότι κακώς τον έβαλα απο τα πρώτα γιατί η απόσταση είναι μεγάλη,θα κουράζομαι να πηγαίνω κλπ..δεν ξέρω τι να πω,δεν είχα και άλλη επιλογή γιατί σε αυτό το πανεπιστήμιο έπιανα το τμήμα που θέλω..εκτός και αν γίνει κανένα θαύμα και περάσω ασοεε:p

Ακυρο αλλα απο ψυχικο πως πηγαινεις πειραια;; :P .μην μου πεις λεωφορειο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Ελατε παιδια..... ολοι αθηνα φετοος! !! :) Εγω περναω νομικη- λογικα- και θα μεινω Περιστέρι .

Με λεωφορείο θα πας μέσα; Κι εγώ Νομική και θα μείνω Δάφνη μάλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Με λεωφορείο θα πας μέσα; Κι εγώ Νομική και θα μείνω Δάφνη μάλλον.

Μενω διπλα στ μετρο (τοπος μονιμης κατοικιας ) και βολευει παρα πολυ.Κατεβαινεις Πανεπιστημιο κ απο εκει οι εγκαταστασεις τις νομικης ειναι ολες σ μια ακτινα 150-200 μετρων !! Για Δαφνη το χεις ψαξει αν βολευει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Μενω διπλα στ μετρο (τοπος μονιμης κατοικιας ) και βολευει παρα πολυ.Κατεβαινεις Πανεπιστημιο κ απο εκει οι εγκαταστασεις τις νομικης ειναι ολες σ μια ακτινα 150-200 μετρων !! Για Δαφνη το χεις ψαξει αν βολευει ?

Α οκ. Και γω από μετρό Δάφνης θα κατεβαίνω Πανεπιστήμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Α οκ. Και γω από μετρό Δάφνης θα κατεβαίνω Πανεπιστήμιο.
Αν μενεις κοντα στο μετρο εισαι μια χαρα , συμφοιτητα ! :ΡΡ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Οσοι ερθετε να μεινετε με το καλο στην πολη μας, μην χασετε για κανενα λογο την ευκαιρια να μεινετε εστω και 5 μερες τον Αυγουστο. Ειναι φανταστικα, εχει φυγει ο κοσμος, ειναι ησυχο το κεντρο, εχει εκπτωσεις, βρισκεις και παρκινγκ που λεει ο λογος. Ολα πιο ανετα, ολα πιο ευκολα. Ωρα αιχμης και στα τρενα βρισκεις και να κατσεις (σε αντιθεση με τον Ιουλιο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Οσοι ερθετε να μεινετε με το καλο στην πολη μας, μην χασετε για κανενα λογο την ευκαιρια να μεινετε εστω και 5 μερες τον Αυγουστο. Ειναι φανταστικα, εχει φυγει ο κοσμος, ειναι ησυχο το κεντρο, εχει εκπτωσεις, βρισκεις και παρκινγκ που λεει ο λογος. Ολα πιο ανετα, ολα πιο ευκολα. Ωρα αιχμης και στα τρενα βρισκεις και να κατσεις (σε αντιθεση με τον Ιουλιο).


Eπιβεβαιωμένο αυτό που λέει ο συμφορουμίτης..... Τον Αύγουστο η Αθήνα μοιάζει με επίγειο παράσεισο.'Ισως όχι το κέντρο, όπως πάντα αλλά τα προάστια..... <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Eπιβεβαιωμένο αυτό που λέει ο συμφορουμίτης..... Τον Αύγουστο η Αθήνα μοιάζει με επίγειο παράσεισο.'Ισως όχι το κέντρο, όπως πάντα αλλά τα προάστια..... <3

μπα; καλα θα αλλαξεις αποψη ως φοιτητρια σχετικα με το κεντρο. οσο αφορα στην αθηνα τον αυγουστο παντως, οντως ειναι πιο ηρεμη απο οποιαδηποτε αλλη εποχη. αλλα νταξει μην αφησετε ξερω γω διακοπες στο νησι για να πατε πρωτευουσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
μπα; καλα θα αλλαξεις αποψη ως φοιτητρια σχετικα με το κεντρο. οσο αφορα στην αθηνα τον αυγουστο παντως, οντως ειναι πιο ηρεμη απο οποιαδηποτε αλλη εποχη. αλλα νταξει μην αφησετε ξερω γω διακοπες στο νησι για να πατε πρωτευουσα :P

Μπορεις διακοπες να πας τον Ιουλιο που η Αθηνα βραζει στη ζεστη και ολος ο κοσμος ειναι εδω, τον Αυγουστο ολα ειναι πιο ηρεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
μπα; καλα θα αλλαξεις αποψη ως φοιτητρια σχετικα με το κεντρο. οσο αφορα στην αθηνα τον αυγουστο παντως, οντως ειναι πιο ηρεμη απο οποιαδηποτε αλλη εποχη. αλλα νταξει μην αφησετε ξερω γω διακοπες στο νησι για να πατε πρωτευουσα :P

ειμαι γεννημα θρεμα αθηναια γ αυτο τ λεω.... κ τ λεω κυριως λογω εγκληματικοτητας και κατοικων στο κεντρο...(αν με πιανετε ;ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
dimitris_sm απο το ιντερνετ που είδα τι μέσο πρέπει να παίρνω,έλεγε ησάπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Τι εχουν οι κατοικοι στο κεντρο;:mad: Μενω κατα περιοδους ακριβως στο κεντρο των εξαρχειων και η αδερφη μου εδω και 12 χρονια και ειμαστε σωες :p

βασικα επειδη θα μαι αθηνα μονιμα σε καμια 15αρια μερες εχω να πω οτι βρηκαμε σπτι εξαρχεια,απεναντι απο το παλιο της αδερφης μου ακριβως , τριαρι, 180 ευρω το μηνα και με ελαχιστα κοινοχρηστα.

καλα δεν ειναι;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Τι εχουν οι κατοικοι στο κεντρο;:mad: Μενω κατα περιοδους ακριβως στο κεντρο των εξαρχειων και η αδερφη μου εδω και 12 χρονια και ειμαστε σωες :p

βασικα επειδη θα μαι αθηνα μονιμα σε καμια 15αρια μερες εχω να πω οτι βρηκαμε σπτι εξαρχεια,απεναντι απο το παλιο της αδερφης μου ακριβως , τριαρι, 180 ευρω το μηνα και με ελαχιστα κοινοχρηστα.

καλα δεν ειναι;:redface:

Σαν γειτονια δν ειναι καλη, αυτο ειναι σιγουρο. Δν ειναι το σημειο που θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Η τιμη σαν νουμερο ειναι καλη, αλλα παντα πρεπει να σκεφτεσαι το value for money. Αν εχει αυτονομια (πιθανον οχι), σε τι κατασταση ειναι, αν ειναι σε ψηλο οροφο και τα λοιπα. Ειδικα αν φανταστω οτι θα εχεις και συγκατοικο το να δινει ο καθενας 20€ παραπανω και να μενετε σε ενα καλυτερο σπιτι, νομιζω πως αξιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Τι εχουν οι κατοικοι στο κεντρο;:mad: Μενω κατα περιοδους ακριβως στο κεντρο των εξαρχειων και η αδερφη μου εδω και 12 χρονια και ειμαστε σωες :p

βασικα επειδη θα μαι αθηνα μονιμα σε καμια 15αρια μερες εχω να πω οτι βρηκαμε σπτι εξαρχεια,απεναντι απο το παλιο της αδερφης μου ακριβως , τριαρι, 180 ευρω το μηνα και με ελαχιστα κοινοχρηστα.

καλα δεν ειναι;:redface:

Δεν συμφωνώ.Περνάω συνέχεια από κέντρο και είναι χάλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Δεν συμφωνώ.Περνάω συνέχεια από κέντρο και είναι χάλια.
Αν θες μπορείς να το εξηγήσεις λιγο παραπανω αυτό και για μας που είμαστε επαρχία? :D
Ξέρω πανω κατω τι παιζει στο κέντρο, αλλά θα ήταν καλύτερο εσείς που περνατε απο εκεί ή μενετε εκεί να μας πείτε τι παρατηρείτε καθημερινά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Αν θες μπορείς να το εξηγήσεις λιγο παραπανω αυτό και για μας που είμαστε επαρχία? :D
Ξέρω πανω κατω τι παιζει στο κέντρο, αλλά θα ήταν καλύτερο εσείς που περνατε απο εκεί ή μενετε εκεί να μας πείτε τι παρατηρείτε καθημερινά...

Ναι φυσικά.

Δεν είναι από τις καλύτερες περιοχές που μπορείς να μείνεις, γιατί θα δεις "παράξενους" τύπους, από διάφορες απόψεις.Μπορεί να δεις ναρκωμανείς,έμπορους και όλα αυτά στην πλατεία . Αστυνομία υπάρχει μόνο για βιτρίνα.Επειδή είναι και το τμήμα των εξαρχίων,γίνονται καμιά φορά επεισόδια που έχουν σχέση με αναρχικούς(αυτοαποκαλούνται).

Παρόλα αυτά μου αρέσουν πολύ οι καφετέριες που έχει προς εξάρχεια-κολωνάκι.

EDIT: Μιλάω για την περιοχή των Εξαρχείων που είπε ότι νοίκιασε η rootbreaker.Το κέντρο (Σύνταγμα,Μοναστηράκι,κλπ) είναι κάπως καλύτερο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ειναι οπως τα λεει ο φιλος πιο πανω, πιθανον αν βλεπετε αγγελιες θα σας φαινεται ευκαιρια να μεινετε σε ενα απο τα κεντρικοτερα σημεια της Αθηνας με τοσο λιγα λεφτα. Δεν ειναι μια γειτονια που θα πηγαινα να μεινω και δν θα την συνιστουσα σε κανεναν που ερχεται πρωτη φορα να μεινει στην Αθηνα απο την επαρχια. Γνωριζω οτι στις επαρχιακες πολεις ακομα και στις καπως πιο μεγαλες ο κοσμος ψαχνει να μεινει στο κεντρο και ορθως διοτι εκει ειναι καλυτερα. Αυτο στην Αθηνα δεν ισχυει, οι γειτονιες του κεντρου που εχουν ενα καλο επιπεδο και ειναι προσιτες ειναι λιγες, θα ελεγα ισως οι Αμπελοκηποι ή τα Ιλισια αλλα μην περιμενετε φοβερα πραγματα, παλια σπιτια, ελλειψη παρκινγκ, φασαρια. Φυσικα ειναι ωραιο να μενεις δυο στενα απο την Βασιλισσης Σοφιας ή την Αλεξανδρας και να τα εχεις ολα στα ποδια σου. Εχει βεβαια και το κοστος του. Μην αποκλειετε τα προαστια, ιδιαιτερα αν δν ειστε πολυ ζορισμενοι οικονομικα χιλιες φορες να μεινεις στον Χολαργο ή τη Νεα Ιωνια που μενω εγω, παρα σε καποιο σαραβαλο του κεντρου. Τα προαστια ειναι σαν μικρες πολεις, τα εχουν ολα (τραπεζες, εμπορικα καταστηματα, σουπερμαρκετ, καφετεριες, μπαρ, μαγαζια για φαγητο) και μπορεις να κανεις τις δουλειες σου χωρις να τρεχεις υποχρεωτικα στο κεντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Καλα και εγω οταν πηγα πρωτη φορα πλατεια, δε διαφωνω οτι περιμενα μια φιλη για κανα μισαωρο και στεκομουν διπλα ακριβως απο το περιπτερο το πανω και επλαθα διαφορα σεναρια με το μυαλο μου,με οτι εβλεπα.
Με τον καιρο ,εμαθα να κυκλοφορω ξεροντας οτι αμα δεν ειμαι μονη ,δεν υπαρχει και ιδιαιτερος λογος ανησυχιας.
Οκ,Αθηναιοι ειστε κατι ξερετε παραπανω σιγουρα.
Αμα με βλεπετε να κανω πoστ,καλα θα ειμαι :p

edit : ακριβως κατω απο το ατυνομικο τμημα ειμαι, δεν υπαρχει σωτηρια ε; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Καλα και εγω οταν πηγα πρωτη φορα πλατεια, δε διαφωνω οτι περιμενα μια φιλη για κανα μισαωρο και στεκομουν διπλα ακριβως απο το περιπτερο το πανω και επλαθα διαφορα σεναρια με το μυαλο μου,με οτι εβλεπα.
Με τον καιρο ,εμαθα να κυκλοφορω ξεροντας οτι αμα δεν ειμαι μονη ,δεν υπαρχει και ιδιαιτερος λογος ανησυχιας.
Οκ,Αθηναιοι ειστε κατι ξερετε παραπανω σιγουρα.
Αμα με βλεπετε να κανω πoστ,καλα θα ειμαι :p

edit : ακριβως κατω απο το ατυνομικο τμημα ειμαι, δεν υπαρχει σωτηρια ε; :p

Καμια, μη σου πω θα σκασουν μυτη αναρχικοι να πετανε μολοτωφ :P:P:P:P

Αυτο το ΑΤ πρεπει να το εχουν καψει διψηφιες φορες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Καλα και εγω οταν πηγα πρωτη φορα πλατεια, δε διαφωνω οτι περιμενα μια φιλη για κανα μισαωρο και στεκομουν διπλα ακριβως απο το περιπτερο το πανω και επλαθα διαφορα σεναρια με το μυαλο μου,με οτι εβλεπα.
Με τον καιρο ,εμαθα να κυκλοφορω ξεροντας οτι αμα δεν ειμαι μονη ,δεν υπαρχει και ιδιαιτερος λογος ανησυχιας.
Οκ,Αθηναιοι ειστε κατι ξερετε παραπανω σιγουρα.
Αμα με βλεπετε να κανω πoστ,καλα θα ειμαι :p

edit : ακριβως κατω απο το ατυνομικο τμημα ειμαι, δεν υπαρχει σωτηρια ε; :p

Γενικότερα , αν έχεις παρέα είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα για να κυκλοφορείς.

Θα συνηθίσεις τους ΜΑΤατζήδες,και όλα κομπλέ :Ρ Πέρα από την πλάκα,έχω αρκετό καιρό να ακούσω κάτι,αλλά σίγουρα αφού θα μείνεις το λιγότερο 4 χρόνια θα δουν κάτι τα μάτια σου. Keep posting to know you're safe!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top