Σκουλαρίκι σε αγόρια

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
O νέος δ.ντης έχει αυτό το κόλλημα.
Ο καθηγητής απλώς βρήκε ευκαιρία να μας εκφράσει τη...γνώμη του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
σε τι σχολεία πηγαίνετε? σιριουσλι! εμένα δηλαδή με ταττο και πιρσινκγ στο χείλος έπρεπε να με έχουν αποβάλλει!
το σκουλαρηκι ειναι καθαρα γυναικειο αξεσουαρ.γιατι καποιον αντρα να τον ελκεί κάτι γυναικείο?το θεωρώ αντιαισθητικό και ορισμένες φορες και επικινδυνο.καποιοι βαζουν οπου ναναι χωρις να τηρουν απλους κανονες υγιεινης και παθαινουν μολυνσεις κλπ.το σκουλαρηκι ειναι για γυναικες αλλο αν στο περας του χρονου καποιοι το πλαασαραν και σαν μοδα στους αντρες.με την ιδια λογικη να βαζουμε και μανο και ρουζ.anyway στις ευνομουμενες δημοκρατικες χωρες ο καθενας κανει οτι θελει και βαζει ο ιδιος ορια στον ευατο του.δεν ειμαστε ισλαμ και σαουδικη αραβια.σεβασμος στην ατομικοτητα και αυτοεκφραση του καθενος πολυ απλα>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
O νέος δ.ντης έχει αυτό το κόλλημα.
Ο καθηγητής απλώς βρήκε ευκαιρία να μας εκφράσει τη...γνώμη του...

μερικοί μαλάκες οπισθοδρομικοί του δημοσίου πρέπει να καταλάβουν ότι αν θέλουν να κάνουν κάπου κουμάντο είναι στα σπίτια τους και σε αυτό όσο τους περνάει. Χαίρομαι που το έχετε αίτημα αποχής το προσωπικό στυλ (όσο αυτό δε προσβάλει το σχολικό περιβάλλον εννοείται), λυπάμαι που στον 21ο αιώνα υπάρχουν άνθρωποι όπως ο καθηγητής σου (πολύ άντρας ε? ξηγήθηκε καλά :Ρ #not) και ο νέος σου διευθυντής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Από που προκύπτει ότι το σκουλαρίκι είναι γυναικείο αξεσουάρ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
εμένα προσωπικά δεν μ'αρέσει...δεν ξέρω..νομίζω ότι δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω....βέβαια δεν είμαι και εντελώς εναντίον:hmm:..ότι θέλει κάνει ο καθένας και έχω και φίλο που φοράει σκουλαρίκι..απλά το βρίσκω περιττό για τα αγόρια.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
το σκουλαρηκι ειναι καθαρα γυναικειο αξεσουαρ.γιατι καποιον αντρα να τον ελκεί κάτι γυναικείο?το θεωρώ αντιαισθητικό και ορισμένες φορες και επικινδυνο.καποιοι βαζουν οπου ναναι χωρις να τηρουν απλους κανονες υγιεινης και παθαινουν μολυνσεις κλπ.το σκουλαρηκι ειναι για γυναικες αλλο αν στο περας του χρονου καποιοι το πλαασαραν και σαν μοδα στους αντρες.με την ιδια λογικη να βαζουμε και μανο και ρουζ.anyway στις ευνομουμενες δημοκρατικες χωρες ο καθενας κανει οτι θελει και βαζει ο ιδιος ορια στον ευατο του.δεν ειμαστε ισλαμ και σαουδικη αραβια.σεβασμος στην ατομικοτητα και αυτοεκφραση του καθενος πολυ απλα>

νιώθω συγκινημένος που αποδέχεσαι αυτό το φρικιαστικό γεγονός και δείχνεις έλεος σε όλους εμάς! είσαι μεγάλη καρδιά! να φανταστώ τη γυναίκα σου την θες με φούστα επειδή το παντελόνι ξεκίνησε ως αντρική φορεσιά ε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Από που προκύπτει ότι το σκουλαρίκι είναι γυναικείο αξεσουάρ?
ναι το 1920 εκτος απο τις γυναικες στη Σμυρνη φορουσαν σκουλαρηκι και οι αντρες.ρε θα με τρελανετε?

Από που προκύπτει ότι το σκουλαρίκι είναι γυναικείο αξεσουάρ?

νιώθω συγκινημένος που αποδέχεσαι αυτό το φρικιαστικό γεγονός και δείχνεις έλεος σε όλους εμάς! είσαι μεγάλη καρδιά! να φανταστώ τη γυναίκα σου την θες με φούστα επειδή το παντελόνι ξεκίνησε ως αντρική φορεσιά ε? :P
δεν ειναι ακριβως το ιδιο.το παντελονι περικλειει και τον ποθο των γυναικων για ισοτητα με τους αντρες και καποιες φορες εξυπηρετει και πρακτικους λογους.το σκουλαρηκι ομως?τι φανερωνει?τη διψα των αντρων να εξισωθουν με τις γυναικες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Αν θυμάμαι καλά το σκουλαρίκι το φόραγαν στην αρχαιότητα οι δούλοι για να ξεχωρίζουν από τους υπόλοιπους. Άρα δεν είναι γυναικέιο αξεσουάρ άσχετα αν στην συνέχεια φορέθηκε περισσότερο από τις γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
@cosmopolitan δεν μπορεί να τα πιστεύεις αυτά που γράφεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
δεν ειναι ακριβως το ιδιο.το παντελονι περικλειει και τον ποθο των γυναικων για ισοτητα με τους αντρες και καποιες φορες εξυπηρετει και πρακτικους λογους.το σκουλαρηκι ομως?τι φανερωνει?τη διψα των αντρων να εξισωθουν με τις γυναικες?

πρέπει ντε και καλά ένα σκουλαρίκι που ο καθένας επιλέγει που θα το βάλει να φανερώνει κάτι? το "μου αρέσει και το έχω" δεν μπορείς να το αποδεχτείς? Όπως πχ εσένα δε σου αρέσουν οι ριγέ μπλούζες και φοράς μονόχρωμες έτσι είναι και αυτό. τόσο απλό! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
ναι το 1920 εκτος απο τις γυναικες στη Σμυρνη φορουσαν σκουλαρηκι και οι αντρες.ρε θα με τρελανετε?

2011 έχουμε φίλος

δεν ειναι ακριβως το ιδιο.το παντελονι περικλειει και τον ποθο των γυναικων για ισοτητα με τους αντρες
Ναι, άλλωστε το παντελόνι θα έπρεπε να είναι και λάβαρο του φεμινισμού

το σκουλαρηκι ομως?τι φανερωνει?τη διψα των αντρων να εξισωθουν με τις γυναικες?

Πρέπει να φανερώνει κάτι? Απλά μας αρέσει, όπως σε άλλους αρέσουν τα τατουάζ, τα καπέλα, τα σκουφιά, τα φαρδιά ρούχα κτλ.

Και δύο ιστορικά στοιχεία:
- Στην εποχή του Χαλκού είχαν θρησκευτικό-μαγευτικό χαρακτήρα
- Στην Αίγυπτο, για τους άντρες ήταν σύμβολο του αξιώματός τους, για τις γυναίκες απλά διακοσμητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
πρέπει ντε και καλά ένα σκουλαρίκι που ο καθένας επιλέγει που θα το βάλει να φανερώνει κάτι? το "μου αρέσει και το έχω" δεν μπορείς να το αποδεχτείς? Όπως πχ εσένα δε σου αρέσουν οι ριγέ μπλούζες και φοράς μονόχρωμες έτσι είναι και αυτό. τόσο απλό! :D
καλε εγω δεν το αποδεχομαι τι με νοιαζει αμα ο αλλος θελει να τρυπαει τα αυτια και τις μυτες του?στους σκλαβους ηταν συμβολο της υποταγης τους στον κυριο τους και διακριτικο της ταυτοτητας τους.συμβολιζε κατι.ολα οσα γραφω τα πιστευω και τα λεω με παρρησια και τολμη.Αληθεια Αννα εσυ που σπουδαζεις και ψυχολογια θα μπορουσες να μας λυσεις αποριες.τι ειναι αυτο που ελκει τους αντρες να φορουν σκουλαρήκια εχεις αναρωτηθει πιο ενδελεχως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Για να πω την αλήθεια δεν ενθουσιάζομαι ιδιαίτερα με σκουλαρίκι σε αγόρι!! Στο αυτί ε κάπως παλεύεται όμως σε φρύδι/μύτι κλπ δεν το βρίσκω καθόλου ελκυστικό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
ναι το 1920 εκτος απο τις γυναικες στη Σμυρνη φορουσαν σκουλαρηκι και οι αντρες.ρε θα με τρελανετε?

Το 1920 οι γυναίκες στη Σμύρνη δεν κυκλοφορούσαν με φούστες πάνω από τον αστράγαλο.
Πολλά έχουν αλλάξει από τότε, example: failed.

Για να πω την αλήθεια δεν ενθουσιάζομαι ιδιαίτερα με σκουλαρίκι σε αγόρι!! Στο αυτί ε κάπως παλεύεται όμως σε φρύδι/μύτι κλπ δεν το βρίσκω καθόλου ελκυστικό....

Εμένα πάλι δεν μ'αρέσει στο αυτί. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Και όταν τα παντελόνια πρωτοφορέθηκαν από γυναίκες ο ίδιος ντόρος γινότανε. Τα αποδέχτηκε, όμως, σιγά σιγά η κοινωνία.
Κάτι ανάλογο συμβαίνει και με τα σκουλαρίκια.

Και απ την άλλη, οι τσολιάδες, άμα το πάμε έτσι φορούσανε φούστα!( :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Και όταν τα παντελόνια πρωτοφορέθηκαν από γυναίκες ο ίδιος ντόρος γινότανε. Τα αποδέχτηκε, όμως, σιγά σιγά η κοινωνία.
Κάτι ανάλογο συμβαίνει και με τα σκουλαρίκια.

Και απ την άλλη, οι τσολιάδες, άμα το πάμε έτσι φορούσανε φούστα!( :P)

χαχα... εκείνο ήταν στολή, δεν πιάνετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
πρέπει ντε και καλά ένα σκουλαρίκι που ο καθένας επιλέγει που θα το βάλει να φανερώνει κάτι? το "μου αρέσει και το έχω" δεν μπορείς να το αποδεχτείς? Όπως πχ εσένα δε σου αρέσουν οι ριγέ μπλούζες και φοράς μονόχρωμες έτσι είναι και αυτό. τόσο απλό! :D

Το 1920 οι γυναίκες στη Σμύρνη δεν κυκλοφορούσαν με φούστες πάνω από τον αστράγαλο.
Πολλά έχουν αλλάξει από τότε, example: failed.
καθολου failed.εσεις μπλέξατε τα σκουλαρηκια με τα παντελονια.πηγαιντε αυριο να διεκδικησετε μια διευθυντικη θεση η καλη δουλεια σε εταιρεια εχοντας ενα τατουαζ και κανα δυο σκουλαρηκια οπουδηποτε στο προσωπο και πειτε μου μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Μου φαίνεται ότι ποτέ δεν θα διαχωριστεί η εξωτερική εμφάνιση από την εσωτερική. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
καθολου failed.εσεις μπλέξατε τα σκουλαρηκια με τα παντελονια.πηγαιντε αυριο να διεκδικησετε μια διευθυντικη θεση η καλη δουλεια σε εταιρεια εχοντας ενα τατουαζ και κανα δυο σκουλαρηκια οπουδηποτε στο προσωπο και πειτε μου μετα.

Δυστυχώς παρουσιάζονται τέτοιες δυσκολίες, ακριβώς επειδή υπάρχουν κάτι κολλημένα οπισθοδρομικά μυαλά σαν και το δικό σου. Έχει να κάνει κάτι το σκουλαρίκι ή το τατουάζ με τις ικανότητες και την αποδοτικότητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
καθολου failed.εσεις μπλέξατε τα σκουλαρηκια με τα παντελονια.πηγαιντε αυριο να διεκδικησετε μια διευθυντικη θεση η καλη δουλεια σε εταιρεια εχοντας ενα τατουαζ και κανα δυο σκουλαρηκια οπουδηποτε στο προσωπο και πειτε μου μετα.

μιλάς για διαφορετική περίπτωση! υπάρχουν φορές που πρέπει να προσαρμόσεις το στυλ σου με τη δουλειά σου, για μια θέση! και εγώ φοράω τζιν, σταράκια και τι σερτ! αλλά όταν στη δουλειά μου είπαν ότι δεν πρέπει να είμαι έτσι δεν ήμουν. ε ήμουν όταν έβγαινα! και οι διευθυντές στη βόλτα τους βγαίνουν με φόρμες, ή βερμούδα (σε εξέπληξα? κι όμως δεν είναι πάντα κουστουμάτοι) ... και όταν βγάζουν το πουκάμισο μπορεί να έχουν την πλάτη τους ζωγραφισμένη απ' ακρη σ'ακρη! όμως στη δουλειά τους είναι όπως πρέπει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top