Σκουλαρίκι σε αγόρια

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
:P:P:Pποσο ρατσιστικο μπορει να ακουστει αυτο το θεμα???:P:P:P:Panyway,λοιπον....θελω να ακουσω τις γνωμες σας...η ιδεα προηλθε απ την συζητηση με τον κολλητο μου περι αυτου του ζητηματος....ακουστηκαν πολλα και ειπωθηκαν ακομα περισσοτερα......ποια ειναι η γνωμη σας?:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

ειναι αποκρουστικο??οχι???πρεπει να φορανε και τα αγορια???οχι ???θα σας ενοχλουμε αν ειχε το αγορι σας(για τα κοριτσια και καποιες εξαιρεσεις.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Μου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Εγώ το βρίσκω μια χαρά και για τα αγόρια (αν και εγώ δεν φοράω)..στο γούστο του καθενός είναι αυτό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Μια χαρα ειναι και πολυ ωραιο μαλιστα(αρκει να μην γινονται υπερβολες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
σαφως.....βεβαια υπαρχουν και πολλοι που λενε το αντιθετο...προβλημα τους βεβαια...........και κατι αλλο.....γιατι να μην επιτρεπεται να φορανε σκουλαρικι σχολειο τα αγορια???(ο δικος μας διευθυντης δεν το επιτρεπει .....αλλο ομως ποιος τον ακουει....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Βλακείες μωρέ. Μες στην συντηρητικότητα έλεος! Κ σε μας απαγορεύει διάφορα, αλλά ποιος τον ακούει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
εχω ακουσει ομως και την ιδια αποψη απο παιδια...................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εμένα δε μου αρέσει.Τώρα ο καθένας ας κάνει ό,τι θέλει.Δε με αφορά τίποτα που δε βλάπτει εμένα με κάποιο τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Δεν επιτρέπει τα σκουλαρίκια ο διευθυντής; Εκεί έπρεπε να πηγαίνω σχολείο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το σκουλαρίκι είναι κοριτσίστικο (πιστεύω) ...
επίσης θεωρώ αντιαισθητικά και τα πολλά σκουλαρίκια στα κορίτσια στο αυτί, στην γλώσσα, στα φρύδια.

όπως και τα πολλά τατουάζ με ενοχλούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Απλά στο σχολείο το απαγορεύουν γιατί είναι σχολείο και όχι καφετέρια.
Γενικά, και σε εμάς φορούσαν αν και απαγορευόταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Have a nice day

Νεοφερμένος

Ο Have a nice day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Εγώ φορούσα σκουλαρίκι ενάμιση χρόνο μέχρι που το βαρέθηκα και το πέταξα.Πιστεύω πως ένα διακριτικό δεν πειράζει κανεναν...Όσον αφορα τωρα για το αν αποτελεί γυναικείο ή ανδρικό κόσμημα..αν δεν απατώμαι τα σκουλαρίκια απο την αρχαιότητα ήταν ανδρικά κοσμήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Βρε παιδιά, γιατί να απαγορεύεται στα αγόρια το σκουλαρίκι, ενώ στα κορίτσια όχι? Ή απαγορεύεται και σ' αυτά και κατάλαβα λάθος?
Όπως και να 'χει είναι προσωπική επιλογή του καθενός, εξάλλου δεν είναι κάτι το προκλητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Εμενα προσωπικα μου αρεσει το σκουλαρικι (στο αυτι) στα αγορια,απλα να ειναι διακριτικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Φοράω σκουλαρίκι από την Α λυκείου. Στο σχολείο μου, παρόλο που σε άλλα θέματα είναι πολύ αυστηρό, για σκουλαρίκι, ντύσιμο ή κάτι παρόμοιο, ποτέ δεν υπήρξε πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
εγω δεν εχω προβλημα ^^ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εγώ φορούσα σκουλαρίκι ενάμιση χρόνο μέχρι που το βαρέθηκα και το πέταξα.Πιστεύω πως ένα διακριτικό δεν πειράζει κανεναν...Όσον αφορα τωρα για το αν αποτελεί γυναικείο ή ανδρικό κόσμημα..αν δεν απατώμαι τα σκουλαρίκια απο την αρχαιότητα ήταν ανδρικά κοσμήματα.

Σκουλαρίκι είναι γυναικείο. Το μόνο αντρικό κόσμημα είναι το ρολόι αντε και ένας σταυρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Σκουλαρίκι είναι γυναικείο. Το μόνο αντρικό κόσμημα είναι το ρολόι αντε και ένας σταυρός.

καλα,αφου το πες εσυ,ειναι matter of fact:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Σκουλαρίκι είναι γυναικείο. Το μόνο αντρικό κόσμημα είναι το ρολόι αντε και ένας σταυρός.
Κατά τη γνώμη μου, δεν υπάρχουν αντρικά και γυναικεία αντικείμενα. Πώς υποστηρίζεται μετά η ισότητα, εάν υπάρχει τέτοιος ρατσισμός (γιατί ρατσισμό το θεωρώ) στα αντικείμενα, στα χρώματα, στις τρίχες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Κι εμένα μ' αρέσει το σκουλαρίκι σε αγόρια. Αν είναι δε και το κατάλληλο (πηγαίνει με την όλη εικόνα) μια χαρά, είναι τέλειο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top