Σκουλαρίκι σε αγόρια

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί προωθείται συνήθως ο πιο εμπορικός τρόπος;

Γιατί no pain no gain. Lol jk.
Υπάρχουν πολλοί τρόποι να γίνει κανείς πιο "συμβατικά ελκυστικός" από σιδεράκια στα δόντια μέχρι γυμναστήριο. Ο καθένας διαλέγει ό,τι θέλει/μπορεί/βρίσκει. Στη τελική είναι όντως γούστα κάποια πράγματα.
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν είναι κάπως άδικο ένας μέτριος χωρίς τατουάζ να παραμένει μέτριος; Θέλω να πω ότι η ομορφιά μπορεί να αναδειχθεί και με άλλους τρόπους. Γιατί προωθείται συνήθως ο πιο εμπορικός τρόπος;
ΠΟΙΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ

Υπάρχουν γυναίκες που δεν τις αρέσουν τα τατουάζ και δεν πρόκειται να αλλάξουν γνώμη λόγω "διαφήμισης". Υπάρχουν άλλες που τα γουστάρουν. Πάνω κάτω ότι ισχύει για κάθε άλλο φυσικό χαρακτηριστικό πάνω σε έναν άνθρωπο. Εσύ νομίζεις υπάρχει βαθμολογία και παίρνει ο άλλος +1 για το ταττοο λες και είναι σε video game.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω την φιλοσοφία των τατουάζ! Δηλαδή τι ακριβώς σκέπτονται και κυρίως τι αισθάνονται αυτοί που αποφασίζουν να σταμπάρουν για πάντα το κορμί τους με κάτι!΄Οταν λέω "κάτι" εννοώ ο,τιδήποτε! Δηλαδή επειδή αγαπάς κάποιον πρέπει να κάνεις το όνομά του τατουάζ ή επειδή "έφυγε" ένα αγαπημένο σου πρόσωπο να το ζωγραφίσεις στο κορμί σου ή επειδή σου αρέσουν τα τριαντάφυλλα πρέπει να φαίνονται πάνω σου ή επειδή σε ξετρελαίνει ένα συγκρότημα πρέπει να τρυπηθείς για να το δείξεις; Είναι εντελώς έξω από μένα αυτή η λογική!
Δεν το καταδικάζω απλά δεν το καταλαβαίνω από όποια πλευρά κι αν το σκεφτώ!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω την φιλοσοφία των τατουάζ! Δηλαδή τι ακριβώς σκέπτονται και κυρίως τι αισθάνονται αυτοί που αποφασίζουν να σταμπάρουν για πάντα το κορμί τους με κάτι!΄Οταν λέω "κάτι" εννοώ ο,τιδήποτε! Δηλαδή επειδή αγαπάς κάποιον πρέπει να κάνεις το όνομά του τατουάζ ή επειδή "έφυγε" ένα αγαπημένο σου πρόσωπο να το ζωγραφίσεις στο κορμί σου ή επειδή σου αρέσουν τα τριαντάφυλλα πρέπει να φαίνονται πάνω σου ή επειδή σε ξετρελαίνει ένα συγκρότημα πρέπει να τρυπηθείς για να το δείξεις; Είναι εντελώς έξω από μένα αυτή η λογική!
Δεν το καταδικάζω απλά δεν το καταλαβαίνω από όποια πλευρά κι αν το σκεφτώ!


Ναι και ένα άτομο που με καταλαβαίνει!Βλεπω στην σχολή κάτι άτομα όπου τα χέρια τους είναι γεμάτα τατουάζ και δεν καταλαβαίνω το νόημα αυτής της μόδας.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω την φιλοσοφία των τατουάζ! Δηλαδή τι ακριβώς σκέπτονται και κυρίως τι αισθάνονται αυτοί που αποφασίζουν να σταμπάρουν για πάντα το κορμί τους με κάτι!΄Οταν λέω "κάτι" εννοώ ο,τιδήποτε! Δηλαδή επειδή αγαπάς κάποιον πρέπει να κάνεις το όνομά του τατουάζ ή επειδή "έφυγε" ένα αγαπημένο σου πρόσωπο να το ζωγραφίσεις στο κορμί σου ή επειδή σου αρέσουν τα τριαντάφυλλα πρέπει να φαίνονται πάνω σου ή επειδή σε ξετρελαίνει ένα συγκρότημα πρέπει να τρυπηθείς για να το δείξεις; Είναι εντελώς έξω από μένα αυτή η λογική!
Δεν το καταδικάζω απλά δεν το καταλαβαίνω από όποια πλευρά κι αν το σκεφτώ!


Ακριβώς. Νομίζω ότι οι άνθρωποι που συνήθως θίγονται αν κάποιος έχει διαφορετική άποψη για το θέμα αυτό έχουν οι ίδιοι πρόβλημα προσωπικότητας. Κανένας δεν αναγκάζει κανέναν για κάτι. Αν αύριο υπάρξει μόδα καλλωπισμού η ολική αφαίρεση αυτιού με ειδική πλαστική πάλι κάποιοι θα κατηγορούν όσους έχουν διαφορετική άποψη. Έτσι πάει. Αυτό συμβαίνει κυρίως από ανθρώπους που έχουν επίγνωση ότι ακολουθούν τη μόδα λόγω ανασφαλούς προσωπικότητας και απλά δεν θέλουν να το παραδεχτούν. Τότε εμφανίζεται και το marketing, δηλαδή, η μόδα και κάποιοι μάγκες ζουν από αυτό.

Η αισθητική του ωραίου είναι τελείως υποκειμενική υπόθεση και απορώ για ποιο λόγο συνδέεται το τατουάζ με την ομορφιά κάποιου είτε άντρα είτε γυναίκας. Ποτέ δεν κατάλαβα το σκοπό της ζωγραφικής ανθρώπινου μέλους με το μήνυμα που θέλει κάποιος να περάσει. Μου φαίνεται πολύ κιτς ο κάθε τίποτας να χτυπάει κάτι λατινοακαταλαβίστικα σύμβολα που αν τον ρωτήσεις τι σημαίνουν δεν ξέρει. Σημασία έχει ότι έχει ένα τατουάζ και πολλά likes στα κοινωνικά δίκτυα. Δεν είναι λίγο πράγμα να γεμίζει η αυτοεκτίμηση ότι μετράς σαν ον σε ανθρώπους ιδίων στροφών πέρα από την τίποτα ζωή που κάνουν. Γιατί οι άνθρωποι αντί να καταφεύγουν σε μια τέτοια ανάγκη, δεν το εκφράζουν με μια ποιο ουσιαστική κίνηση; Παλαιότερα που οι άνθρωποι της νεαρής ηλικίας οι οποίοι δεν είχαν τατουάζ ήταν λιγότερο όμορφοι ή δεν εξέφραζαν προσωπικά αισθήματα σε άλλους ανθρώπους με άλλους τρόπους;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί no pain no gain. Lol jk.
Υπάρχουν πολλοί τρόποι να γίνει κανείς πιο "συμβατικά ελκυστικός" από σιδεράκια στα δόντια μέχρι γυμναστήριο. Ο καθένας διαλέγει ό,τι θέλει/μπορεί/βρίσκει. Στη τελική είναι όντως γούστα κάποια πράγματα.


Τι λες βρε;

Τα σκουλαρίκια και τα τατού τα κάνει όποιος θέλει και αρέσουν σε συγκεκριμένες γυναίκες. Τα γυμνασμένα αντρικά σώματα αρέσουν σε όλες τις υγιείς γυναίκες και δηλώνουν αντικειμενικά θέτικα πράγματα για τον χαρακτήρα του ατόμου, στα παλιότερα χρόνια δεν επέτρεπαν στους σκλάβους να γυμνάζονται.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Γιατί no pain no gain. Lol jk.
Υπάρχουν πολλοί τρόποι να γίνει κανείς πιο "συμβατικά ελκυστικός" από σιδεράκια στα δόντια μέχρι γυμναστήριο. Ο καθένας διαλέγει ό,τι θέλει/μπορεί/βρίσκει. Στη τελική είναι όντως γούστα κάποια πράγματα.

To γυμναστήριο ή τα σιδεράκια στα δόντια συνήθως γίνονται για λόγους υγείας άσχετα αν η υγεία έχει μπει σε δεύτερη σημασία σε σχέση με το διαφημιζόμενο marketing. Ότι για να πετύχεις κάτι πρέπει να δείχνεις ίδιος και ομοιόμορφος.

Aν η γυμναστική γίνεται με κίνητρο την σεξουαλική ελκυστικότητα, δεν είναι γυμναστική. Την γυμναστική την κάνουμε γιατί προσφέρει πολλά καλά στο σώμα, στην όλη ψυχοσωματική ευεξία και φυσικά μας αποφορτώνει από το καθημερινό άγχος. Τώρα αν κάποιος βρίσκει διέξοδο στην "τόνωση" ανασφάλειας για θεωρείται sexy κλπ, ας το κάνει. Άλλο τι ισχύει και άλλο τι θα έπρεπε να ισχύει βάση ορισμού. Δεν σημαίνει ότι γενικά ό,τι ισχύει ως κοινωνική αποδοχή (με την σημασία της μάζας) είναι και λογικό. ;)
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω την φιλοσοφία των τατουάζ! Δηλαδή τι ακριβώς σκέπτονται και κυρίως τι αισθάνονται αυτοί που αποφασίζουν να σταμπάρουν για πάντα το κορμί τους με κάτι!΄Οταν λέω "κάτι" εννοώ ο,τιδήποτε! Δηλαδή επειδή αγαπάς κάποιον πρέπει να κάνεις το όνομά του τατουάζ ή επειδή "έφυγε" ένα αγαπημένο σου πρόσωπο να το ζωγραφίσεις στο κορμί σου ή επειδή σου αρέσουν τα τριαντάφυλλα πρέπει να φαίνονται πάνω σου ή επειδή σε ξετρελαίνει ένα συγκρότημα πρέπει να τρυπηθείς για να το δείξεις; Είναι εντελώς έξω από μένα αυτή η λογική!
Δεν το καταδικάζω απλά δεν το καταλαβαίνω από όποια πλευρά κι αν το σκεφτώ!

Πολύ απλό είναι. Σε πάρα πολλά άτομα αρέσουν τα τατουάζ. Και πάνω τους και σε άλλους. Το ότι εσένα ή και σε άλλους δεν αρέσουν δεν παίζει ρόλο, γιατί πααααρα πολλοί έχουν αντίθετη άποψη.

Όσον αφορά και τον συμβολικό χαρακτήρα, για μερικούς πάλι σημαίνει κάτι. Άρα λόγοι υπάρχουν. Απλά στη δικιά σου αντίληψη δεν βγάζουν νόημα.

Εγω δεν νομίζω να έκανα τατουάζ πάνω μου και η αλήθεια είναι ότι ψιλοπειραζω αυτούς που κάνουν cringe tattoos αλλά δεν μου φαίνεται παράλογο. Κακόγουστο είναι ορισμένες φορές αλλά κατανοητό και σεβαστό.


p.s. υπάρχουν μερικές γυναίκες που με ορισμένα τατουάζ ανεβαίνουν πολύ. Δηλαδή συμπληρώνουν τόσο πολύ στο γενικότερο στυλ που με κερδίζουν ακόμα περισσότερο.

Αυτά που δεν μου αρέσουν είναι τα μανίκια ή τα παρά πολλα που παραπέμπουν σε κάτι βρώμικο. Σήμερα στο Τζιμ υπήρχε ένας με πολλά τατουάζ παντου διάσπαρτα, που έβγαζε κάτι άσχημο.

Όσον αφορά τα σκουλαρίκια το ίδιο ακριβώς. Σε πολλούς αρέσουν άρα αυτομάτως βγάζει νόημα. Ορισμένοι άντρες και γυναίκες με σκουλαρίκια συμπληρώνουν στο γενικότερο στυλ και φαινεται ωραίο. Σε άλλους και άλλες μπορεί να φαίνεται και άσχημο.

Εμένα δεν μου αρέσει φερειπειν αυτό κάτω δεξιά ή αριστερά από τα χείλη ή αυτό κάτω από τα μάτια πχ. Και πάλι εγώ δεν νομίζω να έβαζα. Νομίζω ότι θα ταίριαζε στα χαρακτηριστικά του προσώπου μου, αλλά δεν είναι στο στυλ μου πάλι. Οπότε θα μου φαινόταν cringe πάνω μου, το οποίο ίσως και να έβγαινε προς τα έξω. Αλλά μένω ανοιχτός σε αυτό για το μελλον
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ απλό είναι. Σε πάρα πολλά άτομα αρέσουν τα τατουάζ. Και πάνω τους και σε άλλους. Το ότι εσένα ή και σε άλλους δεν αρέσουν δεν παίζει ρόλο, γιατί πααααρα πολλοί έχουν αντίθετη άποψη.

Όσον αφορά και τον συμβολικό χαρακτήρα, για μερικούς πάλι σημαίνει κάτι. Άρα λόγοι υπάρχουν. Απλά στη δικιά σου αντίληψη δεν βγάζουν νόημα.

Εγω δεν νομίζω να έκανα τατουάζ πάνω μου και η αλήθεια είναι ότι ψιλοπειραζω αυτούς που κάνουν cringe tattoos αλλά δεν μου φαίνεται παράλογο. Κακόγουστο είναι ορισμένες φορές αλλά κατανοητό και σεβαστό.

΄Οπως είπα και στο αρχικό μου μήνυμα ασφαλώς δεν καταδικάζω όσους κάνουν! Η αλήθεια είναι ότι δύσκολα θα καταδικάσω κάποιον για την αισθητική του όσο κι αν δεν είναι του γούστου μου!
Επειδή όμως έχω ακούσει ότι το τατουάζ έχει μια φιλοσοφία πίσω του και δεν είναι ότι ξύπνησε κάποιος ένα πρωί και επειδή δεν είχε τι να κάνει, πήγε κι έκανε ένα τατουάζ, προσπαθώ να καταλάβω ποια είναι αυτή!
Ειλικρινά θέλω να καταλάβω γιατί όσο προσπάθησα να βρω τους λόγους μόνη μου, δεν κατέληξα σε κανένα συμπέρασμα! Τους συναισθηματικούς λόγους τους κρατάμε στην ψυχή μας και πολλές φορές δεν θέλουμε να τους εξωτερικεύσουμε κιόλας άρα δεν είναι ανάγκη να τους γράψουμε πάνω μας. Το ότι κάτι μας αρέσει πολύ, πάλι δεν το καταλαβαίνω! Και τα αγαπημένα μας ρούχα και κοσμήματα κάποια στιγμή τα βαριόμαστε και θέλουμε κάτι άλλο, το τατουάζ που θα έχουμε πάνω μας μέχρι να πεθάνουμε δεν θα το βαρεθούμε; (άσε που μου φαίνεται πολύ creepy αυτό)
Ειλικρινά θα ήθελα να μου εξηγήσει κάποιος που έχει κάνει λόγω φιλοσοφίας και όχι επειδή το έκανε ο κολλητός του ή επειδή είναι μόδα, το σκεπτικό του!
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
΄Οπως είπα και στο αρχικό μου μήνυμα ασφαλώς δεν καταδικάζω όσους κάνουν! Η αλήθεια είναι ότι δύσκολα θα καταδικάσω κάποιον για την αισθητική του όσο κι αν δεν είναι του γούστου μου!
Επειδή όμως έχω ακούσει ότι το τατουάζ έχει μια φιλοσοφία πίσω του και δεν είναι ότι ξύπνησε κάποιος ένα πρωί και επειδή δεν είχε τι να κάνει, πήγε κι έκανε ένα τατουάζ, προσπαθώ να καταλάβω ποια είναι αυτή!
Ειλικρινά θέλω να καταλάβω γιατί όσο προσπάθησα να βρω τους λόγους μόνη μου, δεν κατέληξα σε κανένα συμπέρασμα! Τους συναισθηματικούς λόγους τους κρατάμε στην ψυχή μας και πολλές φορές δεν θέλουμε να τους εξωτερικεύσουμε κιόλας άρα δεν είναι ανάγκη να τους γράψουμε πάνω μας. Το ότι κάτι μας αρέσει πολύ, πάλι δεν το καταλαβαίνω! Και τα αγαπημένα μας ρούχα και κοσμήματα κάποια στιγμή τα βαριόμαστε και θέλουμε κάτι άλλο, το τατουάζ που θα έχουμε πάνω μας μέχρι να πεθάνουμε δεν θα το βαρεθούμε; (άσε που μου φαίνεται πολύ creepy αυτό)
Ειλικρινά θα ήθελα να μου εξηγήσει κάποιος που έχει κάνει λόγω φιλοσοφίας και όχι επειδή το έκανε ο κολλητός του ή επειδή είναι μόδα, το σκεπτικό του!


Πάλι το ίδιο κάνεις. Εσύ μπορεί να τα βαριέσαι, άλλοι μπορεί όχι. Εσυ δεν νιώθεις την ανάγκη να εξωτερίκευεις, αλλά μπορεί ναι. Πώς δεν το καταλαβαίνεις? Δεν είμαστε όλοι ίδιοι. Εσύ θέλεις να το κρατάς μέσα σου και να μην το δείχνεις. Άλλοι μπορεί να νιώθουν ότι αν κάνουν ταττου πχ κάτι συμβολικο, το τιμάνε. Μην κρίνεις από τον εαυτό σου. Εν ολίγοις αυτό που για σένα δεν βγάζει νόημα, βγάζει για άλλους.

Για μένα πχ βγάζει νόημα να κάνουν τατου κάτι σημαντικό για αυτούς. Είτε για να το βλέπουν κάθε μέρα να το θυμούνται ή επειδή νιώθουν ότι έτσι το τιμούν. Εγώ σαν και εσένα είμαι, δεν θα το έκανα, θα το κρατούσα για μένα, αλλά μου φαίνεται πολύ λογικό σαν ιδέα όπως και να έχει.


Επίσης άλλοι εξωτερικευουν κάτι σημαντικό με γράψιμο, στίχους ζωγραφική. Άρα η ανάγκη για εξωτερίκευση ψυχής υπάρχει. Απλά κάποιοι επιλέγουν τα σχέδια στο σώμα για αυτό. Ίδια λογική ειναι
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
΄Οπως είπα και στο αρχικό μου μήνυμα ασφαλώς δεν καταδικάζω όσους κάνουν! Η αλήθεια είναι ότι δύσκολα θα καταδικάσω κάποιον για την αισθητική του όσο κι αν δεν είναι του γούστου μου!
Επειδή όμως έχω ακούσει ότι το τατουάζ έχει μια φιλοσοφία πίσω του και δεν είναι ότι ξύπνησε κάποιος ένα πρωί και επειδή δεν είχε τι να κάνει, πήγε κι έκανε ένα τατουάζ, προσπαθώ να καταλάβω ποια είναι αυτή!
Ειλικρινά θέλω να καταλάβω γιατί όσο προσπάθησα να βρω τους λόγους μόνη μου, δεν κατέληξα σε κανένα συμπέρασμα! Τους συναισθηματικούς λόγους τους κρατάμε στην ψυχή μας και πολλές φορές δεν θέλουμε να τους εξωτερικεύσουμε κιόλας άρα δεν είναι ανάγκη να τους γράψουμε πάνω μας. Το ότι κάτι μας αρέσει πολύ, πάλι δεν το καταλαβαίνω! Και τα αγαπημένα μας ρούχα και κοσμήματα κάποια στιγμή τα βαριόμαστε και θέλουμε κάτι άλλο, το τατουάζ που θα έχουμε πάνω μας μέχρι να πεθάνουμε δεν θα το βαρεθούμε; (άσε που μου φαίνεται πολύ creepy αυτό)
Ειλικρινά θα ήθελα να μου εξηγήσει κάποιος που έχει κάνει λόγω φιλοσοφίας και όχι επειδή το έκανε ο κολλητός του ή επειδή είναι μόδα, το σκεπτικό του!
Είναι καθαρά θέμα αισθητικής όπως οτιδήποτε αλλάζει κανείς στην εξωτερική εμφάνιση (μαλλιά, πίρσινγκ) μόνο που το τατουάζ για να βγει χρειάζεται μία μεγάλη και φαντάζομαι ακριβή διαδικασία. Τα τατουάζ υπάρχουν χιλιάδες χρόνια σε πολιτισμούς άλλοτε θετικά άλλοτε αρνητικά απλώς το λέω γιατί είναι λάθος να νομίζουμε ότι εμφανίστηκαν στον κόσμο προχθές. Οι εποχές αλλάζουν και ο κόσμος προχωράει.
Καταλαβαίνεις θεωρώ το συναισθηματικό της υπόθεσης απλώς επιλέγεις να πεις ότι το κρατάμε στην ψυχή μας μόνο ίσως γιατί έτσι είσαι εσύ σαν άνθρωπος. Δεν είναι το ίδιο για όλους και μπορεί να θέλουν να αποτυπώσουν στο σώμα τους μια ζωγραφιά που σημαίνει κάτι (μια φίλη μου έκανε για τον πατέρα της που πέθανε πχ). Αλλά αν δεν σημαίνει κάτι είναι για αισθητικούς λόγους. Το κάνουν γιατί θεωρούν ότι τους πάει.
Δεν υπάρχει κάποια φιλοσοφία, απαραίτητα τουλάχιστον, είναι πως να το πω θέμα στιλ. :P
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο πιο πάνω θέμα, το 80% των χρηστών απάντησαν πως επέλεξαν σχολή "επειδή έχει ενδιαφέρον αντικείμενο" (πράγμα το οποίο και προφανώς δεν στέκει)...
Αντίστοιχα και σε αυτό ΑΝ υπήρχε ψηφοφορία με την ερώτηση "γιατί τα αγόρια βάλατε σκουλαρίκι;" και υπήρχαν οι δύο επιλογές "επειδή μας αρέσει" και "επειδή είναι της μόδας" το 95% (για να μη πω το 100%) προφανώς και θα επέλεγε το 1ο!:rolleyes:


Στέκει γιατί είναι υπ συνθήκη πιθανότητα. Η σχολή έχει ενδιαφέρον αντικείμενο επειδή έχει λεφτά και φράγκα.

Έτσι και το σκουλαρίκι αρέσει επειδή είναι της μόδας.

΄Οπως είπα και στο αρχικό μου μήνυμα ασφαλώς δεν καταδικάζω όσους κάνουν! Η αλήθεια είναι ότι δύσκολα θα καταδικάσω κάποιον για την αισθητική του όσο κι αν δεν είναι του γούστου μου!

Άσε την οργή σου να βγει αχαλιναγώγητη Λένω. Όταν δεν γουστάρεις πρέπει να το λες άφοβα, έντονα και προσβλητικά. Η αντίδραση σου πρέπει να είναι ένας κριός που σπάει τις πόρτες της πολιτικής ορθότητας.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στέκει γιατί είναι υπ συνθήκη πιθανότητα. Η σχολή έχει ενδιαφέρον αντικείμενο επειδή έχει λεφτά και φράγκα.


Εννοείς backwards rationalisation.
΄Οπως είπα και στο αρχικό μου μήνυμα ασφαλώς δεν καταδικάζω όσους κάνουν! Η αλήθεια είναι ότι δύσκολα θα καταδικάσω κάποιον για την αισθητική του όσο κι αν δεν είναι του γούστου μου!
Κοίτα εγώ αν δω αυτό θα ξενερώσω

Ντάξει εμένα δε με πειράζουν τα τατού, αρκεί να μην είναι υπερβολικά και να 'ναι καλόγουστα. Προσωπικά δεν θα κάνω για πολλούς λόγους. Με εκνευρίζουν ασχετούληδες σαν αυτόν τον περίεργο στο youtube που μιλάει για σκυλιά που νομίζουν πως οι άλλοι άνθρωποι πρέπει να τους "αποδέχονται" με τον τρόπο που αυτοί θέλουν λες και το λέει ο νόμος.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άσε την οργή σου να βγει αχαλιναγώγητη Λένω. Όταν δεν γουστάρεις πρέπει να το λες άφοβα, έντονα και προσβλητικά. Η αντίδραση σου πρέπει να είναι ένας κριός που σπάει τις πόρτες της πολιτικής ορθότητας.


Καλησπέρα Hack! Το ότι δεν γουστάρω τα tattoos, δεν σημαίνει ότι θα επιτεθώ σ΄αυτούς που τα γουστάρουν! Με γεια τους με χαρά τους! Να τα κάνουν και να τα χαίρονται!
Τους πολιορκητικούς κριούς τους φυλάω για σοβαρές περιπτώσεις! Και μην ανησυχείς, ξέρω μια χαρά να τους χρησιμοποιώ!:yes:

Ντάξει εμένα δε με πειράζουν τα τατού, αρκεί να μην είναι υπερβολικά και να 'ναι καλόγουστα. Προσωπικά δεν θα κάνω για πολλούς λόγους. Με εκνευρίζουν ασχετούληδες σαν αυτόν τον περίεργο στο youtube που μιλάει για σκυλιά που νομίζουν πως οι άλλοι άνθρωποι πρέπει να τους "αποδέχονται" με τον τρόπο που αυτοί θέλουν λες και το λέει ο νόμος.


Με ρίχνεις στα βαθιά αγαπητέ! Για εξήγησέ μου η γλώσσα της κοπελιάς πώς χωρίστηκε στα δύο; Αυτό για να είμαι ειλικρινής δεν έχει τύχει να το δω!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με ρίχνεις στα βαθιά αγαπητέ! Για εξήγησέ μου η γλώσσα της κοπελιάς πώς χωρίστηκε στα δύο; Αυτό για να είμαι ειλικρινής δεν έχει τύχει να το δω!
Δεν ξέρω, αλλά δε μπορώ να το βλέπω. Ξεκάθαρα δεν θα την προσλάμβανα hehe.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Με ρίχνεις στα βαθιά αγαπητέ! Για εξήγησέ μου η γλώσσα της κοπελιάς πώς χωρίστηκε στα δύο; Αυτό για να είμαι ειλικρινής δεν έχει τύχει να το δω!

Ο καθένας έχει διάφορα γούστα για τατουάζ. Βέβαια για όλα υπάρχει η απάντηση που ο καθένας θέλει να δώσει. Απλά ενοχλεί αν δεν υπάρχει η πολιτική ορθότητα. ;)
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω την φιλοσοφία των τατουάζ! Δηλαδή τι ακριβώς σκέπτονται και κυρίως τι αισθάνονται αυτοί που αποφασίζουν να σταμπάρουν για πάντα το κορμί τους με κάτι!΄Οταν λέω "κάτι" εννοώ ο,τιδήποτε! Δηλαδή επειδή αγαπάς κάποιον πρέπει να κάνεις το όνομά του τατουάζ ή επειδή "έφυγε" ένα αγαπημένο σου πρόσωπο να το ζωγραφίσεις στο κορμί σου ή επειδή σου αρέσουν τα τριαντάφυλλα πρέπει να φαίνονται πάνω σου ή επειδή σε ξετρελαίνει ένα συγκρότημα πρέπει να τρυπηθείς για να το δείξεις; Είναι εντελώς έξω από μένα αυτή η λογική!
Δεν το καταδικάζω απλά δεν το καταλαβαίνω από όποια πλευρά κι αν το σκεφτώ!


Δεν χρειάζεται να το καταλάβεις για να το αποδεκτείς. Αν χρειαζόταν, θα ήταν θέμα χρόνου να αρχίσεις να εναντιώνεσαι σε οτιδήποτε δεν καταλαβαίνεις, όπως κάποιοι άλλοι. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και κάνει πράγματα για διαφορετικούς λόγους.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top