Σκεφτήκατε ποτέ να εγκαταλείψετε τη σχολή σας;

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Ότι λέει η ερώτηση. Αν ναι, γιατί? ποιοί ήταν οι λόγοι. Τελικά τί σας έκανε (οσους τελοςπάντων) να αλλάξετε γνώμη? Θα μιλήσω αργότερα για τον εαυτό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι, την πρωτη μερα -και γενικοτερα τον πρωτο καιρο- που πηγαινα... ο χωρος ενα μαυρο χαλι, τα μαθηματα παρα πολυ δυσκολα και ασχετα με αυτο που ειχα επιλεξει εγω...
τελικα με τον καιρο καταλαβα οτι τα μαθηματα ειναι καπως γενικα στην αρχη, μετα ειδικευεσαι..
οσο για το χωρο, αλλαξαμε χωρο (ηταν οντως απαισιος, ηταν προγραμματισμενο να παμε σε αλλο κτιριο!)
ε, τελικα δεν παρατησα τη σχλη-σιγα μη την παραταγα δλδ.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Εγώ σκέφτηκα σοβαρά να εγκαταλείψω τη σχολή μου το πρώτο εξάμηνο. Δεν ήταν τόσο ότι δε μου άρεσε αρχικά, όσο το ότι δεν είχα συνηθήσει να μένω μακριά από το σπίτι μου και το γεγονός ότι δυσκολεύτηκα να βρώ παρέα που να ταιριάζουμε. Το καιρό αυτό σκεφτόμουν ότι βέβαια θα τη παρατήσω αλλά κάτι με έσπρωχνε να συνεχίσω για λίγο ακόμα. Ίσως το γεγονός ότι αν εγκατέλειπα, θα απογοήτευα τους δικούς μου. :redface: Και ακόμα αν την εγκατέλειπα τί θα έκανα? να δώσω εξετάσεις ξανά, δεν είχα το κουράγιο ούτε τη θέληση. (Δεν ήμουν και τίποτα το ιδιαίτερο σα μαθητής...) Τελικά ευτυχώς βρήκα παρέα που με βοήθησε ψυχολογικά και ξεπέρασα αυτές τις σκέψεις. Τώρα κοντεύω να πάρω πτυχίο και όλα αυτά είναι στο μακρινό παρελθόν. Σκέφτομαι ότι καλά έκανα που δεν εγκατέλειψα, γιατί θα με έπαιρνε από κάτω και δε νομίζω να σπούδαζα τίποτα τελικά. Τέλος καλό όλα καλά. (Μάλλον τέλος θα πώ όταν πάρω το πτυχίο στα χέρια μου :P :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,077 μηνύματα.
Εγώ το έχω κάνει. Ήμουν στους Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς και Μηχανικούς Η/Υ στο ΕΜΠ και έφυγα ακριβώς πρίν αρχίσει ο 4ος χρόνος. Είμαι πλέον στο 2ο προς 3ο έτος στην ΑΣΟΕΕ και απόλυτα ικανοποιημένος από την επιλογή μου η οποία μέχρι στιγμής με βγάζει και ασπροπρόσωπο.

Στη Γραμματεία στο Πολυτεχνείο ακόμα θυμάμαι τη σκηνή με τις εκφράσεις όλων (φοιτητών και υπαλλήλων):

V: Καλημέρα σας! Θα ήθελα να κάνω αίτηση διαγραφής!
Γ: Εγγραφής; Στην τάδε κυρία.
V: Όχι εγγραφής. Διαγραφής!

*Πλήρης αποσβόλωση του πλήθους*

Γ: Μάλιστα...βεβαίως...από εδώ!

Φυσικά το νέο κυκλοφόρησε αμέσως και κάθε νέος φοιτητής εκείνης της σχολής, διδάσκεται το γεγονός!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Εγώ το έχω κάνει. Ήμουν στους Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς και Μηχανικούς Η/Υ στο ΕΜΠ και έφυγα ακριβώς πρίν αρχίσει ο 4ος χρόνος. Είμαι πλέον στο 2ο προς 3ο έτος στην ΑΣΟΕΕ και απόλυτα ικανοποιημένος από την επιλογή μου η οποία μέχρι στιγμής με βγάζει και ασπροπρόσωπο.

Στη Γραμματεία στο Πολυτεχνείο ακόμα θυμάμαι τη σκηνή με τις εκφράσεις όλων (φοιτητών και υπαλλήλων):

V: Καλημέρα σας! Θα ήθελα να κάνω αίτηση διαγραφής!
Γ: Εγγραφής; Στην τάδε κυρία.
V: Όχι εγγραφής. Διαγραφής!

*Πλήρης αποσβόλωση του πλήθους*

Γ: Μάλιστα...βεβαίως...από εδώ!

Φυσικά το νέο κυκλοφόρησε αμέσως και κάθε νέος φοιτητής εκείνης της σχολής, διδάσκεται το γεγονός!:clapup:

ντοινκ!!!!!!!:hmm:
μπραβο για το κουραγιο σου βρε παιδι!
μπορω να φανταστω την εκφραση του πληθους παντως. :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όχι απλά το σκέφτηκα, αλλά μετά απο 2 χρόνια στους ΗΜΜΥ ΑΠΘ πήρα την απόφαση να την εγκαταλείψω, να ξαναδώσω πανελλήνιες και να πάω σε μια σχολή που να μου αρέσει περισσότερο (Αρχιτεκτονική ΕΜΠ για πρώτη επιλογή και γραφιστική μετά). Καλύτερα να ταλαιπωρηθώ τώρα, παρά αργότερα κάνοντας είτε μια δουλειά που δεν μου αρέσει ή κάποια άσχετη με αυτό που σπούδαζα 5+ χρόνια.

Εγώ το έχω κάνει. Ήμουν στους Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς και Μηχανικούς Η/Υ στο ΕΜΠ και έφυγα ακριβώς πρίν αρχίσει ο 4ος χρόνος. Είμαι πλέον στο 2ο προς 3ο έτος στην ΑΣΟΕΕ και απόλυτα ικανοποιημένος από την επιλογή μου η οποία μέχρι στιγμής με βγάζει και ασπροπρόσωπο.

Στη Γραμματεία στο Πολυτεχνείο ακόμα θυμάμαι τη σκηνή με τις εκφράσεις όλων (φοιτητών και υπαλλήλων):

V: Καλημέρα σας! Θα ήθελα να κάνω αίτηση διαγραφής!
Γ: Εγγραφής; Στην τάδε κυρία.
V: Όχι εγγραφής. Διαγραφής!

*Πλήρης αποσβόλωση του πλήθους*

Γ: Μάλιστα...βεβαίως...από εδώ!

Φυσικά το νέο κυκλοφόρησε αμέσως και κάθε νέος φοιτητής εκείνης της σχολής, διδάσκεται το γεγονός!:clapup:

Χαχα κι εγώ θα το περάσω αυτό σε κανα χρόνο απο τώρα!!! Κι εγώ σε ΗΜΜΥ αλλά του ΑΠΘ! Λες να έχουν την ίδια έκφραση; huhu!! :lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Το σκέφτηκα κάποια στιγμή που είχα ζοριστεί και απογοητευτεί απίστευτα πολύ, αλλά μου πέρασε μετά από 3-4 ουζάκια...:P



Χαχα κι εγώ θα το περάσω αυτό σε κανα χρόνο απο τώρα!!! Κι εγώ σε ΗΜΜΥ αλλά του ΑΠΘ! Λες να έχουν την ίδια έκφραση; huhu!! :lol: :lol:

Να προσέχεις πώς θα το πεις στη Σούλα αυτό!
Δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί!:P
(πες μου να είμαι εκεί όταν το κάνεις! Θέλω να δω πώς θα αντιδράσει!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χαχαχα οκ!! Θα στο πω!! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,077 μηνύματα.
Χαχα κι εγώ θα το περάσω αυτό σε κανα χρόνο απο τώρα!!! Κι εγώ σε ΗΜΜΥ αλλά του ΑΠΘ! Λες να έχουν την ίδια έκφραση; huhu!! :lol: :lol:

Στάνταρ! Οι γραμματείς σε κάθε ΗΜΜΥ έχουν ένα υφάκι πυρηνικού φυσικού με δέκα Νόμπελ λες κι έχουν πιάσει τον Δρυϊδη από τ' @@ (δε τα χω καλά με τους παπάδες και έβαλα Δρυϊδες). Ε εσυ όταν πας και διαγράφεσαι, τους κάνεις να απομακρύνουν το χέρι από τ' @@. Πέφτει το ίματζε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Ίσως να μου πέρασε απ'το μυαλό στιγμιαία σε κάτι μεγάλα ζόρια.Αλλά στην πραγματικότητα δεν το σκέφτηκα ποτέ σοβαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όσο σπούδαζα, το είχα σκεφτεί καμιά χιλιάδα φορές. Δεν ήταν η επιλογή μου αυτή η σχολή και την απεχθανόμουν. Τελικά δεν το έκανα, γιατί σκέφτηκα πως α) θα απογοήτευα τους δικούς μου, β)τελικά μάλλον δεν θα έκανα τπτ αν τα παρατούσα και γ) τα χιλιάδες παιδιά που έχουν όνειρο ζωής αυτή την σχολή (μου φάνηκε αχαριστία). Με αρκετό κόπο την τελείωσα, χωρίς βαθμό φυσικά και πλέον το επάγγελμά μου δεν έχει καμία σχέση με αυτή και δύσκολα θα ασχολιόμουν με κάτι που να είχε σχέση.. Για να λέμε και του στραβού το δίκιο πάντως, η σχολή αυτή με βοήθησε από την άποψη πως επειδή είναι κάπως γενική, με έκανε πιο καλλιεργημένο άνθρωπο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δεν το σκέφτηκα ούτε μια στιγμή! Βασικά σε εμένα έπαιξε ρόλο ότι ήταν η πρώτη μου επιλογή και ήταν μια σχολή που ήθελα να περάσω και ήταν το αντικείμενο που ήθελα πραγματικά να ασχοληθώ :) Μέχρι στιγμής δεν με έχει απογοητεύσει ούτε στο επαγγελματικό τομέα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Το έχω σκεφτεί αρκετές φορές (ακόμα και τώρα), παρ'όλο που η σχολή ήταν ανάμεσα στις πρώτες μου επιλογές. Αλλά από την άλλη σκέφτομαι οτι η μόνη σχολή την οποία μπορώ να πετύχω στην Αθήνα (γιατί δε θέλω να φύγω επαρχία) και η οποία κάπως μου αρέσει (με το 10%) είναι η νηπιαγωγών αλλά θεωρώ το φυσικό καλύτερο από αυτήν. Γενικά το επιστημονικό αντικείμενο μου αρέσει αλλά αντιμετωπίζω μεγάλη δυσκολία στο να ανταπεξέλθω στις απαιτήσεις του. (Ας ελπίσουμε οτι αξίζει και τον κόπο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλα κι εσυ μισελ το αποφασισες?
ωπωπω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ναι, οταν το πραγμα ειχε παραγινει με απεργιες και τετοια, σκεφτηκα να την παρατησω για να παω σε κατι αντιστοιχο ιδιωτικο επειδη δεν εβλεπα να την τελειωνω ποτε(ημουν και μικρο εξαμηνο τοτε..). Ευτυχως μου φυγε συντομα. Εφταιγε η σχολη και η λειτουργια της ομως, γιατι το αντικειμενο δε θα το αλλαζα ουτε ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ποτέ δε θα εγκατέλειπα. Ποτέ.

Αλλά όταν ήταν χάλια με απεργίες κλπ, ε, έπεφτε ένας εσωτερικός μονόλογος καντηλιών...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Εγώ το έχω κάνει. Ήμουν στους Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς και Μηχανικούς Η/Υ στο ΕΜΠ και έφυγα ακριβώς πρίν αρχίσει ο 4ος χρόνος. Είμαι πλέον στο 2ο προς 3ο έτος στην ΑΣΟΕΕ και απόλυτα ικανοποιημένος από την επιλογή μου η οποία μέχρι στιγμής με βγάζει και ασπροπρόσωπο.

Στη Γραμματεία στο Πολυτεχνείο ακόμα θυμάμαι τη σκηνή με τις εκφράσεις όλων (φοιτητών και υπαλλήλων):

V: Καλημέρα σας! Θα ήθελα να κάνω αίτηση διαγραφής!
Γ: Εγγραφής; Στην τάδε κυρία.
V: Όχι εγγραφής. Διαγραφής!

*Πλήρης αποσβόλωση του πλήθους*

Γ: Μάλιστα...βεβαίως...από εδώ!

Φυσικά το νέο κυκλοφόρησε αμέσως και κάθε νέος φοιτητής εκείνης της σχολής, διδάσκεται το γεγονός!:clapup:


χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!Πότε διαγράφηκες? Γιατί έχω πέσει στη γραμματεία [ημμυ εμπ] σε τέτοιο σκηνικό κάποια στιγμή που είχα πάει για ένα χαρτί, λες να ήσουν εσύ?????

Επί της ερώτησης τώρα δεν μπορώ να πω ότι μου πέρασε από το μυαλό ποτέ... Ίσως "φταίει" ότι ήταν πρώτη επιλογή, τη διάλεξα εκτός πανελληνίων οπότε... Αν με ρωτήσετε τη δουλειά μου θα ήθελα να αλλάξω μιας και αυτή που βρήκα δεν είναι πάνω στην κατεύθυνση που είχα διαλέξει εντός σχολής αλλά άλλη ιστορία αυτή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,077 μηνύματα.
XRZ Σεπτέμβρη του 2004.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoulis

Νεοφερμένος

Ο Giannoulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Το χω σκεφτει κ το εχω κανει κιολας...μετα απο τεσσερα χρονια στην φιλολογια κομοτηνης (που δν γουσταρα καθολου..) κ χρωστουσα κ 35 μαθηματα επειδη με φαγαν οι γκομενοδουλειες, τν εκανα με ελαφρα πηδηματακια και φετος ξαναεδωσα πανελληνιες κ περασα αστυνομια που ηταν κ η πρωτη μ επιλογη τοτε..ειχε κ τα καλα της η υποθεση,εζησα σουπερ φοιτητικη ζωη κ εφαγα ποοοολλαααα φρααγκααα...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
αν μετράει, σκέφτηκα κάποιες φορες να εγκαταλείψω το master που τώρα τελειώνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top