Σεξουαλική ζωή των νέων

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Σκεφτειτε λιγο πιο ανοιχτομυαλα, κατι τετοιες αντιληψεις μου θυμιζουν εποχες δεκαετιες πισω οπου οταν καποια εχανε την παρθενια της επρεπε να αποκατασταθει κι ολας..

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να σχολιάσω την άποψη σου για το θέμα... Απλά θέλω να σου θυμίσω πως εκείνες της εποχές ευτυχώς δεν υπήρχαν τόσα παιδιά ανήλικων και μονογονεικών οικογενειών που βρίσκονταν στην δύνη του προβλήματος. Αν το βλέπεις εγωιστικά κάνεις ότι γουστάρεις. Αν το δείς συναισθηματικά αυτό που κάνεις δείχνει επιπολαιότητα και αδιαφορία για το τι μπορεί θα ακολουθήσει!

Είναι θέμα καθαρά παιδείας που όπως ξέρεις σήμερα δεν πάει καλά ούτε σε σχολικό ούτε σε οικογενειακό επίπεδο!!! Όλα έχουν την εξήγηση τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Μαιστα. Με λες ανωριμη επειδη μου αρεσει το ΣΕΞ, πραγμα που εγω και αλλα 290384092384 ατομα το βρισκουμε τελειως φυσιολογικο.
Ναι ρε ειμαι αμορφωτη, μου αρεσει το σεξ.
Ειμαι επιπολαιη και σκεφτομαι μονο τον εαυτο μου, μου αρεσει το σεξ.
Αδιαφορω, μου αρεσει το σεξ.
Ρε πας καλα? Εχεις κανει ποτε σου σεξ? Εισαι παντρεμενος και πετας τετοιες π@παριες?
Αντε μπαη τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
ν το βλέπεις εγωιστικά κάνεις ότι γουστάρεις. Αν το δείς συναισθηματικά αυτό που κάνεις δείχνει επιπολαιότητα και αδιαφορία για το τι μπορεί θα ακολουθήσει!

Είναι θέμα καθαρά παιδείας που όπως ξέρεις σήμερα δεν πάει καλά ούτε σε σχολικό ούτε σε οικογενειακό επίπεδο!!! Όλα έχουν την εξήγηση τους...

Τι να επακολουθησει μωρε; Να σε κραξει η γιαγια σου η να μεινεις εγκυος; Για το δευτερο, αν προσεχεις, τιποτα δεν παθαινεις αν δεν απατωμαι. Εκει ειναι θεμα παιδειας, ναι.
Τωρα το αν ειναι εγωιστικο κι επιπολαιο ναρεσει σε καποια κοπελα το σεξ, οκεη. :P

ΥΓ. ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟ ΣΕΚΣ.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
@πανπ

για να καταλαβω λες σεξ=γαμος ?

αα και ΦΥΣΙΚΑ και υπηρχαν πολλα παιδια ανηλικων στις παλαιοτερες δεκαετιες ειδικα στην επαρχια οπου οι ηλικιες 14,15 θεωρουνταν ταμαμ για γαμο. τωρα αν αυτο το βρισκεις νορμαλ , δηλαδη δυο 14χρονα (στην καλυτερη περιπτωση,γιατι τοτε εξισου συνηθισμενο ηταν και το 30χρονος -15χρονη) χωρις καμια απολυτως σχεση μεταξυ τους (γιατι ΟΧΙ στο παρελθον ελαχιστα σπιτια χτιστηκαν απο αγαπητικη σχεση,ειναι το ελεεινο προξενιο που μιλουσε) να παριστανουν τη χαρουμενη οικογενεια ,τι να σου πω ?? δεν με ενοχλει αν πιστευεις οτιδηποτε πανω στις "προυποθεσεις" για τον ερωτα, κανε ο,τι θες ,δικαιωμα σου ειναι.Ωστοσο, αν εξιδανικευεις την πραγματικα τρισαθλια δημιουργια και δομη των περισσοτερων οικογενειων των παλαιοτερων δεκαετιων, τοτε το βρισκω αφυσικο,λυπαμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να σχολιάσω την άποψη σου για το θέμα... Απλά θέλω να σου θυμίσω πως εκείνες της εποχές ευτυχώς δεν υπήρχαν τόσα παιδιά ανήλικων και μονογονεικών οικογενειών που βρίσκονταν στην δύνη του προβλήματος. Αν το βλέπεις εγωιστικά κάνεις ότι γουστάρεις. Αν το δείς συναισθηματικά αυτό που κάνεις δείχνει επιπολαιότητα και αδιαφορία για το τι μπορεί θα ακολουθήσει!

Είναι θέμα καθαρά παιδείας που όπως ξέρεις σήμερα δεν πάει καλά ούτε σε σχολικό ούτε σε οικογενειακό επίπεδο!!! Όλα έχουν την εξήγηση τους...

Συμφωνώ! :no1:
Το πολύ ανοιχτό μυαλό οδηγεί σε άλλου είδους "ανοίγματα",τα οποία αρχίζεις και κάνεις συνήθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Με λες ανωριμη επειδη μου αρεσει το ΣΕΞ
Ναι ρε ειμαι αμορφωτη, μου αρεσει το σεξ.
Ειμαι επιπολαιη

1,2) Ανώριμη και επιπόλαιη είναι λογικό να είσαι όπως είναι και άλλα πολλά παιδιά!!! (για δεν είσαι ενήλικη... ακόμα και αν πολύ θα το ήθελες...) της ηλικίας σου και δεν είναι και κακό.
3) Δεν είπα αμόρφωτη (και αυτό δεν έχω δικαίωμα να το πω) είπαι ότι γενικά είναι θέμα παιδείας (και αναφερόμουν γενικα). Και αν δεις στο λεξικό η παιδεία δεν έχει καμιά σχέση με την μόρφωση...
Τέλος αν την ίδια γνώμη με σένα για το σεξ έχουν και οι γονείς σου (με τους οποίους πρέπει να συζητάς γιατί μόνο αυτοί νοιάζονται πραγματικά για σένα) τότε πάω πάσο καθώς είσαι απολύτος "διακιολογημένη"

Υ.Γ. Συγνώμη αν το πήρες προσωπικά. Απλά με αφορμή την άποψη σου έκανα μια γενικότερη διατύπωση.
-----------------------------------------
να παριστανουν τη χαρουμενη οικογενεια ,τι να σου πω ??

Απλά λέω... θα σκεφτεί κανένας εκείνο το παιδί με ανήλικους γονείς που δεν έχουν την ωριμότητα να το μεγαλώσουν η το παιδί που θα μείνει με μια μητέρα (συνήθως) και τον νταή μπαμπά να είναι με άλλη και στην χειρότερη περίπτωση να απορρίπτει την ύπαρξη του παιδιού. Ξέρεις τι πλήγμα στην ψυχή του παιδιού είναι αυτά? Σου φαίνομαι υπερβολικός? ίσως.
Αλλά ποιός νοιάζεται αν είναι να περάσω εγώ καλά... (εκεί έγκειται το θέμα εγωισμού, ωριμότητας κτλ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
To πρόβλημα δεν είναι αν θα το κάνω στα 14 ή στα 20. Το πρόβλημα είναι αν το κάνω χωρίς συνειδητοποίηση. Απο κει και πέρα, μη δημιουργείς πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει. Και για να σου υπενθυμίσω "εκείνες τις εποχές", ο κόσμος παντρευόταν γύρω στα 20, συνεπώς είχαν σεξουαλική ζωή (και μάλιστα έντονη, ρώτα και τα χωράφια...) σε αρκετά μικρή ηλικία και νόμιμα. Τώρα, το να ζητάς από κάποιον να μην πηδηχτεί μέχρι να γίνει 20, 25 ή 30 είναι αντίθετα στη φύση, τη λογική και τη σοβαρότητα.
Αν ο άλλος είναι εντάξει με τις επιλογές του, πολύ απλά δεν πέφτει λόγος σε κανέναν.
Δεν έχω κάποιο λόγο να παραδειγματίζομαι απο παλαιότερες εποχές σε τέτοια θέματα και μην προσπαθείς να συνδέσεις ασύνδετα. Το μόνο αποτέλεσμα του αυστηρού γονεικού ελέγχου στα παιδιά και ο εξαναγκασμός τους να κάνουν σεξ αρκετά αργά, δημιούργησε μια ολόκληρη γενιά με ταμπού, κρυφοπουταναριά, αμόρφωτους και αίτια για το γεγονός ότι σήμερα οι νέοι δε μπορούν να μιλήσουν για σεξ με τους γονείς τους και καταλήγουν στα μπουρδέλα, στις παρτούζες στις πενταήμερες και στη σεξουαλική μόρφωση με τσόντες.
Πολλά, για να μην πω τα περισσότερα, στη ζωή, γίνονται για την απλή απόλαυση. Όχι φίλε μου, κανένας σκοπός δεν είναι η τεκνοποίηση. Συνήθως το ζευγάρι πέφτει στο κρεβάτι για να τη βρει, έτσι απλά και λαικά, και του κάθεται το μωρό. Δε νομίζω ότι υπάρχει έστω ένας άνθρωπος του ανεπτυγμένου κόσμου που τρώει για να ζήσει και δεν τρώει απλά για την απόλαυση. Και η απόλαυση δεν είναι κάτι κακό. Είναι το αναγκαίο για μία καλή ποιότητα ζωής. Ζωή χωρίς απόλαυση ισούται με καταπίεση, στην ουσία θάνατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Δυστυχώς, τα θέματα ταμπού δεν περιορίζονται μόνο μέσα στην οικογένεια... Ακόμη και στην εκπαίδευση, πολλά θέματα θεωρούνται "απαγορευμένα"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Προφανώς, όταν μία ολόκληρη γενιά έχει μεγαλώσει με δόγμα ότι αν φαίνεται το μπούτι, είσαι π*****α, ταμπού και άτομα κομπλεξικά και κλειστόμυαλα θα υπάρχουν. Απαγορευμένο στη μόρφωση του ανθρώπου δεν πρέπει να είναι τίποτα. By the way, και στις υπανάπτυκτες προηγούμενες γενιές, τα αγόρια συνήθως μέχρι τα 15 ολοκλήρωναν, σε κάποια βρωμερή και τρισάθλια πόρνη στην Τρούμπα. Τα δε κορίτσια ήταν παρθένες μέχρι να παντρευτούν, οπότε τελικά όσα δεν έκαναν στην ηλικία που έπρεπε, κατέληξαν να τα κάνουν μέσα στους γάμους, με κέρατα και διαζύγια. Φυσιολογική αντίδραση είναι. Έγω δει εγώ δεκάδες παρθενόπες στα 15 και στα 20 που μόλις παντρεύτηκαν κι ο άντρας άφησε λίγο λάσκα τα λουριά, πήρανε τον κόσμο όλο, από κουμπάρο μέχρι εργοδότη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Νομίζω μειώνεις την αξία του έρωτα. Ο έρωτας μεταξύ δύο ατόμων δεν είναι ταυτόσημο με την ερωτική πράξη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το thread αναφέρεται σε σεξουαλική εμπειρία. Δε μ'ενδιαφέρει γενικά ο έρωτας. Και δε νομίζω ότι μειώνω κάτι. Απλά εκφράζω την πραγματικότητα. Με το ένα τρίτο της Ελλάδας να πηδιέται με το άλλο ένα τρίτο και το τρίτο τρίτο να κάθεται στη γωνία και να χαίρεται τα γλυκά του κερατάκια. Κι όλο αυτό είναι ακριβώς αποτέλεσμα της κομπλεξικής και σεξοφοβικής προηγούμενης γενιάς.
Απόλαυση=ιερό δικαίωμα του ανθρώπου. Με μια γυναίκα, αν συμφωνούμε και οι δύο, μπορεί να πάω μόνο για τον οργασμό. Κακό είναι; Δηλαδή εσύ ένα φαγητό το τρως και το ευχαριστιέσαι μόνο όταν είναι φτιαγμένο από τα χεράκια της μαμάς; Μη δαιμονοποιείτε τις ανθρώπινες απολαύσεις. Δεν ξέρω αν το πρόβλημα έγκειται στο ότι μιλάω αρκετά χυδαία, αλλά προσωπικά με ενδιαφέρει πάντα η ουσία και ποτέ οι λέξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Μειώνεις πολύ την αξία της ερωτικής πράξης. ΔΕΝ είναι κάτι που ΠΡΕΠΕΙ να γίνει για να ωριμάσει ο νέος... Η ωριμότητα του νέου έγκειται κυρίως στο πνεύμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Μη δαιμονοποιείτε τις ανθρώπινες απολαύσεις. Δεν ξέρω αν το πρόβλημα έγκειται στο ότι μιλάω αρκετά χυδαία, αλλά προσωπικά με ενδιαφέρει πάντα η ουσία και ποτέ οι λέξεις.

Miv το ότι μιλάς χυδαία είναι κάτι... Tο να εφαρμόζεις αυτήν την χυδαιότητα ως τρόπο ζωής κατα την ταπεινή μου γνώμη είναι το πρόβλημα. Από κει και πέρα βλέπω ότι είσαι τόσο απόλυτος στο ότι έχεις δίκαιο για τα πάντα που δεν νομίζω ότι πλέον το θέμα πάει για συζήτηση αλλά ΣΤΟ το ότι ο καθένας ανακοινώνει το δικό του ΔΟΓΜΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δε μειώνω τίποτα. Απλά ο άλλος μπορεί να το κάνει έτσι για το γούστο, δεν χρειάζεται να είναι ευλογημένο για γίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Πες τα ρε μιβ αγορι μου, πες τα.

panp27, ποια ακριβως ειναι η χυδαιοτητα που εκφραζει ο μιβ ως τροπο ζωης? Το να κανεις σεξ χωρις να θες παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Η συζητηση σταματαει να εχει νοημα καπου εδω.

Νομίζω ότι έχεις δίκαιο. Όταν εξισώνουμε τον άνθρωπο με τα ζώα (Τα ζώα δεν ελέγχουν τις ορμές τους, ο άνθρωπος θα έπρεπε... έστω μόνο και μόνο για να αποδείξει ότι δεν είναι σαν τα υπόλοιπα είδη ζώων και αυτό αφορά όλα τα θέματα... και είναι πάντα επίκαιρο...) τότε η συζήτηση δεν έχει νόημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μα ο ανθρωπος ελεγχει τις ορμες του, γι'αυτο και μπορει να κανει σεξ και για ευχαριστηση. Οι ορμες των ζωων τα οδηγουν να κανουν μονο στην περιοδο της αναπαραγωγης (πλην εξαιρεσεων). Να αποδειξει σε ποιον;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
:iagree::bravo:
Shadowfax τα λες πολυ σωστα ρε συ:no1::no1::no1:
πραγματικα αυτο ειναι..πιστευω πως πλεον πολλα ατομα για το μονο λογο που κανουν σχεση ειναι το γνωστο σε ολους..γιατι οι αλλοι κι οχι εγω?
με καλυψες απολυτα με οσα ειπες δεν εχω να πω και κατι αλλο..
απλα respect...

Μα έτσι δεν είναι ρε Έλενα? Τα αυτονόητα νομίζω δε θα έπρεπε καν να μπαίνουμε στη διαδικασία να τα αναφέρουμε. Τέλος πάντων, την άποψή μου την εξέφρασα ήδη. Αυτά είχα να πω, τα είπα. See you around. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panp27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panp27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
ΤΙ ΛΕΣ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΤΙ ΛΕΣ
Εσυ τρως μονο οταν πεινας πχ? Πλακα μας κανεις τωρα?
Το να εχει καποιος ΚΑΒΛΕΣ και να τις ικανοποιει ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΞΙΣΩΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΖΩΑ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.

Το να ελέγχεται κάποιος από τις ορμές του αντί αν τις ελέγχει, ναι μας εξισώνει με τα ζώα. Γιατί τα ζώα δεν θα σκεφτούν κάτι πριν το κάνουν... Ο άνθρωπος γιαυτό έχει το μυαλό που τον διαφοροποιεί από τα ζώα για να μην δρά μόνο με βάση τις ορμές τους αλλά και με το μυαλό του. Λαμπερό παράδειγμα τα πρόσφατα επισόδεια... Άλλοι αφήνονται στο έλεος των ορμών τους (της στιμής) και προβαίνουν σε πράξεις που η κοινή λογική δεν μπορεί να εξηγήσει (Οι αναρχικοί τα πήρα με το κράτος - διέλυσαν τα πάντα, και ο αστυνομικός με το παιδί και το σκότωσε!!!). Αυτοί αφέθηκαν στις ορμές της στιγμής, δεν χρησιμοποίησαν το μυαλό τους και τη λογική για να ελέγξουν τις "ορμές" τους. Και δικαιολογημένα μερικοί τους αποκαλούν ζώα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ας το ξαναπω.
Τα ζωα δεν ελεγχουν τις ορμες τους, αυτες τα ελεγχουν, παραδειγμα οτι ζευγαρωνουν μονο στην περιοδο αναπαραγωγης.
Οι ανθρωποι ελεγχουν τις ορμες τους και μπορουν να τις "ξυπνησουν" οταν εκεινοι θελουν, για να κανουν σεξ χωρις να θελουν παιδια.
Το παραδειγμα σου με τα σπασιματα ειναι ατοπο, γιατι δεν εχει να κανει μονο με ορμες, αλλα με ψυχολογια, παιδεια κτλ κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top