Σας αρέσουν τα Λατινικά;

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ακριβως...και το καλο ειναι οτι τα λατινικα εχουν καποια σειρα...ενω τα αρχαια οχι...ο καθε καθηγητης μαθαινει την υλη στα παιδια(γραμματικη συντακτικο) με διαφορετικη σειρα... για αυτο και ορισμενα παιδια εχουν περισσοτερα κενα στα αρχαια παρα στα λατινικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
εμενα μου τη σπαει που λενε ολοι οτι ειναι ευκολο να γραψεις 100σταρι...ελεος πια!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
εμενα μου τη σπαει που λενε ολοι οτι ειναι ευκολο να γραψεις 100σταρι...ελεος πια!:mad:

Εγώ πιστεύω πως δεν ειναι τοσο ευκολο να γραψεις 100 όπως λένε πολλοί..έχει πόσα συντακτικά,προτάσεις,καποιο λαθος θα κανεις δεν μπορει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
εμενα μ αρεσαν στην αρχη, αλλα η φιλολογος που μας κανει ειναι χαλιααα, δεν τα εξηηγει καλα και σχεδον ολοι δεν τα καταλαβαινουμε και απλα σκιζομαστε μονοι στο σπιτι -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως δεν ειναι τοσο ευκολο να γραψεις 100 όπως λένε πολλοί..έχει πόσα συντακτικά,προτάσεις,καποιο λαθος θα κανεις δεν μπορει

Και πολλες παγιδες, πχ διπλος τυπος, τυποι αποθετικων ρηματων, καποιο μπερδεμα μεταξυ 3ης και 4ης συζυγιας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Και πολλες παγιδες, πχ διπλος τυπος, τυποι αποθετικων ρηματων, καποιο μπερδεμα μεταξυ 3ης και 4ης συζυγιας...
μια απορια: στο 5ο κειμενο λεει καπου:"in illis locis"
το locis ειναι ετεροσημο και ετερογενες.μας ζητησε στο διαγωνισμα του σχολειου να κλινουμε το illis στον αλλο αριθμο.Εγω λοιπον το εκλεινα στον ενικο στο αρσενικο γενος και μου το πιασε σωστο.στο φροντ μου ειπε οτι επρεπε να το κλινω στο ουδετερο γενος γιατι το illis γραμματικα ειναι ουδετερο.Εγω απ αυτα τι συμπερασμα να βγαλω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Στον ενικό στο αρσενικο και στον πληθυντικο και τα 2 ουδετερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
ναι ρε αυτο το ξερω...απλα δεν εχω καταλαβει ακομα ποιο ειναι το σωστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
αυτο που σου ειπαν στο φροντιστηριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
οκ ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
εμενα παντως μου αρεσουν πολυ
τα συνδιαζω και με αγγλικες λεξεις για να τα θυμαμαι πιο ευκολα =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
εμενα παντως μου αρεσουν πολυ
τα συνδιαζω και με αγγλικες λεξεις για να τα θυμαμαι πιο ευκολα =)
και εγω!! εχουν μεγαλη σχεση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
εμενα παντως μου αρεσουν πολυ
τα συνδιαζω και με αγγλικες λεξεις για να τα θυμαμαι πιο ευκολα =)
:no1: και με τα γαλλικα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
:no1: και με τα γαλλικα!!
το tu es στα γαλλικα και στα λατινικα ειναι το ιδιο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
το tu es στα γαλλικα και στα λατινικα ειναι το ιδιο:D
:D και το est!!!Γενικα οι λεξεις μοιαζουν αρκετα και αυτο μας διευκολυνει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dancing_spirit

Νεοφερμένος

Η dancing_spirit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
ούτε εμένα μου άρεσαν,τα μισούσα,αλλά πάλι καλά μετά κόπων και βασάνων έγραψα 18,5.Χάνεις πολύ εύκολα μόρια απο μικρές μικρές λεπτομέρειες!

ετσι...........ευκολα και ευκολα ακουω συνεχεια και λενε γραφεις ενα σιγουρο 20 αν ειναι δυνατον κατι θα μπερδεψεις κατι θα κανεις λαθος δεν μπορει....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
τελικα κατασταλαξα:δε μ'αρεσουν τα λατινικα.:down:
ειναι βαρετα αλλα ευτυχως ευκολα.
ευτυχως που ψοφησε η σκατογλωσσααα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Καθόλου βαρετά. Εμένα προσωπικά μου αρέσουν πάρα πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Το αγαπημένο μου μάθημα μαζί με τον Μαντιθεο....




LATINO EROTICA
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
τελικα το αγαpημενο μου μαθημα φετος ειναι η Χημεια :P
σιχαινομαι την κατευθυνση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top