Σας αρέσει η ζωή σας;

staticstasy

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ! :D Απολαύστε την όσο μπορείτε! :D :D :D (βαριόμουν να διαβάσω τα προηγούμενα ποστ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aNaStA

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ομολογω πως η ζωη μο0 δεν ειναι αυτη πο0 θα ηθελα να ζω αλλα δεν μπορω να πω πωσ ειμαι δυστυχισμενη με αυτη μο0 εχω...
οπωτε υποθετω πως μο0 αρεσει η ζωη μο0...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnie2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Δεν ξέρω αλλά έχω καταλάβει ότι είμαι αισιόδοξο άτομο.Οτι και να γίνετε γύρω μου εγώ προχωράω χωρις να με επιρεάζει κανείς.Στην πραγματικότητα εγώ είμαι αυτός που καθορίζει την ζωή μου και με αυτό το σκεπτικό είμαι απόλυτα ευτυχής!Δεν είναι υπέροχο να συνειδιτοποιεις ότι όλα εξαρτώνται από τις σκέψεις και τις πράξεις σου? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδιά.... Χαλαρουίτα!!! Εμείς οι ίδιοι καθορίζουμε τη ζωή μας και παίρνουμε ρίσκα, τα οποία άλλοτε πετυχαίνουν και άλλοτε όχι..!
Αυτό που χρειάζεται να κάνουμε είναι να χαιρόμαστε τη ζωή μας και να κάνουμε όσο το δυνατό καλύτερες επιλογές για εμάς αλλά και για τους γύρω μας..!
Και τέλος θέλω να πω το εξής "ρητό":

Don't worry!! :)
Be happy!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scoot

Νεοφερμένος

Ο scoot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Guest 278211 αν και συμφωνώ με αυτα που γραφεις διαφωνω καθετα στο οτι τν ζωη μας τν καθοριζουμε εμεις.Οτι εχουμε ενα μεριδιο εχουμε αλλα να τν εχουμε κατω απο πληρη ελεγχο με τν καμια.Και να θελουμε να κανουμε καποιες ενεργειες παντα κατι θα συμβει που θα σ τα αλλαξουν μπορει να τα υλοποιησεις στο μελλον αλλα μπορει και να μν το κανεις και ποτε.
και το σχετικο τραγουδακι αλλα στην ελληνικη εκτλεση που μου αρεσει περισσότερο
Don't Worry Be Happy
https://www.youtube.com/watch?v=Qe8Wx1qk3z4&feature=related
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Η ζωη ειναι κατι το υποκειμενικο,εμεις την καθοριζουμε:)Αρα εμεις την κανουμε ομορφη ή ασχημη.Απλο:)Το topic σου με χαλαει λιγο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Guest 278211 αν και συμφωνώ με αυτα που γραφεις διαφωνω καθετα στο οτι τν ζωη μας τν καθοριζουμε εμεις.Οτι εχουμε ενα μεριδιο εχουμε αλλα να τν εχουμε κατω απο πληρη ελεγχο με τν καμια.Και να θελουμε να κανουμε καποιες ενεργειες παντα κατι θα συμβει που θα σ τα αλλαξουν μπορει να τα υλοποιησεις στο μελλον αλλα μπορει και να μν το κανεις και ποτε.

scoot, όντως ίσως να μην ελέγχουμε ολόκληρη τη ζωή μας, όμως το μεγαλύτερο ποσοστό είναι δική μας ευθύνη. Εάν με την πρώτη αποτυχία το βάζουμε κάτω πώς γίνεται να πετύχουμε κάτι άλλο; Σίγουρα πάντως, όσο περισσότερο επιμένουμε, τόσο περισσότερες πιθανότητες έχουμε να "κατακτήσουμε" αυτό που θέλουμε. Ε, εντάξει, δε γίνεται πάντα να έχουμε ό,τι θέλουμε! Όμως πιστεύω πως μπορούμε να αποκτήσουμε κάτι που έχουμε πραγματικά ανάγκη. Όσον αφορά τα υπόλοιπα, οκ δεν έγινε και τίποτα..! Πάνω από όλα η προσπάθεια! Και που θα πάει, κάποια στιγμή ίσως αποκτήσουμε και "τα υπόλοιπα"! :);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALadinX

Νεοφερμένος

Η ALadinX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλη ειναι..Βεβαια θα μπορουσε να ειναι πιο συναρπαστικη αλλα οκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Παρόλο που παραπονιέμαι συνέχεια, νομίζω πως, αν το σκεφτώ, μου αρέσει η ζωή μου :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Φυσικά και μου αρέσει....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Frida!

Νεοφερμένος

Η φρειδερικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
μου αρεσει μετα απο μερικους μπερδεμενους μηνες κατεληξα στο συμπερασμα οτι η ζωη μου ειναι μια χαρα !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Η ζωή μου είναι μία χαρά!! :)
Μ'αρέσει πάρα πολύ κ ελπίζω να μπορέσω στο μέλλον να κάνω κάποια πράγματα που έχω στο νου μου για να την κάνω όσο καλύτερη μπορώ!!
Ζήστε παιδιά!!Σαν να είναι αυτή η τελευταία σας στιγμή!! (κλεμμένη ατάκα,κοπιράιτς αλλού :P)
Είναι πολύ μικρή η ζωή για να ζούμε απαισιόδοξα κ γκρινιάρικα..
Προσπαθήστε,χαμογελάστε,σηκωθείτε στις δύσκολες στιγμές,δώστε ένα χέρι βοηθείας στον συνάνθρωπο σας..ΖΗΣΤΕ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
όποτε σκέφτομαι τα προβλήματά μου νομίζω ότι έχω την πιο απαίσια ζωή.Πάντα μου έρχεται στο μυαλό αυτό το 'γιατί σε μένα'...
οταν όμως σκέφτομαι το πόσο χειρότερη θα μπορούσε να είναι η ζωή μου,τότε νιώθω ευγνώμων και ευτυχισμένη.
είμαστε λίγο αχάριστοι οι άνθρωποι τελικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Φυσικα!!!! Οσο αδικη και να ναι, ακομα κι αν ειναι κι αλλο τοσο δυσκολη, δεν παυει να ναι πολυ πολυ ωραια!!!

Αλλιως δεν θα μεναμε ολοι γαντζωμενοι πανω της!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώτα24

Νεοφερμένος

Η Γιώτα24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Όταν όλα μας πάνε καλά τότε μας αρέσει η ζωή μας αν πάει κάτι στραβά ξεχνάμε τα καλά που είχαμε τότε.... Στο χέρι μας είναι να κάνουμε την ζωή μας καλύτερη όπως και να έχει...Η ζωή μας θα ήταν καλύτερη αν δεν υπήρχε η οικονομική κρίση αν δεν υπήρχανε συγκρούσεις αν δεν υπήρχε η βία κτλ κτλ........... αλλά όπως και να έχει ένα πράμα θα πω: <<Φτιάξε τον δικό σου κόσμο για να είσαι καλά....>>
Υπήρξαν πολλές στιγμές που δεν μου άρεζε η ζωή μου και άλλες φορές που μου άρεζε...
Αυτό που έχω να πω είναι πως με έχει πιάσει μια μανία και όρεξη για να κάνω πράματα που άφησα στο παρελθόν και προσπαθώ πλέον να είμαι προσεχτικοί στις επιλογές μου, να γινομαι καλύτερη όσο μπορώ σαν άνθρωπος έτσι ώπάστε να καταφέρω να αγαπήσω τελείως την ζωή μου και όχι απλά την ζωή μου αλλά την ζωή που βλέπω να υπάρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Η ζωή μας θα ήταν καλύτερη αν δεν υπήρχε η οικονομική κρίση αν δεν υπήρχανε συγκρούσεις αν δεν υπήρχε η βία κτλ κτλ........... αλλά όπως και να έχει ένα πράμα θα πω: <<Φτιάξε τον δικό σου κόσμο για να είσαι καλά....>>

Κι ομως... Η ζωη μας θα ηταν πιο ανετη χωρις την οικονομικη κριση... Αλλα οχι απαραιτητα καλυτερη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώτα24

Νεοφερμένος

Η Γιώτα24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ναι αν δεν υπήρχε η οικονομική κρίση και γεμίζαμε τις τσέπες μας η ζωή θα ήταν καλύτερη αλλά και να έχεις λεφτά πως να διορθώσεις ένα πρόβλημα υγείας που δεν διορθώνεται ούτε με λεφτά;;;;;;;;
Έχω την αίσθηση πως ξέφυγα λίγο από το θέμα αλλά και αυτό μες την ζωή είναι

απάντησα στον:
tsarachaf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Λατρεύω τη ζωή μου. Μου τη χάρισαν κι εγώ οφείλω να τη ζήσω όσο καλύτερα μπορώ ως εκεί που είναι να ζήσω. Η ζωή είναι πολύ όμορφο δώρο. Ακόμη κι όταν όλα τα βλέπουμε μαύρα, θα έπρεπε να είμαστε χαρούμενοι που είμαστε ζωντανοί, που αισθανόμαστε πόνο, λύπη. Γενικά που αισθανόμαστε.
Αυτή είναι και η γλύκα της άλλωστε. Οι αλλαγές που συντελούνται. Αν ήταν στατική θα ήταν βαρετή και δε θα μπορούσαμε να την εκτιμήσουμε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kelly:)

Νεοφερμένος

Η Kelly:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Δεν μπορώ να την χαρακτηρίσω στο σύνολο της,παρα μόνο σε στιγμές.Γιατί ο χαμός ανθρωπων ειτε απο τη ζωη ΜΟΥ είτε απο τη ζωη ΓΕΝΙΚΑ,ειναι πάντοτε κάτι που πονάει και μας κάνει να χαρακτηρίζουμε τη ζωή μας ως"σκατα".
Γενικά όμως,οπως μου έμαθε και μια πολύ καλή καθηγήτρια που είχα στο Λύκειο,εχω μάθει να εντάσσω τον εαυτό στην ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ και οχι στο κλειστό κυκλο που αποτελείται απο τα δικά μου άτομα.
Ειμαι τυχερή γιατί εχω φαγητό,τους γονείς μου,τους φίλους μου(αληθινούς ή μη ειναι κάτι το οποιο θα δείξει),σχεση,συγγενεις,μορφωση..
Θεωρώ πως είμαι τυχερή που τα έχω αυτά.
Οπότε,αν και δύσκολο θα μπορούσα να χαρακτηρίσω τη ζωή μου ως ΥΠΕΡΟΧΗ παρά τις δύσκολες στιγμές και τις δοκιμασίες της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Καλή είναι η άτιμη. Με την ποικιλομορφία της και τις εκπλήξεις της :P Δεν έχω παράπονο. Από την στιγμή που έχω την υγεία μου όπως και οι άνθρωποι που αγαπώ και με αγαπάνε, πάω καλά με τις σπουδές μου, είμαι μια χαρά. Δεν μπορώ να πω ότι κάτι μου λείπει. Θα ήμουν αχάριστος πιστεύω. Τώρα όλα τα άλλα, οι άλλοι τομείς (π.χ. ερωτικοί,..κτλ) έπονται. Δεν μπορώ να πω είμαι τέλεια σε όλους τους τομείς αλλά διορθώνονται όσο ζούμε. Έτσι είναι η ζωή. Υποκειμενικό το τέλειο. Έχω μάθει να βλέπω την ζωή από θετική πλευρά. Νέος είμαι, δεν μπορώ να τα βλέπω όλα μίζερα και προβληματικά. Ελπίζω ότι κάτι θα αλλάξει και όχι προς την υλική οδό. Επίσης δεν εθελοτυφλώ στην Ελληνική και παγκόσμια πραγματικότητα. Απλά, προσπαθώ κάθε μέρα να γίνομαι καλύτερος άνθρωπος με περισσότερα αισθήματα και περισσότερο χαμόγελο. Όσο για την οικονομική κρίση, πιστεύω ότι είναι μια ευκαιρία, να ξαναγίνουμε πιο άνθρωποι. Αρκετά με τον υλικό ευδαιμονισμό και την θεοποίηση του χρήματος. Η ζωή μας έχει ανάγκη από αληθινά χαμόγελα και μικροχαρές της στιγμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top