Σας αρέσει η ζωή σας;

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Είναι πιστεύω έγκλημα για κάποιον να μην του αρέσει η ζωή του...
Υπάρχει καλύτερο πράγμα από το να ζεις?? Να υπάρχεις, να αναπνεεις...
Μην είμαστε μίζεροι... Όλοι αντιμετωπίζουμε δυσκολίες καθημερινά. Και εγώ και εσείς και όλοι...Δεν είναι λόγος αυτός να μας κάνει να μην μας αρέσει η ζωή μας.
Και άλλωστε αυτό είναι και το πιο ''ωραίο'' της υπόθεσης. Αν ήταν όλα ρόδινα δεν θα παλεύαμε και για τίποτα.. θα είμασταν απαθείς...
Τελοσπάντων... Ευχαριστημένη από την ζωή μου είμαι! Έχω αυτά που πρέπει. Και ο σκοπός είναι να βοηθήσουμε αυτόυς που δεν έχουν ούτε τα απαραίτητα.:)
συμφωνω με τη Δεσποινα:)..εγω πιστευω επισης πως οι δυσκολιες και τα προβληματα που αντιμετωπιζουμε καθημερινα εκτος του οτι μας κανουν πιο δυνατους, μας κανουν και εκτιμαμε περισσοτερο και καποια πραγματα. Πιστευω πως αν δεν υπηρχαν και τα 'δυσκολα' δεν θα μπορουσαμε να γινουμε πραγματικα ευτυχισμενοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Ναι!!!μπορει αρκετα πραγματα να ειναι στραβα,αλλα μου αρεσει οπως ειναι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
θα μπορούσε σίγουρα να είναι καλύτερη... Αλλά εδώ θα με χαρακτηρίσω αχάριστη. Έχω τους δύο γονείς μου (κι ας μην είναι μαζί) τις φίλες μου που με στηρίζουν σε ότι κι αν τις χρειαστώ, σπίτι, είμαι υγιείς...
Στη σκέψη και μόνο ότι άλλοι δεν έχουν κατοικία, χρήματα, ή φαγητό, απέλπίζομαι.
Κι ας μην παίρνω τους τέλειους βαθμούς αυτή τη περίοδο, κι ας περιμένω έναν αδερφό απο άλλη μητέρα, κι ας έχω τσακωθεί με την κολλητή μου, κι ας γράφω αύριο γαλλικά χωρίς να έχω διαβάσει, κι ας παραδεχτώ πως δεν είμαι τόσο έξυπνη και τόσο όμορφη όπως άλλα κορίτσια, κι ας συνειδητοποιήσω πως αυτός που είμαι ερωτευμένη εδώ και καιρό θέλει άλλη... Δεν βαριέσαι, θα τα ανεχτώ κι αυτά. Γιατί το χρώμα που θα πάρει η ζωή, εξαρτάται μόνο απο εμάς. Ακόμα και στα άσχημα, εσύ χαμογέλα και δείξε σ' όλους πως τίποτα δεν μπορεί να σε ρίξει. Σκέψου πάντα τα θεττικά, τους ανθρώπους που σ' αγαπάνε πραγματικά για αυτό που είσαι και λέγε πάντα ευχαριστώ, όχι για κάποιο ιδιαίτερο λόγο. Αλλά κι ο λόγος που είμαστε ζωντανοί, είναι μια αφορμή για να πούμε "ευχαριστώ" σε κάποιον που μας άφησε να ζήσουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ότι μου αρέσει δεν τίθεται θέμα...Καταρχάς είμαι τυχερή που υπάρχω
Όσο για την ζωή μου...αχάμ μου αρέσει. Έχω φίλους, έχω 2 γονείς και μία αδερφούλα, όλοι είναι γεροί. Είμαστε σε καλή οικονομική κατάσταση, και πιστεύω ότι ζω πολύ καλά. Στο σχολείο τα πάω καλά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Είναι πιστεύω έγκλημα για κάποιον να μην του αρέσει η ζωή του...
Υπάρχει καλύτερο πράγμα από το να ζεις?? Να υπάρχεις, να αναπνεεις...
Μην είμαστε μίζεροι... Όλοι αντιμετωπίζουμε δυσκολίες καθημερινά. Και εγώ και εσείς και όλοι...Δεν είναι λόγος αυτός να μας κάνει να μην μας αρέσει η ζωή μας.
Και άλλωστε αυτό είναι και το πιο ''ωραίο'' της υπόθεσης. Αν ήταν όλα ρόδινα δεν θα παλεύαμε και για τίποτα.. θα είμασταν απαθείς...
Τελοσπάντων... Ευχαριστημένη από την ζωή μου είμαι! Έχω αυτά που πρέπει. Και ο σκοπός είναι να βοηθήσουμε αυτόυς που δεν έχουν ούτε τα απαραίτητα.:)

Ναι πολύ πολύ σωστά...Αυτά τα καθημερινά που αντιμετωπίζουμε όλοι τα έχουμε...Ας αναλογιστούμε λίγο τις τριτοκοσμικές περιοχές τους ανθρώπους με ανίατες ασθένειες...Τους ανθρώπους με τόσα προβλήματα...Πολύ σωστά λέει η Δέσποινα ας μην είμαστε μίζεροι...Έχει δίκιο...Ας μην έχουμε πια επίπλαστες ανάγκες...Αν μπορούμε να ικανοποιήσουμε τα απαραίτητα είμαστε καλά κ ας είμαστε ευτυχισμένοι...Δε θα είμαστε όλοι Κροίσοι...Κ στο τέλος τέλος δεν φέρνουν τα χρήματα την ευτυχία...Ίσως μας εξασφαλίζουν το δρόμο προς αυτήν αλλά όχι πάντα...Ας τα δεχτούμε όλα δε χάνουμε κ τίποτα...Μπράβο Δέσποινα:no1::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanuella

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Μεχρι τα 18 ονειρευεσαι. Απο 18 εως 20 μαθαινεις να αποδεχεσαι. Απο τα 20 μεχρι τα 24 μαθαινεις να επιβαλλεσαι ( στη ζωη ). Απο τα 24 εως τα 30 προσπαθεις να πετυχεις το ονειρο των 18 χρονων που ωριμασε. Απο τα 30 μεχρι τα 60 επιβιωνεις. Απο τα 60 και μετα ελπιζεις..

Εγώ βιώνω ακόμα το απόλυτο όνειρο ...
Δεν μπορώ να απαντήσω αν είμαι ευχαριστημένη ... σε κάποια χρόνια ... ίσως ... ναι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Μεχρι τα 18 ονειρευεσαι. Απο 18 εως 20 μαθαινεις να αποδεχεσαι. Απο τα 20 μεχρι τα 24 μαθαινεις να επιβαλλεσαι ( στη ζωη ). Απο τα 24 εως τα 30 προσπαθεις να πετυχεις το ονειρο των 18 χρονων που ωριμασε. Απο τα 30 μεχρι τα 60 επιβιωνεις. Απο τα 60 και μετα ελπιζεις..

Εγώ βιώνω ακόμα το απόλυτο όνειρο ...
Δεν μπορώ να απαντήσω αν είμαι ευχαριστημένη ... σε κάποια χρόνια ... ίσως ... ναι ...


Μια και είμαι στην ηλικία από 30 εως 60 (...) να διορθώσω ότι και σ' αυτήν την ηλικία ονειρεύεσαι, ενώ επιβιώνεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

single

Νεοφερμένος

Η single αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
η ζωη εχει τη γευση που εσυ τησ δινεισ!!1τωρα αων ρωτασ συγκεκριμενα ναι λατρευω τη ζωη μου!!συγκεκριμενεσ ωρες μονο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εγώ ακόμα ψάχνω το νόημα της ζωής. Μόλις το βρω ίσως ευτυχήσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
απο την προσωπικη μου ζωη δεν ειμαι ευχαριστιμενη :(, στα αλλα θεματα ετσι και ετσι:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
και βεβαια ειμαι ,σπουδαζω σε μια σχολη που μου αρεσει ,προσπαθω να την βγαλω ,δεν εχω προβληματα σοβαρα στο κεφαλι μου ,περα του οτι την επομενη εβδομαδα γραφω προοδο...μακαρι να ειναι ολη μου η ζωη τοσο ξενοιαστη και ησυχη


βεβαια το προβλημα ειναι οτι μενω στην αθηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή ή δυστυχισμένη ζωή, υπάρχουν μόνο ευχάριστες και δυσάρεστες στιγμές.

eiii κλεμμενοοοο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BYG123

Νεοφερμένος

Ο BYG123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Και φυσικα δεν ειμαι ευχαριστημενος απο την ζωη δεν μου αρεσει καθολου ουτε η προσωπικη μου ζωη ουτε η κοινωνια γενικοτερα.Σιχαινομαι αυτο των ανταγωνισμο που μας μαθαινουν να εχουμε μεταξυ μας σιχαινομαι που καποιοι χαιρονται με την δυστυχια του αλλου σιχαινομαι που εχουμε καταντησει μια μαζα τι να πω βλεποντας σε παλιες πορειες παιδια να ξεκινανε μονο και μονο για να πεταξουν αυγα στους αστυνομικους για να τους βρισουν για να πουν οτι πηγαν στην πορεια να κανουν κοπανα απο το σχολειο χωρις να σκεφτονται τι κανουν απλα για ενα ονομα μια φημη μια μαλακια αμα θεωρειτε σε μια τετοια κοινωνια την ζωη ωραια τοτε οκ εγω δεν την θεωρω και δεν μπορω να την χαιρομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
δικη μας υποθεση ειναι να αλλαξουμε την ζωη μας αλλα ισως εγω να εχω ο,τι (βασικο)χρειαζομαι για να ζησω (φαγητο,εκπαιδευση,υγεια κ.α)αλλα νιωθω οτι θελω και αλλα δηλαδη πιο συγκεκριμενα να δουλεψω και να κανω αυτο που θελω και να νιωθω ελευθερια και να μην βλεπω ολη αυτη τη δυστηχια!! οποτε θα ελεγα ετσι κι ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
δεν ξερω αν πρεπει να μαρεσει η ζωη μου ετσι πως ειναι.......συμβαίνουν τόσα γύρω μου που δεν ξέρω αν όντως μαρεσει ή οχι....αν την συγκρίνω με την ζωή άλλων λαών θα έπρεπε να είμαι ευτυχισμένη μιας και έχω τα απαραίτητα αγαθά πολλά παραπάνω μαλλον.......αλλα απ την αλλη τα υλικα αγαθα δεν ειναι αρκετα για ειναι κανεις ευτυχισμενος.......αν κοιταξεις λιγο εξω βλεπεις δυστυχια κατι που δεν αρεσει σε κανεναν......αρα θα λεγα οτι ωρες-ωρες δεν μαρεσει ετσι πως ειναι η ζωη μου αλλα θα προσπαθησω να κανω πραγματα για να την καλυτερεψω!!!!!!!
(τα γραψα καπως μπερδεμενα αλλα μετα απο μια μερα :book: φυσικης ειναι λιγο λογικο :wacko: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Η ζωή μπορεί να μην είναι τυλιγμένη με κορδέλα, αλλά δεν παύει να είναι δώρο, γι' αυτό πρέπει να απολαμβάνουμε την κάθε στιγμή!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
είναι π@@@@@@να η ζωή μας..βασικά την έκανα χάλια..έχω μείνει χωρίς φίλους και εκεί που κρατιόμουν απο πανελλήνιες ούτε εκεί τα πήγα όπως περίμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
"η ζωη δν ειναι γριφος για να λυσεις αλλα μυστηριο για να απολαυσεις." [παλια υπογραφη απο μελος blue_butterfly]

"για να καταλαβεις την αξια της ζωης, ειναι μαλλον απαραιτητο να καταλαβεις την αξια του ενος δευτερολεπτου" [ανωνυμος]

"εδω στου δρομου τα μισα,
εφτασε η ωρα να το πω
αλλα ειναι κεινα που αγαπω
γι'αλλου γι'αλλου ξεκινησα
στα αληθινα στα ψευτικα
το λεω και τ'ομολογω
σαν να ημουν αλλος κι οχι εγω
μες τη ζωη πορευτηκα
οσο κι αν κανεις προσεχει
οσο κι αν το κυνηγα
παντα παντα θα 'ναι
δευτερη ζωη δν εχει..."

[οδυσσεας ελυτης]

μου αρεσει η ζωη μου, την απολαμβανω, οπως και να ταν θα μου αρεσε διοτι ετσι ειναι η ζωη, και ειναι γλυκια ακριβως επιδη ειναι ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
"η ζωη δν ειναι γριφος για να λυσεις αλλα μυστηριο για να απολαυσεις." [παλια υπογραφη απο μελος blue_butterfly]

"για να καταλαβεις την αξια της ζωης, ειναι μαλλον απαραιτητο να καταλαβεις την αξια του ενος δευτερολεπτου" [ανωνυμος]

"εδω στου δρομου τα μισα,
εφτασε η ωρα να το πω
αλλα ειναι κεινα που αγαπω
γι'αλλου γι'αλλου ξεκινησα
στα αληθινα στα ψευτικα
το λεω και τ'ομολογω
σαν να ημουν αλλος κι οχι εγω
μες τη ζωη πορευτηκα
οσο κι αν κανεις προσεχει
οσο κι αν το κυνηγα
παντα παντα θα 'ναι
δευτερη ζωη δν εχει..."

[οδυσσεας ελυτης]

μου αρεσει η ζωη μου, την απολαμβανω, οπως και να ταν θα μου αρεσε διοτι ετσι ειναι η ζωη, και ειναι γλυκια ακριβως επιδη ειναι ετσι.
επειδη αυτη η παλια μου υπογραφη δεν ειναι λογια δικα μου αλλα ενος ινδου φιλοσοφου, του Osho, θα ηθελα να τη γραψουμε ετσι οπως ακριβως ειναι...:D
"Η ζωη δεν ειναι ενας γριφος για να τον λυσεις. Η ζωη ειναι ενα μυστηριο για να το ζησεις."
συγνωμη για αυτην την παρεμβαση...:redface:

και οι στιχοι του ελυτη που εγραψες γιωργο ειναι παρα πολυ ωραιοι και με πολυ νοημα και αν δεν κανω λαθος εχουν μελωποιηθει κιολας...
να το, το βρηκα... https://www.youtube.com/watch?v=66rlRHeafWU


ναι μ' αρεσει η ζωη μου... ειναι κατι που μου δοθηκε και θα ηθελα να την κανω οσο πιο ομορφη (για μενα) γινεται, και αυτο προσπαθω...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top