Βιολογία - Σας αρέσει η Βιολογία;

Σας αρέσει η Βιολογία;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 29)
  • Ναι,πολύ

    Ψήφοι: 21 72.4%
  • Έτσι και έτσι

    Ψήφοι: 5 17.2%
  • Λίγο

    Ψήφοι: 1 3.4%
  • Καθόλου

    Ψήφοι: 2 6.9%

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εμ, τι ήθελες, αόριστες συζητήσεις και εμπειρικά σχόλια πάνω στην εξέλιξη και την προσαρμογή των ειδών; Βασικά, συζήτηση για την εξέλιξη θα ήθελα κι εγώ να γίνεται αλλά προς το παρόν αρκούμαι σε ό,τι έχω. :P

Γενικά, μη ξεκινάς με παράπονα. Ψάξε να βρεις το βαθύτερο νόημα του μαθήματος, την ουσιαστική χρησιμότητα των όσων διαβάζεις. Είναι από τα μαθήματα που δίνουν τεράστια ελευθερία σε όποιον θέλει πραγματικά να ασχοληθεί και να μελετήσει. Ξεχώρισε κι εσύ λοιπόν, υπάρχουν πολύ περισσότερα πράγματα να μάθεις - αν ψάξεις - από αυτά που προσφέρει το βιβλίο.

Welcome to our world.
Στις πανελλήνιες δεν εξετάζεται όμως τόσο το νόημα και η χρησιμότητα όσο η ακριβής αποστήθιση υπερσυμπηκνωμένων εννοιών,οπότε δεν έχει και άδικο.
-----------------------------------------
Εμενα δεν με αρεσει η Βιολογια, αλλα ειναι παρα πολυ ευκολα.
Αυτα που σου μαθενουν στην Α', τα ξερεις χωρις καν να τα γνωρισεις.
Αυτά που σου μαθαίνουν στην α δεν είναι βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
αν δν αφιερωσεται χρονο στην βιολογια παιδια εσεις θα βγειτε χαμενη εγω απο περσι τα θυμαιμα ολα αψογα.στν βιολογια ειχα γνωρησει μεγαλη επιτυχια περσι και μ εφερε ικανοποιηση και τωρα ειμαι στο σταδιο επαναληψης της παλι για να ειμαι σιγουρος!!!



και αυτα που γραφει η βιολογια της α ειναι μεγαλο ρεζιλικι να μν τα ξερεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
https://www.ischool.gr/search.php?searchid=1469035

Διάβασε τα προηγούμενα ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Εμείς έχουμε μία άθλια καθηγητρία που κάνει το μάθημα κόλαση.Το λέει απ' έξω παπαγαλία και δίνει σημασία στο ψώνιο της τάξης.:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ,γιατί είναι πολύ εύκολα!!!
Πήρα και ένα 20αράκι στο τεστ και είμαι τζιτζι!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
καλουτσικη ειναι αλλα αυτος ο καθηγητης μας ειναι ... της παλιας σχολης !! σχεδον μια φορα στις 2 βδομαδες απροειδοποιητο τεστ !! τι να κανω ρε παιδια ??? ελεος δηλαδη !!! και οταν ολοι εχουμε διαβασει καλα, αυτος δε μας βαζει !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweet11

Νεοφερμένος

Η sweet11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
η καθηγητρια ειναι φοβερη και το μαθημα γινεται θεικο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
καλουτσικη ειναι αλλα αυτος ο καθηγητης μας ειναι ... της παλιας σχολης !! σχεδον μια φορα στις 2 βδομαδες απροειδοποιητο τεστ !! τι να κανω ρε παιδια ??? ελεος δηλαδη !!! και οταν ολοι εχουμε διαβασει καλα, αυτος δε μας βαζει !!

Μήπως να διαβάζατε καθημερινά; Λέω εγώ τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweet11

Νεοφερμένος

Η sweet11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ελεος πια !!!Δεν παει αλλο!!!Πρωτα επειδη ξεχναω το εργασιων οπως και η μιση ταξη μονο σε εμενα τραβα το μαλλι!!!ελεος!!και μετα το τεστ(που παρεπειπτωντως δεν μας ειχε πει οτι ειναι διαγωνισμα τριμηνου!!και ηταν βασμενο σε ενα μονο μαθημα!!)την βλεπω και με ρωτα:μα εκανες αυτο το λαθος??πας καλα παιδι μου??και της λεω ναι κυρια μια χαρα παω.(ηθελα να της πω :εγω καλα παω.για σας αμφιβαλλω!αλλα δεν τα λες αυτα στους καθηγητες!!)λοιπον τι να κανω??σορρυ για τον τιτλο εννοουσα οικιακη οικονομια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_rouli

Νεοφερμένος

Η maria_rouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
μονο μου αρεσει?τρελενομαι!δυστυχως φετος δεν εχουμε:'(κατι σε βιολογο με βλεπω!λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ωραιο μαθημα, ιδιαιτερα ενδιαφερον, ανυπομονω να δω τη Βιολογια της Γ Γυμνασιου...:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Έτσι κι έτσι, διότι σε κάποια θέματα γίνεται λίγο αηδιαστική, αλλά είναι και αρκετά ενδιαφέρον μάθημα. Στην αρχή το μισούσα (τα κύτταρα... :()

Αλλά τώρα μου αρέσει πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε η Βιολογία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bibiblock

Νεοφερμένος

Η bibiblock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
εμενα παλι δε μου αρεσε καθολου....μας εβαζε παρα πολλα και απο ασκησεις αστο καλυτερα......και για τις εξετασεις στο τελος θελει διαβασμα.....(οπως και τα υπολοιπα βεβαια!!!:P).....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiaki42100

Νεοφερμένος

Η Lydia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εμεις εχουμε την χειροτερη καθηγητρια για βιολογια... :(

Και δεν ευχαριστιεμαι το μαθημα... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εμείς έχουμε έναν πάρα πολύ καλό καθηγητή Βιολογίας.Στην αρχή μου άρεσε πάρα πολύ αλλά τώρα λίγο την ψιλοβαριέμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΩΣΤΑΣ4

Νεοφερμένος

Ο ΚΩΣΤΑΣ4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
λιγο... γιατι εχουμε και εναν καθηγητη πουδεν τα εξηγη και τοσο καλα :(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
εμενα παλι δε μου αρεσε καθολου....μας εβαζε παρα πολλα και απο ασκησεις αστο καλυτερα......και για τις εξετασεις στο τελος θελει διαβασμα.....(οπως και τα υπολοιπα βεβαια!!!:P).....
Σίγουρα είναι και θέμα καθηγητή!Εμείς είχαμε τον φετινό χειμικό ο οποίος είναι μόνιμος και είναι καταπληκτικός καθηγητής!!!!!Το μάθημά του είναι από τα καλύτερα..κάνει αξαίσιο μάθημα και κανείς δεν έχει παράπονο!:) Γι'αυτό και μου άρεσε η Βιολογία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Σίγουρα είναι και θέμα καθηγητή!Εμείς είχαμε τον φετινό χειμικό ο οποίος είναι μόνιμος και είναι καταπληκτικός καθηγητής!!!!!Το μάθημά του είναι από τα καλύτερα..κάνει αξαίσιο μάθημα και κανείς δεν έχει παράπονο!:) Γι'αυτό και μου άρεσε η Βιολογία!

κι εμεις χημικο ειχαμε...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Και το αστείο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top