Ρατσισμός

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Αναγνωρίζεις τουλάχιστον τα θετικά της ύπαρξης των μεταναστών στις οικονομίες των χωρών; (ουκ ολίγα). Ή σου μιλάω κινέζικα; Και δε ξέρω καμιά χώρα με τάσεις αυτοκτονίας!!! (μόνο ανθώπους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Αβάσιμα πράγματα λες εσύ, που μην έχοντας συγκεκριμένη θέση να υποστηρίξεις, κατηγορήσεις εμένα κάνοντας άποψη σου την αντίρρηση στην άποψη μου. Καλή σου μέρα επίσης ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Το ποιος λέει αβάσιμα πράγματα το κρίνουν τρίτα πρόσωπα. Όχι εσύ γιατί είναι αβάσιμο. Καλή σου μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Θα συμφωνούσα ότι υπάρχουν κάποια θετικά, κυρίως στην καλύτερη εκμετάλλευση των υπαρχόντων πόρων, αλλά αυτά χάνονται μπροστά στη γενική παρακμιακή κατάσταση της ελλιπούς ασφάλισης, της εργασιακής εκμετάλλευσης και των λοιπών προβλημάτων. Δεν είναι προσόν για μια οικονομία να έχει πολλούς μετανάστες. Δεν νομίζω να έχει αντίρρηση σ'αυτό. Πόσα δισεκατομμύρια δίνει κάθε χρόνο το κράτος σε δαπάνες, γι' αυτούς ; Τίποτα το τραγικό φυσικά, αλλά σκέψου ότι αν δεν υπήρχαν αυτές οι δαπάνες, τομείς όπως η παιδεία ή η κοινωνική πρόνοια θα ενισχύονταν σημαντικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Δεν περνάει απ'το χέρι μου φυσικά ! Θα μπορούσε βέβαια να μην υπάρχει καν αυτό το πρόβλημα, αν ήμασταν πέρισσότερο επιφυλακτικοί στην εισροή τους στην Ελλάδα. Η γκετοποίηση μεταναστών είναι κατά τη γνώμη μου η λύση. Μια περιοχή με αυτονομία, που θα εκλεγει δικούς της αντιπροσώπους. . . Νομίζω ότι η οικονομία μας έχει ήδη επιβαρυνθεί ιδιαίτερα για να "φροντίσει" τον κάθε άπορο... Το πρόβλημα λοιπόν είναι απλά ατέρμονο. Αν επιτρέπεται σε ποια σχολή είσαι φοιτητής ; ; ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Η γκετοποίηση δεν είναι λύση. Δημιουργεί περισσότερα προβλήματα. Είναι από μόνη της αρνητικός όρος.

Διάβασε το προφίλ μου.


https://ischool.e-steki.gr/member.php?u=7827



https://www.mnec.gr/el/press_office/ecofin/DeltiaTypou/articles/article0031.html

Είχαμε κάποια αρχικά προβλήματα στην αφομοίωση των μεταναστών. Τα προβλήματα αυτά τα ξεπερνάμε, με την καλύτερη ένταξη των μεταναστών. Και νομίζω ότι και τα επόμενα χρόνια θα εξακολουθήσει η μετανάστευση να παίζει θετικό ρόλο στην ελληνική οικονομία, με την προϋπόθεση βέβαια ότι θα γίνεται με ελεγχόμενο τρόπο και ότι θα έχουμε ταχεία κοινωνική ενσωμάτωση των μεταναστών. Διότι και την απασχόληση και την ανάπτυξη της οικονομίας θα βοηθήσει - σε μια κοινωνία, όπως της Ελλάδας, η οποία γερνά με ταχείς ρυθμούς - αλλά θα βοηθήσει επίσης και στη στήριξη του ασφαλιστικού συστήματος. Οι μετανάστες πρέπει όλοι να ενσωματωθούν σταδιακά πλήρως στο ασφαλιστικό μας σύστημα, ώστε να συμβάλουν και αυτοί στη χρηματοδότηση του κοινωνικού κράτους, από το οποίο ωφελούνται. Αυτή ήταν η γενική τοποθέτηση που έγινε. Η έκθεση της Ευρωπαικής Επιτροπής είναι ισορροπημένη και την καλωσορίζουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Πτυχιούχος Φυσικός, ε ; Τέλος πάντων. Όσο για την γκετοποίηση, θα έπρεπε να ξέρεις ότι κατά πόσο μια έννοια είναι θετική ή αρνητική, εξαρτάται απ'την εκάστοτε κατάσταση. Όταν έχεις να αντιμετωπίσεις ένα πρόβλημα τέτοιας εμβέλειας, δεν νομίζω να είσαι αρμόδιος να προτείνεις τι είναι καλό ή κατάλληλο για την αντιμετώπισή του, όπως και εγώ βέβαια δεν είμαι. Το πρότεινα βασιζόμενος στο ότι οι ακραίες καταστάσεις απαιτούν ακραία μέτρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Άσε τους ειδικούς τότε να μιλούν. (Πάω για φαί)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Εγώ τρώω πίτα με γύρο ! Χάρηκα που τα είπαμε ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Πτυχιούχος Φυσικός, ε ; Τέλος πάντων. Όσο για την γκετοποίηση, θα έπρεπε να ξέρεις ότι κατά πόσο μια έννοια είναι θετική ή αρνητική, εξαρτάται απ'την εκάστοτε κατάσταση. Όταν έχεις να αντιμετωπίσεις ένα πρόβλημα τέτοιας εμβέλειας, δεν νομίζω να είσαι αρμόδιος να προτείνεις τι είναι καλό ή κατάλληλο για την αντιμετώπισή του, όπως και εγώ βέβαια δεν είμαι. Το πρότεινα βασιζόμενος στο ότι οι ακραίες καταστάσεις απαιτούν ακραία μέτρα...

η γκετοποιηση ειναι μια κατασταση για την οποια ευθυνομαστε εμεις.

αυτη την αποψη την ειχε διατυπωσει και ο Πλευρης σε μια εκπομπη, για να απαντησει ενας δημοσιογραφος οτι η μετανασταστευση δεν ειναι θεμα δημοσιας ασφαλειας, αλλα , περισσοτερο, ειναι θεμα κοινωνικης μεριμνας. αν το κρατος φροντιζε για την ασφάλιση των μεταναστων, νομιμων ή μη, τοτε πραγματικα δεν θα υπηρχαν αυτα τα γκετο.

τα ακραια μετρα ειναι αυτα που μας οδηγησαν εδω, οπως και τα ακραια μετρα που πηραν ακροδεξιες οργανωσεις στον αγιο παντελεημονα, με αποτελεσμα την αναβολη καποιων εκδηλωσεων που ειχαν οργανωσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Ειλικρινά δεν γνώριζσ για την άποψη του κ.Πλεύρη, παρόλα αυτά διαφωνώ ότι τα ακραία μέτρα μας οδήγησαν εδώ που φτάσαμε, γιατί πολύ απλά δεν έχουν φτάσει στο σημείο να εφαρμοστούν. Ούτως ή αλλως η γκετοποίηση εσωκλείει εγκληματικότητα. Κάτι τέτοιο, δεν πιστεύεις ότι θα μας γλίτωνε τουλάχιστον απ'τη βία και τα κρούσματα διάφορων επιθέσεων κτλ στην καθημερινότητα ;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Θα μας γλίτωνε;:what:

Δηλαδή αρκεί να βάλουμε μέσα σε ένα κουτί αυτά που μας ενοχλούν και να το κλείσουμε;

Αυτό είναι στρουθοκαμηλισμός.

Αλλά δε θα μας γλίτωνε. Τα ναρκωτικά, η εμπορία οργάνων, η κακομεταχείριση των μεταναστών έχουν αντίκτυπο παντού. Κι αν όχι άμεσο, έμμεσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ειλικρινά δεν γνώριζσ για την άποψη του κ.Πλεύρη, παρόλα αυτά διαφωνώ ότι τα ακραία μέτρα μας οδήγησαν εδώ που φτάσαμε, γιατί πολύ απλά δεν έχουν φτάσει στο σημείο να εφαρμοστούν. Ούτως ή αλλως η γκετοποίηση εσωκλείει εγκληματικότητα. Κάτι τέτοιο, δεν πιστεύεις ότι θα μας γλίτωνε τουλάχιστον απ'τη βία και τα κρούσματα διάφορων επιθέσεων κτλ στην καθημερινότητα ;;;;

με τα γκετο περιθωριοποιεις. δημιουργεις λογους στους μεταναστες να αντιδρασουν. ετσι και αλλιως, ειναι θεμα ρατσισμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Δηλαδή θα πρέπει να υποβαθμίσουμε συμπατριώτες μας, για να βοηθήσουμε να "αισθανθούνε άνετα " άνθρωποι ξένοι προς εμάς, χωρίς ούτε την παραμικρή θέση στην κοινωνία μας μέχρι εκείνη τη στιγμή. Αν ο μπαμπάς σου είχε ένα μαγαζί και απέναντι του άνοιγε ένα παράνομο κινέζικο ή ό,τι άλλο και ο μπαμπάς σου αναγκαζόταν να κλείσει το δικό του, πώς θα αισθανόσουν φίλε μου;;; Όντως η μετανάστευση είναι απ'τα δυσκολότερα θέματα για τις ζωές όλων, ωστόσο γιατί να διαδραματίσουμε εμείς το ρόλο του "οικοδεσπότη". Απλά δεν μου αρέσει να περπατάω στην Αθήνα και να αισθάνομαι ότι είμαι στο Ιράκ. Είναι έγκλημα αυτό;
Πρέπει να καταλάβεις πως δεν φταίνε αυτοί οι άνθρωποι για την κατάσταση αυτή. Ξέρεις δεν είναι σε όλες τις χώρες εύκολα τα πράγματα. Σου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό πως αυτοί είναι άνθρωποι δυστυχισμένοι και πεινασμένοι που ήρθαν σε μια ξένη χώρα με την ελπίδα να έχουν ένα καλύτερο μέλλον; Και τελικά καταλήγουν να ζουν σε άθλιες συνθήκες μέσα σε ένα εχθρικό περιβάλλον.
Δεν εγκατέλειψαν τη χώρα τους για να κάνουν τη ζωή μας κόλαση, κι αν κάποιοι από αυτούς στρέφονται στο έγκλημα είναι γιατί δεν μπορούν να βρουν δουλειά.
Σε κανέναν δεν αρέσει αυτή η κατάσταση, ούτε στους Έλληνες ούτε στους (λαθρο)μετανάστες. Και δεν φταίνε ούτε οι μεν ούτε οι δε για αυτήν την κατάσταση. Το κράτος έπρεπε να πάρει τα μέτρα του ώστε να μην φτάσουν τα πράγματα σε αυτό το σημείο.
Όσο για το παράνομο μαγαζί, είναι πάλι δουλειά του κράτους να φροντίσει να εφαρμόζονται οι νόμοι του.
ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ: ΜΗΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΛΑ ΕΓΩΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ, ΑΛΛΑ ΑΝΑΛΟΓΙΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Εγώ μπορεί και να φτάσω στο σημείο να την αναλογιστώ, αλλά αν το κάνω αυτό τότε ποιος θα αναλογιστεί τη δική μου δυστυχία. Απάντησε μου και θα συμφωνήσω με όσα είπες με τόση αληθοφάνεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ο μπαμπας σου μπορει να αναγκαζοταν να κλεισει το μαγαζι του και αν φτιαχνοταν ενα οποιοδηποτε ιδιο καταστημα, δεν ειναι αναγκη να ειναι κινεζικο (που δε νομιζω οτι ειναι παρανομα τετοια εκταση που εχουν παρει). Αλλα μονο των Κινεζων μας πειραζει γιατι ειναι ξενοι! Λες και με την εργασια τους δε θα ενισχυσουν την ελληνικη οικονομια οπως θα εκανε κ ο Ελληνας πολιτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει ότι τους Έλληνες, δεν τους πειράζουν τόσο οι Ευρωπαίοι, ή οι Δυτικοί γενικότερα, και αναφέρομαι στους Γάλλους, Ισπανούς, Γερμανούς, Αμερικάνους κλπ, αλλά οι Αλβανοί, οι Κινέζοι, οι αφρικανοί, οι Βούλγαροι. Μια νοοτροπία που αδυνατώ να κατανοήσω. Άτομα μου έχουν πει ότι διαφορετικά τους ακούγεται το "Γάλλος" και διαφορετικά το "Αλβανός". Διακρίσεις και εν μέσω ρατσισμού λοιπόν. Κάποιοι, χαίρονται να συναναστρέφονται με Γάλλους ή Ιταλούς και κατευθείαν μορφάζουν όταν ακούνε για έναν Ιρανό, ή έναν Ινδό... Τι είναι αυτό λοιπόν, που μας κάνει να είμαστε ρατσιστές όχι προς όλους τους ξένους φυλετικά, αλλά να είμαστε και επιλεκτικοί? Ο πολιτισμός τους, η ιστορία τους, κάποια γεγονότα, βιώματα? Τι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endless_dream

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η endless_dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει ότι τους Έλληνες, δεν τους πειράζουν τόσο οι Ευρωπαίοι, ή οι Δυτικοί γενικότερα, και αναφέρομαι στους Γάλλους, Ισπανούς, Γερμανούς, Αμερικάνους κλπ, αλλά οι Αλβανοί, οι Κινέζοι, οι αφρικανοί, οι Βούλγαροι. Μια νοοτροπία που αδυνατώ να κατανοήσω. Άτομα μου έχουν πει ότι διαφορετικά τους ακούγεται το "Γάλλος" και διαφορετικά το "Αλβανός". Διακρίσεις και εν μέσω ρατσισμού λοιπόν. Κάποιοι, χαίρονται να συναναστρέφονται με Γάλλους ή Ιταλούς και κατευθείαν μορφάζουν όταν ακούνε για έναν Ιρανό, ή έναν Ινδό... Τι είναι αυτό λοιπόν, που μας κάνει να είμαστε ρατσιστές όχι προς όλους τους ξένους φυλετικά, αλλά να είμαστε και επιλεκτικοί? Ο πολιτισμός τους, η ιστορία τους, κάποια γεγονότα, βιώματα? Τι?

Eίναι δυστυχώς τέτοια η νοοτροπία μας που ''άστοχα'' νομίζουμε ότι οι Γάλλοι,Άγγλοι κ.λ.π έχουν υψηλότερο επίπεδο και έχοντας πιο αναπτυγμένη χώρα,είναι πιο ''πολιτισμένοι'', ενώ τους άλλους(Αλβανούς,Αφρικανούς κ.ο.κ) τους θεωρούμε κατώτερους από εμάς επειδή έχουν διαφορετικό πολιτισμό και νοοτροπίες τις οποίες πιθανόν αποδοκιμάζουμε..Επίσης νομίζω ότι παίζει ρόλο και η ιστορική συσχέτισή μας με κάποιο λαό και το παρελθόν μας(π.χ με τους Τούρκους) που μας κάνουν να προκαταβαλόμαστε...
Φυσικά το αν είναι καλοί ή όχι,εξαρτάται από τον χαρακτήρα τους και όχι την καταγωγη τους,αλλά δυστυχώς δεν είμαστε τόσο ανοιχτόμυαλοι για να το αποδεχθούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiginhths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
συμφωνω μαζι σου κωσταντινα...επισης ειμαι καθετος να ειμαστε εναντια στην ιδεα οτι ενας ξενος θα ειναι σημαιοφορος...για καποιους αυτο ειναι και μια μορφη επαινου.και οι ξενοι μπορει να τυχει να νιωθουν πιο βαθυα την εννοια της παρελασης.<<δεν εχουν σχεση οι ξενοι με την ελληνικη ιστορια και τα ελληνικα κατορθωματα>>, λεει.αν τον ρωτησεις ομως τι υμνουμε θα ξερει αραγε να σου απαντησει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top