Ρατσισμός

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ok οτι λεγανε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Οι ρατσιστες ειναι τα πρωτα ρεμαλια. Δεν καταλαβα? Οι ξενοι φταίνε που δεν παιρνουν το οπισθιο τους (να μην πω κακια λεξουλα) να κανουν καμια δουλεια? Και μετα εχουμε ανεργεια... Οι ξένοι φταινε που τους φερομαστε σαν να ειναι ζωα (κατωτερου επιπεδου λεει:jumpy::nono::nono::nono:) και μετα το ριχνουν στην κλεψια; Ελληνες καθικια δεν υπαρχουν; Και στο κατω κατω της γραφης δεν εχω ακουσει κανεναν ελληνα να βριζει γερμανο ή γάλλο ή αγγλο και αυτο γιατι ειμαστε (παλι κακια λεξουλα μου ερχεται...:P) γλειφτες και δεν λεμε τιποτα για αυτους που ειναι πιο δυνατοι απο εμας. Και για να τελειωνουμε δεν ξερω αν το ξερετε αλλα οι πχ γερμανοι λενε για μας, ο,τι λεμε εμεις για τους αλβανους.
Οτι ηρθαν οι Αλβανοι στην Ελλαδα σαν αγγελοι και μεις οι κακοι φασιστες τους βριζουμε και τους φερομαστε σαν να ειναι ζωα μοιαζει σαν παραμυθι για παιδια Γ Δημοτικου, απο καπου τους εχει βγει το ονομα δεν μπορει.
Κατα δευτερο λογο δεν καταλαβα, η ανεργια οφειλετε στο οτι βαριουνται να δουλευουν οι Ελληνες? θα μας τρελανεις τελειως? αν ειλικρινα το πιστευεις αυτο ανοιξε την πορτα του σπιτιου. σου και δες τι γινεται στο κοσμο.Αγγλους Γαλλους Γερμανους δεν βριζουμε οχι επειδη ειμαστε γλυφτες αλλα σαν πολιτισμοι εχουν προσφερει κατι στην παγκοσμια ιστορια.Οι αλβανοι τι? Κατι α αλα αλα αλα στα αλβανικα βουνα ή το ενχειριδιο ληστειας για νεο εκπαιδευομενους κλεφτες.
Επισης απο τα γραφομενα σου σε μερικα σημεια προκαλεις αφθονο γελωτα.
Δηλαδη οι Αλβανοι κλεβουν επειδη εμεις τους βριζουμε? τι αλλο θα ακουσουμε δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οι Αλβανοί ήρθαν στην Ελλάδα σαν πεινασμένοι όπως οι Έλληνες πήγαν αλλού πριν δεκαετίες. Κι όπως και τότε υπήρχαν Έλληνες που, most notably, στην Αμερική ήταν στελέχη της μαφίας και ορισμένοι έκαναν και τους νταβατζήδες σε παιδάκια από τα χωριά τους που κουβαλούσαν στην Αμερική για να κάνουν συντροφιά σε πλούσιους κυρίους, έτσι και ορισμένοι εγκληματίες εδώ βρήκαν νέα...αγορά. Ξυπνάτε, δεν υπάρχουν καλοί και κακοί μετανάστες και ξένοι. Υπάρχουν μόνο καλοί και κακοί άνθρωποι. Η ανεργία, φίλε μου, οφείλεται στο ότι οι Έλληνες αρνούνται να γίνουν τεχνίτες. Κι εκεί ακριβώς επίσης οφείλεται η ανάγκη της ελληνικής οικονομίας να φέρνει εισαγόμενα χέρια. "Οι Αλβανοί κλέβουν". Είσαι σοβαρός; Από τις 50 χιλιάδες περίπου κλοπές το χρόνο, το 55% από Έλληνες και το 45 από μετανάστες. Αυτό θα πει 20 χιλιάδες από μετανάστες. Πόσοι από αυτούς είναι Αλβανοί; Σίγουρα λιγότεροι από 20 χιλιάδες. Στην Ελλάδα ο συνολικός αριθμός Αλβανών είναι μισό εκατομμύριο. Βγάλε τα συμπεράσματά σου.
Ξέρεις, για να υπάρχεις δεν είναι ανάγκη να προσφέρεις και κάτι στην...ανθρωπότητα. Ναι, μπορείς να υπάρχεις μόνο για να φτιάχνεις το δικό σου πολιτισμό και να ζεις σ'αυτόν άσχετα αν οι άλλοι τον ξέρουν ή όχι. Βέβαια είναι κάπως ηλίθιο να μιλάμε έτσι για γείτονες γιατί στην ουσία μεταξύ γειτόνων ο πολιτισμός μοιράζεται. Δε μπορεί από τη μία πλευρά των συνόρων να είναι δώρο στην ανθρωπότητα κι από την άλλη άδωρο. Πολιτισμός είναι τα κλαρίνα στα Γιάννενα, πολιτισμός είναι και στους Αγίους Σαράντα. Πολιτισμός είναι στη Φλώρινα η Μπαιντούσκα, πολιτισμός είναι και στο Μοναστήρι (Bitola). Πολιτισμός είναι στην Ξάνθη ο Τσεστός, πολιτισμός είναι και στη Φιλιππούπολη. Πολιτισμός είναι το ζειμπέκικο στην Αθήνα, πολιτισμός είναι και ο χορός των ζειμπέκηδων στο Ικόνιο, τη Σμύρνη και την Κιβυρραιωτών (επαρχία Mugla). Όπως επίσης πολιτισμός είναι τα μαντολίνα της Κεφαλονιάς και πολιτισμός είναι τα μαντολίνα του Ρέτζιο Ντι Καλάμπρια.
Εχθρός είναι ο ιμπεριαλισμός που σπέρνει το μίσος στους λαούς για να τρώνε οι μεγάλοι. Δεν είναι εχθρός αυτός που μια ζωή θα βλέπω δίπλα μου, η μοίρα μας θα είναι κοινή και στη ζωή του κάνει τα ίδια που κάνω κι εγώ.
Το μόνο πρόβλημα, φίλε μου, είναι ότι ο κόσμος φοβάται τη διαφορετικότητα. Απορώ, γιατί; Δεν είναι κακό να είσαι διαφορετικός, τόσο παράλογο είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Αλβανοί ήρθαν στην Ελλάδα σαν πεινασμένοι όπως οι Έλληνες πήγαν αλλού πριν δεκαετίες. Κι όπως και τότε υπήρχαν Έλληνες που, most notably, στην Αμερική ήταν στελέχη της μαφίας και ορισμένοι έκαναν και τους νταβατζήδες σε παιδάκια από τα χωριά τους που κουβαλούσαν στην Αμερική για να κάνουν συντροφιά σε πλούσιους κυρίους, έτσι και ορισμένοι εγκληματίες εδώ βρήκαν νέα...αγορά. Ξυπνάτε, δεν υπάρχουν καλοί και κακοί μετανάστες και ξένοι. Υπάρχουν μόνο καλοί και κακοί άνθρωποι. Η ανεργία, φίλε μου, οφείλεται στο ότι οι Έλληνες αρνούνται να γίνουν τεχνίτες. Κι εκεί ακριβώς επίσης οφείλεται η ανάγκη της ελληνικής οικονομίας να φέρνει εισαγόμενα χέρια. "Οι Αλβανοί κλέβουν". Είσαι σοβαρός; Από τις 50 χιλιάδες περίπου κλοπές το χρόνο, το 55% από Έλληνες και το 45 από μετανάστες. Αυτό θα πει 20 χιλιάδες από μετανάστες. Πόσοι από αυτούς είναι Αλβανοί; Σίγουρα λιγότεροι από 20 χιλιάδες. Στην Ελλάδα ο συνολικός αριθμός Αλβανών είναι μισό εκατομμύριο. Βγάλε τα συμπεράσματά σου.
Ξέρεις, για να υπάρχεις δεν είναι ανάγκη να προσφέρεις και κάτι στην...ανθρωπότητα. Ναι, μπορείς να υπάρχεις μόνο για να φτιάχνεις το δικό σου πολιτισμό και να ζεις σ'αυτόν άσχετα αν οι άλλοι τον ξέρουν ή όχι. Βέβαια είναι κάπως ηλίθιο να μιλάμε έτσι για γείτονες γιατί στην ουσία μεταξύ γειτόνων ο πολιτισμός μοιράζεται. Δε μπορεί από τη μία πλευρά των συνόρων να είναι δώρο στην ανθρωπότητα κι από την άλλη άδωρο. Πολιτισμός είναι τα κλαρίνα στα Γιάννενα, πολιτισμός είναι και στους Αγίους Σαράντα. Πολιτισμός είναι στη Φλώρινα η Μπαιντούσκα, πολιτισμός είναι και στο Μοναστήρι (Bitola). Πολιτισμός είναι στην Ξάνθη ο Τσεστός, πολιτισμός είναι και στη Φιλιππούπολη. Πολιτισμός είναι το ζειμπέκικο στην Αθήνα, πολιτισμός είναι και ο χορός των ζειμπέκηδων στο Ικόνιο, τη Σμύρνη και την Κιβυρραιωτών (επαρχία Mugla). Όπως επίσης πολιτισμός είναι τα μαντολίνα της Κεφαλονιάς και πολιτισμός είναι τα μαντολίνα του Ρέτζιο Ντι Καλάμπρια.
Εχθρός είναι ο ιμπεριαλισμός που σπέρνει το μίσος στους λαούς για να τρώνε οι μεγάλοι. Δεν είναι εχθρός αυτός που μια ζωή θα βλέπω δίπλα μου, η μοίρα μας θα είναι κοινή και στη ζωή του κάνει τα ίδια που κάνω κι εγώ.
Το μόνο πρόβλημα, φίλε μου, είναι ότι ο κόσμος φοβάται τη διαφορετικότητα. Απορώ, γιατί; Δεν είναι κακό να είσαι διαφορετικός
Oι Ελληνες αρνουνται να γινουν τεχνιτες? Δηλαδη πτυχιουχοι ΑΕΙ και ΤΕΙ να δουλευουν σε οικοδομες για να μην υπαρχει ανεργια?Αλλωστε οι Ελληνες που δεν εχουν καμμια ειδικευση τεχνιτες γινονται δεν στοχευουν στο παραπανω, θα ταν χαζομαρα να στοχευαν σε κατι καλυτερο.
Εγω ξερω με τους μεταναστες εχουν φυγει 500.000 θεσεις εργασιας περιπου απο την αγορα εργασιας.
Και επισης ανεφερες οτι απο το συνολικο ποσοστο κλοπων το 45% γινεται απο μεταναστες, το ποσοστο αυτο ειναι τεραστιο αν σκεφτουμε οτι οι Αλβανοι ειναι περιπου το 7% του πληθυσμου.Ενα 7% δηλαδη πραγματοποιει περιπου τις μισες κλοπες που γιινονται καθε χρονο στη χωρα.
Κατ αρχην συγγενεις με τους Αλβανους κοντινοι δεν ειμαστε, οι Αλβανοι ειναι Τουρκοι,Σλαβοι και λιγοι Ιλυριοι και γειτονες ειμαστε παλι απο τυχη.Τα πνευματικα επιτευγματα των Αλβανων ειναι μηδαμινα ενω η μορφη του πολιτισμου τους κατ επεκταση ειναι βλαχοτραγουδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ξέχασες τη μητέρα τερέζα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairy2008

Νεοφερμένος

Η fairy2008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ρατσισμός για μένα σημαίνει να μη βλέπεις τον άνθρωπο που έχεις απέναντί σου αλλά τη φυλή του ή το χρώμα του ή τη χώρα καταγωγής του ή τέλος πάντων κάποιο συγκεκριμένο χαρακτηριστικό και από αυτό να τον κατατάσσεις σε κάποια κατηγορία.
Σε κάθε χώρα/φυλή/εθνικότητα υπάρχουν καλοί, κακοί, έξυπνοι, χαζοί, όμορφοι, άσχημοι, εργατικοί, τεμπέληδες και πάει λέγοντας.
Το να κατηγοριοποιούμε τους ανθρώπους ή να συζητάμε για το 'τι έχουμε προσφέρει εμείς στον πολιτισμό και τι οι άλλοι' το βρίσκω ανόητο. Ανθρωποι είμαστε όλοι μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Oι Ελληνες αρνουνται να γινουν τεχνιτες? Δηλαδη πτυχιουχοι ΑΕΙ και ΤΕΙ να δουλευουν σε οικοδομες για να μην υπαρχει ανεργια?Αλλωστε οι Ελληνες που δεν εχουν καμμια ειδικευση τεχνιτες γινονται δεν στοχευουν στο παραπανω, θα ταν χαζομαρα να στοχευαν σε κατι καλυτερο.
Εγω ξερω με τους μεταναστες εχουν φυγει 500.000 θεσεις εργασιας περιπου απο την αγορα εργασιας.
Και επισης ανεφερες οτι απο το συνολικο ποσοστο κλοπων το 45% γινεται απο μεταναστες, το ποσοστο αυτο ειναι τεραστιο αν σκεφτουμε οτι οι Αλβανοι ειναι περιπου το 7% του πληθυσμου.Ενα 7% δηλαδη πραγματοποιει περιπου τις μισες κλοπες που γιινονται καθε χρονο στη χωρα.
Κατ αρχην συγγενεις με τους Αλβανους κοντινοι δεν ειμαστε, οι Αλβανοι ειναι Τουρκοι,Σλαβοι και λιγοι Ιλυριοι και γειτονες ειμαστε παλι απο τυχη.Τα πνευματικα επιτευγματα των Αλβανων ειναι μηδαμινα ενω η μορφη του πολιτισμου τους κατ επεκταση ειναι βλαχοτραγουδα

Αν είναι απόφοιτοι ΑΕΙ και ΤΕΙ μαγκιά τους. Οι άλλες θέσεις πως θα καλυφθούν; Τα σκέφτεσαι αυτά που λες; Ποιος θα πάει να χτίσει, να σκάψει; ΠΟΙΟΣ; Απάντησέ μου αν δεν πάνε οι μετανάστες ποιος...Έλληνας πτυχιούχος θα πάει; Αν δε θέλει να πάει, τότε κάποιος άλλος πρέπει να το κάνει. Η αγορά έχει τους δικούς της νόμους. Και σοβαρή οικονομία χωρίς όλα τα επίπεδα εργασίας απλά δεν υπάρχει.
Ποιο 7% μωρέ; Τα διαβάζεις αυτά που γράφω ή λες τα δικά σου; Μισό εκατομμύριο ανθρώπους θα βάλεις στο ίδιο τσουβάλι; Είσαι σοβαρός; Άσε που αυτό που λες δεν ισχύει. 7-8 % του πληθυσμού είναι γενικά οι αλλοεθνείς, όχι μόνο οι Αλβανοί.
Δεν είμαστε συγγενείς; Α, ναι; Γνωρίζεις τι θα πει πολιτισμική συγγένεια ή όταν ακους τον όρο σκέφτεσαι DNA και "καθαρότητα φυλών"; Πολιτισμική συγγένεια σημαίνει να ζεις με τον άλλον 1000 χρόνια και στην ουσία η παράδοση κι οι τρόποι ζωής σας να είναι ίδιοι ή έστω παρόμοιοι. Αν και κυκλαδίτης, θα σε παρακαλούσα επιπλέον να μιλάς καλύτερα για την ηπειρώτικη παράδοση. Που ναι, είναι και βλάχικη γιατί εκεί πάνω μένουν και Βλάχοι. Ο εθνικισμός δεν θα βοηθήσει κανέναν σε κανένα σημείο της ζωούλας του. Καταλάβετε ποιος είναι ο εχθρός επιτέλους. Γιατί τόση απόρριψη στο μετανάστη; Μήπως θυμίζει σε πολλούς τι ακριβώς ήταν η Ελλάδα πριν 40 χρόνια που φεύγαν 5 καράβια τη μέρα για την Αμερική; Γιατί τόσο κόμπλεξ με το παρελθόν μας; Γιατί ο νεοπλουτισμός δεν επιτρέπει σε ορισμένους να καταλάβουν ότι δεν είναι κακό να βρεθείς σε ανάγκη;

Που είσαι Ρήγα να δεις πως καταντήσαν τα Βαλκάνια οι φασίστες...

Μπαιντούσκα Μακεδονική
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=a9G7m-QSp8U[/ame]

Paidusko από τα Σκόπια
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=2C0CDsBKWgg&feature=related[/ame]

Ηπειρώτικο "Πικροδάφνη"
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=K3LV7tnKXAY&feature=related[/ame]

Αλβανικό παρόμοιο
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=a2JAnEd2K_s[/ame]

"Adanali" (Ρεμπέτικο, κοινώς μουσική των προγόνων μου απ'τη Σμύρνη)
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=8-aZCv02amM[/ame]

"Adanali"-Τούρκικο παραδοσιακό
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=rsPuktt24kk&feature=related[/ame]



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Tο 90% των μεταναστων-αλλοεθνων δεν ειναι Αλβανοι? ή οχι?
-----------------------------------------
Σορρυ ρε miv η Ελλαδα εχει τοσα πολιτιστικα επιτευγματα σε συγκριση με αλλους βαλκανικους λαους, και για να μου δειξεις οτι εχουμε μια πολιτισμικη συγγενεια μου βαζεις κατι χαζοτραγουδα παρακμης ενω υπαρχουν χιλιαδες αλλα που διαφερουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Στην Ελλάδα υπάρχουν περίπου 800 χιλιάδες πολίτες ξένης υπηκοότητας (εξαιρούνται οι Κύπριοι), δηλαδή το 7%. Μέσα σε αυτούς, περίπου 450 χιλιάδες Αλβανοί, 70 χιλιάδες πολίτες χωρών της Ευρωπαικής Ένωσης και σε πολύ μικρότερα ποσοστά πολίτες πρώην ΕΣΣΔ (εξαιρούνται οι ομογενείς Έλληνες) και κατόπιν Ασιάτες και λιγότεροι μαύροι, κυρίως από Αφρική, Καραιβική και Νότια Αμερική.
-----------------------------------------
Tο 90% των μεταναστων-αλλοεθνων δεν ειναι Αλβανοι? ή οχι?
-----------------------------------------
Σορρυ ρε miv η Ελλαδα εχει τοσα πολιτιστικα επιτευγματα σε συγκριση με αλλους βαλκανικους λαους, και για να μου δειξεις οτι εχουμε μια πολιτισμικη συγγενεια μου βαζεις κατι χαζοτραγουδα παρακμης ενω υπαρχουν χιλιαδες αλλα που διαφερουμε

Εμένα αυτή είναι δική μου παράδοση, όπως και των Ελλήνων γενικά. Αν εσύ θεωρείς Ελλάδα μόνο το Σωκράτη, τότε ειναι δικό σου πρόβλημα. Έλεος, δε σταμάτησε πριν 2000 χρόνια η Ελλάδα. Πάντως καλύτερα ν'ακούς αυτά (που είναι Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ παράδοση) παρά τις μαλακίες που εισάγει ο καταναλωτικός ιμπεριαλισμός της Δύσης.
Πάντως γενικότερα, δεν είσαι ο μόνος που έχει παρανοήσει την έννοια "Ελληνικός Πολιτισμός". Συνεχίζεις, πάντως, να τον προσβάλλεις αποκαλώντας "χαζοτράγουδα" τη μουσική του. Κρίμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*MARAKI*

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
και φυσικά οι Έλληνες να βρίζουν και οι
όλος ο κόσμος ούτε λέξη για την Έλλαδα..
Λες και οι Έλληνες δεν κάνουν χειρότερα.
δεν μπορώ να ακούω ότι άτομα χάνουν ευκαιρίες
μόνο και μόνο γιατί είναι από άλλη χώρα.Και φυσικά όχι
από την Αμερική,γιατί τους θαυμάζουμε..λες και έκαναν κάτι τόσο
ΤΟΣΟ καλό(για τους πολέμους ούτε κουβέντα φυσικά)...
πεστα ετσι μπραβο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Μιβ, βγάλε τα βίντεο, θα βγουν οι βαρδαριώτες και θα θέλουν τη θεσσαλονίκη δική τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δε με αφορούν οι μεγαλοιδεατισμοί κανενός φασίστα, φίλε μου. Είτε εγχώριου, είτε ξένου. Προσωπικά δε νιώθω ότι κλέβω ή μου κλέβουν την παράδοση. Τη μοιράζομαι με τους 10 λαούς τριγύρω με μία φυσιολογικότατη κοινωνιολογική διαδικασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ναι, και όταν η μακεδονία θα γίνει βαρδαρική, δεν πιστεύω ότι θα λες τα ίδια , περί ειρήνης, φασιστών κτλ :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Φυσικά και θα λέω τα ίδια. Δεν θα γίνω σαν τα μούτρα κανενός φασίστα.
Η Μακεδονία θα γίνει βαρδαρική...Πολλή φαντασία έχουν ορισμένοι. Έλεος, γιατί νομίζετε ότι ο γειτονικός λαός έχει όρεξη να πολεμήσει για τους μεγαλοιδεατισμούς μερικών; Η συνοριακή σταθερότητα εντός Ευρωπαικής Ένωσης είναι κατάκτηση που πλέον δεν είναι ικανός ν'αλλάξει κανένας.

By the way, μόνος άσχετος μπορεί να είναι κάποιος για να νιώθει πολεμική απειλή από μία χώρα με αεροπορία ισχύος 10 ελικοπτέρων Mi-24 του '60...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ικέρ μπασμπούγ, μισός σκοπιανός ;)

τεράστια στρατιωτική βάση των ΗΠΑ στη βαρδαρία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Λέγεται Camp Bondsteel, είναι στο Κόσοβο και ανήκει στις δυνάμεις κατοχής του. Δεν χρειάζεται οι Αμερικάνοι να επιτεθούν σε καμία Μακεδονία. Είναι μέλος του ΝΑΤΟ κι έχουν δικαίωμα να κάνουν αίτηση ώστε να χρησιμοποιήσουν το έδαφος της Ελλάδας για στρατιωτικές επιχειρήσεις. Δεν χρειάζεται να το κατακτήσουν πρώτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jewish Boy

Νεοφερμένος

Ο Ανθρωπος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
εχω φαι πολυ ρατσισμο προσωπικα.Και απο καθηγητες να με κοιτανε με μισο ματι και απο μαθητες και απο τους γονεις τους...οταν μια κοπελα μαθαινε την καταγωγη μου απομακρυνοταν συνηθως...η ιδια μπορει να μην ηθελε αλλα τον επεβαλαν οι γονεις της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν επιτρέπεται κιόλας, από το Ισραήλ είσαι ή ελληνοεβραίος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jewish Boy

Νεοφερμένος

Ο Ανθρωπος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Αν επιτρέπεται κιόλας, από το Ισραήλ είσαι ή ελληνοεβραίος;
η μητερα μου ειναι απο το Ισραιλ και ο πατερας μου ελληνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οκ. Απλά αν ήσουν εβραίος από αυτούς που κατοικούν ιστορικά τη χώρα (Ρωμανιώτες και Σεφαραδίτες) δεν θα μπορούσαν να σου κολλήσουν καν τον όρο "ξένος" γιατί δεν είσαι. Όχι ότι έχει καμια διαφορά βέβαια η μικτή καταγωγή σου. Αλλά για το ρατσιστή και να μοιάζεις με κάποιον που απεχθάνεται, αρκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top