Ιστορία - Πώς σας φαίνεται ως μάθημα; Βατό ή δύσκολο;

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Για να καταλάβεις πόσο καθοριστική ήταν για την εξέλιξη της χώρας μας η συμβολή-επιρροή απο την Ευρώπη, σταργκερλ.. Χίλιες φορές θα τα λέμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Μα γιατί εκεί πάνω στηρίζεται το πολιτευμά μας...Και ο γαλλικός διαφωτισμός είναι από τα κινήματα που αλλάξανε την ιστορία του κόσμου


Αχ ήταν τέλεια η ιστορία της γ..
Και ξαναρωτάω.....γιατί θα έπρεπε να το ξέρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Και ξαναρωτάω.....γιατί θα έπρεπε να το ξέρω?


Μα γιατί αυτή είναι η ιστορία ΣΟΥ...


Είναι σαν να λες....Και γιατί θα έπρεπε να ξέρω ότι τώρα στις 28 Οκτωβρίου γιορτάζουμε το ΟΧΙ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από stargirl:
δηλαδή τι θα βγει αν μάθουμε τι γινόταν στις άλλες χώρες, όσο γινόταν στην Ελλάδα η επανάσταση?
Μα γιατί αυτά επηρέασαν την επανάστασή μας. Άμα δεν υπήρχαν τα συμφέροντα, και οι μεγάλες δυνάμεις δεν επέμβαιναν, δεν θα ήθελες να ξέρεις τι θα είμασταν τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
τι σημαινει γιατι πρεπει να το ξερεις ? απο τοτε που ο ανθρωπος σχηματισε τις πρωτες ομαδες/φυλες (πες το οπως θες) βρισκοταν σε διαρκη αλληλεπιδραση και αλληλεξαρτηση με αλλες ομαδες/φυλες...λαος απομονωμενος απο τους αλλους λαους δεν προκειται να ακμασει.


και πιστεψε με,ιδιαιτερα το διαφωτισμο πρεπει να τον ξερεις ακομα και σε σχεση με τα ελληνικα θεματα. αρκει να μαθεις οτι μερος της ιδεολογικης προετοιμασιας της Επαναστασης εγινε βασει των αρχων του Διαφωτισμου και της γαλλικης επαναστασης απο τις οποιες επηρεαστηκαν μεγαλοι Ελληνες διανοητες και κατ' επεκταση μεσω των επαναστατικων τους προκηρυξεων και οι υπολοιποι υποδουλοι Ελληνες.

επισης,μην νομιζεις οτι η ελληνικη ιστορια (αφου μονο αυτη σε ενδιαφερει) εμεινε και μενει εντος των συνορων. εντελως ενδεικτικα η Φιλικη Εταιρεια ιδρυθηκε εκτος συνορων ,στην Οδησσο της Ρωσιας (τοτε,σημερα ειναι ουκρανικη πολη) απο τους Ελληνες μεν, Σ,Ξ,Τ , οι οποιοι δραστηριοποιηθηκαν επαγγελματικα στο εξωτερικο δε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΑΝΝΗΣ Μ..

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Η ιστορία είναι κάπωσ δύσκολη αλλά τα καταφέρνω.:) Εχει πολεσ ημερομινιεσ και αυτο ειναι δυσκολο για μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Η ιστορία είναι κάπωσ δύσκολη αλλά τα καταφέρνω.:) Εχει πολεσ ημερομινιεσ και αυτο ειναι δυσκολο για μενα.

Ε, όχι μόνο για σένα!:iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannaras

Νεοφερμένος

Ο giannaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παδιδιά, μου φαίνεται σούπερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lola_29

Νεοφερμένος

Η Aγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Όπως το πάρει κανείς... Καλούτσικη...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4AGE

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Είναι καλύτερη απο της Α' Γυμνασίου,αλλά βαρετή.Μας την διδάσκει και μια καθηγήτρια Γερμανικών πού δεν διαβάζει το μάθημα σπίτι και μάς το εξηγεί χάλια.Ευτυχώς πού έχω τη μαμά μου να μου τα εξηγεί!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
εγώ που την περασα την Β γυμνασιου μπόρω να πώ ότι η ιστορία της
ειναι πολύ βαρετή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
H χειρότερη ιστορία που έχω διδαχθεί ποτέ...Αντίθετα της Γ' Γυμνασίου είναι μια από τις ωραιότερες

Συμφωνω 10000000%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
δηλαδή τι θα βγει αν μάθουμε τι γινόταν στις άλλες χώρες, όσο γινόταν στην Ελλάδα η επανάσταση?

καθαρες ελληνικες αντιληψεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
εγώ που την περασα την Β γυμνασιου μπόρω να πώ ότι η ιστορία της
ειναι πολύ βαρετή!!!
:no1:Πάρα πολύ βαρετή...Γενικώς,αν και φυσικά πρέπει να ξέρουμε τι ''έπαιζε''τότε,τα βυζαντινά χρόνια τα βαριέμαιιιιιιι...Και τώρα που το σκέφτομαι,τα έχω ξεχάσει σχεδόν όλα!Όμως στην Γ'γυμνασίου,την ευχαριστήθηκα.Ίσως είναι και πιο ενδιαφέρουσα επειδή είναι πρόσφατη ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinoszisis

Νεοφερμένος

Ο costas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγω γραφω αυριο τριμινου και η καθηγητρια το μαθημα το κανει να ειναι ωραιο ασχετα αμα δεν το συμπαθω εγω

απο ενα μαθημα μασ λεει να μαθουμαι μονο 10 σειρες
hehe
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos13

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εμενα μου φαινεται πολυ ευκολη ως γελοια μπορω να πω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quendil

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εμένα πάλι μου φαίνεται δύσκολη...Έχει χρονολογίες,ονόματα...Εγώ δυσκολεύομαι λίγο...:read:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία2126756

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
καλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TAZ

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Η ιστορια αυτης της χρονιας μπορει να χαρακτηριστει με πολλα αγενεστατα επιθετα!! εγω την εχω βαλει σαν το χειροτερο βοβλιο που εχω ανοιξει. ευτυχως η καθηγητρια ειναι τελεια !!! μας λεει και υπογραμιζουμε τα σημαντικοτερα.Και στην ουσια μια σελιδα μας τη βγαζει σε εικοσι σειρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo22

Νεοφερμένος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
πολυ δυσκολη για να την διαβασω, ευτυχως εμεις εχουμε μια καλη καθηγητρια που μας τα εξηγει πολυ καλα:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top