Ιστορία - Πώς σας φαίνεται ως μάθημα; Βατό ή δύσκολο;

frogy

Νεοφερμένος

Η Frog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδιά πως σας φαίνετε το βιβλίο της Β' Γυμνασίου . . . .{?] . . .Εγώ δεν μπορώ να διαβάσω απο το βιβλίο . . . .δεν τα καταλαβαίνω . . . εσείς . . .{?]:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
H χειρότερη ιστορία που έχω διδαχθεί ποτέ...Αντίθετα της Γ' Γυμνασίου είναι μια από τις ωραιότερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenh

Νεοφερμένος

Η tzenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ουτε εγω δεν πολυκαταλαβαινω αλλα παλι καλα που η καθηγητρια το εξηγει τοσο αναλυτικα που μου μπαινουν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
η χειροτερη απο ολες... ουτε η γ μ αρεσε βεβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Η μόνη λύση για την ιστορία της β είναι, δυστυχώς, παπαγαλία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Βαρετή, παπαγαλίσια, και τα υπόλοιπα δε τα θυμάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά μου φαίνεται πιο εύκολη σε σχέση με τη φετινή....τα περισσότερα πράγματα τα ξέρουμε σχετικά με τα βυζαντινά χρόνια...δε νομίζω να θέλει παπαγαλία....απλά προσπάθησε να καταλάβεις τι λέει και μετά πες το με δικά σου λόγια...η παπαγαλία βοηθάει μεν στο να μάθεις απ έξω, αλλά δε μπορείς να καταλάβεις το νόημα έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μερικά κεφάλαια ήταν καλά. Άλλα πάλι...άμα δεν έχεις καή φιλόλογο δεν γίνεται τίποτα.
εμένα προσωπικά δεν με είχε παιδεψει πολύ, είχα βέβαια και την εναλλακτική του φυλλαδίου που μας έδινε η καθηγήτριά μας, και μας το δίνει και φέτος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά μου φαίνεται πιο εύκολη σε σχέση με τη φετινή....τα περισσότερα πράγματα τα ξέρουμε σχετικά με τα βυζαντινά χρόνια...δε νομίζω να θέλει παπαγαλία....απλά προσπάθησε να καταλάβεις τι λέει και μετά πες το με δικά σου λόγια...η παπαγαλία βοηθάει μεν στο να μάθεις απ έξω, αλλά δε μπορείς να καταλάβεις το νόημα έτσι...


Συγγνώμη, ξέρεις τι έγινε στα βυζαντινά χρόνια και δεν ξέρεις τι έγινε στην ΕΛΛΑΔΑ πριν λίγους αιώνιες; Μα η ιστορία της χώρας μας είναι αυτή που μας ενδιαφέρει...Και η ιστορία της Γ είναι η πιο ουσιαστική ιστορία που έχω κάνει μέχρι τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά μου φαίνεται πιο εύκολη σε σχέση με τη φετινή....τα περισσότερα πράγματα τα ξέρουμε σχετικά με τα βυζαντινά χρόνια...δε νομίζω να θέλει παπαγαλία....απλά προσπάθησε να καταλάβεις τι λέει και μετά πες το με δικά σου λόγια...η παπαγαλία βοηθάει μεν στο να μάθεις απ έξω, αλλά δε μπορείς να καταλάβεις το νόημα έτσι...

Το βιβλίο της Β' Λυκείου είναι πάρα πολύ καλό. Της Β' Γυμνασίου... Δε το θυμάμαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
μαυρο χαλι απο οτι θυμαμαι το πιο κακογραμενο βιβλιο που εχω διδαχθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Παιδιά πως σας φαίνετε το βιβλίο της Β' Γυμνασίου . . . .{?] . . .Εγώ δεν μπορώ να διαβάσω απο το βιβλίο . . . .δεν τα καταλαβαίνω . . . εσείς . . .{?]:nono:
Πιστεύω πως είναι από τα πιο κακογραμμένα βιβλία Ιστορίας...!!
Οταν ήμουν 2α Γυμνασίου στις εξετάσεις τα είχα βρει μπαστούνια!
Κάθε μάθημα και διαφορετικες ημερομηνίες, αυτοκράτορες και επιτεύγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Παιδιά εμένα το βιβλίο μου αρέσει πολύ και μπορώ να το διαβάσω και να το μελετήσω με πολύ άνεση. Βέβαια δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στην κλίση στα θεωρητικά.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
και εγω εχω κλιση στα θεωρητικα... στην αρχη και εμενα μ φανηκε ενδιαφερον... στις εξετασεις που θα το εχεις ολο μας λες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Συγγνώμη, ξέρεις τι έγινε στα βυζαντινά χρόνια και δεν ξέρεις τι έγινε στην ΕΛΛΑΔΑ πριν λίγους αιώνιες; Μα η ιστορία της χώρας μας είναι αυτή που μας ενδιαφέρει...Και η ιστορία της Γ είναι η πιο ουσιαστική ιστορία που έχω κάνει μέχρι τώρα
Δε αναφέρομαι στην Ελληνική Επανάσταση....εντάξει αυτά....αλλά όταν σου βάζουν να μάθεις τι έγινε στη Γαλλία ή στην Αγγλία ή όπου αλλού?....και στην τελική τι με νοιάζει εμένα τι έγινε σ'αυτές τις χώρες?...αυτό εννοώ με τη δυσκολία....τα βλέπουμε πρώτη φορά αυτά, ενώ για τα βυζαντικά ξέρουμε όσο να ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
φυσικα και πρεπει να σε νοιαζει η ιστορια και αλλων εθνων. νομιζεις οτι παπαγαλιζοντας ο,τι εχει να κανει με την Ελλαδα, θα αποκομισεις κατι ? εχετε παρεξηγησει το νοημα αυτο του μαθηματος ,μου φαινεται ...και δεν ειστε οι μονοι..ποτε δεν προκειται να μαθουμε την ιστορια του λαου μας αν δεν μαθουμε παραλληλα και τα καθοριστικης σημασιας γεγονοτα στην Ευρωπη και τον υπολοιπο κοσμο που επηρεασαν προσωπα και καταστασεις εντος και εκτος συνορων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
δηλαδή τι θα βγει αν μάθουμε τι γινόταν στις άλλες χώρες, όσο γινόταν στην Ελλάδα η επανάσταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Nαι σωστό είναι αυτό που είπες scully...Απλώς όταν αυτή η αχαίρευτη :p είπε ότι ξέρει πιο πολλά πράγματα για το βυζαντιό παρά για την ελληνική ιστορία, μου ήρθε ενα κομμάτι από το ταβάνι στο κεφάλι:P

Και star νομίζω ότι ξέρεις ότι το σύνταγμα μας βασίζεται στην αρχή διάκρισης των εξουσιών που καθιέρωσε ο Μοντεσκιέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Ε ωραία και γιατί θα πρεπε να το ξέρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ε ωραία και γιατί θα πρεπε να το ξέρω?


Μα γιατί εκεί πάνω στηρίζεται το πολιτευμά μας...Και ο γαλλικός διαφωτισμός είναι από τα κινήματα που αλλάξανε την ιστορία του κόσμου


Αχ ήταν τέλεια η ιστορία της γ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top