Ιστορία - Πώς σας φαίνεται ως μάθημα; Βατό ή δύσκολο;

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Η ιστορια αυτης της χρονιας μπορει να χαρακτηριστει με πολλα αγενεστατα επιθετα!! εγω την εχω βαλει σαν το χειροτερο βοβλιο που εχω ανοιξει. ευτυχως η καθηγητρια ειναι τελεια !!! μας λεει και υπογραμιζουμε τα σημαντικοτερα.Και στην ουσια μια σελιδα μας τη βγαζει σε εικοσι σειρες

συμφωνώ απόλυτα με την maroulucky

Κι εμάς η καθηγήτρια μας δίνει κάποιες φορές σχεδιαγράμματα...δεν είναι κακά αρκεί να βγάζεις τα γράμματα....:jumpy:Ασε όμως μας κάνει και κάτι διαγωνίσματα....:s:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

acid_jim

Νεοφερμένος

Ο acid_jim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Απλά χάλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
ειναι αρκετα ευκολη αλλα γενικα εμενα δεν μ αρεσει η ιστορια αν και εγραφα 20 αλλα ενταξει δεν εχει σχεση αυτο
-----------------------------------------
ειναι πανευκολη παρολα αυτα. βεβαια εχει σχεση και η καθηγητρια ευτυχως εμεις ειχαμε την καλυτερη!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hantzos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
μου αρεσε παρα πολυ η ιστορια αυτης της χρονιας αλλα απο το βιβλιο ελειπαν οι χαρτες κατι που ειναι που ειναι βασικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Είναι πιο εύκολη από την ιστορία της Α' γυμνασίου και λίγο πιο δύσκολη (κατά τη γνώμη μου ) από την ιστορία της Γ' γυμνασίου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geodark

Νεοφερμένος

Ο geodark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ακαταλαβηστικα τελειως ειχε πολλα πραγματα μαζεμενα χωρις να τα εχουν γραψει <<σωστα>>. Και απο πανω αντι για φιλολογο ειχαμε την γαλλικου να μας τα διδασκει. Ελεος ΠΙΑ!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Λοιπόν, τώρα που την τελείωσα με βεβαιότητα λέω ότι είναι...

ανιαρή, απαίσια, πολλές φορές ανούσια, νανουριστική, καταστροφική για τη σκέψη λόγω της τρομερής παπαγαλίας, για μένα χάσιμο χρόνου αφού σπάνια πρόσεχα, αδιάφορη, κακογραμμένη.

Καλύπτω?

ΥΓ. Και είναι φαίνε-ται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Απ ό,τι θυμάμαι ήταν απ'τα χειρότερα μου στη Β' Γυμνασίου...:P
Βέβαια, είχαμε και μια ηλίθια...σορρυ κιολας αλλα είναι ο πιο ευγενικός χαρακτηρισμός που μπορώ να της αποδώσω:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iria*

Νεοφερμένος

Η ιρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
:sick::sick::sπολυ μπερδεμενο κ γενικα η βυζαντινη ιστορια ειναι η χειροτερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Πολύ γελοία είναι.Η ποιο ευκολη απο όλες:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
εμένα μου φάνηκε δυσκολότερη απο την περσινή...αλλα αυτό ίσως να εγινε και γιατι ο φετινός μας καθηγητής βαριόταν να κάνει μάθημα..ενώ πέρυσι είχαμε μία από τις καλύτερες καθηγήτριες του σχολείου...πάντως εγώ φρόντιζα να μην πηγαίνω ποτέ αδιάβαστη οπότε οι εξετάσεις στην ιστορία ήταν ουσιαστικά για μένα μια επανάληψη...!
Υ.Γ.εγώ πάντως έχω ακούσει ότι η ιστορία της τρίτης γυμνασιόυ είναι η δυσκολότερη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Υ.Γ.εγώ πάντως έχω ακούσει ότι η ιστορία της τρίτης γυμνασιόυ είναι η δυσκολότερη....
Πράγματι,αλλά παράλληλα και η πιο ενδιαφέρουσα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Εγω την ιστορία τη μίσησα στη β' γυμνασίου για 2 λόγους:
1) Η καταραμένη που μας έκανε μάθημα μας ακύρωσε εκδρομή (μόνο στο τμήμα μου, όλα τα άλλα τμήματα, που είχαν άλλο καθηγητή, πήγαν κανονικά και εμείς τους κοιτάγαμε να φεύγουν).
2) Στις εξετάσεις είχαμε 250-300 σελιδες να μάθουμε σε 2 μέρες.

Κατά τα άλλα η ιστορία σαν μάθημα είναι πολύ ωραίο και ενδιαφέρον, αρκεί να γίνεται με το σωστό τρόπο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
H ιστορία της Α' Γυμνασίου είναι ομολογουμένως ευκολότερη από την Ιστορία της δευτέρας, χωρίς αυτό να σημαίνει πως η τελευταία είναι δύσκολη. Συστηματική μελέτη χρειάζεται και αρκετά καλή μνήμη. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exxxdy

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Χάλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
Πράγματι,αλλά παράλληλα και η πιο ενδιαφέρουσα...:)
αλήθεια??..γιατί εμένα μου είπαν ότι είναι βαρρετή γιατί σε κάθε μάθημα μιλάει για τον βενιζέλο(που τον είχαν εξορίσει 100 φορές) και για την γαλία!!φέτος θα το ανακαλύψω....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karamela

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ι ιστορια ηταν πολυ δυσκολη.....τις εξετασεις εγω εγραψα 12!!! ελεος....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NIKOLETA262

Νεοφερμένος

Η Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ειναι δυσκολη πολυ...ασε ασε...σκασαμε φετος...περισυ ειχα 20 στις εξετασεις και φετος 15...εμας μας εδιναν και περιληψη του μαθηματος σε φωτοτυπια αλλα και παλι ειναι μεγαλο ζορι...εγω τελειωσα...your turn now!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Για μας που μας αρέσουν οι μεταβολές του Μεσαίωνα ήταν καλύτερη από της πρώτης. Φυσικά τίποτα δε συγκρίνεται με την νεώτερη που θα είναι του χρόνου το αγαπημένο μου μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NIKOLETA262

Νεοφερμένος

Η Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ε ναι τι τωρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top