Μαθηματικά - Πώς σάς φαίνεται σαν μάθημα; Εύκολο ή δύσκολο;

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
ως μεγας λατρης των μαθηματικων να πω κι εγω....φετος λογικα μαθαινετε εξισωσεις-ανισωσεις, ριζες,συναρτησεις, γραφικες παραστασεις.....παιδια αυτα ειναι οτι πιο γελοιο υπαρχει!!!! του χρονου τα μαθηματικα σας θα ειναι πραγματικα δυσκολα σε σχεση με φετος και στο λυκειο θα τρεχετε και δεν θα φτανετε!!! αν θελετε βοηθεια σε κατι ή καμια απορια στειλτε μου πμ....

λατρευω τα μαθηματικα γιατι ειναι το απολυτο λογικο εργαλειο σκεψης και συλλογισμου...διαβαζα παντα μαθηματικα μεγαλυτερων ταξεων και οταν ημουν β'γυμνασιου διαβαζα υλη β'λυκειου( δεν καταλαβαινα τα παντα αλλα με πολυ διαβασμα κατι εβγαζα...εξαλλου δεν με εννοιαζε τι καταλαβαινα, τα λατρευα!!!!!!:jumpy:

Ξερεις καμια ιστοσελιδα που μπορω να βρω μαθηματικα λυκειου? Γιατι αυτο που λες με ενδιαφερει κι εμενα, αλλα δε βρισκω site...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Το να διαβάσεις ύλη β' λυκείου όταν δεν κατέχεις ακόμη ούτε καν την ύλη της γ' γυμνασίου απλά θα σε μπερδέψει περισσότερο, δε φτάνει απλά να κομπάζεις ότι είσαι λάτρης των μαθηματικών. Κάτι ξέρω που το λέω, έτσι κι αλλιώς έχω την Άλγεβρα Β' Λυκείου Γενικής Παιδείας.

Παρ' όλα αυτά νομίζω ότι οι ασκήσεις και η βιβλιοθήκη του iSchool στα αντίστοιχα φόρουμ της Α' και Β' Λυκείου καλύπτουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Το να διαβάσεις ύλη β' λυκείου όταν δεν κατέχεις ακόμη ούτε καν την ύλη της γ' γυμνασίου απλά θα σε μπερδέψει περισσότερο, δε φτάνει απλά να κομπάζεις ότι είσαι λάτρης των μαθηματικών. Κάτι ξέρω που το λέω, έτσι κι αλλιώς έχω την Άλγεβρα Β' Λυκείου Γενικής Παιδείας.

Παρ' όλα αυτά νομίζω ότι οι ασκήσεις και η βιβλιοθήκη του iSchool στα αντίστοιχα φόρουμ της Α' και Β' Λυκείου καλύπτουν.

Δυστυχως δεν μπορω να τα κατεβασω...:(
Τεσπα, δεν πειραζει....
Οσο για αυτο που λες, δεν κομπαζω οτι ειμαι λατρης των μαθηματικων, απλα θελω να γνωριζω τι θα κανουμε στη β λυκειου, οχι να διαβασω την υλη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinkyftw

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Βασικά εμένα στην αρχή μου φαίνονταν δύσκολα και ακαταλαβίστικα γιατί δεν είχα τις σωστές βάσεις από την προηγούμενη τάξη(άλγεβρα και γεωμετρία) αλλά στην πορεία είπα στους γονείς μου πως δυσκολεύομαι και έκανα ιδιαίτερα στην άλγεβρα :D. Με τα ιδιαίτερα άρχισα να τα καταλαβαίνω πολύ καλύτερα και έτσι άρχισαν να μου αρέσουν όσο αφορά την άλγεβρα..στην γεωμετρία έχω ακόμα κάποιες απορίες:(.Πάντος ποτέ δεν μου άρεσαν τα μαθηματικά και είμαι σίγουρη οτί αυτό θα συνεχιστεί για πάντα...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacta amigdalou

Νεοφερμένος

Η lacta amigdalou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Και εμένα τα μαθηματικά μου φαίνονται γελία.
Είναι πανεύκολα . Βέβαια υπάρχουν και κάποιοι μαθητές που δεν τα καταλαβαίνουν
Αυτοί δεν πρέπει να τα παρατήσουν αλλά να προσπαθήσουν περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kWstaK1s -_^

Νεοφερμένος

Ο Kwnstantinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγω πλεον τα βαρεθηκα. Κανουμε ολο τα ιδια και τα ιδια, για 5 ατομα που ουτε καν προσεχουν... Σημερα λεγαμε για τις απεναντι πλευρες. ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ????? Γι αυτο κ σημερα στα Μαθηματικα πηγε να με παρει ο υπνος :Ρ

ΥΓ. Στην 5η δημοτικου, πηγα Μαθηματικη εταιρια, και βγηκα 3ος, ενω ενας φιλος μου, 1ο επαινο..... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mapa

Νεοφερμένος

Ο mapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
τα μαθηματικά είναι έτσι κι έτσι η γεωμετρία δεν μου αρέσει αμένα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Απλά ΤΕΛΕΙΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.

kostantinoula

Νεοφερμένος

Η kostantinoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πανεύκολα!!!!
Έχουμε έναν καθηγητή που είναι κορυφή και σε κάθε μάθημα ξεκαρδιζόμαστε από τα αστεία του...
Εκτός των άλλων, τα μαθηματικά είναι μία από τις βασικές επιστήμες και τα λατρεύω!!!!!!!
-----------------------------------------
Απλά ΤΕΛΕΙΑ!!!

:no1:Συμφωνώ και με το παραπάνω!!!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefiiloveyaa

Νεοφερμένος

Η stefiiloveyaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
εμενα μου αρεσουν και ειμαι και καλοι στα μαθηματικα!στην μεπτη και εκτη δημοτικου στην μαθηματικη εταιρια πηρα 100/100 :)
αλλα μερικες φορες ειναι περιπλοκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Βαρετά (και κάπως άχαρα). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosdrama

Νεοφερμένος

Ο nikosdrama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
τα μαθηματικά εινε τέλια αλλά μερικέσ φορέσ οι κατηιγητέσ ποθ το διδάσκοθν εινε λίγο βαπετοί. αλλα τί να κάνεισ? χριάζονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Η άλγεβρα μου φαίνεται γελοία αλλά τα μπερδεύω στην αφαίρεση και πρόσθεση διανυσμάτων στην τριγωνομετρία:what::hmm::s
Ωστόσω τα λατρεύω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
τα μαθηματικά εινε τέλια αλλά μερικέσ φορέσ οι κατηιγητέσ ποθ το διδάσκοθν εινε λίγο βαπετοί. αλλα τί να κάνεισ? χριάζονται...

Δεν ισχύει μόνο για τα μαθηματικά αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
εμενα μου αρεσουν και ειμαι και καλοι στα μαθηματικα!στην μεπτη και εκτη δημοτικου στην μαθηματικη εταιρια πηρα 100/100 :)
αλλα μερικες φορες ειναι περιπλοκα...
Ναι...στην γλώσσα είναι το πρόβλημά σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*KaRma_=)

Νεοφερμένος

Η TiNoOLiNi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
έγω παδια τα μισώ!!!! βσκ ο καθηγητής μας είναι ΤΟΣΟ........τζαζ......που δεν μας εξηγεί τίποτα.....:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Λοιπόν, μέχρι τώρα καλά είναι, πολύ εύκολα.
Ευτυχώς που πάω φροντιστήριο βέβαια γιατί αν ήταν να περιμένω να καταλάβω από το σχολείο..την έκατσα.:P
Λίγο με το πυθαγόρειο μπερδεύομαι αλλά είμαστε στις αρχές, πρόσφατα το μάθαμε.
Λένε και ότι είναι πολύ χρήσιμο, οπότε δεν μπορώ να το προσπεράσω.
Ακομα δεν έχω καταλάβει γιατί αλλά τέλος πάντων.:who:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Λοιπόν, μέχρι τώρα καλά είναι, πολύ εύκολα.
Ευτυχώς που πάω φροντιστήριο βέβαια γιατί αν ήταν να περιμένω να καταλάβω από το σχολείο..την έκατσα.:P
Λίγο με το πυθαγόρειο μπερδεύομαι αλλά είμαστε στις αρχές, πρόσφατα το μάθαμε.
Λένε και ότι είναι πολύ χρήσιμο, οπότε δεν μπορώ να το προσπεράσω.
Ακομα δεν έχω καταλάβει γιατί αλλά τέλος πάντων.:who:
Εύκολο είναι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
^^Ελπίζω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top