Μαθηματικά - Πώς σάς φαίνεται σαν μάθημα; Εύκολο ή δύσκολο;

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Μαθηματική Εταιρεία? Ωωωωωωχ, Αρχιμήδης. Τι περιμένει μερικούς. :!::sick::s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Εγώ δεν πέρασα...:PΑλλά όχι πως το περίμενα κιόλας... :nono:Καλή σου επιτυχία...!!!:bravo::up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εμετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korineto

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Εμένα μου φαίνονται υπέροχα πολύ ενδιαφέρον και γενικά δεν ξέρω όταν διαβάζω μαθηματικά αυτη την χρονιά είμαι πολύ happy ;-) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frogy

Νεοφερμένος

Η Frog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως με διάβασμα τίποτα δεν είναι δύσκολο!Τα μαθηματικά της δευτέρας δεν είναι δύσκολα αρκεί να τα καταλαβαίνεις....Αν ο/η καθηγητής/τρια τα διαβάζουν από το βιβλίο τότε καλή υπονονή στον αδερφό σου....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως με διάβασμα τίποτα δεν είναι δύσκολο!Τα μαθηματικά της δευτέρας δεν είναι δύσκολα αρκεί να τα καταλαβαίνεις....Αν ο/η καθηγητής/τρια τα διαβάζουν από το βιβλίο τότε καλή υπονονή στον αδερφό σου....:)
Ευχαριστώ!!Την χρειάζεται ο καημένος. .. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

debbie

Νεοφερμένος

Η debbie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
κ εγω τα μισω!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Τα μαθηματικά είναι ωραία αλλά εξαρτάται κι από το μάθημα που κάνει ο καθηγητής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki4ever!!!

Νεοφερμένος

Η sophaki4ever!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Τα μαθηματικά της β γυμνασίου είναι αρκετά εύκολα. απλά θέλει λιγη προσπάθεια στις εξισώσεις-ανισώσεις κ μετά στα ημιτονα-συνημίτονα και εφαπτομένες. γενικά στην τριγωνομετρία(μονο εκεί δυσκολεύτηκα πέρυσι κ ο καθηγητής μας δεν ηταν κ πολύ καλός στις εξηγήσεις). φέτος όμως θέλουν διάβασμα γιατί του χρόνου είναι εισαγωγή στην ύλη της Α και Β λυκέιου κ χρειάζονται βάσεις. καλή σου επιτυχία πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Despoinaki

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ίασμος (Ροδόπη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πέρυσι και φέτος από τα μαθηματικά δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο!:) Έχουμε την ίδια καθηγήτρια αυτά τα δύο χρόνια κι είναι απλά καταπληκτική...!!!:no1: Μας τα εξηγεί πάρα πολύ καλά!!!:bravo: Και ό,τι απορία έχουμε μας τη λύνει ή όποια άσκηση δεν μπορέσαμε τη λύνουμε στον πίνακα...Ρίχνουμε όμως και ένα γέλιο στο μάθημα...:D Και μένα με βοήθησε στο διαγωνισμό της μαθηματικής εταιρείας, μου είχε φέρει κάτι περιοδικά με ασκήσεις που είχαν και τις λύσεις τους...:P Μέσα σ' αυτά τα δύο χρόνια μπορώ να πω πως τα μαθηματικά έχουν γίνει ένα από τα αγαπημένα μου μαθήματα και ελπίζω να μείνουν!!!:iagree::up:

Οντος ειναι πολυ καλη αλλα μερικες φωρες μου σπαει τ νευρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Αρκετα ευκολα. Τιποτα δεν με εχει μπερδεψει λη δεν με εχει δυσκολεψει προς το παρον... btw ειμαστε στις συναρτησεις, και καποια στιγμη οεταχτηκαμε στην Γεωμετρια και στο Πυθαγοριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θοδ. Ραυτοπουλος

Νεοφερμένος

Ο Θοδ. Ραυτοπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ευκολα ειναι α μαθηματικα 20 ειχα στο 'α τριμηνο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.

dimitris1965

Νεοφερμένος

Ο dimitris1965 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ειναι βλακεια :P ειδικα με τον δασκαλο που εχουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ωραία ήταν.. από ότι θυμάμαι.. αν και της γ είναι τα καλύτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εγω πιστευω πως ειναι κ 9εμα κα9ηγητη..εμεις εχουμε εναν π δν μασ τα ε3ηγει κα9ολοο....αλλα δν τ λεσ κ δυσκολα..αμα μπεις στο νοημα..μετα τα καταλαβαινεισ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔεΣποινETTA

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εμενα μου φαινονται δυσκολα αλλα οχι παντα εξαρταται με τι εχει σχεση το μαθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XLa

Νεοφερμένος

Ο XLa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
είναι πράγματι μαθηματικά με έννοιες που συναντάμε για πρώτη φορά ,όπως οι αλγεβρικές παραστάσεις ,οι αλγεβρικές εξισώσεις ,οι ρίζες [που ουσιαστικά πρόκειται για εξισώσεις τύπου χ τετράγωνο ισόν 9] καί το πυθαγόρειο θεώρημα, που είναι το πρώτο θεώρημα που κάνουμε . Δεν είναι δύσκολα, απλώς χρειάζονται μελέτη καί προσοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!eLenI...@!

Νεοφερμένος

Η !eLenI...@! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εμείς πάλι στο σχολείο μας έχουμε έναν καταπληκτικό καθηγητή.Τα εξηγεί με απίστευτη λεπτομέρεια.Εμένα βέβαια πάντα μου άρεσαν τα μαθηματικά,αλλά τώρα είναι άλλο πράμα...φοβερό μάθημα.Τις περισσότερες φορές στο σπίτι δεν χρειάζεται καν να διαβάσω(εκτός των ασκήσεων βέβαια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liaki_st

Νεοφερμένος

Η lia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
είναι πολύ δύσκολα !!! δεν καταλαβαίνω την τύφλα μου . . . μερικά κεφάλαια όμως είναι εύκολα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top