Μαθηματικά - Πώς σάς φαίνεται σαν μάθημα; Εύκολο ή δύσκολο;

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Πώς σας φαίνονται τα μαθηματικά της Β' γυμνασίου ;Εμένα μου φαίνοντα πανδύσκολα . . .η καθηγήτριά μας δεν μας τα εξηγεί καθόλου και πάλι καλά που έχω τον αδερφό μου και μου τα εξηγεί αλλιώς ...άσ'τα να πάνε . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
:hmm: Που είστε και είναι τόσο δύσκολα τα πράγματα? Οι ανισώσεις-εξισώσεις ήταν πολύ εύκολες κατ εμέ, απλή επανάληψη της πρώτης, και τώρα που μπήκαμε Πυθαγόρειο βαριέμαι γιατί κάνουμε συνέχεια γεωμετρικά προβλήματα πάνω του τα οποία καταντούν γελοία....δεν χρειάζεται καν σκέψη σε μερικά από αυτά, απλώς παπαγαλία το α^2 + β^2 = γ^2 και να βρεις πόσο είναι η υποτείνουσα και η μία από τις καθέτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Στο πυθαγόρειο πετάω !!Η καθηγήτρια είναι πέρα βρέχει !!Στις ανισώσεις όμως . . .Να
φανταστείς της κάναμε παράπονα ότι δεν μας τα εξηγεί και αυτή δεν έκανε τίποτα παραπάνω .Πάλι καλά ο αδερφός μου μου τα εξηγεί και έχω αρχίσει να τα καταλαβαίνω . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairh.c.p

Νεοφερμένος

Η Μαίρη Χ.Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Angelica δύσκολα δεν είναι, απλά χρειάζονται σίγουρα λίγη προσοχή και καλή εξήγηση γιατί είναι κάποιες έννοιες που συναντάτε για πρώτη φορά..
Αν χρειαστείς οποιαδήποτε βοήθεια σε οτιδήποτε, στείλε μου ένα μήνυμα :)

Αλήθεια, στο δικό σας σχολείο πού ακριβώς βρίσκεστε ως ύλη?

Γιατί εδώ, σε 3 σχολεία της Αθήνας, ακόμα να μπουν στις συναρτήσεις.....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fffppp

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Ειναι πανδυσκολα!!!!!!!!!!!!! Τι να πω......τα εχω πεξει!!!!!!!!!!!!!!!:nono::help::help: :stars::stars::scared:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Ούτε εμείς έχουμε μπει στις συναρτήσεις. . .Στις τετραγωνικές ρίζες έχουμε μείνει . . .αφού η καθηγήτρια είναι τζαζ. .. πάντως ευχαριστώ για την προσφορά σου mairh.c.p. !!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny-4

Νεοφερμένος

Ο Johnny-4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
εγώ νομίζω ότι θέλει λίγο διάβασμα παραπάνω...αλλά...αν ο καθηγητής είναι...ατα να πάνε...τότε...σκούρα τα πράγματα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flori

Νεοφερμένος

Η φλωριανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εμενα μου φαινονται καλα ουτε πολυ ευκολα ουτε πολυ δυσκολα βεβαια εχουμε μια παρα πολυ καλη καθηγητρια που τα εξηγει πολυ ωραια...αυτο που πιστευω ειναι πως θελει απλως λιγο παραπανω διαβασμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cophia_RiChie

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν κάνω τον κόπω να προσέξω..έτσι κι αλλιώς δεν προκειται να καταλαβω τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Εμένα τα μαθηματικά αυτά μου φαίνονται πανεύκολα. Στο διάλημα κάνω τις ασκήσεις... Δεν ασχολούμαι καθόλου με αυτά. Θα γυρίσω σπίτι και αν βαριέμαι θα λύσω μια άσκηση θεωρίας μαθηματικών από άλλα εξωσχολικά βιβλία ή οποιαδήποτε άσκηση. Όχι τα άχαρα μαθηματικά του σχολείου.
Αλλά δυστυχώς τα μαθηματικά είναι ένα από τα μαθήματα που μεγαλύτερο ρόλο για την κατανόησή τους παίζει ο καθηγητής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicky13

Νεοφερμένος

Η Νικολέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
πιστεύω ότι τα μαθηματικά είναι πανεύκολα. η καθηγήτριά μας είναι αστέρι και με βοήθησε ακόμα και για την μαθηματική εταιρεία. Κατά τη γνώμη μου το πιο σημαντικό είναι ο καθηγητής. ή θα σε κάνει να τα μισήσεις, ή να τα αγαπήσεις. σας το λέω αυτό από δική μου πείρα. πέρυσι η καθηγήτρια ήταν απαίσια και τα μισούσα. φέτος όμως είναι από τα αγαπημένα μου μαθήματα. εμείς δεν έχει πολύ καιρό που μπήκαμε συναρτήσεις και στην γεωμετρία είμαστε στα ημίτονα και συνημίτονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Εμένα τα μαθηματικά αυτά μου φαίνονται πανεύκολα. Στο διάλημα κάνω τις ασκήσεις... Δεν ασχολούμαι καθόλου με αυτά. Θα γυρίσω σπίτι και αν βαριέμαι θα λύσω μια άσκηση θεωρίας μαθηματικών από άλλα εξωσχολικά βιβλία ή οποιαδήποτε άσκηση. Όχι τα άχαρα μαθηματικά του σχολείου.
Αλλά δυστυχώς τα μαθηματικά είναι ένα από τα μαθήματα που μεγαλύτερο ρόλο για την κατανόησή τους παίζει ο καθηγητής...

Εμένα πάλι και μ αρέσουν και όχι...η καθηγήτρια είναι πολύ καλή!!!!Αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο είναι οτι όλοι κανουν ιδιαίτερο και απαντάν τα πάντα στην παράδοση:mad::iagree:Είναι πολύ εκνευριστικό!!!!!!:mad::mad::mad:Δε συμφωνείτε?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicky13

Νεοφερμένος

Η Νικολέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
συμφωνώ και επαυξάνω!!!!! ειδικά όταν π.χ. στα αρχαία έχουν κάνει ήδη όλες τις ασκήσεις στο ιδιαίτερο, και μετά κάνουν σαν τρελοί να το πουν. Άσε που όταν τους λέει η καθηγήτρια να πούνε, κάνουν πως σκέφτονται πριν απαντήσουν! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
συμφωνώ και επαυξάνω!!!!! ειδικά όταν π.χ. στα αρχαία έχουν κάνει ήδη όλες τις ασκήσεις στο ιδιαίτερο, και μετά κάνουν σαν τρελοί να το πουν. Άσε που όταν τους λέει η καθηγήτρια να πούνε, κάνουν πως σκέφτονται πριν απαντήσουν! :mad:

Ε....πάλι καλά......όμως στα μαθηματικά το έχουν παρακάνει....και στη φυσική:iagree:Αλλά και εγώ όλο μπηχτές πετάω έτσι για να μάθουν...!!!:lol::D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κάνετε και συναρτήσεις στη Β' Γυμνασίου; Να φανταστώ τα δύο τσουβάλια Α και Β; Μέχρι και στο εισαγωγικό μέρος συναρτήσεων Γ' Λυκείου κατεύθυνσης μας κάνουν τα τσουβάλια, έλεος.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

acid_jim

Νεοφερμένος

Ο acid_jim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τα μαθηματικα της Β μου φαινονται πολυ πιο ευκολα απο αυτα της Α...Μαλλον φταιει το γεγονος οτι ειχαμε μια καθηγητρια αστα να πανε περυσι ενω φετος εχουμε τελειο καθηγητη που τα εξηγει πολυ καλα μεσα στο μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riki

Νεοφερμένος

Η riki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ειναι λιγο ηλιθιο το βιβλιο!!!!(οτι να ναι)ο καθηγητης ειναι μαλακας αλλα τελος παντων:mad::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Πέρυσι και φέτος από τα μαθηματικά δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο!:) Έχουμε την ίδια καθηγήτρια αυτά τα δύο χρόνια κι είναι απλά καταπληκτική...!!!:no1: Μας τα εξηγεί πάρα πολύ καλά!!!:bravo: Και ό,τι απορία έχουμε μας τη λύνει ή όποια άσκηση δεν μπορέσαμε τη λύνουμε στον πίνακα...Ρίχνουμε όμως και ένα γέλιο στο μάθημα...:D Και μένα με βοήθησε στο διαγωνισμό της μαθηματικής εταιρείας, μου είχε φέρει κάτι περιοδικά με ασκήσεις που είχαν και τις λύσεις τους...:P Μέσα σ' αυτά τα δύο χρόνια μπορώ να πω πως τα μαθηματικά έχουν γίνει ένα από τα αγαπημένα μου μαθήματα και ελπίζω να μείνουν!!!:iagree::up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Πέρυσι και φέτος από τα μαθηματικά δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο!:) Έχουμε την ίδια καθηγήτρια αυτά τα δύο χρόνια κι είναι απλά καταπληκτική...!!!:no1: Μας τα εξηγεί πάρα πολύ καλά!!!:bravo: Και ό,τι απορία έχουμε μας τη λύνει ή όποια άσκηση δεν μπορέσαμε τη λύνουμε στον πίνακα...Ρίχνουμε όμως και ένα γέλιο στο μάθημα...:D Και μένα με βοήθησε στο διαγωνισμό της μαθηματικής εταιρείας, μου είχε φέρει κάτι περιοδικά με ασκήσεις που είχαν και τις λύσεις τους...:P Μέσα σ' αυτά τα δύο χρόνια μπορώ να πω πως τα μαθηματικά έχουν γίνει ένα από τα αγαπημένα μου μαθήματα και ελπίζω να μείνουν!!!:iagree::up:

Καλά τόσο καταπληκτική είναι;;;:P:P:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά την πάω πολύ!!!:no1::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top