Γενικό -  Πώς περνάω την A' Λυκείου;

dimitrisxava

Νεοφερμένος

Ο dimitrisxava αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Tomas σε ευχαριστω!!:DD
Αν δν περασω απο τα μαθηματα θα περασω με τν γενικο!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SmN

Νεοφερμένος

Η SmN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ολοι σας διαβαστε αυτο ...

1η φαση:
Λοιπον κανεις τον βαθμο του συγκεκριμενου μαθηματος των 2 4μηνων προσθεση και μετα διαιρεση με το 2. (π.χ. 11 + 9 = 20 και μετα 20 / 2 = 10). Μετα κανεις προσθεση τον βαθμο που εγραψες στις εξετασεις (π.χ. εγραψες 9.. κανεις 10 + 9 = 19 και μετα δια 2 = 9,5 περασες )

Τωρα 2η φαση:
π.χ. δν εγραψες το 9 που επρεπε και εγραψες ας πουμε 5, δεν περνας και πρεπει να περασεις μεσο του γ.μ.ο.
Δλδ κανεις τον μ.ο τον 2 4μηνων προσθεση και μετα δια 2... (π.χ. 13 + 13 = 26 δια 2 13 ). Τωρα το 13 το κανεις προσθεση με τον μ.ο. των εξετασεων κ παλι δια 2 ( γιατι μπορει στο ενα μαθημα ας πουμε φυσικη να εγραψες 5 αλλα αγγλικα η αρχες οικονομιας 17 ). Δλδ 13 + πες εχεις 7 μ.ο. στα γραπτα = 20 δια 2 10 .. περασες .. γιατι πρπ να εχεις 9,5 και πανω

Και ειδικα την 2η φαση... Εγω αυτα ξερω να ισχυουν. Αν καποιος διαφωνει ας μου το πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloonie

Νεοφερμένος

Η Bloonie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια ειμαι καινουργια και εχω περδευτει:\
εγω που εβγαλα Γ.Μ.Ο στο Α τετ. 15,9 και στο Β τετ. 16.1, αλλα στην αλγεβρα ειχα 12 και 16 και εγραψα 2(!!!), οποτε Μ.Ο μαθηματος εχω 8 που ειναι κατω απο 9,5 περναω ή μενω?:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glikia

Διάσημο μέλος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,560 μηνύματα.
εγω δηλαδη που εχω στο 1ο τετραμηνο 12.9 και στο 2ο τετραμηνο 14 ποσο πρεπει να γραψω? :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
εγω δηλαδη που εχω στο 1ο τετραμηνο 12.9 και στο 2ο τετραμηνο 14 ποσο πρεπει να γραψω? :( :(
5,55 μέσο όρο στις εξετάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ashley_

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δέν ειναι με το γενικό

Πρέπει σε κάθε μάθημα να εχεις 9,5 μεσο ορο ...
Δηλαδή πχ. Εχεις 1ο τετραμηνο Αρχαια 12 και 2ο 12
Κανεις 12+12=24 δια 2=12
Γράφεις εξετάσεις πες 10 οπότε έχεις 12+10=20δια2=10 και περνάς

Αμα δεν είναι ετσι πρέπει να ειναι ετσι :
1ο τετραμηνο 12 και 2ο 12 = 24+10 απο εξετάσεις = 34 δια 2 = 12 οπότε υπολογισε οτι πρέπει να εχεις συνολικά 28,5 απο τα 2 τετραμηνα και απο εξετάσεις

Δεν είμαι σίγουρος απο τα 2 ποιο ειναι αλλα ενα θα σε πω
Κατσε γραπσε σε ολα πάνω απο 13 γιά να είσαι σιγουρος :D

Ελπίζω να βοήθησα :clapup::clapup::clapup:
δεν ισχυει ΚΑΘΟΛΟΥ αυτο που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tomasgrevena

Νεοφερμένος

Ο tomasgrevena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
δεν ισχυει ΚΑΘΟΛΟΥ αυτο που λες.

Δεν είπα οτι ισχύουν
Αμα είναι λαθος τι να πω οκ :redface: :(:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djn00b

Νεοφερμένος

Ο djn00b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
να ρωτήσω..
Είμαι B Λυκείου και στο 1ο τετράμηνο έχω 13,6 γενικό μέσο ορο όλον τον μαθημάτων..
και Ιστορία στο 1το τετράμηνο έχω 11 και στο 2o είπε θα τον κατεβάσει..
:confused:Ίσως μου βάλει 8.. και πείτε ότι γράφω 5.. περνάω;.....
.. :/: :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
η πρωτη μου σκεψη διαβαζοντας τον τιτλο: "διαβαζοντας; "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EvAK1

Νεοφερμένος

Ο EvAK1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα! Εγώ έχω στη βιολογία 11 στο 1ο και 2ο τετράμηνο. Μ.Ο. 1ου τετραμήνου 14,5 και 2ου 15,1.
Τι πρέπει να γράψω για να περάσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nickoo

Νεοφερμένος

Ο nickoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα!ΕΠαλ Παω δευτερα λυκειου! πρωτο τετραμηνο ειχα 13.9 και δευτερο 14.3 αλλα αλγεβρα και γεωμετρια ειχα 6και7 ενω στο δευτερω τετραμηνο εχω 5και5 περναω?και εξετασεισ λευκη εδωσα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini1995

Νεοφερμένος

Η fotini1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γεια σας... Θελω να σας ρωτησω εαν θα ειμαι μεταξεταστεα...
Παω δευτερα λυκειου... Στο πρωτο τετραμηνο εβγαλα 15+ και στο δευτερο 15,9...
Αλλα εχω προβλημα με φυσικη και χημεια... Μου εβαλε και στο πρωτο και στο δευτερο 11...Αλλα εγω σιγουρα στις εξετασεις δεν εγραψα καλα... Γυρω στο 2-3 σε αυτα τα μαθηματα... Αντε το πολυ 5....Γινετε να μεινω σε αυτα τα μαθηματα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Θα περάσεις με το μέσο όρο, ο οποίος λογικά θα είναι πάνω από 9,5!

Γενικότερα για να μείνεις στο λύκειο πρέπει να κάνεις αίτηση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
πραγματικα μπορει να ακουστω κάπως.. αλλα γιατι αντι να γραφετε και να υπολογιζετε αν θα περασετε ή οχι,δν πατε να διαβασετε λιγο?το λυκειο προαιρετικο δεν ειναι?πραγματικα δεν θελω να κατηγορησω ή να προσβαλλω,αλλά θελω να μαθω γιατι πολλα παιδια ακολουθουν αυτον τ δρομο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini1995

Νεοφερμένος

Η fotini1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ας πουμε εγω το εγραψα γιατι εχω ελευθερο χρονο τωρα...
Για παραδειγμα γραφω την τεταρτη φυσικη....1.Εχω αρκετες μερες για να την διαβασω ..Και 2. Οσο και να την διαβασω αποκλειεται να καταλαβω κατι... Μονο θεωρια που την ξερω... Αλλα ασκησεις τπτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chemysterious

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Ας πουμε εγω το εγραψα γιατι εχω ελευθερο χρονο τωρα...
Για παραδειγμα γραφω την τεταρτη φυσικη....1.Εχω αρκετες μερες για να την διαβασω ..Και 2. Οσο και να την διαβασω αποκλειεται να καταλαβω κατι... Μονο θεωρια που την ξερω... Αλλα ασκησεις τπτ...

Μην αγχώνεσαι. Κατά την γνώμη μου κάνε μια προσπάθεια και με τις ασκήσεις και εάν και πάλι δεν τα καταφέρνεις προσπάθησε στην θεωρία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Shani3597

Νεοφερμένος

Η Shani3597 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά έκανα έγγραφη γιατι με εχει φάει η απορία για το αν έμεινα ιστορία η όχι...! Πρώτη φορα μπαίνω σε αυτήν την διαδικασία αλλα τα πράγματα είναι διαφορετικά απο το γυμνάσιο και μετριούνται κάπως αλλιώς απο όσο έχω ακούσει... Λοιπόν...

Έχω στο πρώτο τετράμηνο 14 ιστορία και στο δεύτερο 15 και έγραψα ένα 2...
Υπαρχει περιπτωση να μεινω..; Απο καθέναν ακούω να τα λέει διαφορετικά... Κ δεν ξέρω τι θα γίνει στην τελική...! Πείτε μου ρε παιδιά γω έτοιμη να σκάσω είμαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Βαρέθηκα να βλέπω συνέχεια τις ίδιες ερωτήσεις. Γιαυτό σας έφτιαξα ένα προγραμματάκι που θα σας λύσει τις απορίες σας και θα υπολογίσει τον τελικό βαθμό σας.
Μπορείται να το κατεβάσετε από ΕΔΩ
Καλή διασκέδαση...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shani3597

Νεοφερμένος

Η Shani3597 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Το θέμα είναι πως είμαι απο iPad και δεν γίνεται απο εδω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raniadimitris

Νεοφερμένος

Η raniadimitris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια ειναι σιγουρο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top