Γενικό -  Πώς περνάω την A' Λυκείου;

the king!!

Νεοφερμένος

Ο the king!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
θα ηθελα να ρψτησω κατι. αμα καπιος στο λυκειο μιλαμε αμα καπιος μεινει σε 5 μαθηματα και εχει Μ.Ο περναει η μενει για σεπτεμβρη? please απαντηστε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FLATRO

Νεοφερμένος

Ο FLATRO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά είμαι 1η Λυκειου και έχω στο πρώτο 4μηνο 11.8 Μ.Ο. ,Στο δεύτερο περιμένω κάπου κοντά στο 11.5 Μ.Ο. .Πόσο πρέπει να γράψω για να περάσω τα μαθήματα και να μην δώσω Σεπτέμβριο ? Ανυσιχω για Γεωμετρία ,Άλγευρα ,Φυσική και Χημεία. Γεωμετρια είχα στο 1ο 10 ,στο 2ο περιμένω 9 και εξετάσεις έγραψα περίπου 8 ,Άλγευρα ειχα 9 ,περιμένω 8 και έγραψα 6 περίπου.Φυσική ειχα 11 ,περιμένω 12 και έγραψα περίπου 8 ,Χημεία είχα 10 ,περιμένω 12 και έγραψα περίπου στο 10. Στα άλλα τα πήγα καλύτερα σχεδόν ολα πάνω απο την βάση.Γενικο Μ.Ο. πιστέυω βγάζω κοντά στο 8 στις εξετάσεις.Θα μείνω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ashley_

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Περσυ ειχα βγαλει 9.7 Μ.Ο


και δεν εμεινες.

Παιδιά είμαι 1η Λυκειου και έχω στο πρώτο 4μηνο 11.8 Μ.Ο. ,Στο δεύτερο περιμένω κάπου κοντά στο 11.5 Μ.Ο. .Πόσο πρέπει να γράψω για να περάσω τα μαθήματα και να μην δώσω Σεπτέμβριο ? Ανυσιχω για Γεωμετρία ,Άλγευρα ,Φυσική και Χημεία. Γεωμετρια είχα στο 1ο 10 ,στο 2ο περιμένω 9 και εξετάσεις έγραψα περίπου 8 ,Άλγευρα ειχα 9 ,περιμένω 8 και έγραψα 6 περίπου.Φυσική ειχα 11 ,περιμένω 12 και έγραψα περίπου 8 ,Χημεία είχα 10 ,περιμένω 12 και έγραψα περίπου στο 10. Στα άλλα τα πήγα καλύτερα σχεδόν ολα πάνω απο την βάση.Γενικο Μ.Ο. πιστέυω βγάζω κοντά στο 8 στις εξετάσεις.Θα μείνω ?


φιλε μου 9,825 βγαζεις,για λιιιγο δλδ δεν μενεις.

θα ηθελα να ρψτησω κατι. αμα καπιος στο λυκειο μιλαμε αμα καπιος μεινει σε 5 μαθηματα και εχει Μ.Ο περναει η μενει για σεπτεμβρη? please απαντηστε!!!!


θεωριτικα μενεις,αλλα αν ο μεσος ορος σου ειναι απο 9,5 και πανω,σε περναει!

Παιδιά,εγώ παω Α' λυκείου και έχω 15 μ.ο τετραμήνων. Και υπολογίζω ένα 9-10 στις εξετάσεις.. Μένω όμως φυσική, άλγεβρα και γεωμετρία..περνάω; Ή παω Σεπτέμβρη;


εννοειται πως περνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aneinaidinaton

Νεοφερμένος

Ο aneinaidinaton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά σορρυ για τα greeklish αλλά δεν μπορώ να τα αλλάξω. Έχω μια απορία:
Εγώ παίζει να μείνω σε 2 μαθήματα, χημεία-άλγεβρα.
Χημεία έχω 9 και 11 και στις εξετάσεις ας πούμε
στην άλγεβρα έχω 11 και 11 στις εξετάσεις ας πούμε ότι θα γράψω το λιγότερο 2 (λέμε τώρα)
Τι πρέπει να έχω για να μην πάω τον Σεπτέμβριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Παιδιά σορρυ για τα greeklish αλλά δεν μπορώ να τα αλλάξω. Έχω μια απορία:
Εγώ παίζει να μείνω σε 2 μαθήματα, χημεία-άλγεβρα.
Χημεία έχω 9 και 11 και στις εξετάσεις ας πούμε
στην άλγεβρα έχω 11 και 11 στις εξετάσεις ας πούμε ότι θα γράψω το λιγότερο 2 (λέμε τώρα)
Τι πρέπει να έχω για να μην πάω τον Σεπτέμβριο;
Aν έχεις Γενικό Μέσο Όρο πάνω από 9.5 ακόμα και στα 2 να μείνεις, περνάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aneinaidinaton

Νεοφερμένος

Ο aneinaidinaton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γενικό εννοείς όχι σε κάθε μάθημα, από όλους τους γενικούς και τις εξετάσεις μέσο όρο, σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Γενικό εννοείς όχι σε κάθε μάθημα, από όλους τους γενικούς και τις εξετάσεις μέσο όρο, σωστά;

Ναι, μέσο όρο της τάξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ntinos95

Νεοφερμένος

Ο ntinos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά!!!είμαι νέος!!!λοιπόν έχω κ γω καποιες απορίες!!!ειχα γμο α 4μηνου 14,4 και 2ου 15,6 !!!κατω απο την βαση ειχα μονο χημεια 09 και μετα 12!!!

Θρησκευτικα 20 20
Ψυχολογια 18 18
Αρχαια 14 15
λογοτεχνα 15 15
φυσικη 12 13
αλγεβρα 12 14
γεωμετρια 12 14
αγγλικα 18 18
χημεια 09 12
ιστορια 16 18
αρχες οικονομιας 12 14 (ειναι ηλιθια)
Τεχνολογια 18 19

και τωρα αγχονομαι...γτ εγραψα χαλια αλγεβρα γεωμετρια !!!
με βοηθαει καθολου ο Γ.Μ.Ο?? :hmm:ευχαριστωω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimikoskr

Νεοφερμένος

Ο mimikoskr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
οταν λεω οτι μενω ενοω οτι στα συγκεκριμενα μαθηματα εχω κατω απο 9.5 μ.ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Για να μεινεις στο Λυκειο απο βαθμους πρεπει να κανεις ειδικη αιτηση στη Γραμματεια του σχολειο σου. Θα σου δωσουνε ενα χαρτι που πρεπει να συμπληρωσεις και μετα να υπογραψω ενας τυχαιος φιλος σου, οι γονεις δεν πρεπει να το δουνε.
Μετ' επειτα το πας στο διευθυντη οπου σε ρωταει σιγουρα και αφου απαντησεις θετικα, ενημερωνουνε και την Υπουργο Παιδειας για την επιθυμια σου. Μετα απο εκτακτο προεδρικο συμβουλιο υπο την αρχηγια του Αδωνη Γεωργιαδη ερχεται η απαντηση

"Αγαπητε μου μαθητη,

Δεν υπαρχει περιπτωση να μεινεις στο λυκειο απο βαθμους. Καμια"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristos trelos

Νεοφερμένος

Ο xristos trelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδεσ παιζει να με ο πρωτοσ στην ιστορια τησ πρωτησ λυκειου που εμεινα ..αν και θελω ενα 7.25 εξετασεισ μπορει να μεινω..,,,,,,,,,,,,εχω πολη ανχοσσσσσσ:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimikoskr

Νεοφερμένος

Ο mimikoskr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
με λιγα λογια αφου εχω 12 γενικο μεσο ορο περναω κανονικα χωρις σεπτεμβρη και ας εχω σε 4 μαθηματα κατω απο 9.5?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ashley_

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
παιδεσ παιζει να με ο πρωτοσ στην ιστορια τησ πρωτησ λυκειου που εμεινα ..αν και θελω ενα 7.25 εξετασεισ μπορει να μεινω..,,,,,,,,,,,,εχω πολη ανχοσσσσσσ:(
πιστεψε το.

με λιγα λογια αφου εχω 12 γενικο μεσο ορο περναω κανονικα χωρις σεπτεμβρη και ας εχω σε 4 μαθηματα κατω απο 9.5?

α δεν παιζει ρολο στα ποσα <<θεωριτικα μενεις>>

πχ μπορει να μενεις σε 5,αλλα εξ αιτιας του μ,ο τα παιρνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mimikoskr

Νεοφερμένος

Ο mimikoskr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Περνάω όμως και με τα 4 με 12 γενικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

irenegate777

Νεοφερμένος

Η irenegate777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Αν έχεις γενικό πάνω από 9,5, ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργια...21

Νεοφερμένος

Η γεωργια...21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω στο 1 τριμηνω εχω 10,87 και στο 2 11,16 τι γινεται τωρα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimikoskr

Νεοφερμένος

Ο mimikoskr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
πχ οτι εχω αγγλικα 17 μ.ο και φυσικι 8.5 μαθηματικα 8.5 γεωμετρια 7.5 και χημεια 9 θα μ συμπληρωσει το 17 για να περασω τα μαθηματa;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotakhs

Νεοφερμένος

Ο panagiotakhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα παιδια!
Ηθελα να ρωτησω αν σε περιπτωση που καποιος μεινει σε μαθημα κατευθυνσης ειναι το ιδιο με γενικης?

π.χ να μεινει καποιος λατινικα,φιλοσοφια ειναι το ιδιο με το να μεινει θρησκευτικα,πολιτικη και δικαιο ?
δηλαδη παλι θελει 9,5 και ας ειναι κατευθυνσης μαθηματα.? (μιλαω για την β' λυκειου)
και κατι ακομα σημασια δεν εχει σε ποσα μαθηματα μεινει καποιος (π.χ 7) αλλα αν ο μεσος ορος ειναι 9,5+ ε?

Ευχαριστω παιδες καλο καλοκαιρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αλεξανδρος1995

Νεοφερμένος

Ο αλεξανδρος1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας παιδια εχω μεσο ορο στα τετραμηνα 12.1 και 13.2 ποσο θελω να γραψω για να περασω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top