Γενικό -  Πώς νιώθετε που θα πάτε Α' Λυκείου;

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Η Βιολογία είναι καταπληκτική. Ασχολείται μονο με τον άνθρωπο, φέτος. Δεν πιστεύω να υπάρχει κάτι πιο ενδιαφέρον από το να μάθουμε το σώμα μας;)

Όντως, δεν έχουμε αρχίσει ακόμη, αλλά ξεφυλλίζοντας είδα ότι το βιβλίο έχει υπέροχα πράγματα μέσα!
Δυστυχώς ο βιολόγος μας είπε πως δύσκολα θα το τελειώσουμε γιατί το μάθημα είναι 1 ώρα την εβδομάδα, πέρυσι λέει πρόλαβαν να κάνουν μόνο 2 συστήματα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Όντως, δεν έχουμε αρχίσει ακόμη, αλλά ξεφυλλίζοντας είδα ότι το βιβλίο έχει υπέροχα πράγματα μέσα!
Δυστυχώς ο βιολόγος μας είπε πως δύσκολα θα το τελειώσουμε γιατί το μάθημα είναι 1 ώρα την εβδομάδα, πέρυσι λέει πρόλαβαν να κάνουν μόνο 2 συστήματα.:/:
Εμάς μας είπε ότι πρώτα θα κάνουμε την αναπαραγωγή. Κακώς την καταχωνιάζουν στο τέλος, είναι σημαντική...

Φυσικά Στ' Δημοτικού: Τελευταίο κεφάλαιο
Βιολογία Α' Γυμνασίου: Τελευταίο κεφάλαιο
Βιολογία Γ' Γυμνασίου: Τελευταίο κεφάλαιο
Βιολογία Α' λυκείου: Πάλι τελευταίο...

Ε άι σιχτιρ-.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εμάς μας είπε ότι πρώτα θα κάνουμε την αναπαραγωγή. Κακώς την καταχωνιάζουν στο τέλος, είναι σημαντική...

Φυσικά Στ' Δημοτικού: Τελευταίο κεφάλαιο
Βιολογία Α' Γυμνασίου: Τελευταίο κεφάλαιο
Βιολογία Γ' Γυμνασίου: Τελευταίο κεφάλαιο
Βιολογία Α' λυκείου: Πάλι τελευταίο...

Ε άι σιχτιρ-.-'

Και εμείς αυτή θα κάνουμε πρώτη:D
Προσωπικά νομίζω είναι από τα πιο σημαντικά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Και εμείς αυτή θα κάνουμε πρώτη:D
Προσωπικά νομίζω είναι από τα πιο σημαντικά πράγματα.
Το σημαντικότερο είναι. Όλοι έτσι γεννηθήκαμε... Κακώς είναι θέμα "ταμπού".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Το σημαντικότερο είναι. Όλοι έτσι γεννηθήκαμε... Κακώς είναι θέμα "ταμπού".

Συμφωνώ.
Ελπίζω φέτος να έχουν ωριμάσει μερικά από την τάξη μου και να σταματήσουν να γελάνε λες και είναι κάτι γελοίο.-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
καλά εσύ που τα ανακάλυψες όλα αυτά;:P

Εεε μπρίκια κολλάμε? :P

Και η γενιά του '96 τα είχε αυτά. Μια χαρά παιδιά είναι:P Δεν τα έβαλαν σε εμάς πρώτη φορά:hehe:

Και οι πρόοδοι ενδιαφέρουσες είναι. Οι πιθανότητες δεν είναι κάτι καινούριο, ξέρουμε πολλά πράγματα εμπειρικά;) Η Βιολογία είναι καταπληκτική. Ασχολείται μονο με τον άνθρωπο, φέτος. Δεν πιστεύω να υπάρχει κάτι πιο ενδιαφέρον από το να μάθουμε το σώμα μας;)

Ναι ρε συ, δεν αμφιβάλω, έτσι κι αλλιώς κάποιοι έχουμε κάνει πιθανότητες από το γυμνάσιο, και οι πρόοδοι καλοί φαίνονται, το ίδιο και η βιολογία :P
Κάποιοι όμως θα ζοριστούν, ήδη το βλέπω μέσα στην τάξη, σκέψου μόνο ότι μόλις είδαν την νέα ύλη το 30% των μαθητών ΓΕΛ πήγαν σε ΕΠΑΛ. Άμα αυτό δεν ήταν σχεδιασμένο εμένα φτύστε με (μεταφορικά :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Μια ερώτηση θα ξεκινήσετε φροντιστήριο από την πρώτη ή στη δευτέρα κατεύθυνση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Μια ερώτηση θα ξεκινήσετε φροντιστήριο από την πρώτη ή στη δευτέρα κατεύθυνση?

τι κατεύθυνση θα πάρεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Μια ερώτηση θα ξεκινήσετε φροντιστήριο από την πρώτη ή στη δευτέρα κατεύθυνση?

Από 2α κατεύθυνση ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Ναι ρε συ, δεν αμφιβάλω, έτσι κι αλλιώς κάποιοι έχουμε κάνει πιθανότητες από το γυμνάσιο, και οι πρόοδοι καλοί φαίνονται, το ίδιο και η βιολογία :P
Κάποιοι όμως θα ζοριστούν, ήδη το βλέπω μέσα στην τάξη, σκέψου μόνο ότι μόλις είδαν την νέα ύλη το 30% των μαθητών ΓΕΛ πήγαν σε ΕΠΑΛ. Άμα αυτό δεν ήταν σχεδιασμένο εμένα φτύστε με (μεταφορικά :P)
Και πού είναι το κακό;

Τα ΕΠΑΛ μια χαρά σχολεία είναι. Γιατί τα υποβαθμίζουν όλοι;:confused: Δηλαδή εσύ τι ήθελες; Να βγούμε όλοι γιατροί και δικηγόροι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Και πού είναι το κακό;

Τα ΕΠΑΛ μια χαρά σχολεία είναι. Γιατί τα υποβαθμίζουν όλοι;:confused: Δηλαδή εσύ τι ήθελες; Να βγούμε όλοι γιατροί και δικηγόροι;

Μα φυσικά και δεν εννοώ αυτό! Αυτό που λέω είναι ότι τα παιδιά καμιά φορά δεν ακολουθούν αυτό που πραγματικά θέλουν λόγω της δυσκολίας ενώ θα μπορούσαν να κάνουν πολύ καλή δουλειά. Αυτό εννοώ.

Και σαφώς δεν υποβαθμίζω τα ΕΠΑΛ, η παρέα μου είναι παιδιά από ΕΠΑΛ και ο πατέρας μου είναι καθηγητής σε τεχνικό λύκειο. Όπως και εμένα, έτσι βλέπω και όλους τους υπόλοιπους σαν λυκειόπαιδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Μα φυσικά και δεν εννοώ αυτό! Αυτό που λέω είναι ότι τα παιδιά καμιά φορά δεν ακολουθούν αυτό που πραγματικά θέλουν λόγω της δυσκολίας ενώ θα μπορούσαν να κάνουν πολύ καλή δουλειά. Αυτό εννοώ.

Και σαφώς δεν υποβαθμίζω τα ΕΠΑΛ, η παρέα μου είναι παιδιά από ΕΠΑΛ και ο πατέρας μου είναι καθηγητής σε τεχνικό λύκειο. Όπως και εμένα, έτσι βλέπω και όλους τους υπόλοιπους σαν λυκειόπαιδα!
Ωραία, τότε:)

Καλώς ή κακώς, μπαίνει ο παράγοντας "τεμπελιά" εδώ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ωραία, τότε:)

Καλώς ή κακώς, μπαίνει ο παράγοντας "τεμπελιά" εδώ:P

Κι ομως απο το ΕΠΑΛ αποκτας ειδικοτητα ενω το Γενικο δινει απλα ΘΕΩΡΙΑ και μπλα μπλα μπλα!! Αρα για καποιον που θελει να βρει ενα καλο επαγγελμα που απαιτει γνωσεις γεωπονιας,διοικησης επιχειρησεων,νοσηλευτικης..συνεχιζει σε ενα ΤΕΙ και τελειωνει με ενα πτυχιο απο ΤΕΙ και με καλη πρακτικη γνωση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Όπως και να το κάνουμε σε ΕΠΑΛ πάνε αυτοί που δεν έχουν καμία ελπίδα στο ΓΕΛ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Όπως και να το κάνουμε σε ΕΠΑΛ πάνε αυτοί που δεν έχουν καμία ελπίδα στο ΓΕΛ.

Οι περισσότεροι εκεί είναι για αυτό το λόγο. Αλλά όχι όλοι. Έχω παράδειγμα γνωστό μου, καλός μαθητης, ο οποίος πήγε σε ΕΠΑΛ που είχε ειδικότητα για τεχνικός ήχου ή κάτι τέτοιο (βέβαια το παιδί είχε αποφασίσει ότι θέλει να περάσει σε ΤΕΙ) και από εκεί πήρε γνώσεις πάνω στο αντικείμενο που θέλει να σπουδάσει, και τελικά πέτυχε.

Εν το μεταξύ, βλέπω κάποιους που δεν έχουν ανοίξει βιβλίο στην ζωή τους, έρχονται στο ΓΕΛ και μένουν. Με ποια λογική το κάνουν αυτό;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
παιδια ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ απο αυτη τη μαλακια που λεει οτι οποιος δεν τα καταφερνει στο ΓΕΛ πάει επάλ ή επασ. Αν ίσχυε ακόμη το παλιό το σύστημα στα ΕΠΑΛ, όπου σου έδιναν και το πτυχίο της ειδικότητας μετά την αποφοίτησή σου και κάνοντας 6μηνη πρακτική είχες κανονικό πτυχίο, θα είχα διαλέξει ΕΠΑΛ και όχι ΓΕΛ. Αλίμονο σε εσας που την είδατε genius επειδή πάτε στο ΓΕΛ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
παιδια ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ απο αυτη τη μαλακια που λεει οτι οποιος δεν τα καταφερνει στο ΓΕΛ πάει επάλ ή επασ. Αν ίσχυε ακόμη το παλιό το σύστημα στα ΕΠΑΛ, όπου σου έδιναν και το πτυχίο της ειδικότητας μετά την αποφοίτησή σου και κάνοντας 6μηνη πρακτική είχες κανονικό πτυχίο, θα είχα διαλέξει ΕΠΑΛ και όχι ΓΕΛ. Αλίμονο σε εσας που την είδατε genius επειδή πάτε στο ΓΕΛ.
Παίρνεις πτυχίο επιπέδου 3:) Δεν άλλαξε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Α ναι; Και γιατι πηγα ΓΕΛ; :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Σήμερα, την 7η μέρα μας ως λυκειοπαιδα με κάποιον τροπο αποφασίστηκε να πάμε εκδρομή στο προαύλιο το μισο σχολείο έφυγε(μαζι με εμένα δεν αντιλεγω :P ) και επέστρεψε κατα τις 11:00 που θα μας άφηναν να φύγουμε νόμιμα και θα μας μέτραγαν για απουσίες και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Όταν λέω εγω ρδελομπου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top