Πώς να χάσω τα περιττά κιλά;

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
πολυ περπατημα και κοψιμο στα βραδυνα, τηγανιτα και γλικα. Αλλιως εγχειρηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_95kt

Νεοφερμένος

Η maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
καλησπερα!και γω εχω το ιδιο προβλημα.
Λογω πανελληνιων δεν βγαινω πολυ(σε αντιθεση με τσ αλλεσ χρονιες που κινουμουν συνεχεια)και επισης μολις βλεπω γλυκο ορμαω.,με αποτελεσμα απτ οκτωβρη που σταματησα ποδηλατο-μπανια0τρεξιμο να χω παρει 5 6 κιλα περιπου.
δεν εχω ζυγιστει αλλα υο καταλαβαινω απτ ρουχα μου κυριως κ μ το λενε κ οι φιλοι μ..
ΔΕν θελω να τα χασω αμεσα απλα μεχρι τν μαη ιουνη.
Μπορειτε να μ προτεινετε καποια λυση η να μ πειτε τν διατροφη που κανετε οσοι δινετε πανελληνιες η εχετε δωσει?
ευχαριστω εκ των προτερων!~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
καλησπερα!και γω εχω το ιδιο προβλημα.
Λογω πανελληνιων δεν βγαινω πολυ(σε αντιθεση με τσ αλλεσ χρονιες που κινουμουν συνεχεια)και επισης μολις βλεπω γλυκο ορμαω.,με αποτελεσμα απτ οκτωβρη που σταματησα ποδηλατο-μπανια0τρεξιμο να χω παρει 5 6 κιλα περιπου.
δεν εχω ζυγιστει αλλα υο καταλαβαινω απτ ρουχα μου κυριως κ μ το λενε κ οι φιλοι μ..
ΔΕν θελω να τα χασω αμεσα απλα μεχρι τν μαη ιουνη.
Μπορειτε να μ προτεινετε καποια λυση η να μ πειτε τν διατροφη που κανετε οσοι δινετε πανελληνιες η εχετε δωσει?
ευχαριστω εκ των προτερων!~

Μην προσπαθήσεις να χάσεις τα κιλά εν μέσω Πανελληνίων.
Προσπάθησε να μην πάρεις άλλα (ελαττώνοντας τα γλυκά κυρίως).
Το καλοκαίρι χάσε τα κιλά που θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω ακούσει πως αν κόψεις τελείως το αλάτι χωρίς να αλλάξεις κάτι άλλο στη διατροφή σου θα χάσεις κιλά...


Nαι. Δεν θα κάνεις πολύ κατακράτηση υγρών. Συγχαρητήρια μόλις έχασες 1 κιλό νερού.



Λοιπόν. Πριν από όλα αυτά βεβαιώσου ότι δεν έχεις κάποιο πρόβλημα ορμονολογικό.
Για να χάσεις τα περιττά κιλά χρειάζεται διατροφή και άθληση.
Δεν πρέπει να κόψεις τίποτα γιατί θα κάνεις διατροφή οπότε δεν πρέπει να στερείσαι τίποτα. Ειδικά στη φάση που είσαι.
Καλό θα ήταν να περιορίσεις τα τηγανιτά και τα πολλά γλυκά γιατί είναι τσάμπα θερμίδες.
Θα κάνεις 5 γεύματα τη μέρα. Πρωινό-Δεκατιανό-Μεσημεριανό-Απογευματινό.
Θα πίνεις το γαλατάκι σου το πρωί με τα δημητριακά σου. Αν δεν θες δημητριακά φάε ένα τοστάκι ξέρω γω. Μετά θα τρως κανα φρουτάκι. Όλα σε λογικές ποσότητες. Θα τρως το μεσημεριανό σου. Ό,τι υπάρχει πάλι σε λογικές ποσότητες. Ας πούμε θα τρως ένα πιάτο μακαρόνια κι όχι δύο! Πάντα με σαλατούλα με λίγο λαδάκι. Και μια φετούλα ψωμί. (μην ακούς αυτά τα κόψε το ψωμί.) Κάθε γεύμα πρέπει να έχει πρωτεινές,υδατάνθρακες, λίπη (ελαιόλαδο). Το απόγευμα μπορείς να φας 1-2 φρούτα ή κανένα γιαουρτάκι ή κανένα κρακεράκι. Το βράδυ θα τρως πάντα γεύμα (μην ακούς που λένε να κόωεις το βραδινό). Μπορείς να φας τοστ με γιαούρτι, ή μισή μερίδα από το μεσημεριανό, ή σαλάτα με τόνο ας πούμε.
Μια φορά τη βδομάδα μπορείς να τρως κι απέξω αν θέλεις. Αλλά θα το κάνεις με υγιεινό τρόπο. Η κρέπα είναι μια καλή επιλογή με τυρί,γαλοπούλα και διάφορα άλλα όπως ελίτσες,πιπεριά. Οι τηγανιτές πατάτες είναι κακό πράγματα για διάφορους λόγους (σκατά είναι έξω.προτηγανισμένες σε χιλιοχρησιμοποιημένο λάδι) Μπορείς να φας και σουβλάκι με αλάδωτη πίτα. Και κανένα κομμάτι πίτσα άμα λάχει καμια φορά. Αλλά όχι συνέχεια απέξω, αν το συνηθίζεις, όχι μόνο για τα κιλά σου. Γενικά είναι πολύ βλαβερό το fast food.
Γλυκάκι μπορείς να τρως ακόμα και κάθε μέρα, αλλά αυτό σημαίνει ένα μικρό σοκολατάκι ας πούμε.
Γενικά το σωστό είναι 5 γεύματα τη μέρα. 2 σνακ και 3 κανονικά όπου τα κανονικά θα έχουν πρωτεινές,υδατάνθρακες και καλά λίπη (ελαιόλαδο).
Θεωρώ πως πρέπει να τρως σωστά αλλά όχι να πιεστείς υπερβολικά να χάσεις συγκεκριμένα κιλά μέχρι τον Ιούνη. Δεν ξέρω πως θα το αντιμετωπίσεις. Διότι μια δίαιτα-διατροφή στην αρχή φέρνει πείνα καθώς δίνεις στον εαυτό σου λιγότερες θερμίδες από όσες καις ώστε να χάσεις βάρος. Οπότε εσύ αν νιώθεις εκνευρισμό από την υπερβολική πείνα μπορεί να μην αποδίδεις στο διάβασμα. Και νηστικό αρκούδι δνε χορεύει Μπορείς να το πας χαλαρά για να μην ανέβεις κι άλλο και κάνεις κακό στην υγεία σου κι απλά να χάνεις σιγά και σταθερά έστω και λιγότερο από 4-5 κιλά το μήνα. Κι όταν τελειώσεις να ξεκινήσεις πιο δυναμικά.
Σε αυτό θα σε βοηθήσει η άθληση αν προλαβαίνεις. Συμβουλή κάθε γιατρού πάντως είναι ότι ακόμα και το περπάτημα μισή ώρα τη μέρα είναι καλό. Αν μπορείς να φέρνεις βόλτα το τετραγωνο, ή να ανεβαίνεις με τις σκάλες κι άλλα τέτοια μικρά που τελικά είναι σημαντικά. Τώρα αν έχεις χρόνο να ασχοληθείς με κάτι πιο συγκεκριμένο καλώς. Η κολύμβηση καλή είναι αλλά άμα πηγαίνεις μόνη σου θα φέρνεις πάνω κάτω βόλτες χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα. Γενικά προσπάθησε να κινείσαι για να αυξήσεις τις καύσεις σου.

Επαναλαμβάνω. Συμβουλές τύπου
-Κόψε το βραδυνό
-Κόψε το αλατι, το λιπος, τα γλυκά
-Κόψε το πρωινό
Είναι απλά ηλίθιες και οδηγούν τον οργανισμό σε μπέρδεμα.
Το θέμα μας είναι όχι να κατέβει απλά το νούμερο στη ζυγαριά αλλά να κάψεις λίπος. Την πρώτη βδομάδα μπορεί να χάσεις και 3 κιλά ξέρω γω αλλά τα πιο πολλά θα είναι υγρά. Κοινώς θα ξεπρηστείς λίγο.
Το κάψιμο λίπους είναι μια δύσκολη διαδικασία και θέλει πολύ χρόνο. Θαύματα δεν γίνονται.
Δε θεωρώ πως μπορείς να πιέσεις έναν μαθητή που διαβάζεις και θέλει ενέργεια να κάνεις εξαντλητικές δίαιτες.
Πρόσεχε τι διαλέγεις να φας προτίμησε το σπιτικό φαγητό κι αν νιώσεις την ανάγκη να φας κάτι καντο σωστά και με λογική ποσότητα.
Αυτά.
Α και το πρωινό είναι πολύ απαραίτητο γιατί θέτεις σε λειττουργία τον μεταβολισμό σου που όλη νύχτα υπολειτουργούσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
προσπάθησε να τρως 5 γεύματα την ημερα ώστε να μην τρως πολυ μεγάλες ποσότητες σε περίπτωση που τρως λιγότερα.... και φαε ενα δυο το πολυ γλυκακια την ημερα και στοχευε πιο πολυ στο φαγητο!!!! προτιμησε επισης τη σοκολατα υγειας, το μελι, τα παστελια...!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
οκ παιδια ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας μαλλον θα παω να κανω ε3ετασεις να και τρεμω παρα μα παρα πολυ την βελονα με πιανουν τα κλαματα μολις την βλεπω δεν 3ερω γιατι ..ηδη σημερα εκανα μια πολυ καλη προοδο μπορω να πω στην διατροφη μου αφου η μανα μ μαγιρεψε για βραδυ πατατες τηγανητες και μπιφτεκια και γω αρκεστικα σε ενα πιατο φακες απο το μεσημερι και ενα πορτοκαλακι :) πιστευω οτι θα συνεχισω αυτη την προσπαθεια δυναμικα απλως εχω ακουσει οτι η πρωτη εβδομαδα εινια η πιο δυσκολη αλλα μετα σιγα σιγα κλεινει το στομαχι τεσπα αρκετα σας ζαλισα για σημερα ..θα σας ενημερωνω που και που πως τα παω (αν κ το 3ερω χεστηκατε)αλλα για μενα ειναι κατι κ αυτο ...το παιρνω ως μια ψυχολογικη υποστηρι3η
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως αν ήθελα να φας αυτό που έφτιαξε η μαμά σου θα μπορούσες να φας ένα μπιφτεκάκι με σαλάτα και να μη φας τις πατάτες. Στο λέω αυτό γιατί μπορεί να μην καταφέρνεις πάντα να έχεις αυτή την αυτοσυγκράτηση. Καλή συνέχεια. Δεν χεστήκαμε! Να μας λες!! :)

Μη ζυγίζεσαι συχνά ομως ε :P
Μια φορά τη βδομάδα ή τις 2 βδομάδες είναι μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
οκ παιδια ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας μαλλον θα παω να κανω ε3ετασεις να και τρεμω παρα μα παρα πολυ την βελονα με πιανουν τα κλαματα μολις την βλεπω δεν 3ερω γιατι ..ηδη σημερα εκανα μια πολυ καλη προοδο μπορω να πω στην διατροφη μου αφου η μανα μ μαγιρεψε για βραδυ πατατες τηγανητες και μπιφτεκια και γω αρκεστικα σε ενα πιατο φακες απο το μεσημερι και ενα πορτοκαλακι :) πιστευω οτι θα συνεχισω αυτη την προσπαθεια δυναμικα απλως εχω ακουσει οτι η πρωτη εβδομαδα εινια η πιο δυσκολη αλλα μετα σιγα σιγα κλεινει το στομαχι τεσπα αρκετα σας ζαλισα για σημερα ..θα σας ενημερωνω που και που πως τα παω (αν κ το 3ερω χεστηκατε)αλλα για μενα ειναι κατι κ αυτο ...το παιρνω ως μια ψυχολογικη υποστηρι3η

Προσπάθησε το.Ένας γνωστός μου έκανε χημική δίαιτα και έχασε πάρα πολλά κιλά και γρήγορα.Θεωρείται κακή δίαιτα η χημική,αλλά θέλω να σου εξηγήσω πως υπάρχουν τρόποι να χάσεις κιλά και δε θα πρέπει να σε αγχώνει αυτό,ειδικά φέτος!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι χημικές δίαιτες κάνουν κακό στον οργανισμό όπως κάθε τι που υπόσχεται γρήγορη απώλεια πολλών κιλών και αποκλείει διατροφικές ομάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Μια καλή λύση:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Χάστε κιλάααα,η Σκιάθος περιμένει!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
ωραιο θεμα το σκεφτομουν...

εγω αποφασισα για να αδυνατισω λιγο να κοψω για τα καλα ολα τα φαγητα που παχαινουν και γενικα εχουν βλαβερες επιπτωσεις.
επισης τερμα το φαι τη νυχτα...

και επιπλεον αποφασισα επειδη ετσι και αλλιως δεν εχω χρονο για εντονη γυμναστικη να πηγαινω στα μαθηματα μου περπατοντας
(2 ωρες την ημερα δηλαδη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_95kt

Νεοφερμένος

Η maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εγω ξεκινησα!(ελπιζω να το κρατησω πανω απο μια βδομαδα:P)
πρωι--> δημητριακα με γαλα

μεσημερι-->κανονικα το φαγητο(χωρις ψωμι)και ενα σοκολατακι(αδυναμια)

απογευμα-->φρουτο

βραδυ--> γιαουρτι με μελι

αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
εσυ εχεις αρκετα κιλα να χασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_95kt

Νεοφερμένος

Η maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
θελω να χασω στανταρ 5 με 6 για να ξαναγυρισω στο βαρος που ημουν το καλοκαιρι.
αλλα γενικοτερα μετα τσ πανελληνιες θα θελα να χασω αλλα 5 τουλαχιστον.
Εσυ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βρες και άλλο βραδυνό γιατί κάποια στιγμή θα το βαρεθείς αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
θελω να χασω στανταρ 5 με 6 για να ξαναγυρισω στο βαρος που ημουν το καλοκαιρι.
αλλα γενικοτερα μετα τσ πανελληνιες θα θελα να χασω αλλα 5 τουλαχιστον.
Εσυ ?
μια χαρα εισαι εγω που θελω στανταρ 30 κιλα τι να πω τεσπα καλη δυναμη κ οχι υπερβολες εγω παντως μια χαρουλα ειμια μεχρι στιγμης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Φρούτο το απόγευμα;
Γιαουρτάκι με μέλι το βράδυ;
Πριν τις πανελλαδικές ; :eek:

C'mon,ελάτε λίγο στην πραγματικότητα.Τα παιδιά που έγραψαν προηγουμένως να μην ξεκινάτε δίαιτες πριν τις εξετάσεις έχουν απόλυτο δίκιο.Τα ακούσατε όμως;
Και στο κάτω κάτω,σε μια σωστή δίαιτα,η μερίδα του γεύματος μειώνεται σταδιακά.Όχι μπαμ μπαμ με το τσεκούρι του δολοφόνου.
Και κάτι τελευταίο.Επιτέλους σταματήστε να διαβάζετε(αν διαβάζετε) τις γελοίες δίαιτες του κάθε πικραμένου στο ιντερνέ.Εκεί επικρατεί ο χαμός και η ψευτιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Να τρώτε φρούτα,λαχανικά και σωστά μαγειρεμένο κρέας.Βασικά τα πάντα εκτός από τις αηδίες που μας πλασάρουν από δω και από κει (Πατατάκια,αναψυκτικά σοκολάτες).Και γυμναστική.Δεν είναι απαραίτητο το γυμναστήριο.Αν περπατάς μια ώρα την ημέρα είσαι κομπλέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_95kt

Νεοφερμένος

Η maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Φρούτο το απόγευμα;
Γιαουρτάκι με μέλι το βράδυ;
Πριν τις πανελλαδικές ; :eek:

C'mon,ελάτε λίγο στην πραγματικότητα.Τα παιδιά που έγραψαν προηγουμένως να μην ξεκινάτε δίαιτες πριν τις εξετάσεις έχουν απόλυτο δίκιο.Τα ακούσατε όμως;
Και στο κάτω κάτω,σε μια σωστή δίαιτα,η μερίδα του γεύματος μειώνεται σταδιακά.Όχι μπαμ μπαμ με το τσεκούρι του δολοφόνου.
Και κάτι τελευταίο.Επιτέλους σταματήστε να διαβάζετε(αν διαβάζετε) τις γελοίες δίαιτες του κάθε πικραμένου στο ιντερνέ.Εκεί επικρατεί ο χαμός και η ψευτιά.

Bασικα τωρα νιωθω καλυτερα,πιο αναλαφρη κ πιο καλα με τν εαυτο μου γιατι πριν ανοιγα το ψυγιο και ετρωγα τα παντα(!)
Εννοειται πως αμα πεινασω θα φαω κατι,απλα θα φροντισω να μην ειναι τοστ,μερεντες και σοκολατες οπως πριν.
Πριν τα ετρωγα ολα αυτα λογω του αγχους(?) και του καθισιου,ηταν κατι σαν παρηγορια για μενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top