Πώς να πλησιάσω μια κοπέλα;

mairymaria

Νεοφερμένος

Η mairymaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλέ μου danilo, γιατί απλα δεν προσπαθεις να χαρεις το γεγονος οτι ζεις τα καλυτερα χρονια της ζωης σου?? εισαι πιθανων σε μια νεα πολη, εχεις γνωρισει νέους ανθρωπους και εμπειριες και βλεπεις το αρνητικο κομματι της υποθεσεως..... ολοι αυτοι που ζηλευεις εχουν ενα κοινο χαρακτηριστικο, αυτοπεποίθηση!!!!!! αν εισαι με το υφος του ψαχνω γκομενα δεν προκειται να βρεις καμοια!!!!! και πιστεψε με αυτο το πραγμα φαινεται απο μακρυα... κανε πραγματα για εσενα, βρες τον εαυτο σου και διασκεδασε!!! η σχεση θα ερθει απο μονη της, αλλα μονο οταν νιωθεις καλα με τον εαυτο σου!!!! επισης τα θεματα μας δεν προκειται να τα λυσει καμια γκομενα/ος γιατι πολυ απλα οι περισσοτεροι ειμαστε αποροφημενοι με το να λυνουμε τα δικα μας. και τελος ακομα και στην περιπτωση που βρεις καποια αν κρεμαστεις πανω της σαν σανιδα διαφυγης να εισαι σιγουρος οτι θα αρχισει να τρεχει!!!!!!! για αυτο στο ξανα λεω, πες ευχαριστω που δεν εχεις σιμαντικοτερα προβληματα να αντιμετοπισεισ και βρες τα με εσενα!!! την τρυφεροτητα και το να σε νοιαζεται καποιος θα το βρεισ απο τουσ φιλους σου, που στην φοιτιτηκη ζωη ειναι η οικογενεια σου ολη και αργοτερα απο καποια αλλη.. αυτα τα λιγα, ελπιζω να σε βοηθησα καπως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
H τρυφερότητα mairymaria πιστεύω ότι δεν καλύπτεται από φίλους ή γονείς. Είναι κάποια πράγματα που δεν τα καλύπτουν. Ο έρωτας είναι πηγή ζωής, είναι η ίδια η ζωή μας. Γιατί πρέπει να ξεχωρίζουμε τη ζωή από την υγεία και τον έρωτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairymaria

Νεοφερμένος

Η mairymaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
σε εναν βαθμο διαφωνω με αυτο αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα τωρα... πηγη ζωης ειναι ο εαυτος μας!!!!!! απλα!! αυτον εχεις και αυτον θα εχεις μεχρι να πεθανεις κ αν δεν θεωρεις οτι εισαι μοναδικος και αξιζεις χιλια καλα κανενας δεν προκειται να το κανει για εσενα. ο ερωτας ειναι κατι υπεροχο και χαριζει αξεχαστες στιγμες αλλα δεν κραταει για παντα οσο ασχημο κ αν ακουγεται αυτο! οσο για την τρυφεροτητα εννοουσα τις στιγμες που εισαι στο πατωμα και οι φιλοι ειναι που θα σε ανεχτουν και θα ειναι διπλα σου να τρεχουν (ακομα κ οταν σε εχει αφησει αυτος ο ερωτας) ισως το εθεσα λάθος πριν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merden

Νεοφερμένος

Ο merden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ξεκίνα γυμναστήριο και μετά όλα θα πάνε καλά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana_Era

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ariana_Era αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Ξεκινησα να διαβασω το ολο θεμα και καταλαβα οτι το μονο εμποδιο που εχεις ειναι ο ιδιος σου ο εαυτος. Για να μπορεσεις να συναψεις και εσυ σχεση με εναν ανθρωπο θα πρεπει να μην στο εμπνεει μονο εκεινη, αλλα και εσυ να της το εμπνευεις. Μια-δυο ή ακομη και δεκα απορριψεις δεν ειναι τιποτα, ουτως αλλως μεσα απο αυτες μαθαινεις και πεισμωνεις για να συνεχισεις. Εισαι σε μια ηλικια που πρεπει να χαιρεσαι την ζωη σου, οχι να καταρακωνεσαι επειδη δεν εχεις κοπελα. Ειναι απολυτως φυσιολογικο, δεν γινεται να εχουν βρει ολοι το ταιρι τους απο τοσο μικροι. Η ψυχολογια σου επηρεαζεται αρνητικα γιατι εσυ το αφηνεις να συμβει, βρες ενα τροπο να διωξεις αυτη την αρνητικη αυρα ( ασχολησου με κατι που σε κανει χαρουμενο στον ελευθερο χρονο σου) γιατι και οι αλλοι γυρω σου το καταλαβαινουν. Να εισαι λιγο πιο τολμηρος στις παρεες σας και να δειχνεις οτι το διασκεδαζεις, ολο και καποια κοπελα θα γοητευτει και θα ετσι θα κανεις και εσυ την αρχη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
Πολύ γενικόλογα αυτά που λένε οι περισσότερες κοπέλες ως συμβουλές. Κάτι πιο ουσιώδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana_Era

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ariana_Era αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Πολύ γενικόλογα αυτά που λένε οι περισσότερες κοπέλες ως συμβουλές. Κάτι πιο ουσιώδες;

Σε τι πιο ουσιωδες να αναφερθουμε δηλαδη? Δεν υπαρχει καποιο πρωτοκολο που πρεπει να ακολουθησεις για να κανεις σχεση, ολα εξαρτώνται απο τον ανθρωπο, απλα πολλες φορες η ωθηση που χρειαζομαστε δεν ειναι απο τους αλλους, αλλα απο τον ιδιο μας τον εαυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
Σε τι πιο ουσιωδες να αναφερθουμε δηλαδη? Δεν υπαρχει καποιο πρωτοκολο που πρεπει να ακολουθησεις για να κανεις σχεση, ολα εξαρτώνται απο τον ανθρωπο, απλα πολλες φορες η ωθηση που χρειαζομαστε δεν ειναι απο τους αλλους, αλλα απο τον ιδιο μας τον εαυτο!

Nαι. Όμως για το πρόβλημα σύναψης μιας φιλικής σχέσης (ας μην το πάμε στο ερωτικό) στην εποχή μας περνάει κρίση. Οι ειδικοί επιρρίπτουν την αιτία και στα 2 φύλα. Στην Ελλάδα κυρίως, το ένα φύλο (το γυναίκειο) κατηγορεί εμμέσως το άλλο φύλο ότι κάτι δεν κάνει σωστά. :hmm: Σωστά με βάση τι ακριβώς; Υπάρχει κάποιος άτυπος "Νόμος-Πλαίσιο" που να είναι το πρότυπο μιας ανθρώπινης σχέσης; Γιατί το "σωστά" να είναι σωστά αφού είναι υποκειμενικό εφόσον ο αποδέκτης είναι η γυναίκα;

Υ.Γ. Αναφέρομαι στην φιλική σχέση και όχι στην ερωτική, διότι αποτελεί συνήθως έναν προθάλαμο για την δεύτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Η ουσία είναι μία. Αν δε συνειδητοποιήσει εκείνος, πως σκέφτεται ανορθόδοξα και με αυτήν την απαισιοδοξία που τον διαταράσσει σίγουρα σε μεγάλο βαθμό εσωτερικά, ότι και να του πουν χίλιοι άγνωστοι ενός φόρουμ, το "πρόβλημα" του φίλτατου danilo θα παραμείνει ( που για μένα προσωπικά δεν είναι πρόβλημα το ότι δεν έχει συνάψει σχέση μέχρι τώρα. Περισσότερο ανησυχητικό μου φαίνεται ο αγωνιώδης τρόπος που το επιζητεί και ιδιαίτερα η ενδόμυχη σύγκρισή του με τους άλλους που σίγουρα θα του προκαλεί αρνητικά συναισθήματα και σκέψεις. Μία σχέση υγιής δεν προκύπτει πατώντας το μαγικό κουμπί. Εκτός και αν ψάχνει κανείς για ξεπέτες -συγχωρέστε μου την έκφραση- της κακιάς ώρας.)

Μπορεί να μην το αντιλαμβανόμαστε πάντα, αλλά συνήθως εκπέμπουμε στους γύρω μας όχι ότι θέλουμε απαραίτητα, αλλά ότι σκεπτόμαστε. Προφανώς και είναι πιθανό οι άνθρωποι με τους οποίες συναναστρέφεται ο Danilo (και κυρίως οι κοπέλες)να συναισθάνονται αυτήν του την αγωνία και τη συναισθηματική ένταση. Οι περισσότερες κοπέλες νομίζω επιζητούν νηνεμία σε μία ενδεχόμενη σχέση. Δε ξέρω, αλλά νομίζω πως η αναταραχή στην οποία βρίσκεται ο Danilo εκπέμπεται κατά κάποιο τρόπο και μάλλον δεν είναι και ιδιαίτερα θεμιτή σε αυτές.

Αυτό που δεν έχω ακόμα αποσαφηνίσει, είναι το αν ο Danilo τελικά επιζητεί την τρυφερότητα και την γυναικεία συντροφιά πρωτίστως ή αν πρώτη του προτεραιότητα είναι να ικανοποιήσει κάποιες άλλες του "ανάγκες" . Γιατί στη δεύτερη περίπτωση αλλάζει η όλη θεώρηση του θέματος. Και τι εννοώ; Δυστυχώς ζούμε στο σήμερα, και έχω διαπιστώσει με θλίψη ότι μεγάλη μερίδα ανθρώπων (αντρών και γυναικών) επιζητούν κάτι το χαλαρό, κάτι εφήμερο, και όχι γεμάτο συναισθηματικά, με αποτέλεσμα να μου φαίνεται αδιανόητο κάποιος που επιδιώκει μόνο το δεύτερο να μην βρίσκει ανταπόκριση σε αυτή την συναισθηματικά λαβωμένη κοινωνία. Αν πάλι επιζητά πρωτίστως το πρώτο, τότε καταλαβαίνω αυτήν τη δυσκολία του. Η τρυφερότητα και ο συναισθηματισμός( είτε ερωτισμός είτε οτιδήποτε προσεγγίζει ανιδιοτελή συναισθήματα) στην εποχή μας σκεπάζεται από τη βιαιότητα του προσωρινού και άδειου ψυχικά-συναισθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danilo_1995

Νεοφερμένος

Ο danilo_1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
σταυρι οτι το ψαχνω με αγωνιωδες τροπο που λες ειναι μια μεγαλη αληθεια.μου εχει γινει εμμονη ιδεα γι αυτο αισθανομαι φριχτα.Αλλα πραγματικα δεν το βγαζω εξω αυτο.επισης την τρυφεροτητα ζηταω προτιστως και οχι το σεξ γιατι το σεξ ερχεται απο μονο του.Με εχει χαλασει το γεγονος οτι ειμαι πολυ συναισθηματικο παιδι και αυτο πρωτα απο ολα πρεπει να αλλαξω να γινω πιο δυνατος και πιο αντρας πως το λενε.μου λειπει η ομορφη και τρυφερη επαφη με το αλλο φυλο τιποτα παραπανω μην μπλεκετε το σεξ δεν κολλαει που8ενα με βαση αυτα που λεω

εδω και 4 μερες εχω γραφτει για να εκτονονωμαι λιγο αλλα γιατι μου λες εσυ να κανω γυμναστηριο και ολα θα πανε καλα αχαχαχαχα πες μου πως το εννοεις ακριβως για να καταλαβω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STRATOSZAX

Νεοφερμένος

Ο STRATOSZAX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Μου αρεσει μια κοπελα με την οποια ειμαστε στην κατευθυνση μαζι.Μιλαμε για διαφορα θεματα αλλα μεχρι εκει.Οποτε της κανω κανενα κομπλιμεντο δεν δινει σημασια και συνεχιζει σαν να μην το ακουσε.Να προσθεσω οτι γενικως ειναι πολυ φιλικη και αρκετα κοινωνικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες, γενικά μη ψάχνεις να κατανοήσεις τις εκφράσεις και τον τρόπο συμπεριφοράς μιας κοπέλας, πόσο μάλλον έφηβης που ακόμη ανακαλύπτει τον εαυτό της, οι ορμόνες μέσα της κάνουν rave party, της φταίει η τρίχα στο φρύδι, της είπε κακιούλα το αζαπάκι η φιλενάδα της στο facebook,...κ.α. πολλά. Μην εισπράττεις τοις μετρητοίς ότι βλέπεις, σου λέει, δεν σου λέει. Παίξε. Να είσαι ο καθημερινός stratos και αν σε εκτιμήσει για κάτι επιπλέον από σκέτο friendzone καλώς. Αυτή θα στο "δείξει". Να ξέρεις ότι την τελευταία λέξη, η γυναίκα τη λέει. Μην φαίνεσαι ή/και φαίρεσαι σαν υποψήφιος χυλοπιτάκιας. Γενικά μην την πιέζεις: σ' αυτό ούτε και εγώ κατάλαβα τι εννοούν. Η γυναίκα από όσο γνωρίζω θέλει παιχνίδι: βαράτε με και ας κλαίω. Να έχεις πιθανό δεδομένο, ότι δεν σε γουστάρει εν τέλει. Προσπάθησε να μην είσαι ο δεδομένος αποκούμπης.

Φιλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Για τα bold:
Η ωριμότητα (από βιολογικής άποψης) έχει πολλές διαφορές και γενικά μπάζει από παντού. Και τα αγόρια και τα κορίτσια μπορούν να έχουν πρόωρη εφηβεία ή καθυστερημένη εφηβεία. Αυτό από μόνο του δεν είναι κριτήριο για την ωριμότητα ενός ανθρώπου. Π.χ. εγώ μπορεί να μπήκα στην εφηβεία στα 10-11 μου, ενώ η Μαιρούλα στα 14-15 της και η Μαιρούλα να είναι πιο ώριμη από εμένα :P
Τώρα αν με το "ώριμος" εννοείς μόνο τη βιολογική ωρίμανση, πάλι ισχύει το παραπάνω. Εγώ μπορεί να φαίνομαι λες και είμαι 20 χρονων, ενώ η Μαιρούλα να φαίνεται σαν παιδάκι. Αν νομίζεις ότι δεν ισχύει, πήγαινε σε ένα γυμνάσιο της περιοχής σου.

Μπορεί να μην έχω καταλάβει κατι καλά, απλά θέλω να πω το εξής: Άλλο η βιολογική ωριμότητα, άλλο η ωριμότητα που εμφανίζει ο άλλος στη συμπεριφορά του και σε καμιά περίπτωση η βιολογική "ανωριμότητα" δεν συνεπάγεται την ανωριμότητα και στη συμπεριφορά του άλλου. Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει η σωματική διάπλαση ενός κοριτσιού με το αν είναι έξυπνη ή ώριμη αρκετά για να καταλάβει αν κάποιος θέλει να την εκμεταλλευτεί. Εγώ για παράδειγμα είμαι αρκετά μικροκαμωμένη και καμιά φορά κάποιοι νομίζουν πως δεν είμαι καν 17 χρονών. φαίνομαι πολύ ανώριμη; Επίσης, πολλά, πολλά αγόρια στην ηλικία μου που φαίνονται σαν να είναι 20 χρονών, έχουν μυαλό 10χρονου. Δεν καταλαβαίνω τι συγκρίνεις. Υπάρχουν ώριμα και ανώριμα κορίτσια, όπως επίσης υπάρχουν ώριμα και ανώριμα αγόρια, ανεξάρτητα από την εμφάνισή τους. Τώρα, όσον αφορά το γιατί τα κορίτσια τα φτιάχνουν με μεγαλύτερους, ε, όταν τα συνομήλικά μου αγόρια κάνουν συνεχώς ηλίθιες πλάκες, δεν συζητούν για τίποτε άλλο εκτός από το ποδόσφαιρο, και είναι ενοχλητικά, φυσικά και δεν θα μου κινήσουν το ενδιαφέρον και ούτε που θα το σκεφτόμουν να κάνω μια σχέση με κάποιον από αυτούς. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα κυνηγήσω ή ότι κυνηγάω 30χρονους, αναφέρομαι σε διαφορές ηλικιών εντός λογικών πλαισίων και εννοώ ότι ίσως μερικές φορές, είναι πιο εύκολο να μου κεντρίσει το ενδιαφέρον κάποιος που δεν είναι συνομήλικός μου. Φυσικά υπάρχουν εξαιρέσεις. Επίσης, το ότι κάποιοι μεγαλύτεροι εκμεταλλεύονται μικρότερα κορίτσια, δεν σημαίνει ότι αυτές είναι ανώριμες, αλλά το ότι οι άλλοι είναι πολύ καλοί ψεύτες. Εδώ βλέπεις και μεγαλύτερες γυναίκες να έχουν πέσει κορόιδα επειδή ο άλλος ήθελε σχέση μιας βραδιάς, για να το πω κομψά. Οπότε, αν σε εκνευρίζει ότι τα κοριτσάκια προτιμούν μεγαλύτερους και στεναχωριέσαι τόσο για την εκμετάλλευση που δέχονται, ίσως αντί να κατέκρινες αυτές, να σκεφτείς ότι δεν φταίνε μόνο αυτές (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν περιπτώσεις όπου η γυναίκα εκμεταλλεύεται τον άλλον)

Για τα υπογραμμισμένα:
Άλλωστε καθημερινά βλέπουμε περιστατικά όπου οι γυναίκες είναι περισσότερο των συναισθημάτων, παρά της λογικής. Γι' αυτό κλαίνε κατά πολύ περισσότερο από τους άνδρες. Πέραν, όμως, του συναισθηματικού τομέα, έχουμε παραδείγματα και από το χώρο της εργασίας/απασχόλησης/whatever. Διευθυντές, προϊστάμενοι, εργοδότες, κλπ είναι κατά κύριο λόγο άνδρες. Με άλλα λόγια, οι άνδρες είναι αυτοί που παίρνουν σοβαρές αποφάσεις και δουλεύουν κάτω από μεγαλύτερη πίεση, που προϋποθέτει καθαρό από συναισθηματισμούς μυαλό. Δεν κρίνω αν είναι το σωστό ή λάθος, απλώς αναφέρω το τι ισχύει.
Για να σε προλάβω, δε φταίει η ανδροκρατούμενη κοινωνία. Δεν επικαλούμαστε την κοινωνία όποτε μάς συμφέρει. Αν οι γυναίκες ήταν άξιες να συμπληρώσουν τέτοιες θέσεις, θα έβγαιναν "μπροστά" σε κάθε επιχείρηση.
Σοβαρά πιστεύεις αυτά τα στερεότυπα που σου σερβίρουν, ότι δηλαδή οι γυναίκες είναι πιο συναισθηματικές και αδύναμες και ανίκανες να βρίσκονται σε μια υψηλή διοικητική θέση; Για σκέψου, μήπως υπάρχουν και σπουδαίες γυναίκες στον επιχειρησιακό τομέα αλλά και σε άλλους τομείς και απλά κανείς δεν προβάλει τη δουλειά τους, εκτός κι αν είναι μοντέλα ή έχουν κάνει καμιά γυμνή φωτογράφηση; Βλέπεις καθημερινά διάφορους δημοσιογραφικούς τίτλους του στυλ "υπουργός με... γυμνό παρελθόν". Γιατί στην σημερινή κοινωνία, μόνο τότε έχει αξία η γυναίκα. Άνοιξε τα μάτια σου.

Καιιιι για να επιστρέψω στο θέμα, Στράτο, εγώ θα σου πρότεινα, αν νομίζεις ότι ενδιαφέρεται, να της πεις μια και έξω πως νιώθεις, ας μην τα κάνουμε τα πράγματα τόσο πολύπλοκα. Έχω κάνει διάφορες συζητήσεις με φίλες μου και έχουμε καταλήξει στο συμπέρασμα ότι καλό είναι το παιχνίδι αλλά αν περνάει ο καιρός και δεν κάνει κανένας καμία κίνηση καταντά βαρετό, εκτός κι αν δεν ενδιαφέρεται κανείς από τους δυο για σχέση και είναι απλά παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

TolisDream

Νεοφερμένος

Ο TolisDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
χαχα αυτο μου θυμιζει τη δικη μ περιπτωση....μονο που εγω ειμαι 3η λυκειου και μου αρεσει απο τη 1η γυμνασιου :hmm: ειμαι καμμενος

χααχαχαχ ... ενταξει τωρα πια εχω ξεκολλησει λιγο
αλλα δν μπορω να πω οτι δεν μου αρεσει.. ;)
τεσπα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiwths T.

Νεοφερμένος

Ο Panagiwths T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια λεγομαι παναγιωτης.θελω και εγω να ρωτησω κατι περι του θεματος.(σρυ για τους τονους,βρμ).λοιπον,ειμαι 3 λυκειου και μ αρεσει μια κοπελα απο το σχολειο αλλα ειναι 2 λυκειου.Εμαθα οτι χωρισε προσφατα και σκεφτομαι να την πλησιασω αλλα δεν ξερω με ποιον τροπο.Το ξερω λαθος μου αυτον τον καιρο αλλα δεν αντεχω :/.Κοινους φιλους ψαχνω να βρω αν εχουμε :/.Στην περιπτωση που δεν εχουμε κοινους φιλους,τι μπορω να κανω??Απο εμπειρια εχω μια καλη σχεση με τις κοπελες.Εχω και καιρο να παω με ποια κοπελα γιατι προερχομαι απο μια ασχημη περιοδο :/,και ψαχνω κατι το διαφορετικο και το μονιμο,οχι δλδ στην ξεπετα και πιστευω πως αυτο το βρηκα σε εκεινη,χωρις να γνωριζομαστε απλως απο μια ματια :(.Ελπιζω να με βοηθησετε,σας ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowvault

Νεοφερμένος

Ο shadowvault αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ας πω και εγώ τη λαλακία μου.JUST DONT GIVE A FUCK!Δεν έχει σημασία τι θα πεις στην αρχή (πολλές φορές δε το θυμούνται καν),απλά πες κάτι ή κάνε κάτι αστείο.Πολλοί ψάχνουν τη σουπερ ατάκα,ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!.Επίσης το πρόβλημα πιστεύω ειναι στο γεγονός πως οι περισσότεροι έχουμε πολύ εγωισμό και μας πειράζει να φάμε Χ.Αν το δεις απο την άλλη όμως απλά βγες έξω και πέρασε καλά.Failαρε και γέλα με τον εαυτό σου.Διασκέδασε μόνος σου.Έτσι δε σου καίγεται καρφί και τίποτα δε μπορεί να σε αγγίξει.
Προς Panagiwths T. Απλά πήγαινε χαλαρά και μίλα της.ΚΑΙ ΜΗ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΤΗΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bdj96

Νεοφερμένος

Ο bdj96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Πως πλησιαζεις κοπελα,απο διαφορετικη παρεα,σε γεματο αμφιθεατερο? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowvault

Νεοφερμένος

Ο shadowvault αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Δηλαδή το να έρθεις , να πεις ένα γεια και να ξεκινήσεις κανονική, χαλαρή κουβέντα σαν άνθρωπος (π.χ. για τα μαθήματα, το πανεπιστήμιο γενικά, τα γεμάτα λεωφορεία ) , να βάλεις και λίγο χιούμορ αν θες (αντί να πετάς κάτι ατάκες /μακακίες - αναρωτιέμαι ποιες πέφτουν με αυτές... - και να στήνεις ολόκληρες κομπίνες) δεν παίζει και πολύ σαν σενάριο, ε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

shadowvault

Νεοφερμένος

Ο shadowvault αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Χαχαχα.Δε θα έμπαινα στον κόπο να σου απαντήσω μιας και απλά κράζεις αλλά θα το αναλύσω για τον φίλο που ρώτησε.
Δεν ξέρω αν διάβασες το άρθρο αλλά δεν υπάρχει καμιά κακή καγκουροατάκα. Όλες λέτε δεν πετυχαίνει το ένα δεν πετυχαίνει το άλλο και σιγά μη δούλευε αυτό σε μένα.Ξέρεις πόσες φορές το έχω ακούσει αυτό;Όλες είστε ξεχωριστές και αυτά τα πράγματα δεν πιάνουν σε εσάς.Σε εμένα τουλάχιστον έχει δουλέψει 7/10.Δε λειτουργεί τόσο σωστά η στατιστική από ότι φαίνεται.

1) Πόσες φορές πήγες με κάποιον που απλά σου έπιασε την κουβέντα για τα μαθήματα;Σκέψου βλέπεις κάποιον και σου λέει πω!το ένα μάθημα το άλλο μάθημα και αυτό δύσκολο και εκείνο δύσκολο,μπλα μπλα μπλα...Δε λέω μην το κάνεις αλλά συνήθως οι περισσότεροι κολλάνε εκεί μόλις τους τελειώσει η θεματολογία τις καθημερινότητας.
2) Δεν χρειάζεται να κάνεις ερωτήσεις λες και παίρνεις συνέντευξη.Γεια.Τι κάνεις?Πως σε λένε?Από που είσαι?Τι σπουδάζεις?Τι έχεις αυτή την ώρα?Τι θα κάνεις μετά?You see it?Its creepy!Δε σημαίνει πως στην πορεία δε θα τη ρωτήσεις αλλά αν αρχίσεις έτσι δεν έχεις και πολύ θεματολογία.
3) Πολλοί ντρέπονται και τα χάνουν όταν μιλάνε και το έχουν ως δικαιολογία.Εδώ δε χρειάζεται να πεις τίποτα.Ούτε καν το όνομά σου αν θες.
4) Δεν είναι κομπίνα.Δε μπορείς εν ώρα μαθήματος να προσπαθείς να ψιθυρίσεις στην άλλη κάτι.Αντί να περιμένεις μέχρι το διάλειμμα που μπορεί και να φύγει πρέπει να βρεις εναλλακτική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top