Πώς να πλησιάσω μια κοπέλα;

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Χαχαχα.Δε θα έμπαινα στον κόπο να σου απαντήσω μιας και απλά κράζεις αλλά θα το αναλύσω για τον φίλο που ρώτησε.
Δεν ξέρω αν διάβασες το άρθρο αλλά δεν υπάρχει καμιά κακή καγκουροατάκα. Όλες λέτε δεν πετυχαίνει το ένα δεν πετυχαίνει το άλλο και σιγά μη δούλευε αυτό σε μένα.Ξέρεις πόσες φορές το έχω ακούσει αυτό;Όλες είστε ξεχωριστές και αυτά τα πράγματα δεν πιάνουν σε εσάς.Σε εμένα τουλάχιστον έχει δουλέψει 7/10.Δε λειτουργεί τόσο σωστά η στατιστική από ότι φαίνεται.

1) Πόσες φορές πήγες με κάποιον που απλά σου έπιασε την κουβέντα για τα μαθήματα;Σκέψου βλέπεις κάποιον και σου λέει πω!το ένα μάθημα το άλλο μάθημα και αυτό δύσκολο και εκείνο δύσκολο,μπλα μπλα μπλα...Δε λέω μην το κάνεις αλλά συνήθως οι περισσότεροι κολλάνε εκεί μόλις τους τελειώσει η θεματολογία τις καθημερινότητας.
2) Δεν χρειάζεται να κάνεις ερωτήσεις λες και παίρνεις συνέντευξη.Γεια.Τι κάνεις?Πως σε λένε?Από που είσαι?Τι σπουδάζεις?Τι έχεις αυτή την ώρα?Τι θα κάνεις μετά?You see it?Its creepy!Δε σημαίνει πως στην πορεία δε θα τη ρωτήσεις αλλά αν αρχίσεις έτσι δεν έχεις και πολύ θεματολογία.
3) Πολλοί ντρέπονται και τα χάνουν όταν μιλάνε και το έχουν ως δικαιολογία.Εδώ δε χρειάζεται να πεις τίποτα.Ούτε καν το όνομά σου αν θες.
4) Δεν είναι κομπίνα.Δε μπορείς εν ώρα μαθήματος να προσπαθείς να ψιθυρίσεις στην άλλη κάτι.Αντί να περιμένεις μέχρι το διάλειμμα που μπορεί και να φύγει πρέπει να βρεις εναλλακτική

Kαταρχάς, δεν απαντούσα στο μήνυμα σου. Δεν ήθελα να "κράξω", δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Ζητώ συγνώμη, αν βγήκε έτσι. Ξέχασα να προσδιορίσω ότι το λέω βλέποντας κάτι κινήσεις εδώ, στη σχολή μου... Οπότε, ναι , έχεις ενα δίκιο...Το άρθρο , το διάβασα και η αλήθεια είναι ότι το βρήκα και έξυπνο, αν σκεφτεί κανείς τις συνθήκες στις οποίες γίνεται αυτή η γνωριμία...
Δε μ' αρέσει να βάζουμε τους πάντες σε ένα τσουβάλι. Προσωπικά , οι περισσότερες γνωριμίες μου έχουν ξεκινήσει με ένα γεια και μια απλή κουβέντα (όχι απαραίτητα μόνο για την καθημερινότητα) και έχουν εξελιχθεί πολύ καλά ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

shadowvault

Νεοφερμένος

Ο shadowvault αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Kαταρχάς, δεν απαντούσα στο μήνυμα σου. Δεν ήθελα να βγάλω ειρωνικό ύφος, δεν ητάν αυτός ο σκοπός μου. Ζητώ συγνώμη, αν βγήκε έτσι. Ξέχασα να προσδιορίσω ότι το λέω βλέποντας κάτι κινήσεις εδώ, στη σχολή μου... Οπότε, ναι , έχεις ενα δίκιο...Το άρθρο , το διάβασα και η αλήθεια είναι ότι το βρήκα και έξυπνο, αν σκεφτεί κανείς τις συνθήκες στις οποίες γίνεται αυτή η γνωριμία...
Δε μ' αρέσει να βάζουμε τους πάντες σε ένα τσουβάλι. Προσωπικά , οι περισσότερες γνωριμίες μου έχουν ξεκινήσει με ένα γεια και μια απλή κουβέντα και έχουν εξελιχθεί πολύ καλά ...

Τότε συγγνώμη και από εμένα.Αυτά είναι τα προβλήματα του γραπτού λόγου στα φόρα :P
Προφανώς και δε δουλεύει σε όλες όπως και γενικά τίποτα δε δουλεύει σε όλες.Εννοείτε πως δεν πετάω την περίπτωση απλής κουβέντας αλλά αυτό το κάνω συνήθως αν δω κάποια στο δρόμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Τότε συγγνώμη και από εμένα.Αυτά είναι τα προβλήματα του γραπτού λόγου στα φόρα :P
Προφανώς και δε δουλεύει σε όλες όπως και γενικά τίποτα δε δουλεύει σε όλες.Εννοείτε πως δεν πετάω την περίπτωση απλής κουβέντας αλλά αυτό το κάνω συνήθως αν δω κάποια στο δρόμο

Άσε. Πολλοί την έχουμε πατήσει κι έχουμε καταλήξει να τσακωνόμαστε άδικα :P
Ναι. Συμφωνώ. Ουσιαστικά, ήθελα να πω πως δε χρειάζεται να πιέζεις πολύ την όλη κατάσταση. Είναι (κατά την άποψη μου πάντα) πιο ωραίο αυτό που γίνεται φυσικά (όσο το δυνατόν μπορεί να γίνει) και αβίαστα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariosSkull2

Νεοφερμένος

Ο MariosSkull2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Λοιπον παιδια με λενε Μαριο ειμαι 14 χρονων και πηγαινω δευτερα γυμνασιου. Οπως ειδατε και εσεις απο τον τιτλο γουσταρω ενα κοριτσι αλλα δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα...... Λοιπον φετος ηρθε στο σχολειο ενα καινουργειο κοριτσι η Χριστίνας .. Στην αρχη δεν την προσεξα καθολου και ασχολιομουν με μια που**να τελικα δεν εγινε τελικα μεταξυ μας τιποτα γιατι ειχε ιδη αγορι.. Τοτε ηταν που ξεστραβωθηκα και αρχισε να μου αρεσει η χριστινα το νεο κοριτσι. Ειναι ενα παρα πολυ καλο ομορφο και αστειο κοριτσι πηγαινε 1 ταξη μεγαλυτερη (τριτη γυμνασιου) αλλα δεν με πειραζε αυτο φενοταν και στον χαρακτηρα της και στις παρεες της οτι δεν εχει κανενα προβλημα να κανει κατι με μικροτερο. Ο καιρος περναγε ωσπου μια μερα λεω η θα κανεις κατι η οχι μονα τους αυτα δεν γινονται. Της στελνω μηνυμα στο φβ μου αρεσεις πολυ δεν μπορουσα να το κραταγα κι αλλο μεσα μου για αυτο και στο εγραψα. Δεν απαντησε αλλα το διαβασε παντως. Ετοιμος να εικραγω απο αγωνια γιατι δεν απαντησε στελνω μια φιλη μου να της πει οτι θελω να τα φτιαξουμε. Και της λεει οτι της αρεσω πολυ σαν αγορι αλλα ειναι πολυ πιεσμενη και δεν θα μπορει να ανταπεξελθει σε σχεση με αγορι αυτον τον καιρο. Εγω δεν εκανα τιποτα γιατι πιστευα πως ουτε με αυτη την κοπελα θα γινει κατι. Μετα απο 1 μηνα κατι αλλαξε απεναντι δεν ηταν η ιδια αρχισε ξαφνικα να με κανει παρεα να μου μιλαει και αυτα ενω παλια δεν μου μιλαγε καθολου. Και εγω ανακτωντας παλι την αυτοπεπηθηση μου αρχισα και εγω να της κανω παρεα να την κάνω να γελαει μου αρεσει να την βλεπω ευτυχησμενη μεχρι και στην εκδρομη που πηγαμε αφησα την παρεα μου για να της κανω παρεα. Η δικια μου παρεα ειναι πολλα ατομα αλλα η <κεντρικη > ειναι 3 ατομα εγω με τον κολλητο μου και ενα κοριτσι στην παρεα λοιπον ολοι ειμαστε ερωτευμενοι με καποια/καποιον αλλα το κοινο σημειο ηταν ολοι ειχαμε προβληματα στα ερωτικα μας ο φιλος μου με αυτη που γουσταρει αυτη τα εχει με αλλον και η φιλη μου γουσταρει 2 παιδια κατα πολυ μεγαλυτερα και εγω αυτα που θα διαβασετε. Λοιπον συνεχιζουμε την παρεα με την χριστινα αυτη με προκαλει πολυ καθε φορα που ειμαι εγω στην παρεα της και εγω στην δικια μου αυτη με κοιταζει ολη την ωρα, κανει οτι κανω, και οταν τυχανει να ειμαι εξω απο την αιθουσα της ερχετσ προς το μερος μου πεταει κατι ασχετο καθετε λιγο και μετα φευγει και ξανα παλι το ιδιο, ενα αλλο που εχω παρατηρησει ειναι οτι συναντιομαστε στον δρομο πολυ συχνα και το περιεργο ειναι οτι συναντιομαστε μονο οταν ειμαι μονο μου μονο μια φορα την εχω πετυχει μαζι με την παρεα μου ενω αλλες 1000 μονος και το ευχαριστιεμαι πολυ αφου μου αρεσει πολυ αλλα με μπερδευουν καπως.Α ξεχασα να πω πως στην εκδρομη καθομασταν με την κολλητη της και σηκωθηκα να παω στην παρεα μου αυτη λεει στην κολλητη της στο ειπα μας βαρεθηκε γυριζω προς το μερος της και της λεω ποτε! Αυγη χαμογελασε δεν ειπε τιποτα. Αυριο θα της ζητησω να βγουμε με την παρεα μου. Εσεις τι πιστευετε οτι θελει να κανει με εμενα? Αν θελει να κανει κατι μαζι πως να της τα ζητησω?
(γιατι εχω ακουσει τοσα που πλεον δεν ξερω αν κανω το σωστο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δε της τα ζητάς, αν είσαι σίγουρος πως της αρέσεις απλά της το λες και αν της αρέσεις όντως σου λέει και αυτή το ίδιο.

Το να τα ζητάτε σε κάποιον είναι επίπεδο δημοτικού. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariosSkull2

Νεοφερμένος

Ο MariosSkull2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Οντως :)

Οντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Η γνώμη μου είναι να της ζητήσεις να βγείτε οι δυο σας. Αν δεχτεί, κατά την διάρκεια της συνάντησης πείτε τα, ίσως κάνε κανένα σχόλιο για την εμφάνισή της, και αν δεις ότι πήγε καλά το ραντεβού, ζήτα της μετά από λίγες μέρες να ξαναβγείτε. Τότε κάνεις την κίνησή σου, πες της ότι σου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μάριε, δεν ξέρω γιατί, αλλά το μήνυμά σου μου θύμισε αυτό το τραγούδι:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Πρεπει να την ξεμοναχιασεις, οχι να βγαινετε με παρεες, να εισαστε καπου οι 2 σας. Απ αυτα που βλεπω σε θελει, δε θα χεις προβλημα. Μη της λες να βγειτε με αλλους, οι 2 σας να πατε μια βολτα. Τι τους θελεις τους αλλους? να σου κρατανε το φαναρι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Άρε Δία... Μα το θεό, ξεκαρδίστηκα!!!!! :rofl:
Καιρό είχα να γελάσω τόσο με μήνυμα στο φόρουμ! χαχαχα.

Βρε συ Μάριε, τα σημεία στίξης βρε.:D Ένιωσα Lost in Translation, ένα πράμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariosSkull2

Νεοφερμένος

Ο MariosSkull2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι καλυτερα μονοι μας. Φιλε Stavri βαριομουν να βαλω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirin26

Νεοφερμένος

Ο eirin26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα!θελω να κανω μια ερωτηση ειμαι πρωτη λυκειου παιδι μου αρεσει ενα κοριτσι που την ειδα στο φβ αλλα μενη και κοντα στο χωριο μου:clapup: αλλα δεν ξερω πως να τις μιλησω τι να τις πω και το κυριοτερο πως να τις πω να βγουμε για καφε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Recklez2000

Νεοφερμένος

Ο Recklez2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια. Τον τελευταίο καιρό είμαι τρέλα καψουρης με μια κοπέλα στην τάξη μου, αλλά δε ξέρω τι να τις πω για να αρχίσουμε μια συζητηση. Έχουμε πολλά κοινα στοιχεια, αλλά δε ξέρω πως να την πλησιασω. Φοβάμαι, μην πω καμία μαλάκια και τα κάνω όλα χαλια. Please help!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Ρώτα την τι μάθημα έχετε μετά γιατί δεν θυμάσαι το πρόγραμμα.
Καθώς περιμένεις να έρθει ο καθηγητής ρώτα την εάν συμμετέχει σε καμιά χορωδία γιατί ενδιαφέρεσε και θέλεις να έχεις γνωστούς σου εκεί.

Η αρχή να γίνει και μετά εύκολα είναι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Τωρα τελευταια μου αρεσει μια κοπελα που παει 1η λυκειου 1 χρονο μικροτερη μου..αυτο που μου αρεσει κυριως ειναι οτι ειναι σεμνη οχι σαν τις αλλες..αλλα το θεμα ειναι οτι δεν μιλαμε καθολου ουτε εχουμε κοινες παρεες..και τωρα που το σκεφτομαι μπορει να μην εχουμε μιλησει ουτε μια φορα..πως να την πλησιασω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Τωρα τελευταια μου αρεσει μια κοπελα που παει 1η λυκειου 1 χρονο μικροτερη μου..αυτο που μου αρεσει κυριως ειναι οτι ειναι σεμνη οχι σαν τις αλλες..αλλα το θεμα ειναι οτι δεν μιλαμε καθολου ουτε εχουμε κοινες παρεες..και τωρα που το σκεφτομαι μπορει να μην εχουμε μιλησει ουτε μια φορα..πως να την πλησιασω?
Περπατώντας:P! Κοινές παρέες όχι...κοινό γνωστό όμως σίγουρα για να την ξέρεις..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Γεια σας και από μενα παιδια.
Το δικό μου θέμα είναι ότι μου αρέσει μια κοπέλα στο ίδιο τμήμα με εμενα(1η λυκειου), αλλα δεν ξερω πώς να την πλησιασω ή ακομα αν έχω ελπίδες.
Στο γυμνάσιο ήμουν Παρα πολύ ντροπαλός.Δεν μπορουσα καν να κκοιταξω κορίτσι στα μάτια.
Πλέον,όμως,δεν έχω τέτοια θέματα. Ντροπαλός συνεχίζω να είμαι , αλλα έχω γίνει πιο άνετος με τα κοριτσια(σ'αυτο ίσως βοηθησε πολύ η αδερφη μου με τις παρέες της-2 χρονια μικρότερη).
Το θεμα μ είναι πως δεν ξέρω πως με βλέπουν πια τα κοριτσια της τάξης μου. ( και πάνω απ'ολα και η ιδια κοπέλα που με ενδιαφέρει).Ειμαι εμφανίσιμος,αθλητικός τύπος και κάλος μαθητης(δεν νομίζω το τελευταίο να παίζει ρόλο αλλα τεσπα) και γενικά είμαι μέσα σ'ολα...
Από κάπου το μισό τμημα ξέρει ποια μου αρέσει.Το χειρότερο όμως είναι πως και η ιδια το ξέρει...και αυτό είναι που με ενοχλεί....Πραγματικά δεν έχω ιδέα τι να κάνω.Η κοπέλα αύτη τυχαίνει να'ναι κι αυτη καλή μαθήτρια και μαζεμενη(δεν νομίζω να εχει κάνει ποτε σχέση).
Ελπίζω να μπορέσει κάποιος να με βοηθήσει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ρε αν ξέρει ότι σου αρέσει, και το ξέρουν και όλοι οι άλλοι, πήγαινε γιόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Βρε βουρ βρε :D
Πάνε μίλας της :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Αδερφε τα πραγματα ειναι απλα, οπως ειπαν οι απο πανω πηγαινε μιλησε της ειλικρινα και να εισαι ο εαυτος σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top