Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Aphrodite_25

Νεοφερμένος

Η Aphrodite_25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγω φέτος βλέπω to greys anatomy αν και τολμώ να πω οτι με απογοήτευσαν τα φετινά επεισόδια κι elementary.Επισης ξεκίνησα μια κορεατικη σειρα το kill me heal me!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Εγω φέτος βλέπω to greys anatomy αν και τολμώ να πω οτι με απογοήτευσαν τα φετινά επεισόδια
Πραγματικά! Εγώ παρ'όλο που βλέπω φανατικά, τα περισσότερα επεισόδια ως τώρα με έκαναν να βαρεθώ! Ειδικά εκεί που σε ολόκληρο το επεισόδιο χειρουργούσαν και δεν έδειξε ΤΙΠΟΤΑ άλλο, παρά μόνο Meredith, Owen, Webber και Edwards πάνω από ένα τραπέζι να βλέπουν ιστορίες από το παρελθόν, σχεδόν έκοψα φλέβα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
HTGAWM
Μεχρι τελευταια στιγμη πριν δειξει το πτωμα νομιζα οτι ηταν ο Νειτ,αλλα μολις ειδα τον Γουες επαθα σοκ!Ρε παιδια γιατι τον φαγανε ετσι;Καταλαθος πρεπει να εγινε.Τα στιγμιοτυπα αυτα που βγηκε απο το αστυνομικο τμημα το πιστευω οτι θα τα δειξει.Οσο για την Ρεμπεκα μακαρι να την δουμε την κοπελια.Μπραβο στους σεναριογραφους κανουν καλη δουλεια.:P
Δυστυχώς ήμουν λίγο προετοιμασμένος γιατί είχα δει αυτήν την θεωρία να κυκλοφορεί τις περασμένες εβδομάδες.
Ότι δηλαδή επίτηδες είχαμε δει τις σκηνές του Wes στο τμήμα στα περασμένα επεισόδια για να πιστεύουμε ότι θα τη γλυτώσει, και κάποιος άλλος πρόκειται να πεθάνει.
Ξεκίνησα το επεισόδιο περιμένοντας ότι ο Frank δεν παίζει να πέθαινε, άρα περίμενα είτε Wes είτε Nate, και όταν πλέον είδα τον Nate πριν το τέλος να μπαίνει στο σπίτι της Κίτινγκ, λέω "κλαιν, σιγά μην είναι τόσο προβλέψιμο και πεθάνει ο Nate τελικά :P"
Δεν ήθελα ωστόσο, τον πήγαινα τον τυπά, ήταν η πρώτη εμφάνιση στη σειρά όπως και να 'χει :/:
Επίσης γούσταρα ζευγαράκι με Laurel έχω να δηλώσω :P
Περιμένω να δω και πως ακριβώς πέθανε και κυρίως γιατί αποφάσισε η Annalise να τον φάει, γιατί δεν το κόβω να μην έβαλε το χεράκι της και ας ήταν "dead before the fire".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
αναρωτιεμαι εαν ειδαμε την ιδια σειρα. η δευτερο σεζον με κουρασε αφανταστα. σιγουρα γινοντουσαν πραγματα αλλα ηταν τοσο κουραστικη οπως την τραβηξαν.

Είσαι το πρώτο άτομο που το ακούω αυτό. Ο Punisher ήταν ίσως ο καλύτερος vilain που μπορούσαν να βάλουν. Πολύπλοκος. Στην ουσία ήταν καλός αλλά ήθελε να εκδικηθεί. Πολύ καλή σκηνοθεσία και screenplay μπορείς να διαβάσεις reviews. Τα περισσότερα επεισόδια έχουν πάνω από 9 στο imdb. Βέβαια αν ήθελε κάποιος άπειρη brainless δράση δεν θα του άρεσε, η σειρά έθετε πολλά ηθικά διλήμματα στους χαρακτήρες και ασχολήθηκε πολύ με τις σχέσεις των χαρακτήρων. Υπήρχαν ολόκληρα επεισόδια με κουβέντες του daredevil με τον punisher και με άλλους χαρακτήρες που ήταν όλο το ζουμί. Και οι σκηνές δράσεις, όσες είχε, ήταν πολύ καλά γυρισμένες. Μην ξεχνάς το one cut στο κτήριο με τα σκαλιά, δεν έχω ξαναδεί τέτοια γυρισμένη σκηνή δράσης πουθενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Είσαι το πρώτο άτομο που το ακούω αυτό. Ο Punisher ήταν ίσως ο καλύτερος vilain που μπορούσαν να βάλουν. Πολύπλοκος. Στην ουσία ήταν καλός αλλά ήθελε να εκδικηθεί. Πολύ καλή σκηνοθεσία και screenplay μπορείς να διαβάσεις reviews. Τα περισσότερα επεισόδια έχουν πάνω από 9 στο imdb. Βέβαια αν ήθελε κάποιος άπειρη brainless δράση δεν θα του άρεσε, η σειρά έθετε πολλά ηθικά διλήμματα στους χαρακτήρες και ασχολήθηκε πολύ με τις σχέσεις των χαρακτήρων. Υπήρχαν ολόκληρα επεισόδια με κουβέντες του daredevil με τον punisher και με άλλους χαρακτήρες που ήταν όλο το ζουμί. Και οι σκηνές δράσεις, όσες είχε, ήταν πολύ καλά γυρισμένες. Μην ξεχνάς το one cut στο κτήριο με τα σκαλιά, δεν έχω ξαναδεί τέτοια γυρισμένη σκηνή δράσης πουθενά.
καταρχας παρολο που κι εγω κοιταζω τις βαθμολογιες συχνα πυκνα, δε βρισκω λογο να με επηρεαζουν στο ποσο ευχαριστηθηκα κατι.
ναι.αυτη τη σκηνη στα σκαλια ακομα τη θυμαμαι μου χε κανει εντυπωση ποσο καλογυρισμενη ηταν.
το διδυμο daredevil-elektra με κουρασε αφανταστα και τα προβληματα με τον δασκαλο τους και τις βαριες κουβεντες περι ηθικης μεταξυ τους. ειχε πολλα μετωπα η ιστορια να σε απασχολει και με τη νοσοκομα, και τον punisher και τον συναδελφο και τη γραμματεα.
"Υπήρχαν ολόκληρα επεισόδια με κουβέντες του daredevil με τον punisher " ναι δεν αντιλεγω υπηρχαν. οπου και επαναλαμβαναν τα ιδια πραγματα.
ξερουμε τι στηριζει ο καθενας και γιατι το στηριζει. γιατι ο daredevil πασχιζει να αποφευγει να σκοτωνει και γιατι ο τιμωρος αδιαφορει και επιδιωκει ενιοτε. το να το συζητανε συνεχεια φωναζοντας το απο τις στεγες δεν το αλλαζει και για μενα απλως προσθετε επεισοδια. ισως να ειναι ο λογος βρισκω καποτε να με απωθουν οι ηρωες marvel dc κλπ. τους ρητορικους που βγαζει ο καθενας τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Όποιος βλέπει daredevil απαραίτητα πρέπει να δει και αυτό

https://www.imdb.com/title/tt2357547/?ref_=nv_sr_4
και αυτό

https://www.imdb.com/title/tt3322314/mediaviewer/rm4227270656
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
*τριβοντας χερια*
τελειωσα το westworld. τελικως μ αρεσε. (ισως η αυξανομενη εμφανιση του anthony hopkins να ειχε σχεση. just kidding). btw πολυ ωραια μουσικη (με την εξαιρεση 1-2 cover songs. τι μανια τους εχει πιασει να ανκυκλωνουν κπ πραγματα?)
το οτι ο ford ως τελικο αντιο θα σαμποταρε το σχεδιο της καινουργιας και θα αφηνε ελευθερους τους χοστ το ειχα υποψιαστει. αυτο ομως με τον william ηταν sweet plot twist. αν και ο τυπος για ολη την εξυπναδα του ηταν μονο 'maze, the maze, tell me the maze' jeez dude. δεν εισαι ο πρωταγωνιστης αυτης της ιστοριας.:P
επισης, παρολο που ευχαριστηθηκα το τελος μου φανηκε λυπηρο το γεγονος οτι η νεα ιστορια ξεκινα με ενα θανατο (του φορντ/αρνολντ. δεν ξερω κατα ποσο θα αποδειχτει οτι καποιος πραγματι εδινε προσοχη και μπορουσε να παει ενα βημα μετα τη βια+απολαυση).
Ρ
Κράτα το
Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Shameless s07e11 βλέπει κανείς άλλος; :worry:
Καταπληκτικό επεισόδιο! Ηθελα ο Ιαν να μείνει με τον Μίκι αλλά τον άφησε να φύγει μόνος του, κρίμα. Δεν έπρεπε να φέρουν πίσω τον Μίκι από την στιγμή που δε θα ήταν μαζί, μόνο χαρά μας έδωσαν όταν εμφανίστηκε και μας την πήραν πίσω. Πάει και η Μόνικα μια μέρα μετά τον γάμο της, πέθανε, σίγουρα δεν ήταν η καλύτερη μητέρα που θα μπορούσε να υπάρξει αλλά αυτή τη φορά προσπαθούσε ειλικρινά κατά την γνώμη μου, ήξερε πως πεθαίνει οπότε έκανε ο,τι μπορούσε για να ναι κοντά στα παιδιά της. Επρεπε να την κρατήσουν λίγο ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
The Crown

Mετά το Narcos, μια εκπληκτική σειρά βιογραφίας βασισμένη στη ζωή της βασίλισσας Ελισάβετ.
Το netflix δίνει ρέστα για άλλη μια φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
The Crown

Mετά το Narcos, μια εκπληκτική σειρά βιογραφίας βασισμένη στη ζωή της βασίλισσας Ελισάβετ.
Το netflix δίνει ρέστα για άλλη μια φορά.

Είναι πραγματικά καλή; Τόσο το τρειλερ όσο και το σενάριο μου φαίνονται βαρετά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Το κακό είναι ότι το Westworld φτάνει στο τέλος D: . Σκέφτομαι να ξεκινήσω ένα εκ των The Night Of, Black Mirror, The Wire, μετά το ww.

Ασυζητητί, αν θες να δεις πώς ξεκίνησαν όλα τα καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Doctor Who (2005): πολυαγαπημένη σειρά και ο 9ος ντόκτορ, αν και τολμώ να πω ότι έχει κάνει μια κοιλιά.

Broadchurch: Απροσδόκητα μου άρεσε αρκετά. Ωραία σκηνοθεσία και ερμηνίες, παίζει και ο αγαπημένος Tennant. Περιμένω την καινούρια σεζόν.

Misfits: Με την αλλαγή του καστ περίμενα να με ξενερώσει, αλλά εν τέλει τις είδα ευχάριστα όλες τις σεζόν.

UTOPIA: ΠΩ! ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΗΠΟΤΕ. ΤΙ ωραία πλάνα. ΤΙ ωραίο στόρυ.

True Detective: Την πρώτη σεζόν την είδα σχεδόν σε μία μέρα. Η δεύτερη μου φάνηκε χαοτική, πολύ all over the place και too much information από το πρώτο κιόλας επεισόδιο.

Το Black Mirror και το The Night Of τα άρχισα αλλά προς το παρόν τα έχω στην αναμονή. Με το πρώτο ζορίστηκα, με το δεύτερο βαρέθηκα.

To Homeland απορώ γιατί το άρχισα. Το Elementary καλό για να περνάει η ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Είναι πραγματικά καλή; Τόσο το τρειλερ όσο και το σενάριο μου φαίνονται βαρετά.
Πολύ καλή παραγωγή και ηθοποιοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aphrodite_25

Νεοφερμένος

Η Aphrodite_25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγω βλέπω το once upon a time!μου αρεσει ο τρόπος που μπερδεύουν τα παραμύθια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Broadchurch: Απροσδόκητα μου άρεσε αρκετά. Ωραία σκηνοθεσία και ερμηνίες, παίζει και ο αγαπημένος Tennant. Περιμένω την καινούρια σεζόν.
:hmm: εμενα μ αρεσε πολυ η 1η σεζον και θα προτιμουσα να το ειχαν αφησει εκει.
Κράτα το
Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Mr.Robot πολύ καλή σειρά είμαι στην αρχή της 2ης σεζόν. Πολύ Καλό το 9ο επεισόδιο της 1ης σεζόν με αποκορύφωμα το where is my mind.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Mr.Robot πολύ καλή σειρά είμαι στην αρχή της 2ης σεζόν. Πολύ Καλό το 9ο επεισόδιο της 1ης σεζόν με αποκορύφωμα το where is my mind.


Η 2η σεζόν ή θα σ'αρεσει πολυ ή δεν θα σ'αρεσει καθολου. Προσωπικά μ'αρεσε περισσότερο και απο την πρώτη. Ανυπομονώ για καινουρια επεισόδια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Η 2η σεζόν ή θα σ'αρεσει πολυ ή δεν θα σ'αρεσει καθολου. Προσωπικά μ'αρεσε περισσότερο και απο την πρώτη. Ανυπομονώ για καινουρια επεισόδια :D

Εμένα μ' άρεσε περίπου απ' τη μέση και μετά. Μέχρι εκεί ήταν μέτρια η φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
:hmm: εμενα μ αρεσε πολυ η 1η σεζον και θα προτιμουσα να το ειχαν αφησει εκει.
Κράτα το
Κράτα το

Σίγουρα θα μπορούσαν. Και η αλήθεια είναι ότι ξεκίνησα τη 2η σεζόν χωρίς προσδοκίες, αλλά δεν με απογοήτευσε. Εννοώ ότι δε μου φάνηκε να κάνει ιδιαίτερη κοιλιά, ούτε ότι το τραβάνε τόσο ώστε να ξεχυλώσει η ιστορία. Αναπτύσσονται και ξετυλίγονται σταδιακά όλοι οι χαρακτήρες. Απλά όντως η 1η σεζόν ήταν τόσο ολοκληρωμένη που θα μπορούσε να είχαν μείνει εκεί.

Γενικά, όλη η σειρά και οι πρωταγωνιστές μου προκαλούν έναν διάχυτο εκνευρισμό, αλλά το μετρώ ως θετικό. :P

Το λευκό αν πήγαινε σε εμένα δεν το κατάλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
https://www.imdb.com/list/ls053181649/videoplayer/vi298300953?ref_=hm_hp_i_2

Το imdb έβγαλε τις πιο δημοφιλείς σειρές του 2016.
- 4η βγήκε το WestWorld η καλύτερη νέα σειρά του 2016 κατά τη γνώμη μου.
- 3η Βγήκε Walking dead. Υπερτιμημένη σειρά όσο δεν πάει.
- 2η το stranger things. Η καλύτερη νέα σειρά του 2016 πριν βγει το westworld. Αν δεν έχει γεννηθείς πριν το 90 δεν θα καταλάβεις το μεγαλείο της.
- 1η δίκαια το Game Of Thrones. Η καλύτερη σειρά όλων των εποχών. Πολύ καλή season που ανταμοίφθηκε από τον κόσμο.

Σχόλια. Μου έκανε έκπληξη ότι στη 10αδα δεν μπήκε το The Crown, ούτε το Narcos. Eπίσης μου κανε εντύπωση ότι μπήκε το Mr. Robot. Η φούσκα ξεφούσκωσε από πέρσυ αλλά παραμένει δυνατή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top