Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Westworld 1o επεισόδιο
Δεν είδα καθόλου trailer και τέτοια. Στην αρχή θύμιζε έντονα "μικρό σπίτι στο λιβάδι". Αντιλήφθηκα τι συμβαίνει όταν είδα ότι οι σφαίρες δεν άγγιζαν τον τυπά. Μπράβο στη ΗΒΟ.


Τα συναισθήματα που σου προκαλεί το gameofthrones δεν στα προκαλεί καμία άλλη σειρά.
Εσένα,εσάς,του γείτονα!! Όχι σοβαρά την σέβομαι σα σειρά και είναι αξιόλογη και απίστευτη αλλα εμένα προσωπικά δε με συγκινεί,δε με τρελαίνει και μου αρέσουν ορισμένες πολύ παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πολύ καλό το 2ο επεισόδιο Westworld, κυρίως λύνει κάποιες απορίες για το τι είναι το Westworld, πως πηγαίνουν εκεί οι πελάτες, πως αλληλεπιδρούν εκεί τα npc (δεν ξέρω πως να τους περιγράψω ακόμα) κλπ. Γενικά ήταν όχι τόσο συναρπαστικό επεισόδιο αλλά ήταν καλό.

Αυτό που με κάνει να αναρωτιέμαι όμως είναι αν χρειάζεται να βγει 2η σεζόν. Ήδη μιλάνε για 2η σεζόν οι δημιουργοί και μου φαίνεται παράξενο μιας και η ιστορία είναι κάπως μονόπλευρη προς το παρόν. Δηλαδή σε 10 επεισόδια μπορεί να κάνει τέλειο conclusion αυτό που θέλει να δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Πολύ καλό το 2ο επεισόδιο Westworld, κυρίως λύνει κάποιες απορίες για το τι είναι το Westworld, πως πηγαίνουν εκεί οι πελάτες, πως αλληλεπιδρούν εκεί τα npc (δεν ξέρω πως να τους περιγράψω ακόμα) κλπ. Γενικά ήταν όχι τόσο συναρπαστικό επεισόδιο αλλά ήταν καλό.

Αυτό που με κάνει να αναρωτιέμαι όμως είναι αν χρειάζεται να βγει 2η σεζόν. Ήδη μιλάνε για 2η σεζόν οι δημιουργοί και μου φαίνεται παράξενο μιας και η ιστορία είναι κάπως μονόπλευρη προς το παρόν. Δηλαδή σε 10 επεισόδια μπορεί να κάνει τέλειο conclusion αυτό που θέλει να δείξει.
Πιστευω που 2 σεζον θα ηταν ωραιες γιατι θα μπορουσε να εχει ζουμι η ολη ιστορια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Black mirror
Πωρωση ομως πραγματικα. Για την ωρα εχουν βγει 2 σεζον (θα βγει κι αλλη) με ιστοριες συνδεδεμενες με την αναπτυξη της τεχνολογιας και πως την χρησιμοποιουμε. Ενδιαφεροντα σεναρια, πολυ καλη σκηνοθεσια και ηθοποιοι. Την ειδα σε μια μερα, πρακτικη που δε θα προτεινα (καθολου) μιας και...ψυχοπλακωνεσαι. δειτε το και θα καταλαβετε ;)
(μμμ αγγιζει καποια δυσκολα θεματα. just so you know)
Κράτα το
Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Black mirror
Πωρωση ομως πραγματικα. Για την ωρα εχουν βγει 2 σεζον (θα βγει κι αλλη) με ιστοριες συνδεδεμενες με την αναπτυξη της τεχνολογιας και πως την χρησιμοποιουμε. Ενδιαφεροντα σεναρια, πολυ καλη σκηνοθεσια και ηθοποιοι. Την ειδα σε μια μερα, πρακτικη που δε θα προτεινα (καθολου) μιας και...ψυχοπλακωνεσαι. δειτε το και θα καταλαβετε ;)
(μμμ αγγιζει καποια δυσκολα θεματα. just so you know)
Κράτα το
Κράτα το
Φαίνεται πολύ καλό! Μου θυμίζει λίγο το serial experiments lain που ξεκίνησα πρόσφατα (anime).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Πολύ καλό το 2ο επεισόδιο Westworld, κυρίως λύνει κάποιες απορίες για το τι είναι το Westworld, πως πηγαίνουν εκεί οι πελάτες, πως αλληλεπιδρούν εκεί τα npc (δεν ξέρω πως να τους περιγράψω ακόμα) κλπ. Γενικά ήταν όχι τόσο συναρπαστικό επεισόδιο αλλά ήταν καλό.

Αυτό που με κάνει να αναρωτιέμαι όμως είναι αν χρειάζεται να βγει 2η σεζόν. Ήδη μιλάνε για 2η σεζόν οι δημιουργοί και μου φαίνεται παράξενο μιας και η ιστορία είναι κάπως μονόπλευρη προς το παρόν. Δηλαδή σε 10 επεισόδια μπορεί να κάνει τέλειο conclusion αυτό που θέλει να δείξει.

Ανδροειδή θα τα έλεγα ίσως. Κάπου είδα ότι θα παίξουν σίγουρα μέχρι και 5 seasons.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
walking dead s07e01
Ο Ρικ πήρε αυτό που του άξιζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
walking dead s07e01
Ο Ρικ πήρε αυτό που του άξιζε.
Δεν πήρε απλά αυτό που του άξιζε, πουτάνα τον έκανε ο Νίγκαν. :P
Και ενώ είχαμε κλάψει τον Γκλεν, επέστρεψε και εν τέλει τον έφαγαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,861 μηνύματα.
He's alive

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
I LOVE NEGAN.
Βλακεία που άλλαξαν λίγο το τι γίνεται σε αυτή τη φάση . Τώρα η Μαγκι θα τα έχει με το Νταρυλ που δεν έκατσε στα αυγά του. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
twd
Κλαμα ρε φιλε για τον Γκλεν,κλαμα.. Ηταν ο αγαπημενος μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ξεκινησα το American horror story: Murder House και δεν μπορεσα να σταματησω. για μενα ειχε τα στοιχεια που τραβουσε σε μια σειρα τρομου. ολοκληρωσα αυτον τον 1ο κυκλο και ειπα να συνεχισω, αλλα... το asylum δεν μου εκανε καμια εντυπωση μονο το οτι ηταν λιγο παλαβιαρα 2 επεισοδια που ειδα και ο 3ος κυκλος με τραβηξε εως το 10 (?) επεισοδιο μεχρι που παραδεχτηκα οτι η υποθεση ειχε ξεφυγει και τ αφησα. τωρα βλεπω τον 6ο και οι ανατριχιλες επανηλθαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Βλέπει κανένας Peaky Blinders;!
Ξέρετε αν θα συνεχίσει και 4η σεζον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Αmerican horror story ~ Roanoke
Αγαπώ αυτή την season. Με έχει καθηλώσει πραγματικά, η ομάδα συγγραφής έχει ξεπεράσει τον εαυτό της. Εαν το βλέπει κανείς απο'δω, ποιος πιστεύετε ότι είναι ο τελευταίος επιζών; Έχω ρίξει τις ελπίδες μου στην Paulson.

How to get away with murder
Xμ, okay, δυνατά επεισόδια δείχνει τώρα τελευταία. Αηδιασα μέχρι αηδίας που Φρανκ πήδηξε την Μπόνι, τέτοιο σημείο απελπισίας πια;
Δε μπορώ να βγάλω απ'το μυαλό μου τη σκηνή όπου η Άναλιζ χορεύει στο μπαράκι με την Ιβ :redface: Επίσης μου λείπει η Ρεμπέκα and I can't. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Βλέπει κανένας Peaky Blinders;!
Ξέρετε αν θα συνεχίσει και 4η σεζον;

Λογικά θα βγει :) Δεν ξέρουμε πότε, ίσως το επόμενο εξάμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ειδα σε μια καθισια την πρωτη σεζον του true detective (δεν ξερω κατα ποσο πλεον ειμαι περηφανη για κατορθωμα τετοιου ειδους αλλα τεσπα)
my god
ηταν καταπληκτικο και δυσκολο σε σημεια να δεις λογω περιεχομενου αλλα οι ερμηνειες και η υποθεση πιστευω το αξιζαν
ειδα λιγο απο πρωτο επ. 2ης σεζον. μμμμ δεν ξερω εαν τη συνεχισω - πολυ ψηλα στανταρ εθεσε η πρωτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ειδα σε μια καθισια την πρωτη σεζον του true detective (δεν ξερω κατα ποσο πλεον ειμαι περηφανη για κατορθωμα τετοιου ειδους αλλα τεσπα)
my god
ηταν καταπληκτικο και δυσκολο σε σημεια να δεις λογω περιεχομενου αλλα οι ερμηνειες και η υποθεση πιστευω το αξιζαν
ειδα λιγο απο πρωτο επ. 2ης σεζον. μμμμ δεν ξερω εαν τη συνεχισω - πολυ ψηλα στανταρ εθεσε η πρωτη

Δεν είναι καθόλου σαν την πρώτη, αρκετά κατώτερη. Ωστόσο δεν προσπαθεί να αντιγράψει την πρώτη, έχει τελείως διαφορετικό feeling. Καλή σειρά είναι και η 2η σεζόν απλά καμιά σχέση με την 1η.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
κι εγώ τα ίδια έχω ακούσει αν είναι να το ξεκινήσει κάποιος καλύτερα πρώτα τη 2η και μετά τη πρώτη μάλλον αυτό θα κάνω κι εγώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μες στο 2017, λογικά προς Απρίλιο.



Coming soon: A Series of Unfortunate Events
Εκτός από γαμάτη πλοκή και ερμηνείες, έχει και τέλειο soundtrack το Peaky Blinders!
Πολύ ενδιαφέρουσα η σειρά που παρέθεσες, έχω δεί και την ταινία Lemony Snicket.
Υπάρχει κάτι άλλο upcoming από Netflix? Βλέπω πάρα πολλές σειρές του γενικά.
Π.χ. House of cards, Peaky Blinders, Sense8. Όλα τα είδη. :redface:

ειδα σε μια καθισια την πρωτη σεζον του true detective (δεν ξερω κατα ποσο πλεον ειμαι περηφανη για κατορθωμα τετοιου ειδους αλλα τεσπα)
my god
ηταν καταπληκτικο και δυσκολο σε σημεια να δεις λογω περιεχομενου αλλα οι ερμηνειες και η υποθεση πιστευω το αξιζαν
ειδα λιγο απο πρωτο επ. 2ης σεζον. μμμμ δεν ξερω εαν τη συνεχισω - πολυ ψηλα στανταρ εθεσε η πρωτη
Πρώτη σεζόν από true detective μου είχε αρέσει πάρα πολύ. Από την δεύτερη είδα λίγα επεισόδια, δεν με κράτησε.
Δεν είναι καθόλου σαν την πρώτη, αρκετά κατώτερη. Ωστόσο δεν προσπαθεί να αντιγράψει την πρώτη, έχει τελείως διαφορετικό feeling. Καλή σειρά είναι και η 2η σεζόν απλά καμιά σχέση με την 1η.
Δεν θα συνεχίσει νομίζω έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top