Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εϊδα το φινάλε του Σέρλοκ (s04e03) αν θέλει κανείς να μάθει κάτι ας με ρωτήσει σε πμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ειδα το πρωτο επεισοδιο Taboo
το βρηκα ενδιαφερον αλλα μου φανηκε πως στηριζεται πολυ στην ερμηνεια του tom hardy- πολυ καλη αλλα χρειαζεται και το υπολοιπο να ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
^ ειδα και δευτερο επ. και περιμενω με αδημονια τα υπολοιπα ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Απ'ο,τι είδα, νομιζω βγηκε το πρώτο επεισόδιο απο A series of unfortunate events, απο τα γνωστά μας βιβλία :D Δεν το εχω δει ακομα, αλλα εχω περιέργεια να δω πως θα ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Απ'ο,τι είδα, νομιζω βγηκε το πρώτο επεισόδιο απο A series of unfortunate events, απο τα γνωστά μας βιβλία :D Δεν το εχω δει ακομα, αλλα εχω περιέργεια να δω πως θα ειναι.

Netflix είναι άρα βγήκαν όλα μαζί :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Είδα το serlock s04e03

για να πω την αληθεια με ξενέρωσε λιγάκι που το επεισόδειο θυμίζει james bond, όπως κι αυτό με την παράφρονα αδερφή. Παρόλαυτα, αναγνωρίζω ότι ήταν ένα πολύ δυνατό επειδόδειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είδα το serlock s04e03

για να πω την αληθεια με ξενέρωσε λιγάκι που το επεισόδειο θυμίζει james bond, όπως κι αυτό με την παράφρονα αδερφή. Παρόλαυτα, αναγνωρίζω ότι ήταν ένα πολύ δυνατό επειδόδειο

Εγώ ήθελα να πεθάνει κάποιος, να έχουμε λίγο δράμα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Εγώ ήθελα να πεθάνει κάποιος, να έχουμε λίγο δράμα :(

πέθανε η μαίρη
πόση θανατίλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
πέθανε η μαίρη
πόση θανατίλα!!

Αυτό ήταν προηγούμενο επεισόδιο :P Για το "the final problem" ήθελα λίγο να λυπηθώ. Μετά από όσα μας έχει δείξει το Game of Thrones, το Breaking Bad κλπ, χαρούμενες ιστορίες δεν υπάρχουν. Πέθανε η Μαίρη ναι αλλά από το ιστορικό της μπορούσες να καταλαβεις ότι δε θα ζούσε για πάντα, υπήρχαν αρκετά hints ότι θα πέθαινε έτσι και αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Αυτό ήταν προηγούμενο επεισόδιο :P Για το "the final problem" ήθελα λίγο να λυπηθώ. Μετά από όσα μας έχει δείξει το Game of Thrones, το Breaking Bad κλπ, χαρούμενες ιστορίες δεν υπάρχουν. Πέθανε η Μαίρη ναι αλλά από το ιστορικό της μπορούσες να καταλαβεις ότι δε θα ζούσε για πάντα, υπήρχαν αρκετά hints ότι θα πέθαινε έτσι και αλλιώς.

καλά αυτό δεκτό , όντως υπήρχαν hints,
μια και μιλάμε για hints, και για τη euros υπήρχαν hints, όπως κατάλαβα εκ των υστέρων! Εκεί στο 3x03, που ο mycroft λέει ότι ''έρχεται ο ανατολικός άνεμος πχ. Άρα είχαν την εξέλιξη αυτή στο μυαλό τους από πολύ καιρό πριν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Είδα το serlock s04e03

για να πω την αληθεια με ξενέρωσε λιγάκι που το επεισόδειο θυμίζει james bond, όπως κι αυτό με την παράφρονα αδερφή. Παρόλαυτα, αναγνωρίζω ότι ήταν ένα πολύ δυνατό επειδόδειο
Ήταν απίστευτα καλό! Πιο καλό δε γινόταν. Δε βρίσκω ούτε ένα ψεγάδι και είμαι φανατική του Sherlock Holmes από μικρό (εκτός από αυτά με τον Ρόμπερτ Ντάουνι Τζούνιορ που δεν είναι καν Σέρλοκ..).

Πραγματικά, το συγκρίνω με το πως ένιωθα κατά τη διάρκεια, αλλά και αφού τελείωσε, το Interstellar. Aπλά ΤΕΡΑΣΤΙΟ! Αν ο ενθουσιασμός κρατήσει και τις επόμενες μέρες, θα δούμε.
Εγώ ήθελα να πεθάνει κάποιος, να έχουμε λίγο δράμα :(
Ε όχι. Ίσα ίσα τότε ήταν που θα γινόταν μαλακία. Δε θα 'ταν καν έξυπνο σενάριο. Δηλαδή, να γινόταν ακριβώς όπως τα σχεδίασαν η Euros και ο Μoriarty; Να πέθαινε ο John ή ο Mycroft κυριολεκτικά για μια μαλακία; ΟΧΙ! Έγινε ακριβώς όπως έπρεπε. Θα μπορούσε ίσως να πέθαινε ο Σέρλοκ, όπως συνέβη στο Final Problem στα βιβλία.. αλλά και πάλι όχι, γιατί το έχουμε ήδη δει!

Συνολικά, είμαι πολύ ευχαριστημένη! Ακόμη και τελευταίο των τελευταίων να είναι, θα είναι ο καλύτερος τρόπος να έχει κλείσει. 10/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Είδα το Stranger Things. Μπορώ να πω ότι πιο πολύ με κράτησε η περιέργειά μου μήπως γίνει κάτι ενδιαφέρον, παρά ότι όντως υπήρχε κάτι. Δε λέω, τα πιτσιρικάκια καλά, αλλά ούτε το σενάριο, ούτε η σκηνοθεσία, ούτε οι υπόλοιπες ερμηνίες είχαν κάτι το ιδιαίτερο. Το τέλος δεν σε αφήνει καν σε τόση αγωνία για την επόμενη σεζόν. Μάλλον από όσα άκουγα και από τα αστεράκια που είχε περίμενα κάτι παραπάνω... Σε γενικές γραμμές το βλέπεις, αλλά χωρίς προσδοκίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Είδα το Stranger Things. Μπορώ να πω ότι πιο πολύ με κράτησε η περιέργειά μου μήπως γίνει κάτι ενδιαφέρον, παρά ότι όντως υπήρχε κάτι. Δε λέω, τα πιτσιρικάκια καλά, αλλά ούτε το σενάριο, ούτε η σκηνοθεσία, ούτε οι υπόλοιπες ερμηνίες είχαν κάτι το ιδιαίτερο. Το τέλος δεν σε αφήνει καν σε τόση αγωνία για την επόμενη σεζόν. Μάλλον από όσα άκουγα και από τα αστεράκια που είχε περίμενα κάτι παραπάνω... Σε γενικές γραμμές το βλέπεις, αλλά χωρίς προσδοκίες.
Συμφωνω... ουτε εμενα καταφερε να με κρατησει και το παρατησα στα μισα σχεδον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Αx! Γιατί; Ωραίο ήταν το stranger things. Δηλαδή, εντάξει, εμένα μου άρεσε. Όλη αυτή η αισθητική των '80s και η φάση Stephen King με τα τραγούδια και όλα αυτά.. Ήταν καλογυρισμένη, νομίζω, και πέτυχε τους σκοπούς της. Τη βάζω στις αγαπημένες! :-)

To μόνο που μου την έσπασε ήταν εκείνος ο χαζός ο Steve. Η Νάνσυ πρέπει να είναι με τον Jonathan! Τέλος!

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Έχει δει κανείς το Chance να μας πει καμιά κριτική;

Αx! Γιατί; Ωραίο ήταν το stranger things. Δηλαδή, εντάξει, εμένα μου άρεσε. Όλη αυτή η αισθητική των '80s και η φάση Stephen King με τα τραγούδια και όλα αυτά.. Ήταν καλογυρισμένη, νομίζω, και πέτυχε τους σκοπούς της. Τη βάζω στις αγαπημένες! :-)
To μόνο που μου την έσπασε ήταν εκείνος ο χαζός ο Steve. Η Νάνσυ πρέπει να είναι με τον Jonathan! Τέλος!
:P

Νιώθω ότι βασίστηκε πολύ στη νοσταλγία των '80s για να γινει δημοφιλές. Επίσης τη Winona δεν την άντεχα. Καθόλου.
Καλέ μήπως να βάλεις σπόηλερ και στο αρχικό σου μήνυμα; όχι ότι παίζει σπουδαίο ρόλο στην πλοκή αλλά κρίμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Παιδιά βλέπω το taboo! Είναι τέλειο! Απορώ πότε θα βγει το 4ο επεισόδιο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Παιδια, να δειτε το The OA... απλά τέλειο... Αν δεν είχα εξεταστική θα το είχα ξεπετάξει σε μια μέρα, μου μένουν δυο επεισόδια ακόμα αλλα αξίζει πολύ...
Βγήκε και το καινούριο επεισόδιο από htgawm το οποίο επίσης δεν έχω δει ακόμα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Αυτή την στιγμή βλέπω το Band of Brothers.

Η σειρά είναι του 2001.

Mετά την αναμενόμενη πτώση του Game Of Τhrones και του Breaking Bad στη βαθμολογία του imdb αυτή τη στιγμή είναι η καλύτερη σειρά σε βαθμολογία στο imdb όλων των εποχών.

H σειρά είναι αριστούργημα και πρέπει όλοι να την δουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Mετά την αναμενόμενη πτώση του Game Of Τhrones ...

Έπεσε μέχρι να ξεκινήσει η νέα σεζόν και μετά αυτό το αριστούργημα θα ξαναπάει 1ο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
έχει να προτείνει κάποιος κάποια αξιόλογη ισπανόφωνη σειρά πέραν του Narcos? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top