Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Αξίζει το Orphan Black δηλαδή; Να το ξεκινήσω; Θα σκαλώσω ανεπανόρθωτα; :P
Aξίζει και με το παραπανω,έχει αρκετή βιολογία&ιατρική θα σου αρέσει :P Υποκλίνομαι στο ταλέντο της Tatianna Maslany. Μέσα σε 3-4 μέρες έφτασα στη 4η season, το'χω κάψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μέσα σε 3-4 μέρες έφτασα στη 4η season, το'χω κάψει.

Ναι μην μου λες τέτοια όμως και έχω μπροστά μου άλλα 6 μαθήματα και 23 μέρες εξεταστικής! :P
Μάλλον θα κρατηθώ για μετά τις 01/07 που προβλέπεται σάπισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Ήταν περίπου 06:30 όταν ξεκίνησα 1η season Silicon Valley, και κάπου 11:30 όταν την τέλειωσα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sjors

Νεοφερμένος

Ο Sjors αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Με την προϋποθεση πως μου αρέσουν οι ιατρικές σειρές τύπου Grey's Anatomy και House M.D , ποια σείρα θα μου προτείνατε;; Ξεκίνησα scrubs και bones αλλα δεν με κράτησαν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,778 μηνύματα.
Ήταν περίπου 06:30 όταν ξεκίνησα 1η season Silicon Valley, και κάπου 11:30 όταν την τέλειωσα :redface:

H καλύτερη κωμωδία όλων των εποχών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Με την προϋποθεση πως μου αρέσουν οι ιατρικές σειρές τύπου Grey's Anatomy και House M.D , ποια σείρα θα μου προτείνατε;; Ξεκίνησα scrubs και bones αλλα δεν με κράτησαν...

Ήμουν έτοιμη να αρχισω πάλι να εξυμνώ το House - καμμένη απλά :p Δεν υπάρχει αυτή η σειρά και αυτός ο πρωταγωνιστής <3 Ριξε μια ματιά σε Private Practise. Δεν το έχω δει αλλά ξέρω πολλούς φαν του Grey's Anatomy που το εβλεπαν, είναι κάτι σα συνέχεια (μπορεί να είμαι και άκυρη τώρα )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sjors

Νεοφερμένος

Ο Sjors αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ήμουν έτοιμη να αρχισω πάλι να εξυμνώ το House - καμμένη απλά :p Δεν υπάρχει αυτή η σειρά και αυτός ο πρωταγωνιστής <3 Ριξε μια ματιά σε Private Practise. Δεν το έχω δει αλλά ξέρω πολλούς φαν του Grey's Anatomy που το εβλεπαν, είναι κάτι σα συνέχεια (μπορεί να είμαι και άκυρη τώρα )

Χαχαχα... Σ'ευχαριστώ! Καλά εννοείται ο Hugh Laurie στο House δεν παίζεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
okay,
mini tv series The honourable woman https://www.imdb.com/title/tt3021686/?ref_=nv_sr_1
απλα δειτε το. σε χτυπα καπως αλλα εαν λιγο μαζοχισμο τον αντεχεις θα αρεσει πολυ. η maggie gyllenhaal πραγματικα δινει ρεστα με αυτη την ερμηνεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Game of Thrones... season 6 finale...

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΕΕΕΒΕΕΕΕΡ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Sherlock.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Ήμουν έτοιμη να αρχισω πάλι να εξυμνώ το House - καμμένη απλά :p Δεν υπάρχει αυτή η σειρά και αυτός ο πρωταγωνιστής <3 Ριξε μια ματιά σε Private Practise. Δεν το έχω δει αλλά ξέρω πολλούς φαν του Grey's Anatomy που το εβλεπαν, είναι κάτι σα συνέχεια (μπορεί να είμαι και άκυρη τώρα )
Το private practice ήταν ένα αποτυχημένο spin-off του Grey's Anatomy. Όπως το The Originals του TVD. Η Άντισον, λίγο πριν την έξοδό της από το Grey's, υποτίθεται ότι είχε βρει δουλειά σε μία κλινική. Εεε από εκεί ξεκινάει το private practice, από την πρώτη μέρα της στην ιδιωτική κλινική. Λέω αποτυχημένο, διότι δεν έχει καμία σχέση με το Grey's. Δεν το λες και medical drama. Οι υποθέσεις είναι λίγες και δεν περιλαμβάνουν πραγματικό χειρουργείο. Λογικό, αφού η κλινική είναι μαιευτική. Βαρετή σειρά για μένα. Κόπηκε στην 6η σεζον αν δεν κάνω λάθος. Το House, πραγματικά κορυφή. Αλλά μ'αρέσει μόνο με το original team- House, Cameron, Chase, Foreman. Όλοι οι υπόλοιποι μου φαίνονται απλά λειψοί.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Ξεπούλησε το Silicon Valley και έχουμε πλέον πιάσει Quantico.

Ντάξει, ούτε 24 το λες, ούτε Homeland ρε παιδί μου, αλλά είναι το στυλ μου, περνάει καλά η ώρα.
Σε κάνα τριημεράκι θα φύγει κι' αυτό και θα ψάχνουμε το επόμενο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Τελείωσε και η 4η σεζόν του orange is the new black, άντε να βγει η 5η τώρα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Ξεπούλησε το Silicon Valley και έχουμε πλέον πιάσει Quantico.

Ντάξει, ούτε 24 το λες, ούτε Homeland ρε παιδί μου, αλλά είναι το στυλ μου, περνάει καλά η ώρα.
Σε κάνα τριημεράκι θα φύγει κι' αυτό και θα ψάχνουμε το επόμενο :/:
Λοιπον ξεκινησα και εγω το Quantico σημερα και μολις εχω τα 2 πρωτα επεισοδια.Εχει δραση και σασπενς σε καθε σκηνη οποτε μου διεγειρει το ενδιαφερον.Πολυ μυστηριο βρε παιδι μου...
Μολις τελειωσω αυτη την σειρα(γρηγορα προβλεπω) μου ειπε καποιος(:whistle:) να ξεκινησω το in the flesh,Μαλλον αυτο θα κανω και ευελπιστω να μου αρεσει.Κρινοντας απο την υποθεση το βρισκω ενδιαφερον.
Ρε παιδια ξεκινησε ο 2ος κυκλος του Mr.Robot ή οχι ακομα;(εχω την αγωνια μου και για αυτο)/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Λοιπον ξεκινησα και εγω το Quantico σημερα και μολις εχω τα 2 πρωτα επεισοδια.Εχει δραση και σασπενς σε καθε σκηνη οποτε μου διεγειρει το ενδιαφερον.Πολυ μυστηριο βρε παιδι μου...
Άρα κάπου τώρα, πρέπει να το έχεις τελειώσει. Ντάξει, αν θες σειρά δράσης, υπάρχουν πολύ καλύτερα πράγματα από Quantico η αλήθεια είναι πάντως :P

Έχω ολοκληρώσει πλέον Quantico και είπα να αρχίσω How To Get Away With Murder μιας που είχα δει μπόλικους να το παρακολουθούν από εδώ.
Δεν ενθουσιάστηκα τρελά αλλά δεν βαριέμαι και του θανατά για την κόψω. Η επόμενη που θα πιάσω θέλω να είναι κωμωδία και σκέφτομαι Brooklyn 99 ή Veep μόνο και μόνο επειδή τα είδα ως υποψήφια για βραβείο κωμικής σειράς σε βραβεία κοινού που κάνει γνωστό ελληνικό forum :P

Στις πρεμιέρες που είχαμε:

Mr. Robot
Βαρέθηκα λίγο η αλήθεια είναι, το αποδίδω στο ότι είναι ακόμα στην αρχή της season, και γύρω στο 5-6 θα αρχίσει να ξετυλίγεται καλύτερα.

Suits
Άλλη μία season που η Rachel θα κλαίει απ' ότι φαίνεται :P Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τη σειρά παρόλα αυτά, και μου είχε λείψει αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Mr Robot απογοήτευση μέχρι τώρα. Έκανε μεγάλη κοιλιά.

Suits απ' την άλλη καλά άρχισε.

Άρχισα vikngs καλούλα φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το κακό με το suits είναι πως δεν το γράφει ο Martin άρα θα υποστούμε την Rachel μέχρι το τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Sense8 να το δείτε. :inlove:

Μετά σκέφτομαι να ξεκινήσω House of Cards.
Θα χρειαστώ πολύ υλικό μέχρι να έρθει η ώρα του GoT. -καλοκαίρι 2017 btw :hehe: -

Έχετε καμιά άλλη να μου προτείνετε? Επιστημονικής φαντασίας μου αρέσουν πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Sense8 να το δείτε. :inlove:

Μετά σκέφτομαι να ξεκινήσω House of Cards.
Θα χρειαστώ πολύ υλικό μέχρι να έρθει η ώρα του GoT. -καλοκαίρι 2017 btw :hehe: -

Έχετε καμιά άλλη να μου προτείνετε? Επιστημονικής φαντασίας μου αρέσουν πολύ.

Stranger things. Όλοι λένε πόσο υπερτέλεια σειρά είναι, ντάξει εγώ δεν ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑ αλλά μια φορά, την είδα μονορούφι μέσα σε μία μέρα. :P
Υπέροχα τα πιτσιρίκια ερμηνευτικά, μια γαμάτη αίσθηση από 80s και κάτι που πλανάται και θυμίζει πολύ έντονα Stephen King. Την προτείνω ανεπιφύλακτα, τα επεισόδια προσφέρουν όλα εξέλιξη στην πορεία της πλοκής (δηλ δεν έχουμε κάπου κοιλιά). Δες την και πες μου γνώμη. 8 επεισοδιάκια. :clapup:

Επίσης orange is the new black season 4 έγινε καλός χαμούλης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.

Άρα κάπου τώρα, πρέπει να το έχεις τελειώσει. Ντάξει, αν θες σειρά δράσης, υπάρχουν πολύ καλύτερα πράγματα από Quantico η αλήθεια είναι πάντως :P

Έχω ολοκληρώσει πλέον Quantico και είπα να αρχίσω How To Get Away With Murder μιας που είχα δει μπόλικους να το παρακολουθούν από εδώ.
Δεν ενθουσιάστηκα τρελά αλλά δεν βαριέμαι και του θανατά για την κόψω. Η επόμενη που θα πιάσω θέλω να είναι κωμωδία και σκέφτομαι Brooklyn 99 ή Veep μόνο και μόνο επειδή τα είδα ως υποψήφια για βραβείο κωμικής σειράς σε βραβεία κοινού που κάνει γνωστό ελληνικό forum :P

Στις πρεμιέρες που είχαμε:

Mr. Robot
Βαρέθηκα λίγο η αλήθεια είναι, το αποδίδω στο ότι είναι ακόμα στην αρχή της season, και γύρω στο 5-6 θα αρχίσει να ξετυλίγεται καλύτερα.

Suits
Άλλη μία season που η Rachel θα κλαίει απ' ότι φαίνεται :P Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τη σειρά παρόλα αυτά, και μου είχε λείψει αρκετά.
Τελικα δεν τελειωσα το quantico,στο 12ο επεισοδιο ειμαι ακομα λογω υποχρεωσεων.Φυσικα υπαρχουν και καλυτερες σειρες δρασης αλλα και αυτη δεν ειναι ασχημη για καλοκαιρι.
Ο Κειλεμπ τι μαναρακι που ειναι.:inlove:Και για σας τα αγορια η Αλεξ δεν σας πεφτει λιγη
Mr.Robot
Το πρωτο επεισοδιο ειδα και ξενερωσα.Απο ενα σημειο και μετα το ειδα εντελως με το ζορι.Ισως δω σημερα τα αλλα 2 που εχουν βγει.
Ηλια να συνεχισεις το htgawm ειναι πολυ καλη σειρα και οσο προχωρας στα επεισοδια τοσο πιο πολυ θα πορωνεσαι.Λιγοι ειχαμε γραψει εδω τι χειμωνα για την σειρα αυτη;:whistle:Περιμενω να ξεκινησει ο 3ος κυκλος με ανυπομονησια.:D
Παραπλησια σειρα με το htgawm εχω ακουσει(απο εδω νομιζω) ειναι το Damages.Σκεφτομαι να την ξεκινησω αν προλαβω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top