Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ φέτος το καλοκαίρι είδα 2 κύκλους Orange is the new Black και λίγο Skins 1ου κύκλου. Αλλά δεν ξέρω.Έχω όρεξη για κάτι άλλο αν και το OITNB σίγουρα θα το τελειώσω.Στον 3ο κύκλο έρχεται κ η Ruby Rose :D Μου την δίνει αρκετά η Piper και η Alex. Δεν ξέρω γιατί.Δεν μου αρέσουν καθόλου μαζί.
Σκέφτομαι σοβαρά να συνεχίσω το Mr. Robot που λέτε.Έχω δει μόνο τα πρώτα 3 επεισόδια.Πως τον είδατε τον δεύτερο κύκλο; Αξίζει;

Kleop το htgawm σε κρατάει ; Είμαι ανάμεσα σ' αυτό και House of Cards για νέα σειρά.

Γενικά έχω πολύ πράγμα να δω.
Και θα το λέω παντού γιατί αξίζει. Δείτε Peaky Blinders ! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Σκέφτομαι σοβαρά να συνεχίσω το Mr. Robot που λέτε.Έχω δει μόνο τα πρώτα 3 επεισόδια.Πως τον είδατε τον δεύτερο κύκλο; Αξίζει;

Kleop το htgawm σε κρατάει ; Είμαι ανάμεσα σ' αυτό και House of Cards για νέα σειρά.

Γενικά έχω πολύ πράγμα να δω.
Και θα το λέω παντού γιατί αξίζει. Δείτε Peaky Blinders ! ^^
Mr.Robot συνεχισε το δεν εχεις να χασεις κατι.Οπως ειπε και η πλειοψηφια δεν μας ξετρελανε ο 2ος κυκλος.Προσωπικα περιμενα comeback με περισσοτερη δραση.Γουστα ειναι αυτα βεβαια
Eννοειται πως σε κραταει το htgawm.Πιστευω θα σου αρεσει.House of cards και εγω ολο λεω να ξεκινησω και δεν παιρνω ποτε αυτη την αποφαση.
Peaky Blinders ε;Θα το εχω υποψιν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Mr.Robot συνεχισε το δεν εχεις να χασεις κατι.Οπως ειπε και η πλειοψηφια δεν μας ξετρελανε ο 2ος κυκλος.Προσωπικα περιμενα comeback με περισσοτερη δραση.Γουστα ειναι αυτα βεβαια
Eννοειται πως σε κραταει το htgawm.Πιστευω θα σου αρεσει.House of cards και εγω ολο λεω να ξεκινησω και δεν παιρνω ποτε αυτη την αποφαση.
Peaky Blinders ε;Θα το εχω υποψιν.:P

Λέω να το δω όταν έχω χρόνο τώρα που δεν έχουν βγει πολλά επεισόδια.
Το htgawm πόσα έχει;
Peaky Blinders έχουν βγει 3 κύκλοι από 6 επεισόδια (μιας ώρας σχεδόν) ο καθένας. Αξίζει απίστευτα και από άποψη σκηνοθεσίας , και πλοκής αλλά και ηθοποιίας ^_^ Του χρόνου ο επόμενος κύκλος. Έχει και φοβερό soundtrack.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είδα την πρεμιέρα του mr robot και ήταν απλά μέτριο! Δεν το περίμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Emily,το htgawm πρεπει να το ξεκινήσεις οπωσδήποτε :D Η πρωτη και η δεύτερη σεζόν ειναι εθιστικές,στο τελος κάθε επεισοδίου υπαρχουν παντα ανατροπές και σε αφήνουν να περιμενεις με αγωνία το επόμενο επεισόδιο. Και η τριτη σεζόν καλη ειναι αλλα τα πρωτα πρωτα επεισόδια ειναι φανταστικά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Emily,το htgawm πρεπει να το ξεκινήσεις οπωσδήποτε :D Η πρωτη και η δεύτερη σεζόν ειναι εθιστικές,στο τελος κάθε επεισοδίου υπαρχουν παντα ανατροπές και σε αφήνουν να περιμενεις με αγωνία το επόμενο επεισόδιο. Και η τριτη σεζόν καλη ειναι αλλα τα πρωτα πρωτα επεισόδια ειναι φανταστικά :D

Μπορεί να το δω αυτές τις μέρες.Απ ' όλους καλά λόγια έχω ακούσει ^_^
Αλλιώς θα πω στη Βασιλικούλα να το δούμε μαζί Θεσσ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
@Emilouko Το htgawm εχει 15 επεισοδια καθε season.Δηλαδη συνολο 30.Δεν θα την βαρεθεις καθολου.
Οντως ωραιο soundtrack εχει το peaky blinders.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,121 μηνύματα.
Εντάξει, το HTGAWM μου αρέσει :P
Πλέον είδα ότι έχει παιχτεί και σχημάτισα εικόνα. Προς τα τέλη της 1ης season ξεκίνησε να μου κρατάει αρκετά το ενδιαφέρον.
Μου αρέσει το στήσιμό του, δηλαδή τα flashbacks και το ότι κομματάκια συνδέονται που και που με πράγματα που είχες δει παλιότερα.

Στα + του ότι έχεις κι ένα πήδουλο σε σχεδόν κάθε επεισόδιο :P

Μικαέλα :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δείτε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,121 μηνύματα.
Ανανεώθηκε για 7η season το Suits! :D
Ας ελπίσουμε ότι δεν θα κάνει κοιλιά φέτος (έχουν αρχίσει αρκετοί και βαριούνται η αλήθεια είναι) λοιπόν και θα μας αφήσει με ωραίο cliffhanger το Μάρτη-Απρίλη.

Ενδέχεται να τσεκάρω Stranger Things μιας που έχει γίνει μεγάλος σαματάς, αλλά πιστεύω ότι δεν θα είναι του στυλ μου από το λίγο που διάβασα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
παιδια σκεφτομαι για arrow? τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Stranger things. Όλοι λένε πόσο υπερτέλεια σειρά είναι, ντάξει εγώ δεν ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑ αλλά μια φορά, την είδα μονορούφι μέσα σε μία μέρα. :P
Υπέροχα τα πιτσιρίκια ερμηνευτικά, μια γαμάτη αίσθηση από 80s και κάτι που πλανάται και θυμίζει πολύ έντονα Stephen King. Την προτείνω ανεπιφύλακτα, τα επεισόδια προσφέρουν όλα εξέλιξη στην πορεία της πλοκής (δηλ δεν έχουμε κάπου κοιλιά). Δες την και πες μου γνώμη. 8 επεισοδιάκια. :clapup:

Επίσης orange is the new black season 4 έγινε καλός χαμούλης.

θα το τσεκάρω! Θένξ Ράνια! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Game of thrones (έχω φάει spoil για κάτι θανάτους) ή Sons of anarchy (έχω δει την τελευταία σκηνή μόνο :( ). Πιστεύω πως το soa είναι πιο κοντά στα γούστα μου αλλά έχω ακούσει ότι πέφτεις λίγο σε κατάθλιψη οπότε λέω να το αφήσω για του χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
παιδια σκεφτομαι για arrow? τι λετε?
Έχει καταντήσει σκέτη απογοήτευση.Εγώ φέτος λέω να μην δω την καινούρια season.
Δες κάτι άλλο. Το Flash καλύτερο είναι αν και είναι γενικά κάπως "παιδικά" και τα 2. Δες Daredevil.


Εγώ λέω να δω από την αρχή Walking Dead. Είχα δει 3 κύκλους παλιά και σκέφτομαι να το δω από την αρχή να το θυμηθώ.Αξίζει λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ λέω να δω από την αρχή Walking Dead. Είχα δει 3 κύκλους παλιά και σκέφτομαι να το δω από την αρχή να το θυμηθώ.Αξίζει λέτε;

Συνέχισε από εκεί που είσαι. Δεν έχει τίποτα φοβερό να θυμηθείς, αν θες μπες wiki να θυμηθείς λίγο τον κάθε χαρακτήρα. Η 4η σεζόν ήταν πολύ βαρετή για μένα. Από την 5η γίνεται καλύτερο.

Εγώ πάλι τελειώνω peaky blinders, καλή σειρά γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Μόλις τελειωσα το Bates Motel και ανυπομονω για τη πεμπτη και τελευταια season.Φοβερη σειρα.Δεν ειναι απο τις πολύ γνωστές αλλά πραγματικα αξίζει να τη δείτε.Οι ερμηνειες των ηθοποιών είναι εξαιρετικές,ειδικα της Vera Farmiga και του Freddie Highmore.

Υπόθεση:Το Bates Motel, θα είναι ενα σύγχρονο prequel του Pyscho και υπόσχεται να δώσει στους τηλεθεατές μια εικόνα του ψυχισμού του Norman Bates καθώς και πως θα εξελίσσεται στα εφηβικά του χρόνια. Οι fans της σειράς θα μάθουν από πρώτο χέρι πόσο βαθιά και περίπλοκη ήταν η σχέση του με τη μητέρα του, Norma, και πως αυτή διαμόρφωσε τον χαρακτήρα του πιο διάσημου serial killer.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Συνέχισε από εκεί που είσαι. Δεν έχει τίποτα φοβερό να θυμηθείς, αν θες μπες wiki να θυμηθείς λίγο τον κάθε χαρακτήρα. Η 4η σεζόν ήταν πολύ βαρετή για μένα. Από την 5η γίνεται καλύτερο.

Εγώ πάλι τελειώνω peaky blinders, καλή σειρά γενικά.

Έχει καταντήσει σκέτη απογοήτευση.Εγώ φέτος λέω να μην δω την καινούρια season.
Δες κάτι άλλο. Το Flash καλύτερο είναι αν και είναι γενικά κάπως "παιδικά" και τα 2. Δες Daredevil.


Εγώ λέω να δω από την αρχή Walking Dead. Είχα δει 3 κύκλους παλιά και σκέφτομαι να το δω από την αρχή να το θυμηθώ.Αξίζει λέτε;

Χωρίς να θέλω να εκφράσω την προσωπική μου άποψη για την σειρά (το έχω κάνει στο παρελθόν) και θέλοντας να την προσεγγίσω αντικειμενικά, αυτό που οι περισσότεροι της προσάπτουν είναι ότι κάποιες φορές χτίζει για πολλή ώρα ένταση καθώς επίσης και η παρουσία πληθώρας διαλόγων υποσκελίζοντας έτσι ας πούμε την δράση. Δεν λέω ότι αυτό είναι καλό ή κακό μιας και είναι υποκειμενικό, αλλά θα σου πρότεινα να την δεις από την αρχή αν έχεις την δυνατότητα καθώς κάθε λέξη που θα ακούσεις από οποιονδήποτε εξυπηρετεί την ανάπτυξη και την εξέλιξη των χαρακτήρων. Εκτός των άλλων αν η σειρά ήθελε να δείχνει 40 λεπτά πετσόκομα θα μπορούσε να το κάνει αλλά θέλει να ξεφύγει από τα τετριμμένα τέτοιων σειρών, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι κάποιοι δεν θέλουν να παρακολουθήσουν απεριόριστη, στυγνή και ανούσια βία (στα πλαίσια της χρησιμότητας σε μια σειρά πάντα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ξεκίνησα το Stranger Things. Μιλάμε το netflix δεν ξέρει τι φτιάχνει από σειρές!!
Φοβερή η Winona Ryder, δε μας έχει συνηθισει σε τέτοιους ρόλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
παιδες βλεπει κανεις το strain εχω ακουσει οτι ειναι καλη σειρα εσεις τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ξεκίνησα το Stranger Things. Μιλάμε το netflix δεν ξέρει τι φτιάχνει από σειρές!!
Φοβερή η Winona Ryder, δε μας έχει συνηθισει σε τέτοιους ρόλους

Θα την δω αυτή την εβδομάδα. Έχω ακούσει τα καλύτερα συν την βαθμολογία που έχει στο imdb.
Το Netflix νομίζω είναι εγγύηση πλέον σε σειρές. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top