Πόσο σημαντική είναι για σας η σωστή χρήση της γλώσσας;

Πόσο σημαντική είναι για σας η σωστή Ορθογραφία/Γραμματική/Συντακτικό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 81)
  • Πάρα πολύ. Δυσκολεύομαι να διαβάσω posts με λάθη.

    Ψήφοι: 26 32.1%
  • Αρκετά αλλά δεν με εμποδίζει από το να διαβάζω κάποιο post που έχει λάθη.

    Ψήφοι: 45 55.6%
  • Πολύ λίγο, ίσα που το προσέχω.

    Ψήφοι: 5 6.2%
  • Καθόλου.

    Ψήφοι: 5 6.2%

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το καληνυχτα, γραφεται με 2 "χ" :P (ελα ρε, ποιος σ'εβαλε στον τοιχο...ευκολα γιενται αυτο ; ....αν και δεν ειναι και κακο...τοιχο-τοιχο που λενε :P )

Προσωπικά, όταν βλέπω ποστ με πολλά ορθογραφικά λάθη και ιδιαίτερα τρανταχτά, δεν μπορώ να το διαβάσω γιατί με μπερδεύει, όχι γιατί θεωρώ ανούσιο το ποστ και την άποψη του συγγραφέως του.
Molka δε ειμαι τοσο σιγουρος οτι σε πιστευω. Σε μια ερευνα που ειχε γινει, βρεθηκε οτι ο κοσμος μπορουσε σχετικα ευκολα να διαβασει ενα κειμενο, ακομα κιαν τα περισοτερα γραμματα καθε λεξης ηταν σε εντελως λαθος σειρα ! Προσεξε...οχι απλα ανορθογραφο δλδ..αλλα και 100 τονους δυσλεξιας μεσα ! Οποτε δε ξερω αν ειναι αυτο. Μαλλον απλα μας κουραζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σε μια ερευνα που ειχε γινει, βρεθηκε οτι ο κοσμος μπορουσε σχετικα ευκολα να διαβασει ενα κειμενο, ακομα κιαν τα περισοτερα γραμματα καθε λεξης ηταν σε εντελως λαθος σειρα !

Έχω την εντύπωση οτι αυτό είναι hoax.
Δεν είμαι σίγουρη though.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση οτι αυτό είναι hoax.
Δεν είμαι σίγουρη though.

Οχι, ισχυει.(Για τους τονους δεν ξερω)
Καπου εχω μια εικονα.Σε λιγο την ανεβαζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το θέματα κλειδώνεται για λίγο μέχρι να ξεκαθαριστεί από προσωπικές επιθέσεις και να ηρεμήσουν οι συμμετέχοντες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το θέμα ξανά ανοίγεται. Αν η συζήτηση συνεχιστεί στο ίδιο κλίμα θα κλειδωθεί θα υπάρξουν αυστηρές κυρώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Προσωπικα, εχω εναν "ψιλορατσισμο" ως προς τα ανορθογραφα, χωρις σωστο συντακτικο, και κατανοητη μορφη κειμενα. Εκτος απο extreme περιπτωσεις, δεν θα τα προσπερασω (αν και υπαρχει τουλαχιστον μια περιπτωση μελους στο φορουμ του οποιου τα μηνυματα σπανια κοιταω πανω απο 1 nanosecond), αλλα ως ενα βαθμο εχω μια a priori αποψη για αυτα, οτι δεν ειναι τοσο σημαντικα.

Φυσικα δεν μιλαω για περιπτωσεις ενος - δυο λαθων ανα post, και επισης, δεν υπαρχει περιπτωση να θυμωσω, να αρχισω να πεταω πραγματα στην οθονη μου, ή να στελνω pm (οχι οτι το θεωρω κακο, απλα τζαμπα χασιμο χρονου και πιθανως αγενες) Η μονη περιπτωση να το κανω αυτο, ειναι αν δω ορθογραφικα ή συντακτικα λαθη στην εμφανιση του φορουμ.

Δεν με ενοχλει η ελλειψη τονων - πως θα μπορουσε αλλωστε μιας και ο ιδιος δεν βαζω; - και για να ειμαι ειλικρινης, ουτε καν το προσεχω. Οι γραμματοσειρες στους browsers ειναι συνηθως πολυ μικρες για να παρατηρησω αν υπαρχουν τονοι ή οχι, ενω σε καθε περιπτωση ειναι πανευκολο να καταλαβεις το νοημα του κειμενου. Στις περιπτωσεις δε που δεν ειναι αυτο ευκολα εφικτο (πχ αν η λεξη θα μπορουσε να εχει δυο νοηματα, ή πρεπει να γινει διακριση ωστε να φανει οτι ειναι "Η" διαζευκτικο) βαζω τονους.
Μαλιστα, επειδη ακριβως υπαρχει η δυνατοτητα να γινει διορθωση εκ των υστερων σε ενα κειμενο (με word, ή plugin), αν δω ενα κειμενο με σωστη ορθογραφια και χωρις τονους, υποψιαζομαι οτι ο συγγραφεας του ειναι και μορφωμενο ατομο.

Τα αποσιωπητικα, δεν με ενοχλουν, στο σημειο που δεν γινεται καταχρηση τους, καθως ο καθενας εχει το προσωπικο του στυλ στο πως γραφει.

Συνοπτικα, πρωτα με ενοχλουν τα κειμενα διχως σωστη συνταξη, μετα τα πληρως ή ιδιαιτερως ανορθογραφα, και τελος αυτα χωρις παραγραφους, πιθανως στο ιδιο επιπεδο με αυτα με πολλα χρωματα.

Υ.Γ: Παραδοξως, στην πραγματικοτητα, δηλαδη σε κανονικο κειμενο σε χαρτι, με εκνευριζει ιδιαιτερα να μην βαλει καποιος τονους!

Υ.Γ 2 : Και για κατι που ανεφερε η mania. Εμενα παλι μου αρεσει να σπαει καποιος ενα post που παραθετει σε πολλα κομματια. Ετσι θεωρω οτι γινεται πιο κατανοητο σε τι απανταει, και δεν χρειαζεται να το διαβαζω ξανα και ξανα. Μαλιστα, προσπαθω να το κανω και εγω, παροτι τη θεωρω τρελα βαρετη διαδικασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση οτι αυτό είναι hoax.
Δεν είμαι σίγουρη though.
Δε το ειχα ψαξει και τελικα εν μερει εχεις δικιο. Αν και υπαρχει αρθρο και φαινεται να δουλευει αν το δοκιμασεις (υπαρχουν και εργαλεια για τεστ οπως αυτο ), ενας επιστημονας το ερευνησε και ειδε οτι δεν ισχυει παντα. Οχι για ολες τις λεξεις, και οχι το ιδιο σε ολες τις γλωσσες. Εν πασει περιπτωσει, αυτο που ηθελα να πω, ειναι οτι ειναι πολυ δυσκολο να βρεθει κειμενο που να μη μπορουμε να διαβασουμε. Απλα στα κακογραμμενα αυξανεται η δυσκολια.

(πολλη γομα επεσε τι εγινε ρε παιδια ; )

-------------------------------

Aυτο με τα αποσιωποιητικά,...αν...δεν....γινεται...καθε....3...και

...λιγο....δεν...ειναι.....ενοχλητικο....Ουτε το βρισκω χρησιμο να πρεπει να υπαρχουν μονο στο τελος προτασης.

Υ.Γ 2 : Και για κατι που ανεφερε η mania. Εμενα παλι μου αρεσει να σπαει καποιος ενα post που παραθετει σε πολλα κομματια. Ετσι θεωρω οτι γινεται πιο κατανοητο σε τι απανταει, και δεν χρειαζεται να το διαβαζω ξανα και ξανα. Μαλιστα, προσπαθω να το κανω και εγω, παροτι τη θεωρω τρελα βαρετη διαδικασια.
Οχι ρε μη λες τετοια ! Αυτα ειναι διαβολικα πραματα ! Το σωστο ειναι να απανταμε κατεβατα ατελειωτα και να ψαχνουμε να δουμε τι αναφερεται που. Ουγκ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Molka δε ειμαι τοσο σιγουρος οτι σε πιστευω. Σε μια ερευνα που ειχε γινει, βρεθηκε οτι ο κοσμος μπορουσε σχετικα ευκολα να διαβασει ενα κειμενο, ακομα κιαν τα περισοτερα γραμματα καθε λεξης ηταν σε εντελως λαθος σειρα ! Προσεξε...οχι απλα ανορθογραφο δλδ..αλλα και 100 τονους δυσλεξιας μεσα ! Οποτε δε ξερω αν ειναι αυτο. Μαλλον απλα μας κουραζει.


Συνμωφα με ενρευα τυο πναειπτισοιμυ του Κειμπριτζ ,αοπδιεχηθκε οτι ο ανρωνπιθος εκεγαφολς δεν ααννγωιρεζι τις λξεεις αλανυντοας την κθαε μια γαμρμα-γαμρμα αλλα στο σνυλοο τυος σαν οκλορηλες λξεεις. Ατυο σμηιαενι οτι δεν υαπχρει οσυισαιτοκς λγοος ενα γαμρμα να βιρκεσατι σε σγυκερκιεμνη θσεη μσεα σε μια λξηε. Ακρει το πωρτο και το τλευεατιο γαρμα να εναιι στη σστωη θσεη και ο ανρωνπιθος εκεγαφολς εναιι ιακονς να "δαιαβεσι" με μγελαη αεσνη ενα αανργμαμαιτμσενο κιεενμο. Ατυο κναεις και συ ατυη τη σιτμγη.

Φαντάζομαι ότι εννοείς αυτό, έτσι; Όπως είπατε και παραπάνω δεν ξέρω αν όντως έχει γίνει έρευνα ή αν απλά κάποιος το συνειδητοποίησε και το διέδωσε.

Δεν είπα ότι ο εγκέφαλός μου αδυνατεί να επεξεργαστεί το μήνυμα που δέχεται, ή ότι δεν μπορώ να το διαβάσω. Είπα ότι επιλέγω να μην το διαβάσω γιατί μου προκαλεί σύγχυση και με μπερδεύει. Και ναι, αν θέλεις να το θέσεις έτσι, με κουράζει. Σε καμία μα καμία περίπτωση όμως, αυτό δεν σημαίνει ότι θεωρώ την άποψη αυτή κατώτερη, ή μη ορθή, ή οτιδήποτε. Απλά επιλέγω ενσυνείδητα να την προσπεράσω για τους δικούς μου χ,ψ λόγους. Και αυτό όπως τόνισα και πριν, σε περίπτωση που το ποστ έχει πολλά λάθη, ή αν όχι πολλά, τουλάχιστον τρανταχτά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αλήθεια, γιατί οι γιατροί γράφουν με αυτό το τρόπο; Το θεωρούν εξυπνάδα να γράφουν με καλικατζούρες ή υπάρχει άλλος λόγος; :confused::confused::confused:


-petros

Εχω ακούσει πως τους μένει κουσούρι απ' όσα πρέπει να προλαβαίνουν να σημειώνουν στις παραδόσεις στο Πανεπιστήμιο, αλλά ίσως είναι hoax! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Δεν είπα ότι ο εγκέφαλός μου αδυνατεί να επεξεργαστεί το μήνυμα που δέχεται, ή ότι δεν μπορώ να το διαβάσω. Είπα ότι επιλέγω να μην το διαβάσω γιατί μου προκαλεί σύγχυση και με μπερδεύει. Και ναι, αν θέλεις να το θέσεις έτσι, με κουράζει. Σε καμία μα καμία περίπτωση όμως, αυτό δεν σημαίνει ότι θεωρώ την άποψη αυτή κατώτερη, ή μη ορθή, ή οτιδήποτε. Απλά επιλέγω ενσυνείδητα να την προσπεράσω για τους δικούς μου χ,ψ λόγους. Και αυτό όπως τόνισα και πριν, σε περίπτωση που το ποστ έχει πολλά λάθη, ή αν όχι πολλά, τουλάχιστον τρανταχτά! :)

οντως γω τουλχιστον επειδη δεν ειναι αυτοσκοπος μου να περασω την ωρα στο φορουμ αλλα να διαβασω πραγματα που ενδιαφερουν σκαναρω γρηγορα τα θεματα συνηθως αφου εχουν πολλες απαντησειςκαι αν με ιντριγκαρουν τις διαβαζω παραπανωαν ομως ενα μηνυμα ειναι δυσνοητο δυσκολα θα το κοιταξω παραπανω


Ή, μαλλον καλυτερα:

Οντως. Εγω τουλαχιστον, επειδη δεν ειναι αυτοσκοπος μου να περασω την ωρα μου στο φορουμ, αλλα να διαβασω πραγματα που με ενδιαφερουν, συνηθως "σκαναρω" στα γρηγορα τα θεματα μιας και εχουν πολλες απαντησεις, και αν με ιντριγκαρουν τις διαβαζω παραπανω. Αν ομως ενα μηνυμα ειναι δυσνοητο, δυσκολα θα το κοιταξω παραπανω.

Το πρωτο μηνυμα, πχ, θα το διαβαζα μια φορα, και αν δεν καταλαβαινα, θα το παρατουσα. Το συγκεκριμενο, ετσι οπως το εγραψα, με κουραζει, και φαντασου οτι εχει καποιον ειρμο και δεν ειναι καν ανορθογραφο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Ακριβώς! Τα σημεία στίξης είναι πολύ σημαντικός παράγοντας! Στο δεύτερο μήνυμα ας πούμε, δεν με ενόχλησε καθόλου η απουσία τόνων, ενώ στο πρώτο ήταν το πρώτο που πρόσεξα! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
για τη δουλειά μου (εκτός του προγραμματισμού, πολλές φορές είμαι υπεύθυνη και για το documentation των projects), η ορθογραφία, η γραμματική και το συντακτικό παίζουν σημαντικό ρόλο. Έχω μάλιστα διορθώσει κείμενα που έχουν σταλεί ήδη στον πελάτη με απίστευτα ορθογραφικά και συντακτικά λάθη! (το κλασσικό: "το σενάριο εκτελείτε..."! μιλάμε για εκτέλεση όχι αστεία:D).
Σε ένα φόρουμ, δε μπορώ να απαιτήσω από τον άλλον να είναι σωστός ορθογραφικά... αν τον κάνω quote όμως, τον/την διορθώνω οπωσδήποτε:)
είναι κι αυτός ένας έμμεσος τρόπος διδασκαλίας, έτσι δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Γενικά το τελευταίο καιρό , τα έχω ξεχάσει όλα,γράφω με greeklish και έχω ξεχάσει την ορθογραφία και κάνω σημαντικά λάθη.

Αλλά σιγά-σιγά ελπίζω σε βελτίωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το πρωτο μηνυμα, πχ, θα το διαβαζα μια φορα, και αν δεν καταλαβαινα, θα το παρατουσα. Το συγκεκριμενο, ετσι οπως το εγραψα, με κουραζει, και φαντασου οτι εχει καποιον ειρμο και δεν ειναι καν ανορθογραφο. ;)
Ε νταξει ομως μια χαρα διαβαζοταν. Δε νομιζω τετοια κειμενα να υπαρχει περιπτωση να μη τα καταλαβεις. Εκτος αν διαβαζεις λες και σε κυνηγανε :P Εγω εφτασα στη μεση του για να αρχισω να βλεπω οτι κατι δε παει καλα :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Κι εγώ είμαι φανατική της ορθογραφίας και της γραμματικής, θεωρώ ότι ένα ανορθόγραφο κείμενο είναι εξίσου εκνευριστικό με ένα κείμενο σε greeklish.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Γενικά το τελευταίο καιρό , τα έχω ξεχάσει όλα,γράφω με greeklish και έχω ξεχάσει την ορθογραφία και κάνω σημαντικά λάθη.

Αλλά σιγά-σιγά ελπίζω σε βελτίωση
Μπορείς να γράφεις ορθογραφημένα greeklish.
Όσο για την άποψη μου στο θέμα, σίγουρα θα εκτιμήσω περισσότερο κάποιους που γράφουν σωστά. Για τους υπόλοιπους, σέβομαι όσους δείχνουν ότι προσπαθούν, αλλά πάντα συνιστώ να χρησιμοποιούν plugins ή άλλα μέσα. .-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Ε νταξει ομως μια χαρα διαβαζοταν. Δε νομιζω τετοια κειμενα να υπαρχει περιπτωση να μη τα καταλαβεις. Εκτος αν διαβαζεις λες και σε κυνηγανε :P Εγω εφτασα στη μεση του για να αρχισω να βλεπω οτι κατι δε παει καλα :D.

1) Το συγκεκριμενο δεν ειναι ομολογουμενως τοσο δυσκολο, και εξηγηση γιατι:εχει εναν καποιον ειρμο - τουλαχιστον σε καποια σημεια του - και δεν ειναι ανορθογραφο.

2) Παρολα αυτα, εγω αν το διαβαζα, θα ξεκινουσα και μεχρι τη μεση θα ειχα προσεξει:

"οντως γω τουλχιστον επειδη δεν ειναι αυτοσκοπος μου να περασω την ωρα στο φορουμ αλλα να διαβασω πραγματα που ενδιαφερουν σκαναρω γρηγορα τα θεματα συνηθως αφου εχουν πολλες απαντησειςκαι..."

* Ελλειψη διακρισης κεφαλαιων - μικρων.
* Ελλειψη σημειων στιξης.
* Ενοχλητικη συνταξη κειμενου, οσον αφορα "ενωσεις" λεξεων.
* Ορθογραφικα λαθη, σχετικα με το οτι δεν υπαρχουν σε ολες τις λεξεις ολα τα γραμματα.
* Λαθος χρηση λεξεων σε καποια σημεια, ή μη χρηση λεξεων, γεγονος που δυσκολευει την κατανοηση του.

Σε καθε περιπτωση παντως, δεν ειναι απο τις extreme περιπτωσεις "ενοχλητικων" κειμενων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ENTY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Η εγχειρηση πετυχε, ο ασθενης απεβιωσε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Σε καθε περιπτωση δεν θελω να με κουραζει.

Εχω χρησιμοποιησει greeeklish σε αλλα φορουμ και στους μεσεντζερς, μια και οι προτασεις μου ηταν και ειναι κοφτες.

Τελευταια το εκοψα και ευχαριστω γι αυτο το στεκι, παλι αντιαισθητικο ειναι.

Πρεπει να εχουμε κατα νου, οτι αυτο εδω το πραγμα ειναι οθονη, ο χρονος ειναι πολυτιμος και περιορισμενος και δεν πρεπει να κουραζομαστε διαβαζοντας κατεβατα.

Λιγα λογια και καλα, ετσι λειτουργω εγω. Αλλοι βεβαια θελουν να τα αναλυουν περισσοτερο.

Επισης πιστευω οτι τα κενα μεταξυ των προτασεων βοηθανε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Επισης πιστευω οτι τα κενα μεταξυ των προτασεων βοηθανε. :)
και

μεταξύ

των

λέξεων

ωραία

είναι

:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Insomniac : συμφωνουμε. Ισως απο συνηθεια επικεντρωνομαι στο περιεχομενο και στο νοημα και δε τα προσεχω/δε με ενοχλουν με την 1η.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top