Πόσες ώρες κάνετε φροντιστήριο;

chara9999

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chara9999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Εγώ έκανα 2 ώρες ΜΚ και βγήκε όλη η ύλη με χαλαρούς ρυθμούς.
Επίσης φυσική κατ δεν αξίζει να κάνεις. Απλές συμβουλές, βέβαια 10 ώρες δεν είναι και τπτ υπερβολικό για να σε κουράσει, αλλά αν θέλεις μπορείς να κόψεις ώρες.

Ναι αλλά δεν κάνω ουτε φυσική γενικής.Θα τα καταφέρω αν δεν κάνω καθόλου φυσική;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Εγώ έκανα 2 ώρες ΜΚ και βγήκε όλη η ύλη με χαλαρούς ρυθμούς.
Επίσης φυσική κατ δεν αξίζει να κάνεις. Απλές συμβουλές, βέβαια 10 ώρες δεν είναι και τπτ υπερβολικό για να σε κουράσει, αλλά αν θέλεις μπορείς να κόψεις ώρες.
αν μπορείς δώσε μου και μένα συμβουλές για τις ώρες. Είμαι δευτέρα λυκείου, θα πάω θετική κατεύθυνση και δεν θέλω να κουραστώ πολύ. Πόσες ώρες να κάνω φροντιστήριο και σε ποια μαθήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ναι αλλά δεν κάνω ουτε φυσική γενικής.Θα τα καταφέρω αν δεν κάνω καθόλου φυσική;;;:hmm:
Η Φυσική Κατ. της Β δεν έχει απολύτως καμία σχέση με τη Φυσική Κατ. της Γ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ιδιαιτερο θα κανω...
2 ωρες αγνωστο
2 ωρες εκθεση
1 ωρα ρητορικα
1 ωρα λατινικα


καλα ειναι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρικαίτη

Νεοφερμένος

Η Μαρικαίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ειμαι θεωρητική κι κάνω:
2 ώρες άγνωστο
2 ώρες έκθεση
1.30 ώρα λατινικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
αν μπορείς δώσε μου και μένα συμβουλές για τις ώρες. Είμαι δευτέρα λυκείου, θα πάω θετική κατεύθυνση και δεν θέλω να κουραστώ πολύ. Πόσες ώρες να κάνω φροντιστήριο και σε ποια μαθήματα;
Κοίτα, με τα μαθήματα που δεν θα κάνεις πρέπει να ασχοληθείς παραπάνω μόνη σου. Πάρε από ένα βοήθημα για κάθε θετικό μάθημα και διάβαζε και λύνε θεωρία. Αν είσαι άτομο που μπορεί να διαβάσει μόνο του ( πολλοί λένε πως θα διαβάσουν, αλλά τελικά βαριούνται και δεν κάνουν τίποτα, γι αυτό χρειάζεται το φροντ να σε αναγκάζει να διαβάσεις)μπορείς να μην πας και καθόλου στην Β λυκείου. Βέβαια η έκθεση δεν κάνει ποτέ κακό, απλά εμένα δεν μ αρέσει και δεν την πήρα :P

Ναι αλλά δεν κάνω ουτε φυσική γενικής.Θα τα καταφέρω αν δεν κάνω καθόλου φυσική;;;:hmm:
Δες το πάνω, δεν "έκανα" καθόλου φυσική και είμαι σε καλύτερο επίπεδο από εκείνο που χρειάζεται το σχολικό. Βοήθημα φυσικής και χαρτί και είσαι κομπλε. Μαθαίνεις και παραπάνω πράγματα (συνήθως γράφει και τίποτα που δεν έχει το βιβλίο το βοήθημα). Η γενικής δεν χρειάζεται καν φροντ με την καμία, αν είχες καταλάβει την φυσική στην Γ γυμνασίου θα σου φανεί ευκολάκι. Η κατεύθυνση τα μπερδεύει λίγο με την θερμοδυναμική αλλά τα υπόλοιπα κεφάλαια μου φάνηκαν φυσιολογικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα7

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ πάλι συζήτησα με την καθηγήτρια που μου κάνει ιδιαίτερα και καταλήξαμε να κάνουμε 2 ώρες μαθηματικά Γ' Λυκείου και μόνο 1 ώρα μαθηματικά Β' Λυκείου. Δε με απασχολεί καθόλου ο βαθμός της Β γιατί θα αρχίσω από φέτος την προετοιμασία. Θα έχω βγάλει δηλαδή την ύλη μία φορά φέτος, μία από του χρόνου και μετά θα αρχίσω να λύνω θέματα πανελληνίων. Από τη Β Λυκείου θα δώσω βάση περισσότερο σε αυτά που χρειάζονται για την Γ Λυκείου. Επίσης 1:30 ώρα την εβδομάδα έκθεση και 2 ώρες φυσική γενικής+κατεύθυνσης. Φυσικά του χρόνου θα αυξηθούν οι ώρες κατά μία υποθέτω, μπορεί και 2. Και φυσικά, θα πάω τεχνολογική!! Επί πρόσθετα, θα μπω και στην πληροφορική φροντιστήριο αλλά τώρα για ώρες δεν ξέρω, δεν έχω συζητήσει ακόμα κάτι γιατί θα μπω μόνο του χρόνου που είναι ο προγραμματισμός. Φέτος τα βγάζω πέρα και μόνη μου (ελπίζω!) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Κοίτα, με τα μαθήματα που δεν θα κάνεις πρέπει να ασχοληθείς παραπάνω μόνη σου. Πάρε από ένα βοήθημα για κάθε θετικό μάθημα και διάβαζε και λύνε θεωρία. Αν είσαι άτομο που μπορεί να διαβάσει μόνο του ( πολλοί λένε πως θα διαβάσουν, αλλά τελικά βαριούνται και δεν κάνουν τίποτα, γι αυτό χρειάζεται το φροντ να σε αναγκάζει να διαβάσεις)μπορείς να μην πας και καθόλου στην Β λυκείου. Βέβαια η έκθεση δεν κάνει ποτέ κακό, απλά εμένα δεν μ αρέσει και δεν την πήρα
Θα πάω φροντιστήριο για αυτόν ακριβώς το λόγο...Για να με αναγκαζει να διαβάζω... Γιατί αν περιμένω από μένα, κλάφ' τα Χαράλαμπε :P Λέω για 7-8 ωρίτσες, χαλαρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ κάνω:
2 ώρες αγνωστο
2 ώρες λατινικα
2 ώρες έκθεση
1 ώρα γραμματική
1 ώρα συντακτικό

Αυτα. Νομίζω μου αρκούν για φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
εγω στη δευτερα λυκειου εκανα 6 ωρεσ φροντ...2 λατινικα,2 γνωστο και 2 εκθεση και στην τριτη εκανα 15 ωρεσ..2 λατινικα,2 γνωστο,4 αγνωστο.1 βιολογια,2 εκθεση,2 ιστορια και 2 κειμενα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ κάνω:
2 ώρες αγνωστο
2 ώρες λατινικα
2 ώρες έκθεση
1 ώρα γραμματική
1 ώρα συντακτικό

Αυτα. Νομίζω μου αρκούν για φέτος.

εγω στη δευτερα λυκειου εκανα 6 ωρεσ φροντ...2 λατινικα,2 γνωστο και 2 εκθεση και στην τριτη εκανα 15 ωρεσ..2 λατινικα,2 γνωστο,4 αγνωστο.1 βιολογια,2 εκθεση,2 ιστορια και 2 κειμενα...:D
Πιστεύω ότι μέχρι 8-9 ώρες είναι φυσιολογικά...Μετά αρχίζουν τα υπερβολικά...Αλλά εντάξει, είναι ανάλογα με τις ανάγκες του κάθε παιδιού :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Τα αρχαία ξέρετε περίπου πόσες ώρες είναι? Γενικής και κατεύθυνσης. Α και η έκθεση επίσης. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Τα αρχαία ξέρετε περίπου πόσες ώρες είναι? Γενικής και κατεύθυνσης. Α και η έκθεση επίσης.
https://edu.klimaka.gr/leitoyrgia-sxoleivn/lykeio/1683-wrologio-programma-mathimatwn-b-lykeiou.html
Έκθεση- 2 ώρες, Αρχαία Γενικής- 2 ώρες, Αρχαία Κατεύθυνσης- 4 ώρες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
https://edu.klimaka.gr/leitoyrgia-sxoleivn/lykeio/1683-wrologio-programma-mathimatwn-b-lykeiou.html
Έκθεση- 2 ώρες, Αρχαία Γενικής- 2 ώρες, Αρχαία Κατεύθυνσης- 4 ώρες :)

Α συγγνώμη δεν το διευκρίνισα. Εννοώ στο φροντιστήριο. Στο περίπου βέβαια. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Α συγγνώμη δεν το διευκρίνισα. Εννοώ στο φροντιστήριο. Στο περίπου βέβαια.
Είναι ανάλογα το φροντιστήριο. Στο δικό μου π.χ έχει 2 ώρες αρχ.κατ. 2 ώρες έκθεση και 1 ώρα αρχαία γενικής. Σε άλλα μπορεί και περισσότερες. Σε κάποια κάνουν και 6 ώρες αρχ. κατεύθυνσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Είναι ανάλογα το φροντιστήριο. Στο δικό μου π.χ έχει 2 ώρες αρχ.κατ. 2 ώρες έκθεση και 1 ώρα αρχαία γενικής. Σε άλλα μπορεί και περισσότερες. Σε κάποια κάνουν και 6 ώρες αρχ. κατεύθυνσης...

What the heck? :worry: Τόσο πολλές? Αμα είναι να κάνω 6 ώρες την έβαψα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
What the heck? :worry: Τόσο πολλές? Αμα είναι να κάνω 6 ώρες την έβαψα. :D

6 αρχαία ώρες στη β πολλές μου ακούγονται:hmm:
Εμεις κάνουμε 2 ώρες κατ. Γεν δεν κάνουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Διαβάζω οτι αρκετοί θα κάνουν φροντιστήριο στο γνωστό της Β. Για ποιον λόγο; Το γνωστό της Β δεν έχει καμία σχέση με το γνωστό της Γ που θα δώσετε πανελλαδικές. Για να βγάζουν λεφτά τα φροντιστήρια το κάνουν αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Καλα γενικα το φροντηστηριο στη Β, για θεωρητικη τουλαχιστον, ειναι ματαιη πολυτελεια.Ταλαιπωρια πιο πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Καλα γενικα το φροντηστηριο στη Β, για θεωρητικη τουλαχιστον, ειναι ματαιη πολυτελεια.Ταλαιπωρια πιο πολυ.

Οχι πάντα. Ειδικά στα λατινικά και στα αρχαία(άγνωστο) πιστεύω χρειάζεται για να πάρεις τις σωστές βάσεις και να μην έχεις κενά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top