Πόσες ώρες κάνετε φροντιστήριο;

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Οχι πάντα. Ειδικά στα λατινικά και στα αρχαία(άγνωστο) πιστεύω χρειάζεται για να πάρεις τις σωστές βάσεις και να μην έχεις κενά :)
Γι αυτο πας στο σχολειο.
+γι αυτο υπαρχει το ιντερνετ.
Εγω που δε πηγα ενω ολοι μου οι συμμαθητες πηγαιναν δε το μετανιωσα.Απλα μαζευεις δυναμεις για να δωσεις το 100% στις πανελλαδικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Γι αυτο πας στο σχολειο.
+γι αυτο υπαρχει το ιντερνετ.
Εγω που δε πηγα ενω ολοι μου οι συμμαθητες πηγαιναν δε το μετανιωσα.Απλα μαζευεις δυναμεις για να δωσεις το 100% στις πανελλαδικες.

Β λυκείου μας έκανε λατινικά ένας απόφοιτος ιστορικού που δεν ήξερε την τύφλα του απο λατινικά, χόρευε μέσα στην τάξη, μας έλεγε ιστοριούλες και για όλες τις ελληνικές ταινίες με τη Βουγιουκλάκη που είχε δει.. Τα 4 τελευταία κείμενα δεν προλάβαμε να τα κάνουμε στα λατινικά και στις εξετάσεις μας τα έβγαλε εκτός ύλης :whatever::whatever:
Σ' αυτή την περίπτωση τι κάνεις; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Τελικά κάνω 2 ώρες φυσ. κατ, 2 ώρες μαθ. κατ, 2 ώρες άλγεβρα, 2 ώρες χημ. κατ, 2 ώρες έκθεση και 2 ώρες αγγλικά... είναι πολλές :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Τελικά κάνω 2 ώρες φυσ. κατ, 2 ώρες μαθ. κατ, 2 ώρες άλγεβρα, 2 ώρες χημ. κατ, 2 ώρες έκθεση και 2 ώρες αγγλικά... είναι πολλές :'(
απαπαπα μακρια απο εμας :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τελικά κάνω 2 ώρες φυσ. κατ, 2 ώρες μαθ. κατ, 2 ώρες άλγεβρα, 2 ώρες χημ. κατ, 2 ώρες έκθεση και 2 ώρες αγγλικά... είναι πολλές :'(
Εγώ πέρυσι έκανα μια λιγότερη. Δεν είχα τα αγγλικά βέβαια. ;)
Πότε τα δίνεις? Πολλοι φίλοι μου τα έδωσαν το Δεκέμβριο και μετά ήταν πιο χαλαροί. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
απαπαπα μακρια απο εμας
άσε άσε και ακόμα δεν έχω αρχίσει ακόμα :'(
Εγώ πέρυσι έκανα μια λιγότερη. Δεν είχα τα αγγλικά βέβαια.
Πότε τα δίνεις? Πολλοι φίλοι μου τα έδωσαν το Δεκέμβριο και μετά ήταν πιο χαλαροί
μάιο :( είναι και proficiency και θέλει άπειρο διάβασμα τις λέξεις ρε γαμώτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
άσε άσε και ακόμα δεν έχω αρχίσει ακόμα :'(
μάιο :( είναι και proficiency και θέλει άπειρο διάβασμα τις λέξεις ρε γαμώτο...
Καλή επαφή με την αγγλική γλώσσα θέλει. Να βλέπεις πολλές σειρές-ταινίες χωρίς υπότιτλους και να ακους τραγούδια και να καταλαβαίνεις τι λένε. Εγώ δεν μπορούσα να μάθω τις λέξεις. Τις διάβαζα, με εξέταζε ορθογραφία και μετά ζήτημα να μου έμεναν 5-6. Το κατάλαβε λοιπόν η καθηγήτρια μου και κάναμε πολλές συζητήσεις τις οποίες η ίδια σκόπιμα κατεύθυνε πάνω στο αντικείμενο των λέξεων που είχα να μάθω. Ετσι μου έμεναν πιο εύκολα. ;) Δεν είναι τραγικά δύσκολο το προφισενσι! Πραγματικά! :)
Τι βιάζεσαι? Εμείς πέρυσι ανοίξαμε το τέλος της 2ης εβδομάδας του σχολείου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Καλή επαφή με την αγγλική γλώσσα θέλει. Να βλέπεις πολλές σειρές-ταινίες χωρίς υπότιτλους και να ακους τραγούδια και να καταλαβαίνεις τι λένε. Εγώ δεν μπορούσα να μάθω τις λέξεις. Τις διάβαζα, με εξέταζε ορθογραφία και μετά ζήτημα να μου έμεναν 5-6. Το κατάλαβε λοιπόν η καθηγήτρια μου και κάναμε πολλές συζητήσεις τις οποίες η ίδια σκόπιμα κατεύθυνε πάνω στο αντικείμενο των λέξεων που είχα να μάθω. Ετσι μου έμεναν πιο εύκολα. Δεν είναι τραγικά δύσκολο το προφισενσι! Πραγματικά!
Τι βιάζεσαι? Εμείς πέρυσι ανοίξαμε το τέλος της 2ης εβδομάδας του σχολείου.
Kαι γω, δεν μπορώ την παπαγαλία...Που να βρίσκω το χρονο για ταινίες με τόσες ώρες φροντιστήριο...Θα προσπαθήσω όμως :)
Εγώ έχω κάνει δύο μαθήματα, αλλά όπως είναι λογικό δεν έχω μπει στο νόημα ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Kαι γω, δεν μπορώ την παπαγαλία...Που να βρίσκω το χρονο για ταινίες με τόσες ώρες φροντιστήριο...Θα προσπαθήσω όμως :)
Εγώ έχω κάνει δύο μαθήματα, αλλά όπως είναι λογικό δεν έχω μπει στο νόημα ακόμα.
Υπάρχουν και χειρότερα, όπως πχ η γ' λυκείου. :P Αν βρίσκουμε εμείς χρόνο, μπορείτε και εσείς! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Υπάρχουν και χειρότερα, όπως πχ η γ' λυκείου. Αν βρίσκουμε εμείς χρόνο, μπορείτε και εσείς!
Σωστόοος :)
Αν και η Γ' Λυκείου μπορεί να κάνει μόνο 1-2 ώρες παραπάνω από μένα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Σωστόοος :)
Αν και η Γ' Λυκείου μπορεί να κάνει μόνο 1-2 ώρες παραπάνω από μένα :P
Σωστή βασικά. :)
Εγώ κάνω 16 ώρες και ζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
12 ώρες κάνω εγώ... Πολλές είναι αλλά δεν είμαι ο μόνος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ κάνω 10 ώρες την εβδομάδα. 2 ώρες Έκθεση, 2 ώρες Μαθηματικά Κατεύθυνσης, 2 ώρες Μαθηματικά Γεν. Παιδείας, 2 ώρες Φυσικής Κατεύθυνσης και 2 ώρες Φυσικής Γεν. Παιδείας.
Να ρωτήσω, Γεωμετρία χρειάζεται ή όχι; Ξέρω ότι δεν την δίνουμε στις Πανελλήνιες και είναι μόνο για τον βαθμό του σχολείου φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Εγω κανω 11 ωρες αλλα πολλοι φιλοι μου κανουν 15-16 ωρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Εγώ κάνω 10 ώρες την εβδομάδα. 2 ώρες Έκθεση, 2 ώρες Μαθηματικά Κατεύθυνσης, 2 ώρες Μαθηματικά Γεν. Παιδείας, 2 ώρες Φυσικής Κατεύθυνσης και 2 ώρες Φυσικής Γεν. Παιδείας.
Να ρωτήσω, Γεωμετρία χρειάζεται ή όχι; Ξέρω ότι δεν την δίνουμε στις Πανελλήνιες και είναι μόνο για τον βαθμό του σχολείου φέτος.

Εγώ κάνω τα ίδια + μια ώρα γεωμετρία. Εντάξει δεν είναι απαραίτητη αλλά αφού την κάνει το φροντιστήριο μου δεν θεωρώ ότι με επιβαρύνει ουσιαστικά. Δεν χρειάζεται να κάνεις όμως μην την παραμελήσεις καθώς καλλιεργεί την σκέψη και τη φαντασία. Εξαιρετικά ενδιαφέρον μάθημα που αντιτάσσεται στην παπαγαλίστικη λογική των πανελληνίων. Εκμεταλλευτείτε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Σας πληρωνουν για να κανετε τοσες ωρες μαθημα ή πηγαινετε με τη θεληση σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
χαχαχ εγω παντως εριχνα κανονακι 1.5 μηνα πριν τις πανελληνιες στο φροντ και ειχα ησυχασει..μια χαρα διαβαζα και κοιμομουν!!χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Σωστή βασικά.
Εγώ κάνω 16 ώρες και ζω!
ουυψ, λαθάκι:redface:
12 ώρες κάνω εγώ... Πολλές είναι αλλά δεν είμαι ο μόνος...
και γω...έχουν πολλά παιδιά τόσες ώρες, και δεν ξέρω αν είναι και αναγκαίες...:/:
Εγω κανω 11 ωρες αλλα πολλοι φιλοι μου κανουν 15-16 ωρες.
15-16; Αρκετές και αυτές...Θα μας μαζεύουν με τα κουταλάκια στο τέλος της χρονιάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
9 ωριτσες, μια χαρα ειμαι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
εγω.κανω 3 φορες την εβδομαδα φυσικη κατευθυνσης ιδιαιτερο αλλα δε ν κανω γενικης σκεεφτομαι να παω φυσικη γενικης σε γκρουπ εσεις τι λετε να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top