Πόσες ώρες κάνετε φροντιστήριο;

steofstratos

Νεοφερμένος

Ο Στράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ξεκίνησαν τα φροντηστήρια και μαζί τους ξεκίνησε και μια μείωση του ελεύθερου χρόνου. Πόσες ώρες κάνετε φροντηστήριο φέτος?
Εγώ έχω 6 ώρες μαθηματικά και 5 χημεία γενικής+κατεύθυνσης και 6 φυσική γενικής + κατεύθυνσης. Δν είναι λίγο πολλές? Τ λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raster

Νεοφερμένος

Ο raster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Όχι μόνο είναι πολλές, αλλά και άχρηστες. Απ ό,τι καταλαβαίνω είσαι Θετική. Αν ο στόχος σου είναι απλά ένας καλός βαθμός στη Β Λυκείου μπορείς να τον βγάλεις μόνος σου και χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια. Αν σκέφτεσαι με προοπτική τις πανελλαδικές, κάνε τα βασικά της Άλγεβρας και της Χημείας Γενικής και μπες κατευθείαν στην ύλη της Γ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelis1984

Νεοφερμένος

Ο vaggelis1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ξεκίνησαν τα φροντηστήρια και μαζί τους ξεκίνησε και μια μείωση του ελεύθερου χρόνου. Πόσες ώρες κάνετε φροντηστήριο φέτος?
Εγώ έχω 6 ώρες μαθηματικά και 5 χημεία γενικής+κατεύθυνσης και 6 φυσική γενικής + κατεύθυνσης. Δν είναι λίγο πολλές? Τ λέτε?

Προσωπική μου άποψη είναι να μην έχεις πάρα πολύ φορτωμένο πρόγραμμα γιατί σκοπός σου στη Β' Λυκείου δεν είναι να "σκιστείς" και να "λιώσεις" στο διάβασμα αλλά να μετρήσεις τις δυνάμεις σου βάζοντας στόχο σε ορισμένα μαθήματα (ανάλογα και σε ποιο πεδίο στοχεύεις μελλοντικά) ώστε να μην έχεις κενά που θα σου δημιουργήσουν προβλήματα και παράλληλα να "διατηρήσεις" τις δυνάμεις σου για την επόμενη χρονιά.
Πιστεύω ότι αν γενικά τα καταφέρνεις μόνος σου με λίγα ιδιαίτερα που θα απαντήσουν σε απορίες σου & θα σε βοηθήσουν(κάτι που συμφέρει και οικονομικά από το να κάνεις φροντιστήρια & ιδιαίτερα όλο το χρόνο) θα λύσεις το πρόβλημά σου. Αν ψάξεις είμαι σίγουρος ότι θα βρεις καθηγητές που θα μπορούν να σου κάνουν ιδιαίτερα μερικές φορές κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς. Τέλος εκμεταλλευτείτε τους καθηγητές που έχετε στα σχολεία για τις απορίες σας .:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

slipkot

Νεοφερμένος

Ο slipkot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Λοιπόν, 5 ώρες φυσική( γενικής και κατεύθυνσης), 2 ώρες έκθεση, και 5 ώρες μαθηματικά (γενικής και κατεύθυνσης)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raster

Νεοφερμένος

Ο raster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Πάντως αν διαπιστώσεις στη Γ Λυκείου ότι έχεις κενά, αυτά είναι πιθανότερο να προέρχονται από την ύλη της Α και όχι της Β. Η πολλή ενασχόληση με την ύλη της Β αντί να σε βοηθήσει μπορεί να σε κάνει να ξεχάσεις πράγματα που όντως έχουν σημασία στον αριθμό των μορίων σου. Ακούγεται παράλογο αλλά δεν είναι, η εξήγηση βρίσκεται πίσω στο 1998-99 και είναι μεγάλη ιστορία. Μια φορά κι έναν καιρό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

internet_robber

Νεοφερμένος

Ο internet_robber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Καμία :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morphinr

Νεοφερμένος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
4 ωρες μαθηματικα γενικης
3 ωρες κατευθυνσης
2 φυσικη κατευθυνσης και 2 γενικης
κ 2 ωρες εκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
4 ώρες Μαθηματικά Κατεύθυνσης
2 ώρες Φυσική Κατεύθυνσης
2 ώρες Χημεία Κατεύθυνσης
2 ώρες Έκθεση
2 ώρες Βιολογία γενικής μάλλον ( η άλλο επιλεγόμενο)
3 ώρες Βιολογία Κατεύθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Charmed

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής ΤΕΕ Α' κύκλου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
0 ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αδάμ

Νεοφερμένος

Ο Αδάμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγω συνολικα 12 ωρες τν εβδομαδα...μα8.,φυσικη,εκ8εση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Σαν πολλά δεν κάνετε; Ειδικά οι Β Λυκείου και κάτω, χαλαρώστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
3 ώρες μαθηματικά κατεύθυνσης
3 ώρες φυσική κατεύθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Στη Β Λυκειου εκανα:
3 ωρες μαθηματικα κατευθυνσης
3 ωρες φυσικη κατευθυνσης
2 ωρες χημεια κατευθυνσης
2 ωρες φυσικη γενικης
2 ωρες αλγεβρα
1 ωρα χημεια γενικης
1 ωρα γεωμετρια
1 ωρα εκθεση
Αποτελεσμα; Με μαζευαν με το κουταλακι στο τελος της χρονιας...

(προς θεου δεν προτεινω κατι τετοιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
εγω φετος...3η λυκειου...κανω 2 ωρες χημεια...6 μαθηματικα...4.φυσικη 2 βιολογια κ 2 εκθεση!κ ειναι πολλεςςςςςςςςςςςςςςςςς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
2 ώρες Άλγεβρα
3 ώρες Μαθηματικά Κατεύθυνσης
2 ώρες Φυσικής Γενικής
1,5 ώρα Έκθεση

Σύνολο σχεδόν 8 ώρες (η Έκθεση δεν είναι πάντα τόσο)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Β ΛΥΚΕΙΟΥ ΘΕΩΤΗΤΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ
3 ωρες Αρχαια κατευθυνσης
2 ωρες Λατινικα
2 ωρες Αρχαια γενικης παιδειας
2 ωρες Αλγεβρα γενικης παιδειας
2 ωρες εκθεση γπ
2 ωρες γεωμετρια γπ
2 ωρες φυσικη γπ
2 ωρες χημειας γπ
ΣΥΝΟΛΟ 17 ωρες και 3 ωρες υποχρεωτικα διαγωνισματα εκτος ωρων διδασκαλιας
ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΒΛΕΠΩ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Β ΛΥΚΕΙΟΥ ΘΕΩΤΗΤΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ
3 ωρες Αρχαια κατευθυνσης
2 ωρες Λατινικα
2 ωρες Αρχαια γενικης παιδειας
2 ωρες Αλγεβρα γενικης παιδειας
2 ωρες εκθεση γπ
2 ωρες γεωμετρια γπ
2 ωρες φυσικη γπ
2 ωρες χημειας γπ
ΣΥΝΟΛΟ 17 ωρες και 3 ωρες υποχρεωτικα διαγωνισματα εκτος ωρων διδασκαλιας
ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΒΛΕΠΩ....
Μην κανεις τοσα φροντιστηρια ρε συ! Δηλαδη αν δεν τα πας τοσο καλα στα θετικα μαθηματα τι εγινε; Με τοσα φροντιστηρια θα κουραστεις πολυ και μπορει να πεσει η αποδοση σου. Και το σημαντικοτερο, μπορει να επηρεαστει και η υγεια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiaaa

Νεοφερμένος

Η σόφη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
λοιπον....
5 ωρες αρχαια
2 ωρες εκθεση
3 ωρες λατινικα
κ 4 ωρες διαγωνισματα σε οσα εχω μαθει.........
δεν ειμαι αρκετα πιεσμενη!!!
ευτυχως τελειωσα τα αγγλικα και γερμανικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Λες ρε συ chris;;Ξερω γω;Ξερεις ποιο ειναι το προβλημα;Οτι στα μαθηματα της θετικησ(αλγεβρα γεωμετρια φυσικη χημεια)ειμαι πατος. Δεν ξερω τι μου γινεται... Στην πρωτη λυκειου ολο 10αρια μου βαζανε και σοτ τελος εγραψα 2 και 3.Και ειπα φετος να τα κανω ολα μπας και ανεβω. Με πιεζουν κι οι γονεις μου και δεν ξερω τι να κανω. Τεσπα. Εσεις τι λετε να κανωωωωωωωωωωω;;;;;Βοηθειαααααα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
3 ωρες μαθηματικα κατευθυνσης
3 μαθηματικα γενικης
2 ωρες φυσικη κατευθυνσης
2 ωρες φυσικη γενικης
2 ωρες εκθεση

και καθε βδομαδα διαγωνισματα σε οσα διδαχτηκαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top