Πόσες ώρες διαβάζετε;

Πόσες ώρες διαβάζετε την ημέρα για Πανελλήνιες;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 64)
  • 1-2 ώρες

  • 3-4 ώρες

  • 5-6 ώρες

  • 7-9 ώρες

  • 10-12 ώρες

  • 12 -15 ώρες

  • Δεν μπορώ να διαβάσω γιατί βαριέμαι

  • Δεν μπορώ να διαβάσω γιατί δεν έχω όρεξη

  • Δεν είμαι υποψήφιος


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

eLina17

Νεοφερμένος

Η Ελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Βρε παιδια,,εχω αγχωθει ! Ποσες ωρες περιπου διαβαζατε εσεις καθημερινα... ? Ακουω απο γνωστους τρελους αριθμους... Πειτε μου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
3-4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Οσες χρειαζεται;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγω παντα διαβαζα λιγο... μονο στις διακοπες του πασχα καταφερα και εκλεισα συνεχομενα 3-6 ωρες. Ειμαι περισσοτερο ακουστικος τυπος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Εννοείται ότι δεν έχουν όλοι τους ίδιους ρυθμούς... Υπό φυσιολογικές συνθήκες και αν σε ενδιαφέρει να βγάλεις και έναν καλό βαθμό στο απολυτήριο, χρειάζεσαι 2,5-4,5 ώρες.

Μακριά παιδιά από τις καταλήψεις. Αν κάνετε θα έχετε σοβαρό πρόβλημα. Θα τρέχετε και δε θα προλαβαίνετε... Και μιλάει ένας παθών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niemann

Νεοφερμένος

Ο Niemann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εγώ γύρω στη μια ώρα διάβαζα πάντα, στο τσακίρ κέφι έφτανα και τις 2! Μετά μπαλίτσα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Περίπου 3-4 ώρες κατά μέσο όρο την ημέρα διάβαζα, βάλε και φροντιστήριο που είχα αρκετές ώρες (κατά μέσο όρο 3 ώρες την ημέρα). Ε όταν δεν είχα μάθημα διάβαζα 4-5 ώρες αλλιώς 2 ώρες το απογευματάκι. Γενικά θα δείτε εσείς πως θα πάει η χρονιά, εγώ προσωπικά πριν τα χριστούγεννα δεν έριξα και το πολύ διάβασμα. Αργότερα ανησύχησα και στρώθηκα για τα καλά :) Μην ακούτε πάντως τα τρελά που σας λένε ότι δε θα βγαίνετε έξω κ.λ.π. Με ένα σχετικά καλό πρόγραμμα και τις εξόδους θα κάνετε και το διάβασμα, αρκεί να ξέρετε σε τι επίπεδο βρίσκεστε κάθε στιγμή. Καλή επιτυχία σε όσους δίνουν πάντως ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Έχω κλείσει και 12ωρο.
Εξαρτάται το πόσο με ενδιαφέρει το μάθημα που διαβάζω.
Συνήθως 4-5 ώρες (ΟΤΑΝ διαβάζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Kort

Νεοφερμένος

Ο John Kort αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Φέτος (Β Λυκείου) κάνα μισάωρο την ημέρα + ό,τι κάναμε φροντιστήριο.. (Σημειωτέον πότε δεν έκανα ασκήσεις φροντιστηρίου!).. Πάντα από την παράδοση τα μαθαίνω, τώρα για του χρόνου δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
6 στανταρ..
καποιες μερες και 8ωρο και 10ωρο..

edit σορι τωρα ειδα οτι ειναι της θετ/τεχν θεμα..εγω μιλαω για θεωρητικη που σαφως ειναι περισσοτερες ωρες διαβασμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisini

Νεοφερμένος

Η Χρυσινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Το θεμα ειναι να κανεισ συστηματικο διαβασμα...4 ωρεσ την ημερα ειναι πολυ καλες...φτανει αυτες τις 4 να εισαι συγκεντωμενος...δηλαδη καλυτερα 4 καλες παρα 10 χαζολογωντας...και πολλες επαναληψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Υποθέτω οτι αναφέρεσαι στη Γ λυκείου.
1 ώρα περίπου, αλλά πρόσεχα πολύ στην ώρα του μαθήματος και είχα εξαιρετικά καλούς καθηγητές. Χωρίς φροντιστήρια ή ιδιαίτερα.
Το Πάσχα έριξα λίγο πιο γερό διάβασμα, καθώς και κατά τη διάρκεια των πανελληνίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ22136

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
περιπου 4 ωρες, αλλα εχω κλεισει και 15...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Εγώ διαβαζα το Σαββατοκύριακο από το πρωί μέχρι το απόγευμα (γιατί το βράδυ έβγαινα) και τις καθημερινές έκανα μόνο τις ασκήσεις στα μαθήματα που είχα πάνω απο μια φορά την εβδομάδα! Αλλά κυρίως το Σ/Κ! Τα χριστούγεννα δεν διαβασα καθόλου αλλά το πασχα διαβασα. Βέβαια μέχρι τον Μάρτιο διάβαζα με τηλεόραση, μπροστά στον υπολογιστή ή και με τα δύο:(... Μετά το έκοψα και τώρα δεν μπορώ να διαβάσω με τόσο θόρυβο!!!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Γενικα , οχι πολυ. Λογω φροντιστηριων, που στην τελικη, δεν μου προσεφεραν και πολλα , (πιστευω διαβαζοντας μονη μου θα ειχα καταφερει πολλα περισσοτερα) δεν ειχα χρονο να διαβασω. Δηλ. 8-2 σχολειο, 5-10 φροντ, σχεδον καθε μερα. Επομενως.. Γυρω στη 1-130 την ημερα. Χριστουγεννα και Πασχα , ξεσκιστηκα ομως, γυρω στις 10 ωρες τη μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Γύρω στις 5-6 ώρες τις καθημερινές,και στις αργίες δν θυμάμαι,έκανα κανα διάλειμμα για φαγητό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Εγω τελειωνα στις 6 απο το φροντιστηριο και διαβαζα περιπου μεχρι τις 10, τις περισσοτερες φορες εκανα καμια ωρα διαλειμμα και συνεχιζα μεχρι τις 1.Μετα το πασχα που δεν πηγαινα σχολειο διαβαζα ολη την μερα με κανα δυο ωρες διαλειμμα το μεσημερι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenitsa

Νεοφερμένος

Η ελενα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια εγω διαβαζω 2 ωρες παραπανω δεν μπορω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
το θέμα δεν είναι πόση ώρα διαβάζεις, αλλά το πώς διαβάζεις. Μπορείς σε 1 ώρα να βγάλεις κεφάλαιο ολόκληρο, μπορείς σε 3 ώρες να μην βγάλεις ούτε σελίδα.

Εγώ είχα 8-2 σχολείο και 6-9 ή 6-10 φροντηστήριο κάθε μέρα (εκτός απο ΣΚ που δεν είχα τπτ)
οπότε απο 2.30 μέχρι 5 - 5.30 διάβαζα τις καθηερινές.
Το ΣΚ διάβαζα και πρωί αλλά το απόγευμα ποτέ πάνω απο τις 7-8.
Ποτέ στην ζωή μου δεν έχω διαβάσει πάνω απο τις 11 το βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
3-4 ωριτσες τη μερα.Αλλα σαββατοκυριακα και γιορτες πολλες φορες πρεπει να χτυπας το 8αωρακι σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top