Πόσες ώρες διαβάζετε;

Πόσες ώρες διαβάζετε την ημέρα για Πανελλήνιες;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 64)
  • 1-2 ώρες

  • 3-4 ώρες

  • 5-6 ώρες

  • 7-9 ώρες

  • 10-12 ώρες

  • 12 -15 ώρες

  • Δεν μπορώ να διαβάσω γιατί βαριέμαι

  • Δεν μπορώ να διαβάσω γιατί δεν έχω όρεξη

  • Δεν είμαι υποψήφιος


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

patcher

Νεοφερμένος

Ο patcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδες μετα τις εξετασεις κ με τους βαθμους μου πιστευω οτι η συνταγη που ακολουθησα ειναι ακρως επιτυχημενη!:PΤο διαβασμα κυριως αρχιζε καθε μερα στις 9 το πρωι!ναι στο σχολειο!γενικης παιδιας δν ηξερα τι γινοταν στην ταξη αναλογα την μερα ελυνα ασκησεις φυσικης χημειας κτλ!οσο αφορα τα μαθηματικα κατε τα αφηνα για το απογευμα(τις δυσκολεσ ασκησεις:))!οσο αφορα τα θεωρητικα μαθηματα βιολογια γεν αρχισα να διαβαζω το πασχα αλλα πιο πριν προσεχα στο μαθημα!βιολογια κατε δν διαβαζα περισσοτερο απο 1 ωρα για το μαθημα!γενικα οι δουλεια εβγαινε στο σχολειο ειδικα στις ωρες γεν.παιδειας!ετσι καταφερα να εχω πολυ χρονο ευλεθερο χρονο το απογευμα κ ειχα μονο τα μαθηματα,δν μπορω να πω οτι στερηθηκα ουτε τις εξοδους ουτε το κοριτσι μου!οστοσο μαζεψα το pc η οποια ηταν η θυσια μου:(οσο αφορα τους βαθμους 18.150 εβγαλα!οσοι πιστοι...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Δηλαδή την ώρα των γενικώn μαθημάτων, έσυ διάβαζες τα μαθήματα της κατεύθυνσης; O.o
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε οι περισσότεροι (στο σχολείο μου τουλάχιστον) αυτό κάνουν. Μερικές φορές μας άφηναν και οι ίδιοι οι καθηγητές να διαβάσουμε και κάναμε τη μισή ώρα μάθημα μόνο, κυρίως προς το τέλος βέβαια. Είχα και συμμαθητές που το είχαν καθιερώσει τελείως, σε κάθε μάθημα γ.π έλυναν ασκήσεις κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim_porto

Νεοφερμένος

Ο jim_porto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
1-2 ωρες διαβαζα...τιποτε φοβερο δηλαδη...δεν στερηθηκα τιποτα απ'τη ζωη μου και οταν λεω τιποτα εννοω τιποτα απολυτως....ΑΛΛΑ....στο σχολειο ημουν και στα 45 λεπτα παραδοσης αφοσιωμενος....δεν ακουγα τι γινοταν γυρω μου....ημουν σε μια κατασταση νιρβανας......εγω,ο πινακας,και ο καθηγητης.....αυτα....τελικο αποτελεσμα????18.081 μορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
1-2 ωρες διαβαζα...τιποτε φοβερο δηλαδη...δεν στερηθηκα τιποτα απ'τη ζωη μου και οταν λεω τιποτα εννοω τιποτα απολυτως....ΑΛΛΑ....στο σχολειο ημουν και στα 45 λεπτα παραδοσης αφοσιωμενος....δεν ακουγα τι γινοταν γυρω μου....ημουν σε μια κατασταση νιρβανας......εγω,ο πινακας,και ο καθηγητης.....αυτα....τελικο αποτελεσμα????18.081 μορια.
Αυτό ακριβώς έκανα κι εγώ.
Και στη σχολή μου αυτό κάνω, με πολύ καλά αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timteam

Νεοφερμένος

Ο timteam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Πολυ θα ηθελα να μαθω τι προλαβαινες να διαβασεις μεσα σε 1 ωρα καθε μερα...

Ισως να φαινομαι λιγο στενομυαλος , αλλα απλα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να βγαλεις 18.000+ μορια με 1 ωρα διαβασμα την ημερα...:nono:

Οταν τα μαθηματα της κατευθυνσης απαιτουν αρκετη εμβαθυνση , θελω πραγματικα να μου εξηγησετε πως με 1 ωρα μπορεις να εισαι ''ενταξει'' με ολα τα μαθηματα:(

Μην μιλησω για το ΑΟΔΕ , που θελει διαβασμα ΟΛΗ την χρονια , προκειμενου να αποστηθησεις τις παπαρολογιες που λεει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim_porto

Νεοφερμένος

Ο jim_porto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
τα 18.000 μορια που ειπα ειναι με τα αγγλικα μαζι.ουσιαστικα ειναι 16.500 μορια.ειχα εκπληκτικους καθηγητες στα ιδιαιτερα[τους χρυσοπληρωναν οι γονεις μου αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα] και μαθηματικα δεν ελυσα ποτε ουτε μια ασκηση μονος μου[στο τελος εγραψα 7.5 μαθηματικα].αλλα ημουν σε ΟΛΑ τα μαθηματα αριστος γνωστης της θεωριας και οκ....μπορω να πω οτι ημουν αρκετα τυχερος σε ορισμενα θεματα των πανελληνιων.[π.χ φυσικη δεν θα εγραφα 18 ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα,ο στοχος μου ηταν το 13-14.].στην οικονομια ημουν εξαιρετικος καθ'ολη την διαρκεια της χρονιας κυριως λογω της παραδοσης στο σχολειο,στο αεππ ευχαριστω πραγματικα την καθηγητρια μου που ηταν εκπληκτικη ενω στο αοδε δεν ειχα ποτε μεγαλο προβλημα.αυτα που με ανεβασαν πολυ ηταν τα 2 μαθηματα βαρυτητας[οικονομια 19 και στατιστικη 18.5].δεν ειναι δυσκολο να βγαλεις τετοια μορια ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΦΟΣΙΩΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ/ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΑΖΟΛΟΓΑΣ.και φυσικα δεν ειπα οτι ''ημουν'' ενταξει με ολα τα μαθηματα.σου ειπα,στα μαθηματικα ηξερα απ'την αρχη οτι δεν υπηρχε λογος ν'ασχοληθω σοβαρα απ'την στιγμη που ενα 5-6 μου αρκουσε.αυτο το ειχα δηλωσει και σε γονεις και σε καθηγητες.ηξερα οτι μου αρκουσε ενα 5-6 και διαβαζα μονο θεωρια.κρατουσα δυναμεις για τα αλλα μαθηματα και απ'οτι φανηκε αποδειχτηκε σωστη στρατηγικη.δεν την προτεινω φυσικα γιατι αν πατωσεις σε ενα ακομα μαθημα μετα δεν συμμαζευεις την βαθμολογια.αλλα εγω ηξερα οτι ηταν ελαχιστες οι πιθανοτητες να πατωσω σε αλλο μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timteam

Νεοφερμένος

Ο timteam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ενταξει , ετσι βγαζει νοημα...:)

Παντως δεν αναφερομουν σε εσενα προσωπικα με στοχο να σε προσβαλω , απλα θελω τα παιδια της Γ λυκειου να συνειδητοποιησουν οτι οι πανελληνιες δεν ειναι κατι ευκολο ουτε κατι χαλαρο , και σιγουρα η ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ των παιδιων δεν θα μπορεσει να ανταπεξελθει με 1 ωρα διαβασμα την ημερα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim_porto

Νεοφερμένος

Ο jim_porto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ναι ρε συ ενταξει συμφωνοι.αλλους στοχους εχει ο καθενας γι'αυτο και ειπα οτι δεν προτεινω σε κανεναν τον δικο μου τροπο διαβασματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

single

Νεοφερμένος

Η single αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Βρε παιδια,,εχω αγχωθει ! Ποσες ωρες περιπου διαβαζατε εσεις καθημερινα... ? Ακουω απο γνωστους τρελους αριθμους... Πειτε μου !

Άκου, το θέμα δέν είναι πόσες ώρες διαβάζεις!!!Το tip είναι να διαβάζεις σωστά!!!Συγκεντρωμένα κ οργανωμένα!!!Εγω διαβάζω έτσι κ καταναλώνω
περίπου 1-2 ώρες!!!:no1::no1::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim_porto

Νεοφερμένος

Ο jim_porto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ναι συμφωνω σ'αυτο που λες αλλα ετσι κι αλλιως τα μεγεθη Α'γυμνασιου και Β'λυκειου ειναι τελειως διαφορετικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ποσες ωρες ρ παιδια δαπανατε καθημερινα στο αοδε?

επειδη δε ειμαι και τοσο καλος στο προγραμματισμο του χρονου μου,εσεις πως εχετε κανονισει να κανετε επαναληψεη στο αοδε?(τωρα που ερχονται xmas εμενα ειναι απο τα κυριοτερα προβληματα μου αυτο το μαθημα-νιωθω οτι εχω κενα αν κ προσπαθω παρα πολυ για να το διαβασω καλα και να το μαθω-παπαγαλισω-κατανοησω,αδικως...)


Απο βοηθηματα εχετε τιποτα?αξιζει να αγορασω κανενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Από βοηθήματα δεν αξίζει τίποτα.
Βασικά δεν αξίζει να πάρεις βοήθημα για 50 σελίδες παπαγαλία.
Τώρα τα Χριστούγεννα αν κάτσεις μια ώρα την μέρα μέχρι της 10 που αρχίζουν τα μαθήματα θα τα έχεις μάθει όλα απ έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
2 ώρeς την eβδομάδα :)
Dont worry...its christmas .. you have the time to change it :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μη βάζετε προγράμματα, δεν υπάρχει περίπτωση να τα κρατήσετε. Το μόνο που πρέπει να σκεφτείς είναι ποιες μέρες θα χάσεις έτσι κι αλλιώς μαζί μ' αυτές που θα αφήσεις για ξεκούραση (δεν πιστεύω να κάτσεις να διαβάσεις πρωτοχρονιά ας πούμε). Αυτό δες μόνο κι από κει και πέρα ύπνος και διάβασμα ανάλογα με τη διάθεση. Μην κάτσεις να κάνεις την Παρασκευή ΑΟΔΕ για παράδειγμα επειδή αυτό λέει το πρόγραμμα, δεν πρόκειται να διαβάσεις. Ασχολήσου με τα μαθήματα που θες εσύ κάθε μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Πιάνομαι από την τελευταία πρόταση και λέω: μην καταλήξετε σαν εμένα όμως, που γράφω λογοτεχνία 97 επειδή γαμάει και την λατρεύω και ιστορία παίρνω τα 3. :P Ώρες ώρες χρειάζεται το πρόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Από βοηθήματα δεν αξίζει τίποτα.
Βασικά δεν αξίζει να πάρεις βοήθημα για 50 σελίδες παπαγαλία.
Τώρα τα Χριστούγεννα αν κάτσεις μια ώρα την μέρα μέχρι της 10 που αρχίζουν τα μαθήματα θα τα έχεις μάθει όλα απ έξω.

μακαρι και εγω τωρα τοσο αφιερωνω λες οτι φτανει ε?

2 ώρeς την eβδομάδα :)
Dont worry...its christmas .. you have the time to change it :D
να δουμε τη θα πρωτοκανουμε αυτα τα κολοxmas


Μη βάζετε προγράμματα, δεν υπάρχει περίπτωση να τα κρατήσετε. Το μόνο που πρέπει να σκεφτείς είναι ποιες μέρες θα χάσεις έτσι κι αλλιώς μαζί μ' αυτές που θα αφήσεις για ξεκούραση (δεν πιστεύω να κάτσεις να διαβάσεις πρωτοχρονιά ας πούμε). Αυτό δες μόνο κι από κει και πέρα ύπνος και διάβασμα ανάλογα με τη διάθεση. Μην κάτσεις να κάνεις την Παρασκευή ΑΟΔΕ για παράδειγμα επειδή αυτό λέει το πρόγραμμα, δεν πρόκειται να διαβάσεις. Ασχολήσου με τα μαθήματα που θες εσύ κάθε μέρα.

Απλα προσπαθω να το διαβαζω πρωτο ωστε αν εχω καθαρο μυαλο
απλα με αυτο το τροπο υστερούμε της διαθεσης συνήθως να κανω οτιδήποτε αλλο...

Πιάνομαι από την τελευταία πρόταση και λέω: μην καταλήξετε σαν εμένα όμως, που γράφω λογοτεχνία 97 επειδή γαμάει και την λατρεύω και ιστορία παίρνω τα 3. :P Ώρες ώρες χρειάζεται το πρόγραμμα.

τι να σου πω καιε γω το εχω αυτο το προβλημα

Πω πω ποσο σε ζηλευω μακαρι να μπορουσα και εγω να μαθαινω 3 σελιδες την ημερα(λογοτεχνία =θεωριτικη right?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
τι να σου πω καιε γω το εχω αυτο το προβλημα

Πω πω ποσο σε ζηλευω μακαρι να μπορουσα και εγω να μαθαινω 3 σελιδες την ημερα(λογοτεχνία =θεωριτικη right?)

Μακάρι να μπορούσα κι εγώ που είμαι ήδη θεωρητική. :P

Μπορώ να μαθαίνω μεταφράσεις/συντακτικό/θεωρία/αρχικούς χρόνους και τα λοιπά, αλλά ιστορία που πρέπει να την μάθω κατα λέξη έχω τεράστιο πρόβλημα. :(

Και είναι και 93 σελίδες. =(

Καλές γιορτές btw και καλά διαβάσματα ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Χθές άνοιξα πρώτη φορά το ΑΟΔΕ.Τελικά είναι μεγάλη η ύλη...Να δούμε αν θα προλάβουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Aισθανεται και αλλος οτι δεν του φτανει το 24ωρο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top