Πόσες ώρες διαβάζετε;

Πόσες ώρες διαβάζετε την ημέρα για Πανελλήνιες;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 64)
  • 1-2 ώρες

  • 3-4 ώρες

  • 5-6 ώρες

  • 7-9 ώρες

  • 10-12 ώρες

  • 12 -15 ώρες

  • Δεν μπορώ να διαβάσω γιατί βαριέμαι

  • Δεν μπορώ να διαβάσω γιατί δεν έχω όρεξη

  • Δεν είμαι υποψήφιος


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Πάντως όσο συγκεντρωμένος και να είσαι με 2 ώρες διάβασμα δεν κάνεις τίποτα.Τα μαθηματικά και η φυσική θέλουν πολύ χρόνο για να λύσεις τις ασκήσεις,σε 2 ώρες δν προλαβαίνεις πολλά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Aναλογως το μαθημα και αναλογως τον ογκο της υλης που πρεπει να διαβασω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εγώ διάβαζα περίπου 3-4 ώρες την ημέρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Τις 4(αντε καμια φορα 5) ημερησιως ειμαι σιγουρος οτι δεν τις περασα ποτε εκτος απο τις επαναληψεις που κανα στο τελος για το ΑΟΔΕ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Εγω δεν ειχα σταθερο ωραριο.Αλλοτε διαβαζα καμια-δυο ωρες,κι αλλοτε εκλεινα 6ωρο.Και δεν ξερω κατα ποσο δοκιμο ειναι να διαβαζει καποιος με σταθερο ωραριο.Δηλαδη αν χρειαζεται να διαβασει τρεις ωρες θα κατσει να διαβασει πεντε για να μην βγει εκτος προγραμματος ή αν πρεπει να κατσει 8 ωρες,θα σταματησει στις πεντε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VirusX2

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
εγω γυρω στις 4 ωρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Εγώ μιλησα για το μέσο όρο! Φυσικά κάποιες φορές κάτι γινόταν και δε διάβαζα καθόλου κι άλλες διάβαζα πιο πολύ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριάννα!

Νεοφερμένος

Η Μαριάννα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
12-15!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Στην β' λυκείου;;; Αυτό δεν γίνεται... Ειδικά τις καθημερινές!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω τις καθημερινες διαβαζα το λιγοτερο 3-4 ωρες την ημερα, καθε μερα. Χριστουγεννα και Πασχα 9-10 ωρες την ημερα με ρεκορ τις 12. Χωρια το φροντιστηριο που ηταν απο 4 εως 6 ωρες αναλογα τη μερα! Αλλα τι να το κανεις, σε 2 μαθηματα πηγα να γραψω με 39 πυρετο γιατι φοβομουν οτι δε θα μου εδιναν χαρτι για τις επαναληπτικες. Το αποτελεσμα ειναι να μην εισαγομαι εκει που θελω! Παντως δεν χρειαζονται υπερβολες και ξενυχτια στο διαβασμα, ολα με μετρο γιατι το μυαλο καποια στιγμη φτανει στα ορια του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Αν μετράτε τις ώρες που διαβάζετε... τι να πω! Σιγά μη βάλουμε και πλαφόν ωρών (π.χ minimum 4 ώρες).Το καλύτερο είναι να αξιοποιείτε όσο πιο εποικοδομητικά το χρόνο σας αλλά προς θεού μη στερηθείτε ύπνο και μικρές απολάυσεις! Χαρακτηριστικά θα σας πω ότι φέτος τέλειωνα το πολύ στις 11(επιβεβλημένα) και είχα δει όλα τα επεισόδια τοy prison breaK! Τώρα αυτά περί δωδεκαώρου ή και παραπάνω δεν χρίζουν σχολιασμού. Βγάλετε τα δικά σας συμπεράσματα!Απλά το πολύ το φίκι φίκι (με την καλή έννοια) κάνει το μυαλό φιρίκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δικιο εχεις σ' αυτο που λες, κι εγω που πηγα με φοβο και αγχος και αποκοπηκα απ' τα παντα (εχασα τις παρεες μου, δεν εβγαινα και γενικα στερηθηκα πολλα), τελικα τον Μαιο ειχα ενα μυαλο καζανι και δεν εγραψα. Την περιπτωση μου την ανεφερα ως παραδειγμα προς αποφυγη, οχι προς μιμηση! Ακουγα απο διαφορους στο σχολειο (συμμαθητες που περασαν): "για να πετυχεις πρεπει να διαβαζεις ολη μερα, να σκιστεις, να μην εχεις προσωπικη ζωη" και τετοια. Κι εγω με το απιστευτο αγχος που ειχα, τους ακουσα. Και οσο περναγε ο καιρος, τοσο λιγοτερη ορεξη ειχα για διαβασμα. Κακως, τωρα μετανιωνω που εχασα 1 χρονο απ' τη ζωη μου τζαμπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
καλά διάβασμα χρειάζεται αρκετό!τώρα το πώς ορίζεται αυτό είναι άλλη ιστορία και προσωπική για τον καθένα κ εξαρτάται κ από το μάθημα!για παράδειγμα δεν χρειάζεται ο ίδιος χρόνος στα μαθηματικά γενικής και την φυσική κατευθυνσης!ούτε το ίδιο διάβασμα θέλουν τα μαθηματικά κατευθυνσης και η βιολογία κατευθυνσης που θέλει κυρίως αποστήθιση!(εννοώ ότι βιολογία πρέπει να πάρεις το βιβλίο και να παπαγαλήσεις (δυστυχώς :(!!!)ενώ μαθηματικά πρέπει να κατανοήσεις η φυσική και να λύσεις ασκήσεις)έτσι η λύση δύο ασκήσεων σε μαθηματικά ή φυσική μπορει να είναι πολύ πιο χρήσιμη από την επανάληψη σε ένα κεφάλαιο από το βιβλίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.

filipaster

Νεοφερμένος

Ο filipaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
τωρα στα καλοκαιρινα 2 ωρες περιπου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Μονο στο τελος διαβασα ολη τη χρονια τα ειχα φορτωσει και τελικα εβγαλα 11643 οχι ασχημα για διαβασμα της τελευταιας στιγμης πιστευω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Κατά μέσο όρο διάβαζα καμία ώρα τη μέρα, ίσως και λίγο λιγότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thra

Νεοφερμένος

Ο Thra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Πάνω από 1 ώρα προσωπικού διαβάσματος την ημέρα δεν έκανα και αυτή η 1 ώρα ήταν κυρίως ασκήσεις για τα φροντιστήρια. (Είμαι θεωρητική αλλά το αναφέρω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggeliki22065

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Στη β' λυκείου περίπου 3 ωρες το πολυ...Όμως απο γ' λυκειου και αναλογα και με το μάθημα περιπου 6-7 ώρες..ουτε που τις μετραγα για να πω την αληθεια,νερο εφευγαν...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaZz

Νεοφερμένος

Ο MaZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
3-4 ώρες καθημερινά και στις εξετάσεις 6-8 ώρες (αν και είμαι ΤΕΕ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top