Πόσα μαθήματα χρωστάτε;

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
ειμαι 4 εξαμηνο , μεχρι και τελος 3ου εξαμημου ( φεβρουαριο) ειχαν τρεξει 29 μαθηματα εκ των οποιων εχω περασει τα 24. Τωρα στην εξεταστικη αυτη εχω να τρεξω 10 καινουργια του 4 εξαμηνου και κατι ψιλα απο πέρυσι.
Τι σόι σχολή είναι αυτή που σας βάζουν 10 μαθήματα κάθε εξάμηνο, αν επιτρέπεται:)
; Αν ήταν έτσι ούτε τα μισά παίζει να έδινα κάθε εξεταστική
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Τι σόι σχολή είναι αυτή που σας βάζουν 10 μαθήματα κάθε εξάμηνο, αν επιτρέπεται:)
; Αν ήταν έτσι ούτε τα μισά παίζει να έδινα κάθε εξεταστική
Ηλεκτρολογος, 6 θεωριες το συνηθες +3-4 εργαστηρια
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,400 μηνύματα.
Μονο στην δικια μου σχολη εξ αποστασεως ειναι δυσκολοτερη η εξεταστικη?Ειδικα στο δευτερο εξαμηνο πολυ λιγα ατομα απο το ετος μου ασχολουνται σοβαρα με τη σχολη... με αποτελεσμα να μαζευονται μαθηματα σε αρκετους.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Μονο στην δικια μου σχολη εξ αποστασεως ειναι δυσκολοτερη η εξεταστικη?Ειδικα στο δευτερο εξαμηνο πολυ λιγα ατομα απο το ετος μου ασχολουνται σοβαρα με τη σχολη... με αποτελεσμα να μαζευονται μαθηματα σε αρκετους.
Ολες οι θετικες το εχουν το θεμα παλικαρι μου , σφαγη γινεται, ανευ βογγων ομως
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,400 μηνύματα.
Ολες οι θετικες το εχουν το θεμα παλικαρι μου , σφαγη γινεται, ανευ βογγων ομως
Εξεταση εργαστηριου παιθον(γλωσσα προγραμματισμου) απο τα 64 ατομα που εδωσαν(ηταν επαναληπτικη του γεναρη η εξεταση διοτι κοπηκαν πολλα ατομα) περασαν 8-9.Γενικα παιζουν πολλα ποσοστα 10-15% επιτυχιας σε μαθηματα εξ αποστασεως και σε αλλα μαθηματα επειδη ειναι πολλαπλης ιδια σε ολους περνανε οπως ειναι φυσικο σχεδον ολοι.Σε καθε περιπτωση αδικειται ο φοιτητης που διαβαζει.Μακαρι να τελειωσε η παρανοια της τηλεκπαιδευσης αλλιως βλεπω να μαραζωνουν οι σχολες.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Εξεταση εργαστηριου παιθον(γλωσσα προγραμματισμου) απο τα 64 ατομα που εδωσαν(ηταν επαναληπτικη του γεναρη η εξεταση διοτι κοπηκαν πολλα ατομα) περασαν 8-9.Γενικα παιζουν πολλα ποσοστα 10-15% επιτυχιας σε μαθηματα εξ αποστασεως και σε αλλα μαθηματα επειδη ειναι πολλαπλης ιδια σε ολους περνανε οπως ειναι φυσικο σχεδον ολοι.Σε καθε περιπτωση αδικειται ο φοιτητης που διαβαζει.Μακαρι να τελειωσε η παρανοια της τηλεκπαιδευσης αλλιως βλεπω να μαραζωνουν οι σχολες.
Ετσι ειναι κατι τετοια ποσοστα παιζουν . Το κυριο προβλημα ειναι κανονικα θεματα σε πολυ λιγο χρονο.
Ενταξει τα πολλαπλης δεν ειναι παντα ευκολα, ειχα μαθημα με 35 ερωτησεις πολλαπλης (σε χαρτι) με 6 υποερωτηματα καθε μια και παραπανω απο μια σωστες απαντησεις. Απο τυχη πηρα 6,5. Αντε τωρα να αναλυσεις 35 θεματα για να απαντησεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Μονο στην δικια μου σχολη εξ αποστασεως ειναι δυσκολοτερη η εξεταστικη?Ειδικα στο δευτερο εξαμηνο πολυ λιγα ατομα απο το ετος μου ασχολουνται σοβαρα με τη σχολη... με αποτελεσμα να μαζευονται μαθηματα σε αρκετους.
Στο πρώτο εξάμηνο ήδη χρωστάω τα μισά μαθήματα και αν καταφέρω εν τέλει να περάσω τα μισά και στο εξάμηνο αυτό θα είμαι πολύ καλά. Και το ένα μάθημα που πέρασα μου βγήκε συνολικός βαθμός 6, ενώ θα το ξαναδώσω τον Σεπτέμβριο για βελτίωση μπας και στο μέρος της θεωρίας πάρω 7.5 (για να βγει συνολικός βαθμός τουλάχιστον 8)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Στο πρώτο εξάμηνο ήδη χρωστάω τα μισά μαθήματα και αν καταφέρω εν τέλει να περάσω τα μισά και στο εξάμηνο αυτό θα είμαι πολύ καλά. Και το ένα μάθημα που πέρασα μου βγήκε συνολικός βαθμός 6, ενώ θα το ξαναδώσω τον Σεπτέμβριο για βελτίωση μπας και στο μέρος της θεωρίας πάρω 7.5 (για να βγει συνολικός βαθμός τουλάχιστον 8)
Μια χαρα εισαι θα περασεις και κατι τον σεπτεμβρη οποτε θα πας με 1-2 μαθηματα στο 2ο ετος.
Τα μαθηματα στις θετικες δεν περνουνται ευκολα.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Μια χαρα εισαι θα περασεις και κατι τον σεπτεμβρη οποτε θα πας με 1-2 μαθηματα στο 2ο ετος.
Τα μαθηματα στις θετικες δεν περνουνται ευκολα.
Μακάρι γιατί 2 από τα μαθήματα που χρωστάω αναγκαστικά δεν θα τα δώσω λογικά ούτε τον Σεπτέμβριο (τις Οργανικές δηλαδή) μιας και έχω πάρα πολύ σοβαρές γνωστικές ελλείψεις μιας και δεν μπορύσα να καταλάβω απολύτως τίποτα στα εξάμηνα αυτά (δεν βοήθησε κιόλας το υπερβαρύ πρόγραμμα και οι υποχρεώσεις που έχω ο ίδιος και το ότι τα μαθήματα γίνονται εξ αποστάσεως) άρα ήδη τα μισά μισά μαθήματα είναι εκτός. Μετά έχω άλλα 2 που σκοπεύω να τα δώσω τον Σεπτέμβριο, αλλά αν κοπώ σε μαθήματα που δεν το περίμενα τότε θα καταλήξω με περισσότερα χρωστούμενα απ΄ ότι περασμένα
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Τι σόι σχολή είναι αυτή που σας βάζουν 10 μαθήματα κάθε εξάμηνο, αν επιτρέπεται:)
; Αν ήταν έτσι ούτε τα μισά παίζει να έδινα κάθε εξεταστική

Παλιά στο φόρουμ κάναμε κόντρες και θεωρούσαμε μουράτη σχολή όσα είχε πάνω από 15 μαθήματα το εξάμηνο. :hehe: Υπήρχαν φοιτητές με βίτσια αριθμούς μαθημάτων.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
(Πρωτο ετος εδω)
Μεχρι στιγμης 1 αλλα υποθετω θα κοπω και σε 1-2 αυτο το εξαμηνο.
 

pacheiko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pacheiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Χρωστάω δύο μαθήματα-αλυσίδες από το πρώτο εξάμηνο λόγω μετεγγραφής. Επειδή πάνε εξάμηνο ανά εξάμηνο, πάντα θα χρωστάω 2 μαθήματα/εξάμηνο. Παντώς από την προηγούμενη σχολή τα είχα περάσει όλα με καλούς βαθμούς, ελπίζω να συνεχίσει έτσι και τώρα
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Στο πρώτο εξάμηνο ήδη χρωστάω τα μισά μαθήματα και αν καταφέρω εν τέλει να περάσω τα μισά και στο εξάμηνο αυτό θα είμαι πολύ καλά. Και το ένα μάθημα που πέρασα μου βγήκε συνολικός βαθμός 6, ενώ θα το ξαναδώσω τον Σεπτέμβριο για βελτίωση μπας και στο μέρος της θεωρίας πάρω 7.5 (για να βγει συνολικός βαθμός τουλάχιστον 8)
ελπιζω να τα πηγες καλα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

(Πρωτο ετος εδω)
Μεχρι στιγμης 1 αλλα υποθετω θα κοπω και σε 1-2 αυτο το εξαμηνο.
ελπιζω να μην κοπηκες χχαχαχα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χρωστάω δύο μαθήματα-αλυσίδες από το πρώτο εξάμηνο λόγω μετεγγραφής. Επειδή πάνε εξάμηνο ανά εξάμηνο, πάντα θα χρωστάω 2 μαθήματα/εξάμηνο. Παντώς από την προηγούμενη σχολή τα είχα περάσει όλα με καλούς βαθμούς, ελπίζω να συνεχίσει έτσι και τώρα
diaxeirisima entaksi
Egw apo 7 ta piga 9 ! :'(
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Καλα σε εμαςς η φαση εινα γελοία, έχουν ατομα μέσο ορο 9 και 10 που δεν εχουν διαβάσει λέξη.

Δεν ειναι εύκολα 25 πολλαπλής σε 25 λεπτά απλα γίνεται χαμος στις ομαδικές.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,400 μηνύματα.

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
ελπιζω να τα πηγες καλα
Μέχρι τώρα γνωρίζω τα αποτελέσματα σε 2 μαθήματα, και στα δύο πέρασα (το ένα 7,5 και το άλλο 5,5 αν και στο δεύτερο με αδικησε γιατί επειδή οι ερωτήσεις ήταν ξεκάθαρα θεωρίας πως είχα βαθμό πάνω από 8)
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Μέχρι τώρα γνωρίζω τα αποτελέσματα σε 2 μαθήματα, και στα δύο πέρασα (το ένα 7,5 και το άλλο 5,5 αν και στο δεύτερο με αδικησε γιατί επειδή οι ερωτήσεις ήταν ξεκάθαρα θεωρίας πως είχα βαθμό πάνω από 8)
Καλύτερη τύχη στο επόμενο λοιπόν!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Εξεταση εργαστηριου παιθον(γλωσσα προγραμματισμου) απο τα 64 ατομα που εδωσαν(ηταν επαναληπτικη του γεναρη η εξεταση διοτι κοπηκαν πολλα ατομα) περασαν 8-9.Γενικα παιζουν πολλα ποσοστα 10-15% επιτυχιας σε μαθηματα εξ αποστασεως και σε αλλα μαθηματα επειδη ειναι πολλαπλης ιδια σε ολους περνανε οπως ειναι φυσικο σχεδον ολοι.Σε καθε περιπτωση αδικειται ο φοιτητης που διαβαζει.Μακαρι να τελειωσε η παρανοια της τηλεκπαιδευσης αλλιως βλεπω να μαραζωνουν οι σχολες.

Σε εμάς τα ποσοστά είναι ακόμα χειρότερα. Υπήρξε μάθημα που πέρασαν 2 άτομα απο 140. Σαφώς παίζει ρόλο τόσο το μάθημα όσο και ο εκάστοτε καθηγητής. Αλλά γενικά έχουν τρελαθεί οι τύποι.
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Σε εμάς τα ποσοστά είναι ακόμα χειρότερα. Υπήρξε μάθημα που πέρασαν 2 άτομα απο 140. Σαφώς παίζει ρόλο τόσο το μάθημα όσο και ο εκάστοτε καθηγητής. Αλλά γενικά έχουν τρελαθεί οι τύποι.
Πολύ τραγικό 😭😭
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Πολύ τραγικό 😭😭
Το τραγικό το ξεπεράσαμε καιρό τώρα σε αυτή την ιστορία :laugh: .
Και δεν φτάνει μόνο αυτό, αφού σε βάζουν με ανοιχτή κάμερα και μικρόφωνο όλη την ώρα στις γραπτές εξετάσεις, απαιτούν και προφορικές εξετάσεις για να σε περάσουν. Υποθέτω τίποτα δεν αρκεί στα εξ αποστάσεως για να διασφαλιστεί το αδιάβλητο των εξετάσεων :P .

Μέχρι στιγμής έχω 2 ,σύντομα μάλλον 3 για Σεπτέμβρη απο αυτό το εξάμηνο. Δεν χρωστάω κάτι άλλο(3ο έτος).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top