Πρώτη κίνηση στο φλερτ

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
@Pak δηλαδή εσυ επιλέγεις κάποιον για γκομενο ανάλογα τι θα πει για την θανατική ποινη που θα συζητήσετε στο ραντεβου ;;;; 😁
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,372 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Για να είμαστε στο θέμα, πιστεύω ότι η πτώση μαλλιών (που είναι καθαρά οργανικό θέμα) ή άλλα στοιχεία που δεν έχουν σχέση με την προσωπικότητα κάποιου ώστε να μπορεί να κάνει κάτι, είναι τουλάχιστον άθλιο να θεωρούνται ως στοιχεία εμφάνισης ή γοητείας. Με την ίδια λογική μια κοπέλα που μπορεί να έχει μια κρεατοελιά στο αυτί να απορρίπτεται ως άσχημη; :wacko: Κάπου θα πρέπει να ξαναδούμε τι ορίζουμε ως όμορφο ή άσχημο. Ακόμη δεν έχω βρει κάποια απάντηση με παράδειγμα. Νομίζω ότι περισσότερο είναι η γοητεία στον άλλο ως άνθρωπο, να σου αρέσει να είσαι μαζί του. Από εκεί μπορεί να ξεκινήσει μια αγάπη που να είναι έρωτας. Πλέον οι άνθρωποι θέλουν τον έρωτα ως στοιχείο αυτοεκτίμησης και κοινωνικής αποδοχής απαιτώντας τον άλλο να τους ερωτευτεί και όχι να αγαπήσει πρώτα την προσωπικότητα τους. Εκεί γίνεται το μπέρδεμα.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Αυτό το διαπιστώνω και εγώ με άλλους άντρες τους οποίους τους βρίσκω φοβερά βαρετούς σαν συνομιλητές. Χωρίς να γίνομαι ρατσιστής, το βιώνω κυρίως μόνο με Έλληνες άνδρες. :wacko:
Εγώ το διαπιστώνω και με τα δύο φύλα συχνά :oops: .
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Σειμ και νομιζα οτι εγω εχω προβλημα
Μπα, καλά είσαι.
Δεν είναι μόνο οτι είναι βαρετοί μερικοί αλλά μετά απο ένα σημείο κάνουν ντομ και την συζήτηση εαν τους αφήσεις. Που είναι τραγικό γιατί δείχνει οτι απλά ψάχνουν κάποιον να πρήξουν με κάθε τι που τους απασχολεί προσωπικά και δεν έχουν κανένα ενδιαφέρον να μάθουν πράγματα για τον άλλο.
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Για να είμαστε στο θέμα, πιστεύω ότι η πτώση μαλλιών (που είναι καθαρά οργανικό θέμα) ή άλλα στοιχεία που δεν έχουν σχέση με την προσωπικότητα κάποιου ώστε να μπορεί να κάνει κάτι, είναι τουλάχιστον άθλιο να θεωρούνται ως στοιχεία εμφάνισης ή γοητείας. Με την ίδια λογική μια κοπέλα που μπορεί να έχει μια κρεατοελιά στο αυτί να απορρίπτεται ως άσχημη; :wacko: Κάπου θα πρέπει να ξαναδούμε τι ορίζουμε ως όμορφο ή άσχημο. Ακόμη δεν έχω βρει κάποια απάντηση με παράδειγμα. Νομίζω ότι περισσότερο είναι η γοητεία στον άλλο ως άνθρωπο, να σου αρέσει να είσαι μαζί του. Από εκεί μπορεί να ξεκινήσει μια αγάπη που να είναι έρωτας. Πλέον οι άνθρωποι θέλουν τον έρωτα ως στοιχείο αυτοεκτίμησης και κοινωνικής αποδοχής απαιτώντας τον άλλο να τους ερωτευτεί και όχι να αγαπήσει πρώτα την προσωπικότητα τους. Εκεί γίνεται το μπέρδεμα.
Το θέμα είναι να μην αναλωνεις πολύ χρόνο στο κεφάλι σου σε πράγματα όπου δεν μπορείς να ελέγξεις γιατί χάνεις χρόνο και διάθεση από πράγματα που μπορείς να ελέγξεις. Ας φας χυλόπιτα για την φαλάκρα δεν πειράζει, αν έχεις βρει πράγματα που σου αρέσουν η ζωή συνεχίζεται
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Μπα, καλά είσαι.
Δεν είναι μόνο οτι είναι βαρετοί μερικοί αλλά μετά απο ένα σημείο κάνουν ντομ και την συζήτηση εαν τους αφήσεις. Που είναι τραγικό γιατί δείχνει οτι απλά ψάχνουν κάποιον να πρήξουν με κάθε τι που τους απασχολεί προσωπικά και δεν έχουν κανένα ενδιαφέρον να μάθουν πράγματα για τον άλλο.
Ναι αυτο παρατηρω και εγω ..
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Έχει παίξει και χυλόπιτα λόγω ζωδίου. Μετά κατάλαβα γιατί η Πατέρα έχει δουλειά. :cool:
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Για να είμαστε στο θέμα, πιστεύω ότι η πτώση μαλλιών (που είναι καθαρά οργανικό θέμα) ή άλλα στοιχεία που δεν έχουν σχέση με την προσωπικότητα κάποιου ώστε να μπορεί να κάνει κάτι, είναι τουλάχιστον άθλιο να θεωρούνται ως στοιχεία εμφάνισης ή γοητείας.
Φιλτατε νπβ, οι ανθρωποι παντα θα δινουν μεγαλη προσοχη στην εξωτερικη εμφανιση διοτι εξελικτικα ετσι εχει διαμορφωθει ο εγκεφαλος μας. Οντως δε μπορεις να ελεγξεις και να μεταβαλλεις τη πλειονοτητα των φυσικων χαρακτηριστικων σου, αλλα ετσι ειναι η ζωη, ακρως ντετερμινιστικη. Οσο για τη προσωπικοτητα και αυτη σε μεγαλο βαθμο οφειλεται σε γενετικους παραγοντες, σε βιωματα κατα τη βρεφικη και παιδικη ηλικια, καθιστωντας συνεπως δυσκολη τη συνειδητη επεμβαση του ανθρωπου με σκοπο τη διορθωση τυχον προβληματικων στοιχειων της. Οχι οτι ειναι ακατορθωτο αλλα η προσωπικη προσπαθεια ειναι μια μονο συνιστωσα.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Έχει παίξει και χυλόπιτα λόγω ζωδίου. Μετά κατάλαβα γιατί η Πατέρα έχει δουλειά. :cool:
1658927788386.png
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
πιστεύω ότι η πτώση μαλλιών (που είναι καθαρά οργανικό θέμα) ή άλλα στοιχεία που δεν έχουν σχέση με την προσωπικότητα κάποιου ώστε να μπορεί να κάνει κάτι, είναι τουλάχιστον άθλιο να θεωρούνται ως στοιχεία εμφάνισης ή γοητείας
Άμα ρωτήσεις κοπέλες με daddy issues που γλυκοκοιτανε μεγάλους άντρες (=μείωση τριχοφυΐας κεφαλής κλπ), δεν θα σου πουν ότι αυτό είναι άθλιο.
Μπορει για τους άντρες η φαλάκρα να μην είναι κάτι όμορφο αλλά οντως πολλές γυναίκες το θεωρούν γοητευτικό. Δεν μπορείς να το κρίνεις αυτό.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Φιλτατε νπβ, οι ανθρωποι παντα θα δινουν μεγαλη προσοχη στην εξωτερικη εμφανιση διοτι εξελικτικα ετσι εχει διαμορφωθει ο εγκεφαλος μας. Οντως δε μπορεις να ελεγξεις και να μεταβαλλεις τη πλειονοτητα των φυσικων χαρακτηριστικων σου, αλλα ετσι ειναι η ζωη, ακρως ντετερμινιστικη. Οσο για τη προσωπικοτητα και αυτη σε μεγαλο βαθμο οφειλεται σε γενετικους παραγοντες, σε βιωματα κατα τη βρεφικη και παιδικη ηλικια, καθιστωντας συνεπως δυσκολη τη συνειδητη επεμβαση του ανθρωπου με σκοπο τη διορθωση τυχον προβληματικων στοιχειων της. Οχι οτι ειναι ακατορθωτο αλλα η προσωπικη προσπαθεια ειναι μια μονο συνιστωσα.
Έχουμε γεμίσει με μοντέλα Zukovμ.
Είναι καιρός να αρχίσουμε να ψάχνουμε καμιά έξυπνη για να συνεχίσει η εξέλιξη και να μην χάσουμε το μυαλό μας :hehe: .
 

johnsala

Νεοφερμένος

Ο johnsala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Μια χαρά τα έχω με τον εαυτό μου, απλώς έχω κάποιες απορίες. Δεν είναι κακό να τις έχεις.
Χαρα στο κουραγιο σου που καθεσαι και απαντας σε ατομο που υποκρινεται οτι δεν ισχυει αυτο που λες, ενω ισχυει φουλ και κανεις απλα μια διαπιστωση, και επισης φαινεται ποσο απαξιωτικα και ειρωνικα σου απανταει με στερεοτυπικες ατακες του στιλ "να εισαι ο εαυτος σου". Μετα παραπονιομαστε γιατι οι σχεσεις εχουν γινει τοσο δυσκολες
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,555 μηνύματα.
Χαρα στο κουραγιο σου που καθεσαι και απαντας σε ατομο που υποκρινεται οτι δεν ισχυει αυτο που λες, ενω ισχυει φουλ και κανεις απλα μια διαπιστωση, και επισης φαινεται ποσο απαξιωτικα και ειρωνικα σου απανταει με στερεοτυπικες ατακες του στιλ "να εισαι ο εαυτος σου". Μετα παραπονιομαστε γιατι οι σχεσεις εχουν γινει τοσο δυσκολες
What should we tell him then Sherlock?
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Έχουμε γεμίσει με μοντέλα Zukovμ.
Είναι καιρός να αρχίσουμε να ψάχνουμε καμιά έξυπνη για να συνεχίσει η εξέλιξη και να μην χάσουμε το μυαλό μας :hehe: .
Nαι Νικο μου, καλα τα λες, απο μας εξαρταται η εξελιξη του κοσμου αλλωστε
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Χαρα στο κουραγιο σου που καθεσαι και απαντας σε ατομο που υποκρινεται οτι δεν ισχυει αυτο που λες, ενω ισχυει φουλ και κανεις απλα μια διαπιστωση, και επισης φαινεται ποσο απαξιωτικα και ειρωνικα σου απανταει με στερεοτυπικες ατακες του στιλ "να εισαι ο εαυτος σου". Μετα παραπονιομαστε γιατι οι σχεσεις εχουν γινει τοσο δυσκολες
Η δικια μου η σχεση παντως μια χαρα ειναι οποτε αλλοι εχουνε προβλημα μαλλον
 

parrot/παπαγάλος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parrot/παπαγάλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Οι γυναίκες δεν κάνουν την πρώτη κίνηση στο φλερτ γιατί 1)φοβούνται την απόρριψη πιο πολύ απ' τους άντρες. Οπότε αν εσύ δειλιάζεις να προσεγγίσεις χ αυτές δειλιάζουν 3χ.2) Επίσης, θέλουν να δουν αν μπορείς να φλερτάρεις και έτσι αφήνουν σε σένα το πρώτο βήμα. Θέλουν να δουν αν μπορείς να ηγηθείς και να πάρεις πρωτοβουλίες. Δεν είναι τυχαίο που ενώ οι γυναίκες γενικά μιλάνε πολύ περισσότερο απ' τους άντρες στα αρχικά στάδια της γνωριμίας ο άντρας μιλάει παραπάνω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top