Πρώτη κίνηση στο φλερτ

JasonPap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JasonPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Έχω μια απορία εδώ και πολύ καιρό. Γιατί τα κορίτσια δεν κάνουν ποτέ πρώτη κίνηση να προσεγγίσουν έναν άντρα? Σε κάποιον που και καλά λένε ότι τους αρέσει δε στέλνουν ποτέ πρώτες μήνυμα, δε λένε ποτέ "πάμε για έναν καφέ", δεν κάνουν ποτέ φόλλοου αυτές πρώτες στο ίνσταγκραμ, δεν αντιδρούν σε ιστορίες και γενικότερα δε φλερτάρουν με τη δικαιολογία ότι θα φανούν "εύκολες". Λες και ένας άντρας φυσιολογικός ή ντροπαλός και όχι κάφρος ή λιγούρης δε μπορεί να τα σκέφτεται αυτά. Άντε να το έκανε αυτό μια μερίδα θα λέγαμε εντάξει και άντρες το κάνουν (ελάχιστοι βέβαια). Αλλά το κάνει το 99,999% των κοριτσιών! Μήπως δεν γουστάρουν πραγματικά τους άντρες όπως οι άντρες τα κορίτσια? Και άμα δεν ισχύει αυτό, γιατί ακόμα να κουβαλάμε τέτοιες αναχρονιστικές αντιλήψεις περί των δύο φύλων? Δε θα ήταν πιο ευχάριστη η ζωή του άνδρα και πολύ πιο ωραία η κοινωνία μας χωρίς στερεότυπα και προκαταλήψεις? Μήπως ήρθε ο καιρός να ξεκολλήσουμε από αυτά? Έπειτα δε μπορώ να ακούω αυτό το "έχουν αντιστραφεί σήμερα οι ρόλοι και η γυναίκα παίρνει πρωτοβουλία στο φλερτ" γιατί δεν ισχύει σχεδόν καθόλου (με ελάχιστες εξαιρέσεις από αντικειμενικά όχι όμορφες κοπέλες). Μη κοροϊδεύομαστε.
Και όταν λέω προσέγγιση εννοώ να πας πρώτη να ανοίξεις το στόμα σου και να μιλήσεις, όχι αυτό που λένε "ε τον κοιτούσα πολλή ώρα κλπ" γιατί αυτό δεν είναι φλερτ ούτε προσέγγιση.
Δηλαδή τι ενδιαφέρον έχει το μονόπλευρο φλερτ?
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
ε ρε ανησυχιες πρωι πρωι
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

JasonPap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JasonPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Δεν είναι ανησυχία. Απλώς έιναι διαπίστωση. Κακά τα ψέματα τα κορίτσια δε φλερτάρουν στις μέρες μας.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.

JasonPap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JasonPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Και το φλερτ στη ζωή είναι, οπότε :P


Ποιανού πανεπιστημίου είναι η έρευνα...;
Έλα άντε μη κοροϊδεύεις τώρα. Ξέρεις ότι έχω δίκιο. Ποτέ δεν κάνετε πρώτη κίνηση, ακόμα και ο μπρατ πιτ να είναι ο άλλος.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Έλα άντε μη κοροϊδεύεις τώρα. Ξέρεις ότι έχω δίκιο. Ποτέ δεν κάνετε πρώτη κίνηση, ακόμα και ο μπρατ πιτ να είναι ο άλλος.
Ρε jason , 26 χρονων εισαι και ακομα περιμενεις να κανει καποια κινηση;
 

JasonPap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JasonPap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Ασε μας θεομουρλε
Είδες πόσο όλα είναι θέμα οπτικής, ο τύπος με το ποδήλατο που ζηλεύει τον τύπο με το πεζό 208 που με την σειρά του ζηλεύει τον τύπο με το άουντι ΤΤ, εε εγώ απο το ΛΟΧΡΗ ζηλεύω εσένα απο το μαθηματικό είμαι ο τύπος με το ποδήλατο :P
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Είδες πόσο όλα είναι θέμα οπτικής, ο τύπος με το ποδήλατο που ζηλεύει τον τύπο με το πεζό 208 που με την σειρά του ζηλεύει τον τύπο με το άουντι ΤΤ, εε εγώ απο το ΛΟΧΡΗ ζηλεύω εσένα απο το μαθηματικό είμαι ο τύπος με το ποδήλατο :P
Μην ζηλευεις πολυ ! Εχω κανει 4% για να φυγω 🤪
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Είδες πόσο όλα είναι θέμα οπτικής, ο τύπος με το ποδήλατο που ζηλεύει τον τύπο με το πεζό 208 που με την σειρά του ζηλεύει τον τύπο με το άουντι ΤΤ, εε εγώ απο το ΛΟΧΡΗ ζηλεύω εσένα απο το μαθηματικό είμαι ο τύπος με το ποδήλατο :P
σιγα μωρε ο λοχρη πιο μουρατος ειναι σε πανελλαδικες.πλακα μου κανεις? ο μαθηματικος αντιμετωπιζεται ως ο αποτυχημενος των πανελληνιων που απλα περασε εκει γτ ηταν αναξιος για αλλη σχολη.το λοχρη στα οικονομικα ειναι η ιατρικη των φυτων της θετικης.τουλαχιστα τα χρονια τα δικα μου ετσι θυμαμαι.ενταξει δεν εχει τη μουρη της ιατρικης το λοχρη απλα λεω οτι αν ενας δινει απο οικονομικα ειναι οτι πιο μουρατο μπορει να πετυχει
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
σιγα μωρε ο λοχρη πιο μουρατος ειναι σε πανελλαδικες.πλακα μου κανεις? ο μαθηματικος αντιμετωπιζεται ως ο αποτυχημενος των πανελληνιων που απλα περασε εκει γτ ηταν αναξιος για αλλη σχολη.το λοχρη στα οικονομικα ειναι η ιατρικη των φυτων της θετικης.τουλαχιστα τα χρονια τα δικα μου ετσι θυμαμαι.ενταξει δεν εχει τη μουρη της ιατρικης το λοχρη απλα λεω οτι αν ενας δινει απο οικονομικα ειναι οτι πιο μουρατο μπορει να πετυχει
Έχω ξεπεράσει κατά πολύ την ηλικία που με απασχολούν οι πιστωτικές μονάδες μούρης που μπορείς να πουλήσεις από την εκάστοτε σχολή και το άκουσμα αυτής στα αυτιά των μπαρμπάδων, κλάιν
 

Guest 302501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
αμα πιανετε τον αλλον την ωρα που μιλατε σιγουρα φλερταρετε αλλα οχι και με τον πιο διακριτικο τροπο
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Έλα άντε μη κοροϊδεύεις τώρα. Ξέρεις ότι έχω δίκιο. Ποτέ δεν κάνετε πρώτη κίνηση, ακόμα και ο μπρατ πιτ να είναι ο άλλος.
Οντως φλερτάρουν οι κοπέλες. Και γω μάλιστα από μικρή δεν είχα τέτοια κολλήματα :P
 

Guest 302501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αμα πιανετε τον αλλον την ωρα που μιλατε σιγουρα φλερταρετε αλλα οχι και με τον πιο διακριτικο τροπο
Έχεις δίκιο, τις περισσότερες φορές είναι ένδειξη ενδιαφέροντος αλλά όχι πάντα. Πάντως αν θέλουμε να φλερτάρουμε μπορούμε να το κάνουμε πολύ διακριτικά.
 

F1L1PAS

Νεοφερμένος

Ο F1L1PAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Πολυτεχνείου Κρήτης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top