Πρώτη εξεταστική

Πρώτη εξεταστική

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 184)
  • Ναι φοβάμαι :( Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα μακάρι να τα περάσω τουλάχιστον με 5

    Ψήφοι: 18 9.8%
  • Όχι δε φοβάμαι Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα αλλά δε με νοιάζει

    Ψήφοι: 7 3.8%
  • Πιστεύω ότι θα περάσω μερικά και θα μείνω σε άλλα

    Ψήφοι: 86 46.7%
  • Δε θα περάσω τίποτα αλλά το επόμενο εξάμηνο θα διαβάζω και θα τα περάσω

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Όχι μόνο θα τα περάσω αλλά θα βάλω ρήτρα πάνω από 8 για να έχουμε και ένα καλό βαθμό πτυχίου

    Ψήφοι: 22 12.0%
  • Άλλο: Πείτε το άλλο

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Δεν είμαι φοιτητής πρώτου έτους

    Ψήφοι: 35 19.0%

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Είχα έναν ΓΑΜΑΤΟ καθηγητή στα προφορικά. Είπε ότι θα μου βάλει 10! :D
Kαι τον πίστεψες; :P


Εγώ με τους υπολογισμούς μου χθές πρέπει να έγραψα γύρω στο 8, αλλά άγνωσται αι βουλαί του Επίκουρου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Φυσικά!
Αφού απάντησα σε όλα και μάλιστα δεν ήξερα τη διαφορά λυμάτων-αποβλήτων, απάντησα στη τύχη και το πέτυχα. Μουχαχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Πιστευω πως δεν ειναι καλο να διαβαζεις 4 μαθηματα την ημερα οπως ειπωθηκε.Οκ ισως βαριεσαι λιγοτερο ετσι αλλα καλυτερα ειναι νομιζω να προσηλωνεσαι σε ενα μαθημα χωρις να διακοπτεσαι πολλες φορες.Για μενα τουλαχιστον αυτο αποδιδει καλυτερα.Ο καθενας οπως βοευεται ομως.

Υ.Γ1. Κομπιουτερακι για πραξεις επιτρεπονται?Γιατι ετσι εχω ακουσει

Y.Γ2. Αναβληθηκαν τα μαθηματα που εξεταζοταν για 2 μερες λογω απεργιων στην σχολη μου.Μηπως εχετε ιδεα ποτε ειναι πιθανοτερο να εξεταστουνε?στο τελος της εξεταστικης δεν ειναι πιο λογικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Παιδιά μην δαιμονοποιείτε το θέμα της εξεταστικής. Διαβάστε καλά και αφήστε το άγχος...;)
Προσωπικά έχω κάνει πρόγραμμα 2 μαθήματα το πρωί και 2 το απόγευμα. Συνολικά, 4 μαθήματα κάθε μέρα...όπου σε 7 μέρες τα έχω ξεπετάξει. Απόφαση θέλει. Όσο τα βλέπεις και δεν τα αγγίζεις σε πιάνει πανικός. Σκαστό διάβασμα, πολλά πρόχειρα χαρτιά, καλή θέρμανση δωματίου και μπόλικος καφές...

Για πιο χαλαρό πρόγραμμα είναι ξεπέταγμα 3 μαθημάτων σε χρονική διάρκεια 7 μέρες. Επίσης θα διαβάσετε με σοβαρότητα και με απόφαση αν για παράδειγμα, την έβδομη μέρα θέσετε στα ψέματα ότι έχετε εξεταστική. Καλό είναι να σπάτε την ύλη σε ενότητες δικές σας. Μονοκόμματο διάβασμα ενός μαθήματος δεν αποδίδει, γιατί σε κάποια φάση θα κουραστείτε και θα πέσει η απόδοσή σας. Γι' αυτό να κάνετε εναλλαγές μαθημάτων μέσα στην ημέρα ώστε να μην βαριέστε....και φυσικά κλειστό το pc εκτός και να θέλετε να δείτε κάτι σχετικό με το μάθημα από το διαδίκτυο (επικοδομητικός και αυτός ο τρόπος). ΜΗΝ στέκεστε μόνο στις πυκνογραμμένες σημειώσεις της αίθουσας.

1. Αυτο που λες με τα μαθηματα, τα 3-4 μεσα στην μερα δεν μπορει να γινει για ολες τις σχολες. Αν καποιος συμφωνα με την σχολη του εχει πολλα διαφορετικα μεταξυ τους μαθηματα δεν μπορει να τα βαλει οσα μεσα στο κεφαλι του με την μια. Οσοι δεν ειναι σε μαθηματικα, φυσικη, φιλολογια κτλ κτλ που εκει τα μαθημα εχουν ολα μια βαση τοτε καπως δυσκολευονται στο θεμα να συνδυασουν μαθηματα και να διαβασουν λιγο απο το ενα και λιγο απο το αλλο μεσα στην ημερα. Εγω για παραδειγμα δεν μπορω να ξεκινησω το πρωι με νευροανατομια, το μεσημερι με ψυχολογια, το απογευμα με φωνητικη και το βραδυ με παιδιατρικη. Δεν εχουν κανενα κοινο μεταξυ τους οποτε το να προσπαθησεις/παλεψεις να βγαλεις πανω απο ενα μαθημα μεσα σε μια μερα απλα δεν αποδιδει σε ολους, ουτε καν στους λιγους. Οσα μαθαινουμε πρεπει να μπαινουν με μια ταξη στο μυαλο ωστε να μπορεσουν και να αποθηκευτουν. Αν κοβουμε τον ηρμο και την σειρα που εχουμε φτιαξει για ενα μαθημα και αρχιζουμε απο το μηδεν ενα νεο μαθημα, μεσα στην ιδια μερα που διαβασαμε και το αλλο, τα αποτελεσματα σε ελαχιστες περιπτωσεις θα ειναι τα επιθυμητα. Δεν ειναι το θεμα "να ξεπεταξω ολα τα μαθηματα μεσα στις 7ημερες", ποσα ποια μαθηματα να εχεις ωστε να χρειαζεται να βγαζεις τοσα πολλα σε μια μερα? 1 την μερα ειναι το προτιμοτερο, οταν κουραζεσαι απλα τα παρατας, βγαινεις βολτα, για περπατημα, κοιμασαι, τρως, χορευεις στην τελικη αλλα δεν αρχιζεις με την καμια αλλο μαθημα γτ απο ενα σημειο και μετα απλα θα χαθεις. Και οκ πες μου πως δεν το καταλαβαινεις την στιγμη που τα διαβαζεις, αλλα οταν πας να γραψεις υπαρχει η περπτωση να σου ερθει κατι στο μυαλο, ως σωστη απαντηση, που ομως να αφορα καποιο σημειο ενος αλλου μαθηματος.
1 μαθημα τη μερα. Τωρα ποσες μερες θα διαβασεις ενα μαθημα αυτο εχει να κανει με τη σχεση που εχεις με το μαθημα, παρακολουθουσες ή οχι? Στην απαντηση "ναι" χρειαζεσαι λιγοτερο χρονο/μερες απο οτι στην απαντηση "οχι". Εχει να κανει με τον ογκο της υλης, υπαρχει η υλη που ξεπετας σε τρεις ωρες και η υλη που θες καμια 5 με 10 μερες (δεν το ευχομαι). Το καλυτερο πιστευω ειναι ενα καλο προγραμμα στις ωρες και 2 με 3 μερες αρκουν για να βγαλεις σχεδον τελεια ενα μαθημα. Ετσι τελειωνεις με ενα μαθημα και πας για το επομενο λιγο πιο αισιοδοξος και απαλαγμενος στην ιδεα οτι ενα μαθημα εφυγε. Οταν κουραζεσαι απλα αφηνεις το διαβασμα και ασχολεισαι με οτιδηποτε αλλο που φυσικα δεν εχει να κανει με τηλεοραση και υπολογιστη. Η αποψη οτι υπαρχει χαλαρωση μπροστα απο εναν υπολογιση ή μια τηλεοραση ειναι απλα λαθος και υπαρχει μονο στον μαγικο κοσμο (κοσμος των παιδιων και των τρελων).

2. Εισαι κακη επιρροη ατιμε Νικο.:P Τι καφε προτεινεις στα παιδια? Οχι καφες, η καφεινη προκαλει υπερενταση και εναν ηδη αγχωμενο τον κανει χειροτερα. Ο καφες προτεινεται μονο το πρωι ( αν εισαι και συ ενας απο αυτους που θελουν τον πρωινο καφε τους για να ανοιξει το υπολοιπο 1,5 ματι) και το πολυ και ενας καφες κατα τις 11 ή 12 ή 3 το βραδυ για αυτους που διαβαζουν το βραδυ. Αλλα και παλι και παλι, ο καφες δεν ειναι οτι καλυτερο μεσα στο αγχος, στη θεση του μπαινει το υπεροχο κοκκινο μηλο που κανει σχεδον την ιδια δουλεια. Ναι ενα μηλο μπορει να σε κρατησει ξυπνιο σχεδον οσο και ενας καφες. Στην τελικη τρως 2-3.:P


Οσο για την δικη μου εξεταστικη εξεταστικη τελειωνει την Παρασκευη και Δευτερα αρχιζει η επαναληπτικη. Τα δυο 10 για την ωρα τα πετυχαμε, τωρα στα υπολοιπα αναμενουμε την κατηφορα μας που θα μας στειλει στην δευτερη εξεταστικη. :P

Πιστευω πως δεν ειναι καλο να διαβαζεις 4 μαθηματα την ημερα οπως ειπωθηκε.Οκ ισως βαριεσαι λιγοτερο ετσι αλλα καλυτερα ειναι νομιζω να προσηλωνεσαι σε ενα μαθημα χωρις να διακοπτεσαι πολλες φορες.Για μενα τουλαχιστον αυτο αποδιδει καλυτερα.Ο καθενας οπως βοευεται ομως.

Υ.Γ1. Κομπιουτερακι για πραξεις επιτρεπονται?Γιατι ετσι εχω ακουσει

Y.Γ2. Αναβληθηκαν τα μαθηματα που εξεταζοταν για 2 μερες λογω απεργιων στην σχολη μου.Μηπως εχετε ιδεα ποτε ειναι πιθανοτερο να εξεταστουνε?στο τελος της εξεταστικης δεν ειναι πιο λογικο?

για το υστερογραφο 1
Δεν εχει σημασια τι εχεις ακουσει αλλα τι επιτρεπει ο καθηγητης που εχει το μαθημα. Οποτε ενημερωσου απο συμφοιτητες σου και απο φοιτητες μεγαλυτερου εξαμηνου για το αν μπορεις να εχεις ή οχι. Στην τελικη παρε μαζι σου και λιγο πριν την ωρα της εξετασης θα μαθεις για το τι επιτρεπει ο συγκεκριμενος καθηγητης.

για το υστερογραφο 2
χα..χα.. για τα πανεπιστημια μας μιλαμε. Οχι, το πιο λογικο ειναι να το δωσετε στην επαναληπτικη, αναπληρωσεις σε χαμενο μαθημα σπανια γινονται. Εχει να κανει και αυτο με τον καθηγητη. Αν δλδ πετυχεις τον καθηγητη που ενδιαφερεται τοτε ναι κατι θα προσπαθησει να κανει ωστε να το δωσετε μεσα σε αυτη την εξεταστικη.

ποσοι ειναι?????
Σε ενα μαθημα μας ειχαν 8..
Τρεμεις.. πες μου πως τρεμεις...

ηρεμηστε λιγο =/
Μην ακουτε τον καθε φαφλατα ψευτομαγκα μεγαλυτερου ετους φοιτητη που θελει να σας ψαρωσει με κατι τετοια κουλα. Το πολυ να ειναι 4 (νομιζω).

Παντως αυτο με το 8 σε εμας συνεβη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Υ.Γ1. Κομπιουτερακι για πραξεις επιτρεπονται?Γιατι ετσι εχω ακουσει
Ανάλογα το μάθημα και τον καθηγητή. Σε ορισμένα δικά μου μαθήματα μας αφήνει ο καθηγητής να έχουμε ακόμα και laptop. Επίσημα. Σε άλλα πάλι ούτε καρφίτσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Τεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεελος η πρωτη εξεταστικη!:clapup:Εδωσα και το τελευταιο μαθημα σημερα ε, και τωρα περιμενω τα αποτελεσματα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
εγω ειδα το αποτελεσμα του πρωτου μαθηματος:πατος:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Πρέπει να το πέρασα και με βαθμό χθες το μαθημα...

Αυτό το σκέφτομαι κι εγώ κάποιες φορές. Στην συνέχεια αρχίζω να σκέφτομαι αν όντως το πέρασα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Το πρωτο μαθημα το περασα μονο γι αυτο βγηκαν τα αποτελεσματα ενα λιγοτερο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
μόνο τα ιταλικά βγήκαν, που τα πέρασα...τα άλλα, ακόμη να βγουν :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Τουλάχιστον εσείς τελειώσατε...:clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
αύριο τελευταίο μάθημα χημεία ... άντε και ξανά αραλίκι.....:clapup:

θα μπορούσες να πεις "συμφορουμίτες", "παίδες ή guys", "κοπέλες και κοπέλια" και χίλια δυο άλλα,ακόμα και τίποτα και να ξεκινήσεις έτσι την πρόταση σου :)
Zed
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Eγω τα Αρχαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
εμεις 11 τελειωνουμε και 14 αρχιζουμε !!Ε Λ Ε Ο Ο Ο Ο Ο Ο Ο Ο Ο Ο Σ!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
εμεις 11 τελειωνουμε και 14 αρχιζουμε !!Ε Λ Ε Ο Ο Ο Ο Ο Ο Ο Ο Ο Ο Σ!!:mad:
τι σχολή είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
εμεις 11 τελειωνουμε και 14 αρχιζουμε !!Ε Λ Ε Ο Ο Ο Ο Ο Ο Ο Ο Ο Ο Σ!!:mad:
Νομιζω εισαι τει, σωστα?:hmm: Ετσι θυμαμαι. =/
Γιατι ξεκινατε τοσο νωρις?:confused: Θα φριξει η φιλη μου:P
Προσωπικα εγω τελειωσα Δευτερα (λεω προσωπικα εγω γτ καποιοι τωρα γραφουν επαναλκπτικη στο τει μας) και μαθηματα αρχιζουμε 1 Μαρτιου. Ηδη αρχισα να βαριεμαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα τις εξεταστιης απο που τα μαθαινουμε και σε ποσες μερες περιπου βγαινουν συνηθως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα τις εξεταστιης απο που τα μαθαινουμε και σε ποσες μερες περιπου βγαινουν συνηθως?

αναλόγως την σχολή :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top