Πρώτη εξεταστική

Πρώτη εξεταστική

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 184)
  • Ναι φοβάμαι :( Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα μακάρι να τα περάσω τουλάχιστον με 5

    Ψήφοι: 18 9.8%
  • Όχι δε φοβάμαι Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα αλλά δε με νοιάζει

    Ψήφοι: 7 3.8%
  • Πιστεύω ότι θα περάσω μερικά και θα μείνω σε άλλα

    Ψήφοι: 86 46.7%
  • Δε θα περάσω τίποτα αλλά το επόμενο εξάμηνο θα διαβάζω και θα τα περάσω

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Όχι μόνο θα τα περάσω αλλά θα βάλω ρήτρα πάνω από 8 για να έχουμε και ένα καλό βαθμό πτυχίου

    Ψήφοι: 22 12.0%
  • Άλλο: Πείτε το άλλο

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Δεν είμαι φοιτητής πρώτου έτους

    Ψήφοι: 35 19.0%

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Από εκεί διαφέρει ο ερασιτέχνης από τον επαγγελματία

και συ μες τα κολπα??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
rina45 μια του κλέφτη, δυο του κλέφτη,....ν του κλέφτη αλλά ν+1 και την πατάς! :P
Πρόσεχε μετά μην βρεθείς με δυσάρεστες εκπλήξεις!

Να ρωτήσω και κάτι άλλο:
Από την στιγμή που επιλέγει να σπουδάσει κάποιος μια επιστήμη για ποιο λόγο να κάνει σκονάκι; Δεν του αρέσουν αυτά που σπουδάζει; Γιατί να βαριέται να διαβάσει και καταφεύγει στο σκονάκι; Σπουδάζει με το σπρώξιμο; Ή σπουδάζει μόνο και μόνο για να κάνει clubbing και μπουζούκing;

ο σπάστης:P
φραπεκινγκ , αραλικινγκ αυτά είναι :D:D..ποιός διαβάζει?...και γω έχω του πούστη το διάβασμα και βαριέμαι ...στην ιστορία μπορεί να παίξει κάνα σκονάκι αν πάω να δώσω , γτ παίζει και να μην [πάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Σε εμας,ειναι μερικοι επιτηρητες που μας τη χαριζουν,δηλαδη και με σκονακι να μας πιασουν ή ανοιχτες σημειωσεις κανουν πως δεν το ειδαν.
Καθονται στην εδρα και διαβαζουν ή εχουν το λαπτοπ τους ανοιχτο,λες και δεν ξερουμε οτι κανουν τα στραβα ματια για να μας σπρωξουν.
Ειναι,βεβαια και μερικοι αλλοι που οταν εχουν επιτηρηση δεν κουνιεται φυλλο.Λιγο να κανεις οτι στριβεις το κεφαλι σου εχουν πεσει απο πανω σου και σου κανουν παρατηρηση,αυτοι ειναι πολυ λιγοι...

Σε γενικες γραμμες και εγω κανω σκονακια,αν και διαβαζω,θελω να ειμαι σιγουρη οτι δεν εχω ξεχασει κατι...
Παντα περνω και το βιβλιο μαζι μου και αμα βρεθει η ευκαιρια θα το ανοιξω,δεν με εχουν πιασει ποτε αλλα και εγω ξερω που με περνει και που οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Eμάς ενας καθηγητής σήμερα μας προειδοποίησε για τις κυρώσεις που θα έχει οποιον πιάσουν να αντιγραφει-κάνει σκονάκι... απτο να κοπεί απευθείας στο μάθημα μέχρι να τον διαγράψουν απτη σχολή

:hehe: Στους πρωτοετείς κάτι τέτοια λένε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
:hehe: Στους πρωτοετείς κάτι τέτοια λένε
LOL ψαρώσαμε όλοι εντωμεταξύ :P

Αλλά ανέφερε και περιστατικό που είχε συμβεί πέρσυ,οπότε μάλλον αλήθεια έλεγε
Βέβαια εξαρτάται και απτον εκάστοτε καθηγητή-επιτηρητή,αυτός το παίζει λίγο tough guy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
πιστεύω ότι όποιος αγαπάει την επιστήμη που σπουδάζει και έχει όρεξη δεν κάνει σκονάκια,άλλωστε αν δεν περάσεις ένα μάθημα με την πρώτη έχεις και άλλες ευκαιρίες.Οπότε καλύτερα να παίρνεις ένα βαθμό με την αξία σου παρά με σκονάκια.Τα σκονάκια μπορεί να είναι η ακραία λύση σε περίπτωση μαθήματος που βαριέσαι και με το που ακούς το όνομα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
ο σπάστης:P
φραπεκινγκ , αραλικινγκ αυτά είναι :D:D..ποιός διαβάζει?...και γω έχω του πούστη το διάβασμα και βαριέμαι ...στην ιστορία μπορεί να παίξει κάνα σκονάκι αν πάω να δώσω , γτ παίζει και να μην [πάω...

Δεν ήξερα ότι ο πούστης έχει πολύ διάβασμα...:P
Δεν είμαι σπάστης. Εξάλλου δεν με ενδιαφέρει τι κάνει ο καθένας συνάδελφος. Το κλαψομαρίασμα μετά, όταν θα πέφτουν οι κυρώσεις δεν αντέχω. Μπροστά του θα τα βρει. Συνήθως ότι σπέρνει, θερίζει κάποιος. Κοίταξε, επειδή είμαι τελειόφοιτος και έχω περάσει υπεραρκετά μαθήματα χωρίς σκονάκι δεν είδα να έχασα κάτι. Ούτε έπαθα υπερκόπωση από το διάβασμα. Απλά έθεσα κάποια όρια στο χάζεμα, στο clubbing και σε ό,τι θεωρείται Ελληνική "φοιτητική" ζωή.

Για ποιο λόγο να κοροϊδέψω τον εαυτό μου; Εξάλλου μια φορά μου δώθηκε η ευκαιρία για σπουδές. Γιατί να μην μάθω όσο γίνεται περισσότερα και καλύτερα για μένα; Και εγώ έχω υπεραρκετή ύλη απλά όταν διαβάζω, διαβάζω ...δεν ξύνομαι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Δεν ήξερα ότι ο πούστης έχει πολύ διάβασμα...:P
Δεν είμαι σπάστης. Εξάλλου δεν με ενδιαφέρει τι κάνει ο καθένας συνάδελφος. Το κλαψομαρίασμα μετά, όταν θα πέφτουν οι κυρώσεις δεν αντέχω. Μπροστά του θα τα βρει. Συνήθως ότι σπέρνει, θερίζει κάποιος. Κοίταξε, επειδή είμαι τελειόφοιτος και έχω περάσει υπεραρκετά μαθήματα χωρίς σκονάκι δεν είδα να έχασα κάτι. Για ποιο λόγο να κοροϊδέψω τον εαυτό μου; Εξάλλου μια φορά μου δώθηκε η ευκαιρία για σπουδές. Γιατί να μην μάθω όσο γίνεται περισσότερα και καλύτερα για μένα; Και εγώ έχω υπεραρκετή ύλη απλά όταν διαβάζω, διαβάζω ...δεν ξύνομαι! :P

έλα ρε συ μου απαντάς και σοβαρά , για πλάκα το είπα "ο σπάστης"...μια χαρά τα λες..
όσο για το πρώτο έκφραση είναι χαχα...βάζει στην αρχή "του πούστη" και το συνεχίζεις..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ο σπάστης:P
φραπεκινγκ , αραλικινγκ αυτά είναι :D:D..ποιός διαβάζει?...και γω έχω του πούστη το διάβασμα και βαριέμαι ...στην ιστορία μπορεί να παίξει κάνα σκονάκι αν πάω να δώσω , γτ παίζει και να μην [πάω...

1) απάντηση στο ποιος διαβάζει: εγώ :angel: (εεεεεεε...χμμμμ)

2) το σωστό δεν είναι βαριέμαι, είναι α) βγαίνω με ένα κορίτσι και μου τρώει το χρόνο β) σκέφτομαι άσχετα και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ :whistle: έλα πες την αλήθεια χρήστο :P

ον-τοπικ: εγώ είμαι καλό παιδί δεν κάνω σκονάκια:worry::laugh: άσε που παίζει να μπερδευτώ με τα σκονάκια και να καταλάβω άλλα αντί άλλων, με έχω ικανή:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα καλού παιδιού...Είναι θέμα ρίσκου που δεν αξίζει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σε σχολές φυσικής και μαθηματικών για ποιο λόγο να κάνεις σκονάκια; Από όσο ξέρω δεν σας αναγκάζουν να μαθαίνετε κατεβατά απέξω και σε μερικά γράφετε με τα βιβλία ανοιχτά. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
συνέχεια στο 2:
ναι ναι Εύα, άσε που την προηγούμενη νύχτα μπορεί να έχει προηγηθεί ολονυχτία με το κορίτσι που "τρώει" τον χρόνο...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Με τους επιτηρητές να είστε καλοί και να μην τους παιδεύετε. Για να δείξετε πόσο καλά παιδάκια είστε, αφήστε στην έδρα μία εφημερίδα με αθλητικά και μία εφημερίδα με κοσμικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα καλού παιδιού...Είναι θέμα ρίσκου που δεν αξίζει.....

χαχα έλα ρε συ πλάκα κάνω :) λες να διαχωρίζω τους φοιτητές σε καλά παιδιά και κακά αναλόγως με το αν κάνουν σκονάκι ή όχι?:P

συνέχεια στο 2:
ναι ναι Εύα, άσε που την προηγούμενη νύχτα μπορεί να έχει προηγηθεί ολονυχτία με το κορίτσι που "τρώει" τον χρόνο...;)

όλο το βράδυ διάβασμα:redface::P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα καλού παιδιού...Είναι θέμα ρίσκου που δεν αξίζει.....
τοσο τραγικα δλδ ειναι τα πραγματα.ενταξει δεν μιλαω και πολυ γιατι πρωτο ετος ειμαι δεν ξερω...αλλα και στις πανελλήνιες πχ πιο μεγαλο ρισκο δεν ειναι??:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Σε σχολές φυσικής και μαθηματικών για ποιο λόγο να κάνεις σκονάκια; Από όσο ξέρω δεν σας αναγκάζουν να μαθαίνετε κατεβατά απέξω και σε μερικά γράφετε με τα βιβλία ανοιχτά. :worry:

μην το λες...
τα πάντα γίνονται σκονάκι, αρκεί να υπάρχει "ανάγκη" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
έλα να διαβάζουμε, αφήστε τις λαμογιές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
συνέχεια στο 2:
ναι ναι Εύα, άσε που την προηγούμενη νύχτα μπορεί να έχει προηγηθεί ολονυχτία με το κορίτσι που "τρώει" τον χρόνο...;)
μου μαθαίνει αγγλικά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
όλο το βράδυ διάβασμα:redface::P:P:P:P:P:P

ναι αμέεε ;) :redface: :D :lol:
ας απαντήσουν οι δεσποινίδες φοιτήτριες του φόρουμ...χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top