Πρώτη εξεταστική

Πρώτη εξεταστική

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 184)
  • Ναι φοβάμαι :( Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα μακάρι να τα περάσω τουλάχιστον με 5

    Ψήφοι: 18 9.8%
  • Όχι δε φοβάμαι Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα αλλά δε με νοιάζει

    Ψήφοι: 7 3.8%
  • Πιστεύω ότι θα περάσω μερικά και θα μείνω σε άλλα

    Ψήφοι: 86 46.7%
  • Δε θα περάσω τίποτα αλλά το επόμενο εξάμηνο θα διαβάζω και θα τα περάσω

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Όχι μόνο θα τα περάσω αλλά θα βάλω ρήτρα πάνω από 8 για να έχουμε και ένα καλό βαθμό πτυχίου

    Ψήφοι: 22 12.0%
  • Άλλο: Πείτε το άλλο

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Δεν είμαι φοιτητής πρώτου έτους

    Ψήφοι: 35 19.0%

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Και πρώτη σειρά χτες έπαισε Η αντιγραφή.
Δε νομίζω να μην το αντιλήφθηκαν οι επιτηρητές απλά ''κάνουν τα στραβά μάτια''.
Άλλωστε και αυτοί αντέγραφαν κάποτε, εμείς γιατί όχι; :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Άλλωστε και αυτοί αντέγραφαν κάποτε, εμείς γιατί όχι; :Ρ

Αντε τους ανω των 55 καθηγητες,τους καταλαβαινω,αλλα οι 25αρηδες ωρομισθιοι που εχουν μολις 2 χρονια που βγαλανε τη σχολη τους γιατι δεν μας καταλαβαινουν?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αντε τους ανω των 55 καθηγητες,τους καταλαβαινω,αλλα οι 25αρηδες ωρομισθιοι που εχουν μολις 2 χρονια που βγαλανε τη σχολη τους γιατι δεν μας καταλαβαινουν?:P
Είναι ότι έχουν ευθύνη απέναντι στο συνάδελφο, αλλά νταξ.
Στη σχολή μου αντιγράφεις ΧΑΛΑΡΑ!
Ένας κάθεται και γράφει και ένας στέλνει με sms τις απαντήσεις. :lol:
Κρίμα που είμαι κότα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
ναι αμέεε ;) :redface: :D :lol:
ας απαντήσουν οι δεσποινίδες φοιτήτριες του φόρουμ...χαχαχα

Πλάκα πλάκα δεν έχει τύχει ποτέ στα 3,5 χρόνια της ακαδημαϊκής μου ζωής να γίνει "τίποτα" την νύχτα πριν από τις εξετάσεις. Το μόνο που γίνεται είναι α) διάβασμα β) ύπνος γ) sims3. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα δεν έχει τύχει ποτέ στα 3,5 χρόνια της ακαδημαϊκής μου ζωής να γίνει "τίποτα" την νύχτα πριν από τις εξετάσεις.

συνεπώς δεν θα σε χάλαγε ;) να γινόταν "κάτι" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Είναι και θέμα ευθύνης, γιατί και εμείς βρίσκουμε μπελά (στη σχολή μου τουλάχιστον) αλλά είναι περισσότερο θέμα αντιμετώπισης...
Αν ο άλλος που τον πιάνεις είναι γαϊδούρι και σου την πει και από πάνω,ε, ναι, εκεί γίνεται χαμός...Ενώ με ένα "συγγνώμη" που λέει ο λόγος καθαρίζεις και συνεχίζεις να γράφεις!!!!


Πάντως, αν ο καθηγητής είναι μέσα, τίποτα από αυτά δεν ισχύει....Εκεί παίζεται η ταινία "όλα τα σφάζει, όλα τα μαχαιρώνει"!!!
Επίσης, παίζει το σκηνικό "παίρνω δύο κόλλες για να σταματήσετε να μιλάτε και μετά ΒΛΕΠΟΥΜΕ αν θα γράψετε"!!!!!!!

Και μία είδηση της τελευταίας στιγμής!!Κολλάει παντού αλλά είπα να το βάλω εδώ...

https://www.newsbeast.gr/greece/arthro/110930/enas-stous-deka-foitites-pairnei-ptuhio/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
πρώτη εξεταστική και αγχώνομαι- και δεν μπορώ να εξηγήσω ακριβώς το γιατί- καθώς έχω παρακολουθήσει όλα τα μαθήματα του πρώτου εξαμήνου και έχω διαβάσει σχετικά καλά (αν και όχι αρκετά).
πάντως είναι πολλά πράγματα που δεν έχουμε εξηγήσει αλλά ζητούνται στις εξετάσεις (σε κάποιο μόνο βαθμό το δέχομαι να συμβαίνει αυτό ) και αυτό προσθέτει ένα επιπλέον άγχος.
πάντως δεν έχω σκοπό να αντιγράψω.
ας είναι, ό,τι μπορώ θα γράψω! ουφ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Εγω αύριο κάνω το ντεμπούτο μου στην zomg1sttimeevah εξεταστικη
Πληροφορικη εργ.
Ελπίζω να μην ξαναχρειαστεί να περάσω απτις auditions του Σεπτέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
πρώτη εξεταστική και αγχώνομαι- και δεν μπορώ να εξηγήσω ακριβώς το γιατί- καθώς έχω παρακολουθήσει όλα τα μαθήματα του πρώτου εξαμήνου και έχω διαβάσει σχετικά καλά (αν και όχι αρκετά).
πάντως είναι πολλά πράγματα που δεν έχουμε εξηγήσει αλλά ζητούνται στις εξετάσεις (σε κάποιο μόνο βαθμό το δέχομαι να συμβαίνει αυτό ) και αυτό προσθέτει ένα επιπλέον άγχος.
πάντως δεν έχω σκοπό να αντιγράψω.
ας είναι, ό,τι μπορώ θα γράψω! ουφ!





Κι εμενα η πρωτη μου εξεταστικη μου ειναι, αλλα αν και εχω διαβασει αρκετα καλα κι οπως λες παρακολουθουσα τα μαθηματα ...εχω αγχωθει! Αραγε θα τα θυμαμαι ολα αυτα εκεινη την ωρα για να τα γραψω?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κι εμενα η πρωτη μου εξεταστικη μου ειναι, αλλα αν και εχω διαβασει αρκετα καλα κι οπως λες παρακολουθουσα τα μαθηματα ...εχω αγχωθει! Αραγε θα τα θυμαμαι ολα αυτα εκεινη την ωρα για να τα γραψω?:hmm:
Θα σου έρχονται αυτόματα καθώς γράφεις, μην αγχώνεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Ειναι παρα πολλα αυτα που χρειαζεται να αφομοιωσω! Δεν ειχα ανοιξει και καθολου βιβλιο ολο το εξαμηνο γιατι μετα τις πανελλαδικες δεν ειχα ορεξη για διαβασμα και τωρα προσπαθω να περασω οσα μπορεσω. Πολλη μεγαλη ειναι η ποσοτητα!Και διαβαζω και ποσες μερες (για ωρες δε το συζητω) μεχρι να παω να δωσω ενα μαθημα! Αντε να περασει αυτη η εξεταστικη! Οχι πως αυτα που διαβαζω δεν ειναι ενδιαφεροντα αλλα ειναι παρα πολλα για να τα θυμαμαι, να τα γραψω, και να περασω και ο χρονος ειναι περιορισμενος τωρα πια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Αν δείξεις ψυχραιμία θα τα πας μιά χαρά. Όπως έχω ξαναπεί οι πρώτες (δύο μάλλον) εξεταστικές είναι προσαρμοστικές, το "βάπτισμα του πυρός". Ουσιαστικά έχουν σημασία περισσότερο για να μάθεις τον τρόπο εξέτασης και τον τρόπο απάντησης σε πανεπιστημιακό πλαίσιο. Φυσικά και δε θα τα θυμάσαι όλα, προσπάθησε όμως να κρατήσεις το μυαλό σου καθαρό για να γράψεις όσο πιο ολοκληρωμένα γίνεται.
Αν πας με καλή ψυχολογία θα έχεις και ανάλογα αποτελεσματα (αρκεί να έχεις διαβάσει κιόλας ε:P...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
η εξέταση του κάθε μαθήματος είναι ένα ανεξάρτητο γεγονός
κάθε φορά "μαθαίνεις" και κάτι καινούριο στον τρόπο εξέτασης
δεν υπάρχει τυφλοσούρτης εξέτασης εφόσον ο κάθε διδάσκων σε κάθε μάθημα ακολουθεί μια διαφορετική φιλοσοφία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Δε διαφωνώ. Απλά μαθαίνεις το γενικό πνεύμα της εξέτασης στο πανεπιστήμιο. Αυτό σου χρειάζεται ανεξάρτητα από τις ιδιαιτερότητες που παρουσιάζει το κάθε μάθημα στην πορεία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Πρέπει να το πέρασα και με βαθμό χθες το μαθημα...
Άλλα 5 έμειναν

Θα σου έρχονται αυτόματα καθώς γράφεις, μην αγχώνεσαι!
Ισχύει,
Πρίν μπούμε στο αμφιθέατρο νόμιζα οτι δεν θυμόμουν τίποτα αλλά μόλις είδα τα θέματα και αρχισα να γράφω τα θυμήθηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
αλλα 3 και να καινε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ναι ειναι αυτο που λεμε, μας γ***** αυτη η εξεταστικη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Eγω, αν και διανυω την 4η εξεταστικη μου (μαζι με εκεινη του Σεπτεμβρη), πρωτη φορα περναω το λουκι της προφορικης εξετασης... Και σα να μην εφτανε αυτο, εξεταζομαι προφορικα στο πιο δυσκολο μαθημα του εξαμηνου, με ενα βιβλιο και μια υλη τεραστια και εναν καθηγητη ολο υφακι και ειρωνεια!! Τι θα κανω αν αγχωθω και ενω ξερω την απαντηση δε μπορεσω να απαντησω?? Σε περιπτωση ειρωνιας του καθηγητη, πως μπορω να αντιδρασω ψυχραιμα ωστε να μην τον πλακωσω η εστω βριστουμε ασχημα?? Καμια συμβουλη!?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Χαχα. Ηρέμησε! Γνωρίζουν ότι έχουμε άγχος, συζήτηση κάνετε ουσιαστικά.
Είχα έναν ΓΑΜΑΤΟ καθηγητή στα προφορικά. Είπε ότι θα μου βάλει 10! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top