Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είναι που έχεις και τεράστια γνώση της Αθήνας, γι'αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Είναι που έχεις και τεράστια γνώση της Αθήνας, γι'αυτό...
Εχω ερθει αρκετες φορες στην Αθηνα και περσι ειδικα ερχομουν ανα 2 βδομαδες με λεωφορειο ή ταξι. Η Αθηνα ειναι-εχει γινει- μια ασχημη πολη και χρειαζεται τετοιες ανασες. Αληθεια ποσα παρκα εχει η Αθηνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν στο πω 100 φορές. Το Π.Δ. αφήνει 55% του Ελαιώνα για ΔΙΠΛΗ ΑΝΑΠΛΑΣΗ. Στη συμμετοχή σου στο ΣΥΡΙΖΑ οφείλεται το γεγονός ότι το έχω πει 50 φορές και δεν το παίρνεις;
Μην έχεις την ψευδαίσθηση, πάντως, ότι μπορείς να ξέρεις μια πόλη αν δε μένεις εδώ. 18 χρόνια μένω στην Αθήνα, δε νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στη δική μου γνώση για την πόλη αυτή και στη δική σου. Αυτό γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δεν στο πω 100 φορές. Το Π.Δ. αφήνει 55% του Ελαιώνα για ΔΙΠΛΗ ΑΝΑΠΛΑΣΗ. Στη συμμετοχή σου στο ΣΥΡΙΖΑ οφείλεται το γεγονός ότι το έχω πει 50 φορές και δεν το παίρνεις;
Μην έχεις την ψευδαίσθηση, πάντως, ότι μπορείς να ξέρεις μια πόλη αν δε μένεις εδώ. 18 χρόνια μένω στην Αθήνα, δε νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στη δική μου γνώση για την πόλη αυτή και στη δική σου. Αυτό γενικά.

εγω που μενω 19 χρονια δηλαδη εχω καλυτερη γνωση της αθηνας;
παντως ο,τι εχω αναφερει παραπανω ειναι πραγματικοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Δεν στο πω 100 φορές. Το Π.Δ. αφήνει 55% του Ελαιώνα για ΔΙΠΛΗ ΑΝΑΠΛΑΣΗ. Στη συμμετοχή σου στο ΣΥΡΙΖΑ οφείλεται το γεγονός ότι το έχω πει 50 φορές και δεν το παίρνεις;
Μην έχεις την ψευδαίσθηση, πάντως, ότι μπορείς να ξέρεις μια πόλη αν δε μένεις εδώ. 18 χρόνια μένω στην Αθήνα, δε νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση ανάμεσα στη δική μου γνώση για την πόλη αυτή και στη δική σου. Αυτό γενικά.
Και επειδη ειναι στα χαρτια 55% νομιζεις οτι θα γινει; χαχ
Αν δεν υπηρχε αυτη η κινητοποιηση δε νομιζω να ειχε γινει ουτε ενα δεντρακι.
Το γεγονος οτι η Αθηνα ειναι η πολη σου ισως δε σα αφηνει να δεις αντικειμενικα την ασχημια της.
Επισης εμεις εδω στην επαρχει ειμαστε περισσοτερο κοντα στη φυση σε αντιθεση με σας τους Αθηναιους που πρασινο βλεπετε μονο...στις γλαστρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
εννοειται οτι η Αθηνα χρειαζεται ΠΟΛΥ περισσοτερο πρασινο, ενα μεγαλο παρκο σαφως και ειναι μια εξελιξη αλλα δε φτανει, το καλυτερο θα ηταν να υπηρχαν πολλα μικρα παρκα παντου, αλλα και μεγαλα σε μερικα σημεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Επειδή τις ανάγκες της πόλης μου νομίζω τις ξέρω, που είναι ο Τσίπρας για το Μητροπολιτικό Πάρκο Ελληνικού; Ας μιλήσει πρώτα γι'αυτό, που είναι το πρώτο πάρκο που πρέπει να γίνει στην Αθήνα και μετά ας το παίξει αγωνιστής για τα είκοσι χωράφια του Ελαιώνα. Στον Ελαιώνα και το Ρέντη υπάρχουν κι άλλα μέρη που μπορούν να απαλλοτριωθούν για να γίνει πάρκο, στο Ελληνικό υπάρχει μόνο το αεροδρόμιο. Αν Τσιπραίοι και λοιποί εργολάβοι αρχίζουν να το κάνουν πολυκατοικίες, καληνύχτα. Εκεί θα μιλήσει ο Τσίπρας; Ή μήπως έχει ήδη μιλήσει και δεν το ξέρω; Εκτός κι αν μπει με την εταιρία του σε καμιά προσοδοφόρα κοινοπραξία με Άκτωρα, Μπάμπη Βωβό κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Επειδή τις ανάγκες της πόλης μου νομίζω τις ξέρω, που είναι ο Τσίπρας για το Μητροπολιτικό Πάρκο Ελληνικού; Ας μιλήσει πρώτα γι'αυτό, που είναι το πρώτο πάρκο που πρέπει να γίνει στην Αθήνα και μετά ας το παίξει αγωνιστής για τα είκοσι χωράφια του Ελαιώνα. Στον Ελαιώνα και το Ρέντη υπάρχουν κι άλλα μέρη που μπορούν να απαλλοτριωθούν για να γίνει πάρκο, στο Ελληνικό υπάρχει μόνο το αεροδρόμιο. Αν Τσιπραίοι και λοιποί εργολάβοι αρχίζουν να το κάνουν πολυκατοικίες, καληνύχτα. Εκεί θα μιλήσει ο Τσίπρας; Ή μήπως έχει ήδη μιλήσει και δεν το ξέρω; Εκτός κι αν μπει με την εταιρία του σε καμιά προσοδοφόρα κοινοπραξία με Άκτωρα, Μπάμπη Βωβό κλπ.
Μα γιατι τοσο εμπαθεια;Αλλος τελικα ειναι λιγακι φανατισμενος.
Ενα ενα τα πραγματα... Εαν ειχαμε εναντιωθει και σε αλλα συμφεροντα ουτε 3% δε θα επαιρνε ο συν,γιατι δυστυχως ή ευτυχως τις εφημεριδες και τα καναλια δε τα ελεγχει ο Τσιπρας...
Αυτο που ηθελα να αναδειξω με την υποθεση του Βοτανικου δεν ειναι το αν τελικα το παρκο θα ωφελησει περισσοτερο απο ότι το mall, αλλά η εναντιωση και η μαχητικοτητα απεναντι στα συμφεροντα και τους μεγαλοιδιοκτητες,γιατι δε νομιζω ο Κακλαμανης ή ο Βωβος να σκεφτοταν την αναπτυξη της περιοχης-τα συμεφεροντα τους ηθελαν να ικανοποιησουν. Ποιος αλλος θα τολμουσε να παει κοντρα στο Βωβο;
Και δεν ειναι μονο αυτο,βλεπε για τα γηπεδα γκολφ στη μονη Τοπλου, τα εργοστασια λιθανθρακα (μαζι με το ΠΑΣΟΚ εκει)κλπ.Πολλες νικες απο ενα χωρο που δεν ειναι καν στην εξουσια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εξουσία είναι τα 5 κοινοβουλευτικά κόμματα, δεν είναι η κυβέρνηση μόνο. Όσο για το ποιες άκρες έχει ένας βουλευτής (κι ο ΣΥΡΙΖΑ έχει βουλευτές), αυτό είναι άλλο θέμα. Δεν είναι ακριβώς η άγια παράταξη με το ρομαντικό όραμα το κόμμα σου.
Τεχνική εταιρεία έχει και η οικογένεια Τσίπρα, απλώς δεν έτυχε να συνεργάζεται με το Βωβό, γιατί εκεί θα άλλαζε το πράγμα. Όσο για το Νικήτα Κακλαμάνη, τον εμπιστεύομαι απόλυτα. Όπως βέβαια και οι δημότες της Αθήνας.
Δεν είναι θέμα φανατισμού φίλε μου, αλλά 130 εντεταλμένοι του ΣΥΡΙΖΑ (δες βιογραφικά και θέσεις) δε μπορούν να το παίζουν αντιπρόσωποι 4 εκατομμυρίων Αθηναίων. Όσο για τον Τσίπρα, είναι απλά γελοίος και ακατάλληλος ν'ασχολείται με δημόσια πολιτικά ζητήματα. Έχει καταλληλότερους ανθρώπους το κόμμα σου γι'αυτα. Δεκάρα, επίσης, δεν δίνω για το πολιτικό κόστος που δήθεν θα είχε η συζήτηση για το Ελληνικό. Υποτίθετε ότι εσείς δε μετράτε το πολιτικό κόστος. Το να μην έχεις @@ να μιλήσεις για ενδεχομένως μεγαλύτερο πάρκο της Ευρώπης, το Μητροπολιτικό Πάρκο Ελληνικού, που είναι το πρώτο περιβαλλοντικό έργο που πρέπει να γίνει στην Αθήνα, δεν είναι απλά μεμπτό ή απαράδεκτο, είναι κατάπτυστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
εννοειται οτι η Αθηνα χρειαζεται ΠΟΛΥ περισσοτερο πρασινο, ενα μεγαλο παρκο σαφως και ειναι μια εξελιξη αλλα δε φτανει, το καλυτερο θα ηταν να υπηρχαν πολλα μικρα παρκα παντου, αλλα και μεγαλα σε μερικα σημεια.

Το καλύτερο που έχω ακούσει ποτέ, είναι η πεζοδρόμηση του ιστορικού της κέντρου. Λίγο οφ, αλλά δεν έχει να λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Εξουσία είναι τα 5 κοινοβουλευτικά κόμματα, δεν είναι η κυβέρνηση μόνο. Όσο για το ποιες άκρες έχει ένας βουλευτής (κι ο ΣΥΡΙΖΑ έχει βουλευτές), αυτό είναι άλλο θέμα. Δεν είναι ακριβώς η άγια παράταξη με το ρομαντικό όραμα το κόμμα σου.
Τεχνική εταιρεία έχει και η οικογένεια Τσίπρα, απλώς δεν έτυχε να συνεργάζεται με το Βωβό, γιατί εκεί θα άλλαζε το πράγμα. Όσο για το Νικήτα Κακλαμάνη, τον εμπιστεύομαι απόλυτα. Όπως βέβαια και οι δημότες της Αθήνας.
Και επειδη εχει τεχνικη εταιρια; Κατι δεν πρεπει να κανει ο καθενας μας για επαγγελμα;Ξεχνας οτι υπαρχουν αλλες 30 χιλιαδες τετοιες εταιριες.
Γενικα ομως ειμαι εναντιον του να επιτιθέμαστε προσωπικα στους πολιτικους αλλα μονο τον πολιτικο τους λογο πρεπει να κρινουμε. Ειλικρινα, δε με ενδιαφερει αν ο Καραμανλης εχει σπιτι στη Μυκονο,τα εργα του κρινω. Η προσωπικη επιθεση ειναι δειγμα πολιτικης αφερεγγυοτητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έχει ήδη πεζοδρομηθεί το ιστορικό κέντρο, προχωράει προς ολοκλήρωση και πλέον η διαδρομή Μουσείο Ακροπόλεως-Γκάζι είναι ο μεγαλύτερος (και ομορφότερος) πεζόδρομος στην Ευρώπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Αν θα δηλωσω την Αθηνα ως πρωτη επιλογη ειναι για το Μεγαρο Μουσικης Αθηνων αλλα και για τις δυνατοτητες που μου προσφερει αφου εκει ειναι ολοι οι μεγαλοι της μουσικης,,ως πολη δε μου αρεσει,χαωδης...
Λιγο off :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, εντάξει, δεν είναι εύκολο να πηγαίνεις σε μέρος πολύ διαφορετικής φύσης απ'το δικό σου. Και ναι, εντάξει, η Πρέβεζα σε σύγκριση με την Αθήνα είναι χωριό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
ναι και η Αθήνα σε σχέση με την Πρέβεζα είναι έρημος( από κλίμα και τοπίο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

444ever

Νεοφερμένος

Ο 444ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
εμενα διαφορα μου αρεσουν (ΚΟΜΑΤΑ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Βρε βρε βρε, τη Δευτέρα φεύγει επίσημα ο Αλαβάνος άκουσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
και εγώ το άκουσα. δέν καταλαβαίνω όμως γιατί.
απο αγανάκτηση?
απο αντίδραση στον τσίπρα?
για να βγάλει τον εαυτό του έξω απο το εκλογικό αποτέλεσμα?

πρώτα κάνει τον τσίπρα πρόεδρο, και μετά κατακρίνει τον τσίπρα για την πολιτική του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Kαι ποιός θα γίνει πρόεδρος της ΚΟ του ΣΥΡΙΖΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
και εγώ το άκουσα. δέν καταλαβαίνω όμως γιατί.
απο αγανάκτηση?
απο αντίδραση στον τσίπρα?
για να βγάλει τον εαυτό του έξω απο το εκλογικό αποτέλεσμα?

πρώτα κάνει τον τσίπρα πρόεδρο, και μετά κατακρίνει τον τσίπρα για την πολιτική του.

Κι εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς γιατί το κάνει, αν και δεν έχω παρακολουθήσει ιδιαίτερα το θέμα. Έμαθα πως υπήρξαν υπονοούμενα για τον Τσίπρα. Επίσης κάπου διάβασα πως από πέρυσι είχε μιλήσει για παραίτηση επειδή αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα υγείας και θέλει να εγκαταλείψει γενικότερα την πολιτική.

Kαι ποιός θα γίνει πρόεδρος της ΚΟ του ΣΥΡΙΖΑ;

Εδώ θα υπάρξει ένα θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top