Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το πρεπει ανηκει στο πιστευε και μη ερευνα. Εγω μιλω με βαση τη λογικη μου ,δεν επιβαλλω. Πρεπει να λεω και τα αυτονοητα;
Το οτι θα ψηφιζες ευκολοτερα καποιους αποδεδειγμενα ανικανους και κλεφτες που πεταξαν τις ευκαιριες που ειχε αυτη η χωρα για προοδο και τη βυθισαν στο βουρκο ειναι τουλαχιστον απογοητευτικο αν οχι ανοητο.
Σχετικα με τις συνιστωσες στο ΣΥΡΙΖΑ θα συμφωνησω οτι υπαρχει ενα προβλημα να ακουγονται ξεκαθαρα οι αποψεις του κομματος,αλλα αυτο μπορει να διορθωθει. Οι χαρακτηρισμοι μπουρδελο κλπ ειναι υπερβολικοι και δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα.
Εγω απτην αλλη προτιμω ενα κομμα πολυσυλλεκτικο και δημοκρατικο ακομα και αν εγειρονται τετοια προβληματα παρα απολυταρχικο και αρχηγικο οπως ΚΚΕ και σε μεγαλο βαθμο ΝΔ ΛΑΟΣ ΠΑΣΟΚ. Αλλα τι θα κανουμε, η δημοκρατια ειναι η αδυναμια μας.
Οι ελληνες γουσταρουν να εχουν εναν ηγετη. Κατα προτιμηση κληρονομικο (παπανδρεου καραμανλης μητσοτακης κλπ). Απορω γιατι διωξαμε τον βασιλια. Και σημερα βασιλευομενη δημοκρατια εχουμε ,κατα καποιον τροπο.
-----------------------------------------

Αν αναφερεσαι σε μενα το δηθεν δε πηγαινε στον Nov. Rain αλλα σε μερικους δηθεν πατριωτες (πλευρης γεωργιαδης κλπ). Νομιζω ειναι προφανες.


Τους λόγους μου να υποστηρίζω κάποιο κόμμα άσε να τους γνωρίζω εγώ. Κι εσύ τους δικούς σου. Στα πλαίσια της μόδας μπορώ να εντάξω αυτό που στην ουσία λες "οι νέοι ψηφίζουν ΣΥΡΙΖΑ" και όχι της πολιτικής ουσίας. Όχι φίλε μου, καθόλου αυτονόητο δεν είναι να στηρίζω τον αλητάκο τον Καριτζή και να μη στηρίζω τη Μαριέττα Γιαννάκου. Δεν θα γενίκευες, δεν θα ισοπέδωνες τόσο εύκολα, με λαζοπουλίστικους όρους, για δύο κόμματα με 30 χρόνια ιστορία απ'τα οποία πέρασαν χιλιάδες πολιτευτές. Πραγματικά μόνο ώριμη πολιτική σκέψη δεν είναι αυτό. Ούτε βέβαια στα πλαίσια της δημοκρατίας εντάσσεται, ασχέτως αν λες ότι είναι η αδυναμία σας (ποιοι είστε εσείς, είσαι εκπρόσωπος της ΚΟΕ?). Αυτό που γουστάρουν οι Έλληνες, αυτό έχουν. Σε όσους δεν αρέσει ας πάνε να πολιτευτούν αλλού. Αλλά βέβαια, οι Ελληνες είναι καλοί μόνο όταν δίνουν 20% για το κοκοράκι στο μαλλί του Τσίπρα. "Χασε ένα μπάνιο να χάσουν τον ύπνο τους". Σα να μας λένε "δεν ξέρω τι θα κάνεις, αλλά την ψήφο σου τη γουστάρω όπως και να χει". Ας γίνουν λίγο πιο αξιοπρεπείς να την πάρουν, γιατί αυτά που κάνουνε είναι ξεφτιλίκια, χρόνια τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Να επαναλαβω οτι οταν καποιος βρισκεται σε ενα διλημμα του τυπου μπρος γκρεμος και πισω ρεμα δεν μπορουμε να τον κρινουμε για ιδιοτελεια. Πρεπει να δουμε τι τον οδηγησε σαυτον το διλημμα και οχι να τον κρινουμε.
Νεολαια και μολυνση δεν ειναι σιαμαιες εννοιες. Αν η νεολαια ειναι χωρος διαλογου και ανταλλαγης αποψεων τοτε ειναι κατι πολυ θετικο. Τα κομματα πρεπει να αφουγκραζονται τις αναγκες και τους προβληματισμους των νεων ανθρωπων. Αν γινεται πλυση εγκεφαλου τοτε σαφως ειμαι κατα.

Ποιο ακριβώς είναι το δίλημμα στο οποίο βρίσκεται ο μέσος μαθητής; Πανεπιστήμιο ή οικοδομή; Επιτυχία ή αποτυχία;

Ακόμα και να βρίσκεται σε δίλημμα, αυτό δε μου λέει κάτι. Όταν κάποιος επιλέγει να ενεργεί βάση ατομικού συμφέροντος προφανώς και επιλέγει "κάτι" έναντι "κάτι άλλου", βρίσκεται σε δίλημμα. Το γιατί και πώς βρέθηκε σε αυτό το δίλημμα πρέπει να μας προβληματίζει το ίδιο με το γιατί διάλεξε αυτό το δρόμο και όχι τον άλλο.

Παιδιά 15-16-17 ετών δε νομίζω πως πρέπει να ασχολούνται με κόμματα και να μπαίνουν σε νεολαίες. Διάλογος μπορεί να γίνει και εκτός νεολαίων, πιο υγιείς και πιο εποικοδομητικός, όχι με ξύλινες γλώσσες και λόγια άλλων. Πολλά παιδιά δεν έχουν προσδιορίσει την πολιτική τους ταυτότητα και πάνε γράφονται σε μια νεολαία έτσι για τη φάση. Έτσι δημιουργούνται στρατιές όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Τους λόγους μου να υποστηρίζω κάποιο κόμμα άσε να τους γνωρίζω εγώ. Κι εσύ τους δικούς σου. Στα πλαίσια της μόδας μπορώ να εντάξω αυτό που στην ουσία λες "οι νέοι ψηφίζουν ΣΥΡΙΖΑ" και όχι της πολιτικής ουσίας. Όχι φίλε μου, καθόλου αυτονόητο δεν είναι να στηρίζω τον αλητάκο τον Καριτζή και να μη στηρίζω τη Μαριέττα Γιαννάκου. Δεν θα γενίκευες, δεν θα ισοπέδωνες τόσο εύκολα, με λαζοπουλίστικους όρους, για δύο κόμματα με 30 χρόνια ιστορία απ'τα οποία πέρασαν χιλιάδες πολιτευτές. Πραγματικά μόνο ώριμη πολιτική σκέψη δεν είναι αυτό. Ούτε βέβαια στα πλαίσια της δημοκρατίας εντάσσεται, ασχέτως αν λες ότι είναι η αδυναμία σας (ποιοι είστε εσείς, είσαι εκπρόσωπος της ΚΟΕ?). Αυτό που γουστάρουν οι Έλληνες, αυτό έχουν. Σε όσους δεν αρέσει ας πάνε να πολιτευτούν αλλού. Αλλά βέβαια, οι Ελληνες είναι καλοί μόνο όταν δίνουν 20% για το κοκοράκι στο μαλλί του Τσίπρα. "Χασε ένα μπάνιο να χάσουν τον ύπνο τους". Σα να μας λένε "δεν ξέρω τι θα κάνεις, αλλά την ψήφο σου τη γουστάρω όπως και να χει". Ας γίνουν λίγο πιο αξιοπρεπείς να την πάρουν, γιατί αυτά που κάνουνε είναι ξεφτιλίκια, χρόνια τώρα.
Παλι δεν ειδα επιχεριηματα-μονο βερμπαλισμους-.Φυσικα ομως οταν καποιος δεν μπορει να αρθρωσει ορθο λογο εκει καταφευγει.
Ξεφτιλικια δεν ειναι αυτα,ξεφτιλικια ειναι τα σκανδαλα:η Siemens, τα ομολογα,το χρηματιστηριο, τα 26 δις για τις τραπεζες και ενα σωρο αλλα που δεν αρκουν 10 σειρες για να χωρεσουν.Εισαι απολυτως μπερδεμενος επιτιθεσαι σε λαθος ατομα,εκτος βεβαια αν εχεες καποιο λογο να υποστηριζεις το παραλογο ( ειδα οτι τους ξερεις ολους αυτους Διαμαντοπουλου και λοιπους αρα φανταζομαι θα εισαι μεσα στα γραφεια).Οχι φιλε μου,ασε με να θελω να πολιτευτω εδω. Οσο θα βλεπω κλεφτες ,θα διεκδικω κατι διαφορετικο και σιγουρα δε θα ψηφιζω τους ιδιους. Ειδες τι εγινε στη Βρετανια,για κλεψιες πολυ μικροτερου μεγεθους απαυτων που υποστηριζεις παει να πεσει η κυβερνηση,εδω θεωρουνται μαγκες. Να τη βρασω την ιστορια-σιγα την ιστορια αλλωστε-Οταν καποιος κλεβει πρεπει να φευγει.Φυσικα, καθε λαος εχει τους πολιτικους που αξιζει.
Νομιζω ο διαλογος μας δεν οδηγει πουθενα, γιατι αντι να μου εξηγησεις ηρεμα και ευγενικα που βρισκεις εσυ το λαθος, επιτιθεσαι και λασπολογεις.
-----------------------------------------
Ποιο ακριβώς είναι το δίλημμα στο οποίο βρίσκεται ο μέσος μαθητής; Πανεπιστήμιο ή οικοδομή; Επιτυχία ή αποτυχία;

Ακόμα και να βρίσκεται σε δίλημμα, αυτό δε μου λέει κάτι. Όταν κάποιος επιλέγει να ενεργεί βάση ατομικού συμφέροντος προφανώς και επιλέγει "κάτι" έναντι "κάτι άλλου", βρίσκεται σε δίλημμα. Το γιατί και πώς βρέθηκε σε αυτό το δίλημμα πρέπει να μας προβληματίζει το ίδιο με το γιατί διάλεξε αυτό το δρόμο και όχι τον άλλο.

Παιδιά 15-16-17 ετών δε νομίζω πως πρέπει να ασχολούνται με κόμματα και να μπαίνουν σε νεολαίες. Διάλογος μπορεί να γίνει και εκτός νεολαίων, πιο υγιείς και πιο εποικοδομητικός, όχι με ξύλινες γλώσσες και λόγια άλλων. Πολλά παιδιά δεν έχουν προσδιορίσει την πολιτική τους ταυτότητα και πάνε γράφονται σε μια νεολαία έτσι για τη φάση. Έτσι δημιουργούνται στρατιές όμως.
Το διλημμα ειναι θα αντιγραψω ή θα προσβαλλω το πνευμα και τη νοημοσυνη μου;Αλλωστε απτη στιγμη που μπορει καποιος αντιγραφοντας να επιτυχει το ιδιο το συστημα τον προκαλει.
Ειναι σαν να μου λες οτι εισαι σε ενα σκαφος που δεν αντεχει το βαρος,πρεπει να ριξεις καποιον για να σωθεις, τον ριχνεις και μετα εισαι ιδιοτελης. Εκει διακυβεβεται η σωματικη σου ακεραιοτητα, στον παπαγαλισμο διακυβεβεται η πνευματικη τηρουμενων βεβαια των αναλογιων.
Εγω θα μιλησω για τη δικια μας νεολαια δεν ξερω για αλλους. Μαζευονται τα παιδια μια φορα στους 2 μηνες και οργανωνουν εκδηλωσεις μουσικης, ποδηλατοδρομιες και λοιπα. Ουτε ξυλινη γλωσσα ουτε λογια αλλων και καμια δεσμευση. Ειναι τοσο μεμπτο αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αν αναφερεσαι σε μενα το δηθεν δε πηγαινε στον Nov. Rain αλλα σε μερικους δηθεν πατριωτες (πλευρης γεωργιαδης κλπ). Νομιζω ειναι προφανες.

οχι δεν αναφερομουν σε σενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Τι εχω γραψει ρε φιλε για το ΛΑΟΣ χωρις αιτιολογηση.
Γενικα στις τοποθετησεις μου προσπαθω να αποφευγω τετοιους αστηριχτους ανουσιους και μειωτικους χαρακτηρισομου οσο μπορω.
-----------------------------------------

Μα γιατι δε με καταλαβαινετε.
Προφανως ειναι δικαιωμα του,αυτο ειπα;
Εννοω οτι θα ηταν το λογικο να εκφραστει εκει -γιατι ο ΣΥΡΙΖΑ εξεφρασε πρωτιστως την αγωνια για τους νεους,για την παιδεια, για την επισφαλη εργασια, για τη γενια των 700 ευρω- και οχι στο συντηρητισμο του ΛΑΟΣ.
Οι νεοι ειναι απο τη φυση τους ριζοσπαστικοι και ανατρεπτικοι και ο ΣΥΡΙΖΑ ειναι μια δυναμη που φιλοδοξει να ανατρεψει το υπαρχον πολιτικο τοπιο.
Και τι εχει κανει μεχρι τωρα για να το ανατρεψει;Παιχνιδι εντυπωσεων παιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν λασπολογώ, εσύ μιλάς κομματικά. Έχω μιλήσει και παλαιότερα με φαντάρους κομμάτων, δεν πρόκειται να βγει πουθενά, σε αυτό θα συμφωνήσω. Το λόγο που πάει να πέσει ο Brown να με αφήσεις να τον γνωρίζω καλύτερα γιατί ειδικά με αυτή τη χώρα ασχολούμαι κάτι χρόνια και παρακολουθώ τα πολιτικά της. Λόγο μάλλον δε μπορούν να αρθρώσουν κάποια από τα πολιτικά στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ, γι'αυτό άλλωστε και το χαστούκι της Κυριακής. Θα έχετε καιρό να το διορθώσετε, πάντως, και πραγματικά εύχομαι αυτός ο χώρος να καθαρίσει από υποκείμενα και να μείνουν οι σοβαροί πολιτικοί. Προς το παρόν οι σοβαροί επισκιάζονται από τα υποκείμενα. Δεν θα σου πω ότι χάρηκα που τα παμε, δεν χαίρομαι ποτέ να μιλάω με τα "στρατευμένα νιάτα" γιατί είστε πάντα κολλημένοι, παρ'ολα αυτά κάποτε είτε θα απογοητευείς και θ'αλλάξεις μυαλά, ή θα βολευτείς κι εσύ κάπου όπως όλοι όσοι μπλέκονται από μικροί με κόμματα (βλ. Τσίπρας).

Εγω θα μιλησω για τη δικια μας νεολαια δεν ξερω για αλλους. Μαζευονται τα παιδια μια φορα στους 2 μηνες και οργανωνουν εκδηλωσεις μουσικης, ποδηλατοδρομιες και λοιπα. Ουτε ξυλινη γλωσσα ουτε λογια αλλων και καμια δεσμευση. Ειναι τοσο μεμπτο αυτο;

Όσο γι'αυτή την ωραιοποιημένη ανακρίβεια, να με αφήσεις να αμφιβάλλω. Τις νεολαίες του δικού σας κόμματος και των άλλων τυχαίνει να τις γνωρίζω καλά κι αν με ένα κνίτη μπορώ, τουλάχιστον, να συζητήσω για Μαρξισμό με τους δικούς σας το πολύ πολύ να συζητήσω από που θα πάρω μπάφο. Λυπάμαι, αλλά έτσι είναι, ειδικά εδώ στην Αθήνα που συγκεντρώνεται κι η πλειοψηφία των μελών σας. Και ξαναλέω, τι δουλειά έχει ο Κουβέλης κι ο Δραγασάκης μέσα σε ένα τέτοιο μπάχαλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Δεν λασπολογώ, εσύ μιλάς κομματικά. Έχω μιλήσει και παλαιότερα με φαντάρους κομμάτων, δεν πρόκειται να βγει πουθενά, σε αυτό θα συμφωνήσω. Το λόγο που πάει να πέσει ο Brown να με αφήσεις να τον γνωρίζω καλύτερα γιατί ειδικά με αυτή τη χώρα ασχολούμαι κάτι χρόνια και παρακολουθώ τα πολιτικά της. Λόγο μάλλον δε μπορούν να αρθρώσουν κάποια από τα πολιτικά στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ, γι'αυτό άλλωστε και το χαστούκι της Κυριακής. Θα έχετε καιρό να το διορθώσετε, πάντως, και πραγματικά εύχομαι αυτός ο χώρος να καθαρίσει από υποκείμενα και να μείνουν οι σοβαροί πολιτικοί. Προς το παρόν οι σοβαροί επισκιάζονται από τα υποκείμενα. Δεν θα σου πω ότι χάρηκα που τα παμε, δεν χαίρομαι ποτέ να μιλάω με τα "στρατευμένα νιάτα" γιατί είστε πάντα κολλημένοι, παρ'ολα αυτά κάποτε είτε θα απογοητευείς και θ'αλλάξεις μυαλά, ή θα βολευτείς κι εσύ κάπου όπως όλοι όσοι μπλέκονται από μικροί με κόμματα (βλ. Τσίπρας).
Δεν ειμαι στρατευμενος.
Δε χρειαζεται να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας ειδικα σε ατομα που δε ξερω. Ειναι ενοχλητικο το επιχειρημα σου και δεν προωθει ουτε τη δημοκρατια ουτε το διαλογο. "Εισαι κομματικος αρα εισαι φανατισμενος αρα δε σου μιλαω".
Ειναι τελειως παραλογα αυτα που λες: Αν επιδιωκα να βολευτω, ΜΟΝΟ στο ΣΥΡΙΖΑ δε θα στρεφομουν!Αντιθετα θα στρεφομουν προφανως στη νεα δημοκρατια ή το ΠΑΣΟΚ ή στο ΚΚΕ που εχει καταφερει να βολευτει στο συστημα, παντως οχι στο ΣΥΡΙΖΑ. Η στροφη μου στο ΣΥΡΙΖΑ ειναι εκτος απο συνειδητοποιημενη και μια διαμαρτυρια. Επομενως δεν δεχομαι απο ΤΟΝ στρατευμενο να με αποκαλει ετσι.
Αν ο Τσιπρας ειναι ανικανος η οχι θα κριθει σε βαθος χρονου και οχι σε 1 και 2 χρονια,νεος ειναι. Αυτο που θελω να παρατηρησω ειναι οτι αναδειχτηκε και εκλεκτηκε με την αξια του , αξιοκρατικα,οχι επειδη ηταν ο γιος του Παπανδρεου ή ο ανιψιος του Καραμανλη και αυτο πρεπει τουλαχιστον να του αναγνωριστει. Μεσα στην αριστερα του ΣΥΡΙΖΑ υπαρχει αξιοκρατια.
Εγω ειμαι ηδη απογοητευμενος.Εσυ δε καταλαβαινω τι χρειαζεσαι ακομα για να απογοητευτεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δεν ειμαι στρατευμενος.
Δε χρειαζεται να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας ειδικα σε ατομα που δε ξερω. Ειναι ενοχλητικο το επιχειρημα σου και δεν προωθει ουτε τη δημοκρατια ουτε το διαλογο. "Εισαι κομματικος αρα εισαι φανατισμενος αρα δε σου μιλαω".
Ειναι τελειως παραλογα αυτα που λες: Αν επιδιωκα να βολευτω, ΜΟΝΟ στο ΣΥΡΙΖΑ δε θα στρεφομουν!Αντιθετα θα στρεφομουν προφανως στη νεα δημοκρατια ή το ΠΑΣΟΚ ή στο ΚΚΕ που εχει καταφερει να βολευτει στο συστημα, παντως οχι στο ΣΥΡΙΖΑ. Η στροφη μου στο ΣΥΡΙΖΑ ειναι εκτος απο συνειδητοποιημενη και μια διαμαρτυρια. Επομενως δεν δεχομαι απο ΤΟΝ στρατευμενο να με αποκαλει ετσι.
Αν ο Τσιπρας ειναι ανικανος η οχι θα κριθει σε βαθος χρονου και οχι σε 1 και 2 χρονια,νεος ειναι. Αυτο που θελω να παρατηρησω ειναι οτι αναδειχτηκε και εκλεκτηκε με την αξια του , αξιοκρατικα,οχι επειδη ηταν ο γιος του Παπανδρεου ή ο ανιψιος του Καραμανλη και αυτο πρεπει τουλαχιστον να του αναγνωριστει. Μεσα στην αριστερα του ΣΥΡΙΖΑ υπαρχει αξιοκρατια.
Εγω ειμαι ηδη απογοητευμενος.Εσυ δε καταλαβαινω τι χρειαζεσαι ακομα για να απογοητευτεις.
Βασικα,υπαρχουνε ενα σωρο συνασπιστες που μια χαρα βολευτηκαν.:P
Εδω εχουμε πολλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Όσο γι'αυτή την ωραιοποιημένη ανακρίβεια, να με αφήσεις να αμφιβάλλω. Τις νεολαίες του δικού σας κόμματος και των άλλων τυχαίνει να τις γνωρίζω καλά κι αν με ένα κνίτη μπορώ, τουλάχιστον, να συζητήσω για Μαρξισμό με τους δικούς σας το πολύ πολύ να συζητήσω από που θα πάρω μπάφο. Λυπάμαι, αλλά έτσι είναι, ειδικά εδώ στην Αθήνα που συγκεντρώνεται κι η πλειοψηφία των μελών σας. Και ξαναλέω, τι δουλειά έχει ο Κουβέλης κι ο Δραγασάκης μέσα σε ένα τέτοιο μπάχαλο.[/quote]
Απαξιω να απαντησω. Η ελλειψη επιχειρηματων ειναι εμφανης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η αλήθεια χρειάζεται. Δεν απογοητεύομαι ακούγοντας Παπαρολαζόπουλο. Ούτε εκδηλώνω την απογοήτευσή μου με ψήφο στο Συνασπισμό Ριζοσπαστικής (sic!) Αριστεράς.
O Τζίπρας εκλέχτηκε μόνο και μόνο επειδή είχε τη στήριξη απ΄τον πραγματικό πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ, Αλέκο Αλαβάνο. Εκτός κι αν οι καταλήψεις που είχε κάνει το 1991 κατοχυρώνονται ως "αξία" σε κάποιου είδους αγωνιστικό βιογραφικό.
Επίσης να σε ενημερώσω ότι δεν ανήκω σε κάποια νεολαία, όπως εσύ, δεν θεωρώ Μεσσία κανένα κόμμα, όπως εσύ, δεν ψηφίζω κανένα από τα 5 κοινοβουλευτικά κόμματα (κόμματα εξουσίας) όπως εσύ. Οπότε Ο στρατευμένος δεν είμαι καθόλου περισσότερο απ'οσο εσύ, σου δίνω το λόγο μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Βασικα,υπαρχουνε ενα σωρο συνασπιστες που μια χαρα βολευτηκαν.:P
Εδω εχουμε πολλους.
Μεσω του ΣΥΡΙΖΑ;
πώς στο καλο γινεται αυτο. Πες μου να μαθω και γω οχι τιποτα αλλο :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όσο γι'αυτή την ωραιοποιημένη ανακρίβεια, να με αφήσεις να αμφιβάλλω. Τις νεολαίες του δικού σας κόμματος και των άλλων τυχαίνει να τις γνωρίζω καλά κι αν με ένα κνίτη μπορώ, τουλάχιστον, να συζητήσω για Μαρξισμό με τους δικούς σας το πολύ πολύ να συζητήσω από που θα πάρω μπάφο. Λυπάμαι, αλλά έτσι είναι, ειδικά εδώ στην Αθήνα που συγκεντρώνεται κι η πλειοψηφία των μελών σας. Και ξαναλέω, τι δουλειά έχει ο Κουβέλης κι ο Δραγασάκης μέσα σε ένα τέτοιο μπάχαλο.
Απαξιω να απαντησω. Η ελλειψη επιχειρηματων ειναι εμφανης.
[/quote]

Να απαξιάς όσο γουστάρεις. Το ότι δεν είστε Αδελφότητα Γυναικών Πορταριάς το γνωρίζουν όλοι, απλώς εγώ το υπενθυμίζω. Το ότι ένα σωρό τσογλάνια περιφέρονται στις "αριστερές" οργανώσεις σας είναι επίσης γνωστό. Να ματαιοπονείς να το κρύβεις όσο θέλεις, δεν ενδιαφέρομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Μεσω του ΣΥΡΙΖΑ;
πώς στο καλο γινεται αυτο. Πες μου να μαθω και γω οχι τιποτα αλλο :lol:
Ειδικα επι Κωνσταντοπουλου μια χαρα βολευονταν.Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν ειναι ακριβως το αγιο κομμα που εχεις στο μυαλο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,662 μηνύματα.
Γίνομαι λίγο οφφ για να καλμάρω τα πνεύματα
Η Ελλάδα πάλι έκανε την έκπληξη. Σε όλη την Ευρώπη κυριαρχούν δεξιά και ακροδεξιά κόμματα (βλέπε Αγγλία, Γαλλία, Ιταλία, Γερμανία, Ολλανδία, Ουγγαρία) -
στον δε Λίβανο καταποντίζεται στις εκλογές η Χεζμπολάχ. (για να βγεί ο proamerican και proeuropean HARIRI Κι εδώ συνεχίζουν να αλληλοβρίζονται ΚΚΕ και Σύριζα (που σε αριθμούς ψήφων πάθαν στραπάτο και τα δύο) δε μιλάμε για ποσοστά:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Γίνομαι λίγο οφφ για να καλμάρω τα πνεύματα
Η Ελλάδα πάλι έκανε την έκπληξη. Σε όλη την Ευρώπη κυριαρχούν δεξιά και ακροδεξιά κόμματα (βλέπε Αγγλία, Γαλλία, Ιταλία, Γερμανία, Ολλανδία, Ουγγαρία) -
στον δε Λίβανο καταποντίζεται στις εκλογές η Χεζμπολάχ. (για να βγεί proamerican και proeuropean HARIRI Κι εδώ συνεχίζουν να αλληλοβρίζονται ΚΚΕ και Σύριζα (που σε αριθμούς ψήφων πάθαν στραπάτο και τα δύο) δε μιλάμε για ποσοστά:jumpy:
Το ΚΚΕ δεν τα πηγε κι ασχημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γίνομαι λίγο οφφ για να καλμάρω τα πνεύματα
Η Ελλάδα πάλι έκανε την έκπληξη. Σε όλη την Ευρώπη κυριαρχούν δεξιά και ακροδεξιά κόμματα (βλέπε Αγγλία, Γαλλία, Ιταλία, Γερμανία, Ολλανδία, Ουγγαρία) -
στον δε Λίβανο καταποντίζεται στις εκλογές η Χεζμπολάχ. (για να βγεί ο proamerican και proeuropean HARIRI Κι εδώ συνεχίζουν να αλληλοβρίζονται ΚΚΕ και Σύριζα (που σε αριθμούς ψήφων πάθαν στραπάτο και τα δύο) δε μιλάμε για ποσοστά:jumpy:

Από πότε είναι Ευρώπη ο Λίβανος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,662 μηνύματα.
Το ΚΚΕ δεν τα πηγε κι ασχημα.

Σε σχέση με τις βουλευτικές εκλογές μείωσε τα ποσοστά του από 9,5 σε 8,5 ενώ ο Συνασπισμός τα αύξησε κατα 0,50 περίπου.
-----------------------------------------
είπα στον δε Λίβανο (αντίθεση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Σε σχέση με τις βουλευτικές εκλογές μείωσε τα ποσοστά του από 9,5 σε 8,5 ενώ ο Συνασπισμός τα αύξησε κατα 0,50 περίπου.
Σε σχεση με το 2004 ομως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,662 μηνύματα.
Ξεχνάμε κάτι πιο σημαντικό Το πρώτο κόμμα είναι η αποχή - το Πασόκ δεύτερο, η ΝΔ τρίτη, το ΚΚΕ τέταρτο, το ΛΑΟΣ πέμπτο κτλ κτλ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Το ΚΚΕ δεν τα πηγε κι ασχημα.

Ειδικα επι Κωνσταντοπουλου μια χαρα βολευονταν.Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν ειναι ακριβως το αγιο κομμα που εχεις στο μυαλο σου.

Να απαξιάς όσο γουστάρεις. Το ότι δεν είστε Αδελφότητα Γυναικών Πορταριάς το γνωρίζουν όλοι, απλώς εγώ το υπενθυμίζω. Το ότι ένα σωρό τσογλάνια περιφέρονται στις "αριστερές" οργανώσεις σας είναι επίσης γνωστό. Να ματαιοπονείς να το κρύβεις όσο θέλεις, δεν ενδιαφέρομαι.
Ξεφυγα -ελπιζω οχι οσο εσυ-.
Ποτε δε μου αρεσαν αυτοι οι κομματικοποιημενοι που πλακωνοταν και δε θελω να γινω ενας τετοιος. Εφοσον το επιπεδο πεφτει τοσο χαμηλα δεν υπαρχει λογος να συνεχιστει η συζητηση.
Νομιζω απο τοτε τουλαχιστον που πηρε την ηγεσια ο Αλαβανος εχει γινει μια μεγαλη στροφη στο κομμα. Περι Κωνταντοπουλου δε γνωριζω αλλα δεν τον εχω και σε ιδιαιτερη εκτιμηση.
Στατιστικα Το ΚΚΕ μειωσε τις δυναμεις του κατα 1,5% ενω ο Συριζα αυξηθηκε κατα 0,5% σε σχεση με τις προηγουμενες ευρωεκλογες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top