Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δεν θα ψήφισα πράσινους πρώτο γιατί η ευρωπαική ομάδα στην οποία ανήκουν (European Free Alliance) έχει ως μέλος της το ανθελληνικό, φασιστικό κι ανιστόρητο προπαγανδιστικό κόμμα Ουράνιο Τόξο, της δήθεν "μακεδονικής μειονότητας". Επίσης δεν θα τους ψήφιζα γιατί η Green μόδα στην Ελλάδα ανέβηκε μόνο και μόνο επειδή ο δισεκατομμυριούχος εφοπλιστής Αλαφούζος του Ομίλου ΣΚΑΙ θέλει να προμοτάρει ένα περιβαλλοντικό πρότυπο της εταιρείας του. Για το Χρηματιστήριο και για τα καράβια του δε λέει όμως.
Η διαφορά στο φαίνεσθαι και το είσθε είναι για μία ακόμη φορά χαοτική.

Προτιμώ να υποστηρίξω μια κυβερνώσα παράταξη με δυναμική προγραμματισμού για τα μεγάλα προβλήματα, με την ιδεολογική βάση της οποίας συμφωνώ. Αλλά δεν ξέρω αν τελικά θα το κάνω...
Yπαρχει τετοιο κομμα στην Ελλαδα;
Kαι μην τα παρεις,σοβαρα ρωταω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Yπαρχει τετοιο κομμα στην Ελλαδα;
Kαι μην τα παρεις,σοβαρα ρωταω.

Ευροεκλογές είναι, αν δεν το έχετε καταλάβει, δεν βγάζουμε κυβέρνηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ευροεκλογές είναι, αν δεν το έχετε καταλάβει, δεν βγάζουμε κυβέρνηση...
Το topic αυτο δεν αναφερεται αποκλειστικα στις ευρωεκλογες.Και ειλικρινα,υπαρχει τετοια παραταξη στην Ελλαδα;Eγω παντως δεν εχω καμια υποψην μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το topic αυτο δεν αναφερεται αποκλειστικα στις ευρωεκλογες.Και ειλικρινα,υπαρχει τετοια παραταξη στην Ελλαδα;Eγω παντως δεν εχω καμια υποψην μου.

Εντάξει, μη σε προβληματίζει ακόμα. Εγώ απλά αναγκάστηκα να βρω μία γιατί σε 3 εβδομάδες ψηφίζω. Δεν αφορά κανέναν εκτός από μένα ποια είναι αυτή. Η ψήφος είναι μυστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Σε λυπάμαι. Φαντάζομαι πως ψήφισες ΛΑΟΣ... λογικό είναι... αν θες να ξέρεις, οι Δημοσκοπήσεις βγάζουν
1)ΝΔ 2) ΠΑΣΟΚ 3) Οικολόγοι...
Αμα δεις τε προηγουμενα ποστ θα δεις πως ψηφίζω ΑΚΥΡΟ

.
Παρτε και ενα ντοκιμαντερ για την υπερθέρμανση της γης των οικολογων σας
https://rodiat7.blogspot.com/2008/11/blog-post_5011.html
.
Οταν κυβερνησουν αυτοι θα μετακομίσω στο εξωτερικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
αποχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Δεν θα ψήφισα πράσινους πρώτο γιατί η ευρωπαική ομάδα στην οποία ανήκουν (European Free Alliance) έχει ως μέλος της το ανθελληνικό, φασιστικό κι ανιστόρητο προπαγανδιστικό κόμμα Ουράνιο Τόξο, της δήθεν "μακεδονικής μειονότητας". Επίσης δεν θα τους ψήφιζα γιατί η Green μόδα στην Ελλάδα ανέβηκε μόνο και μόνο επειδή ο δισεκατομμυριούχος εφοπλιστής Αλαφούζος του Ομίλου ΣΚΑΙ θέλει να προμοτάρει ένα περιβαλλοντικό πρότυπο της εταιρείας του. Για το Χρηματιστήριο και για τα καράβια του δε λέει όμως.
Η διαφορά στο φαίνεσθαι και το είσθε είναι για μία ακόμη φορά χαοτική.

Προτιμώ να υποστηρίξω μια κυβερνώσα παράταξη με δυναμική προγραμματισμού για τα μεγάλα προβλήματα, με την ιδεολογική βάση της οποίας συμφωνώ. Αλλά δεν ξέρω αν τελικά θα το κάνω...

Ψηφίζει ο κόσμος πράσινους γιατί έχει αγανακτήσει με τα υπόλοιπα κόμματα τα 2 μεγάλα κυρίως, γίνεται αυτό που έγινε και με τον Τσίπρα στην αρχή που είχε 14% ποσοστό και τώρα ξανά έπεσε στο 6%.


Η παράταξη που υποστιρίζεις έχει αρχηγό που μας τον μπαστάκωσαν με το έτσι θέλω. Σαν διάδοχος σωστός ήρθε να κληρονομίσει τον θρόνο του από τον προσωρινό επόπτη Σημίτη.
Δεν ξεχνώ με τι χαρά ανακοινώνανε ότι για πρώτη φορά στην Ελλάδα θα γινόντουσαν εκλογές στο κόμμα για να αναδειχτεί ο αρχηγός του. Πολύ δημοκρατικό πραγματικά, σαν ιδέα, χαλούσε όμως το νόημα ότι μόνος διεκδηκητής ήταν ο Γιωργάκης.
Δεν ξεχνώ επίσης στις εκλογές όπου έχασε το ΠΑΣΟΚ και είχε αναλάβει ο γιωργάκης το κόμμα τις προεκλογικές αφίσες που είχε γεμίσει η Θεσσαλονίκη με την φωτογραφία του γέρου Παπανδρέου. Ψηφίστε Παπανδρέου ψηφίστε το όνομα σαν να έλεγε.

Αν ο Βενιζέλος είχε κερδίσει τις δεύτερες ενδοκομματικές εκλογές που είχαν γίνει το ΠΑΣΟΚ θα ήταν πού ψηλότερα στις δημοσκοπίσεις, αλλά πολλοί είχαν αφίσει αιχμές για την διαφάνεια της διαδικασίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Αμα δεις τε προηγουμενα ποστ θα δεις πως ψηφίζω ΑΚΥΡΟ

.
Παρτε και ενα ντοκιμαντερ για την υπερθέρμανση της γης των οικολογων σας
https://rodiat7.blogspot.com/2008/11/blog-post_5011.html
.
Οταν κυβερνησουν αυτοι θα μετακομίσω στο εξωτερικο

Ωραίο ντοκιμαντέρ! Είδα το πρώτο, και πραγματικά δεν ήξερα τίποτα για όλα όσα λέει.

Παρ' όλα αυτά, όμως, η οικολογία δεν έχει να κάνει μόνο με την υπερθέρμανση του πλανήτη. Είναι τρόπος ζωής και έχει άμεση σχέση με την καθημερινότητα και σκοπός της, μεταξύ άλλων, είναι να φέρει πιο κοντά τον άνθρωπο με τη φύση.

Γιατί τόσο απέχθεια όμως;

Δε πιστεύω ότι αυτή είναι λύση. Ούτε καν διαμαρτυρία. Είναι σαν να αφήνεις τους άλλους να αποφασίζουν για σένα. Άσε που βοηθάς έμμεσα το μεγαλύτερο κόμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Μορταδέλα παιδιά.Λιώνει μέσα στην κάλπη και βγαίνουν πολλά άκυρα ως σημαδεμένα....Είναι καλή φάση αρκεί να μν σε πάρουν χαμπάρι,ξέρω άτομο που το κάνε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Όχι μόνο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Ρε παιδια, πιο κόμμα είναι ικανοτερο συζηταμε. Κανενα σας λεω εγώ. Η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ ενταξει φαγαν καλά. Το ΚΚΕ και το ΣΥΡΙΖΑ μιλάν ουτοπικά. Τα μικρά κομματα είναι μικρά αρά δεν μπορεούν να κάνουν κάτι. Ο μόνος τρόπος είναι η πολυκομματική βουλη και οι συνεργασιας κυβερνησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Μορταδέλα παιδιά.Λιώνει μέσα στην κάλπη και βγαίνουν πολλά άκυρα ως σημαδεμένα....Είναι καλή φάση αρκεί να μν σε πάρουν χαμπάρι,ξέρω άτομο που το κάνε:P
Ενας φιλος του αδερφου μου εριξε μια καπότα και εγραψε ενα ποιματακι με τιτλο πρεζα ομορφη στο πάρκο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Μορταδέλα παιδιά.Λιώνει μέσα στην κάλπη και βγαίνουν πολλά άκυρα ως σημαδεμένα....Είναι καλή φάση αρκεί να μν σε πάρουν χαμπάρι,ξέρω άτομο που το κάνε:P

Aντιδημοκρατικό είναι, ακυρώνεις και τους ψήφους άλλων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Yeah! Μπήκαν οι Οικολόγοι Πράσινοι , αλλα οι 36 ψηφοι στο "Αλλο Κομμα" ειναι για τους Οικολογους εκτος και αν ζει η Δραση , η Ενωση Κεντρωων και η Δημοκρατικη Αναγεννηση αλλα και παλι πρεπει να ξαναξεκινησει απο την αρχη!

Οσα παιδια ειχατε ψηφισει Αλλο Κομμα και θελατε Οικολογους .. πατηστε αφαιρεση ψηφου και ψηφιστε τη νεα επιλογη "Οικολογοι Πρασινοι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Ρε παιδια, πιο κόμμα είναι ικανοτερο συζηταμε. Κανενα σας λεω εγώ. Η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ ενταξει φαγαν καλά. Το ΚΚΕ και το ΣΥΡΙΖΑ μιλάν ουτοπικά. Τα μικρά κομματα είναι μικρά αρά δεν μπορεούν να κάνουν κάτι. Ο μόνος τρόπος είναι η πολυκομματική βουλη και οι συνεργασιας κυβερνησεις

Θα μπορούσες να αναφέρεις μερικά στοιχεία που σε κάνουν να πιστεύεις ότι τα αριστερά κόμματα μιλανε ουτοπικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Το ΚΚΕ είναι κολλημένο σε θέσεις του παρελθόντος. Ο ΣΥΡΙΖΑ υιοθετεί απόψεις που ορισμένες φορές είναι υπερβολικές και ξεπερνούν το λογικό.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.








 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.



Δεν είναι δικά της. Η Παπαρήγα δηλώνει καταθέσεις ύψους 167 ευρώ. Δηλαδή εγώ, σύμφωνα με τις καταθέσεις μου, θα έπρεπε να ήμουν 10 φορές πλουσιότερος. Απλώς έχει απο πίσω της το ταμείο της πλουσιότερης πολιτικής οργάνωσης της χώρας, όπως και όλα τα στελέχη του ΚΚΕ που το παίζουν λαικοί από θέση ισχύος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Δεν είναι δικά της. Η Παπαρήγα δηλώνει καταθέσεις ύψους 167 ευρώ. Δηλαδή εγώ, σύμφωνα με τις καταθέσεις μου, θα έπρεπε να ήμουν 10 φορές πλουσιότερος. Απλώς έχει απο πίσω της το ταμείο της πλουσιότερης πολιτικής οργάνωσης της χώρας, όπως και όλα τα στελέχη του ΚΚΕ που το παίζουν λαικοί από θέση ισχύος.
Εγω και εσυ και ο καθε φορολογουμενος πολιτης πληρωσε το αυτοκινητακη της παπαρηγας και της καθε παπαρηγας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Οσο ανεχομαστε να μας φερονται σαν ζωα,οσο ανεχομαστε να εχουμε αντιπροσωπους και μαλιστα του κωλου οσο κοιμομαστε τον υπνο του δικαιου ή μαλλον οσο αφηνουμε να μας υπνοτιζουν με διασκεδασεις ψευτικες και με λογια ηλιθιως ωραιοποιημενα τοσο καποιοι θα δρουν εις βαρος μας,θα μας κοροιδευουν και θα κανουν τις ζωες μας πιο δυσκολες.Ολοι τα ιδια σκατα ειναι απλα διαφορετικου ειδους...προσωπικα δεν μ αρεσει να μου φαιρονται λες και εχουν καποιο δικαιωμα πανω μου δεν θα αποφασιζουν αυτοι για μενα και ποσο μαλλον για να βολευτουν αυτοι.Δεν ειναι στην φυση του ανθρωπου να τον εξουσιαζουν ειναι παραφυση αυτο που ζουμε γι αυτο ξεχωριζουμε απο τα ζωα υποτιθεται επειδη εχουμε μυαλο(αν και αμφιβαλω σημαντικα γι αυτο:P)και ενας νοημων ανθρωπος λογικο ειναι να μπορει να δρα και να συμπεριφερεται χωρις υποδειξεις αλλων αλλα με βαση την συνειδηση του...την προβατοποιηση δεν την μπορω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top