Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Μια στατιστικη ετσι για να δουμε πως θα διαμορφωθει το πολιτικο τοπιο στην Ελλαδα σε λιγα χρονακια . Με χει φαει η περιεργεια. Τι αλλαγες να περιμενουμε δλδ
Αν θελετε μονο ψηφηστε,(οποιος θελει βεβαια λεει και τι θα ψηφιζε),η ψηφοφορια εινα μυστικη ομως

Εγω μαλλον θα ψηφιζα κομμα της αριστερας σιγουρα εκτος βεβαια απο ΠΑΣΟΚ και ΣΥΡΙΖΑ,κανα ΚΚΕμλ θα ψηφιζα.


Μια θερμη παρακληση:
Οχι φανατισμοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μπορει να ψηφιζα καποιο οικολογικο
αν οχι τοτε δεν θα πηγαινα μαλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη επι του θεματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εντάξει, τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται. ΠΑΣΟΚ με την προυπόθεση ο Πρόεδρος να το ανανεώσει και να βγάλει τους καρεκλωμένους απο μέσα, όπως ακριβώς έκανε με την κίνησή του να αποκλείσει πρωην κυβερνητικούς από το ανώτατο καθοδηγητικό όργανο του κόμματος που δεν θυμάμαι ποιο είναι. Το ΕΣ ?
Νομίζω οτι έχει ακόμη να κάνει βήματα προς τη νεολαία και να διαφοροποιηθεί από τις συντεχνίες των συνδικαλιστών που με τη βοήθεια των εργατοπατέρων (πχ. Πολυζωγόπουλος) πουλούσαν και πουλάνε φούμαρα στους εργαζόμενους. Στο συγκεκριμένο τομέα είμαι αντίθετος κάθετα. Δεν μπορώ να ανεχτώ κατεστημένα 30 ετών καλυμμένα με το προσωπείο του Συνδικαλισμού. Παρ'ολα αυτά συνεχίζω να υποστηρίζω το κόμμα γιατί πιστεύω οτι κάτι θα αλλάξει. Ακόμη ένα αίτημα που θα είχα από το ΠΑΣΟΚ θα ήταν να υπερασπίζεται με περισσότερη δυναμική και πατριωτισμό θέματα όπως η εξωτερική πολιτική, η οικονομία και η διαβίωση των χαμηλών κοινωνικών τάξεων και ακόμη να λαμβάνει σοβαρά υπ'οψιν και τις απόψεις των "Βενιζελικών" που, απ'οσο βλέπω εγώ, προσπαθούν να κάνουν μια ανατροπή. Προς ποια κατεύθυνση δεν ξέρω, πάντως προσπαθούν να κάνουν μια ανατροπή.



PS: Η μία ψήφος στη ΝΔ ποιανού κερατά είναι;;;:P Εντάξει όχι. Δημοκράτης άνθρωπος είμαι. Όποιος θέλει να φάει την κεφάλα του έχει το ελεύθερο να το κάνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
PS: Η μία ψήφος στη ΝΔ ποιανού κερατά είναι;;;:P Εντάξει όχι. Δημοκράτης άνθρωπος είμαι. Όποιος θέλει να φάει την κεφάλα του έχει το ελεύθερο να το κάνει...

μ'αρεσει που παρακαλεσε ο ανθρωπος "οχι φανατισμους" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
θα κοιτούσα από που έχω συμφέρον και θα ψήφιζα αυτόν που θα ευνοούσε προσωπικά,,,:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
θα κοιτούσα από που έχω συμφέρον και θα ψήφιζα αυτόν που θα ευνοούσε προσωπικά,,,:P
Ιτε παιδες ελληνων








Και αλλη ψηφο στη ΝΔ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Μάλλον θα ψήφιζα ΣΥΡΙΖΑ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Δεν υποστηριζω κανενα κομμα, αλλα ισως ψηφιζα Συριζα, επειδη συμφωνω με καποιες θεσεις του, ή Οικ. Πρασινοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Συγγνώμη ΛΑΟΣ ποιος ψήφισε; Έλα Χριστέ και Παναγία...Είπαμε, συμφωνούμε με κάποιες θέσεις του αλλά όχι να τον σταυρώσουμε κιόλας...Οτι θα έβλεπα και σταυρό στο ΛΑΟΣ σε μαθητικό φιλελεύθερο φόρουμ δεν το περίμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ελπιζω οποιος το 'κανε να το 'κανε για πλακα εστω. Δεν γινονται αυτα.:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ελπιζω οποιος το 'κανε να το 'κανε για πλακα εστω. Δεν γινονται αυτα.:!:

Έτσι μπράβο! Δεν τα δεχόμαστε τα δεξιά εμείς οι κυκλαδίτες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
κυκλαδιτης κ εσυ?:P Βασικα, εμεις αποτελουμε τη μειοψηφια των Κυκλαδιτων που εναντιωνομαστε στη δεξια. Ειδικα στη Μυκονο, η κατασταση δεν παλευεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλα εντάξει εκεί έχουν γίνει καπιτάλια. Εγώ κατάγομαι από Κίμωλο, Νοτιες-Δυτικές Κυκλάδες κι εκεί ακόμη καλά κρατάει η αριστερά. Το 2007 ήταν η πρώτη φορά που γαλάζιεψε ο νομός Κυκλάδων στα συγκεντρωτικά...Δηλαδή έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobiras11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Μεγίστη (Καστελόριζο). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
ΠΑΣΟΚ και ΚΚΕ απλά δεν υπάρχουν. Γλοιώδεις τύποι και στα 2 κόμματα, που υποτιμούν την νοημοσύνη μας.
Το ΣΥΡΙΖΑ και η ΝΔ ξεχωρίζουν κάπως από την ανυπαρξία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, λίγο άκυρος ο συσχετισμός σου, αλλά τέλος πάντων...Όσο για τους γλοιώδεις, νομίζω οτι η Ρηγίλλης είχε ανέκαθεν την πρωτοκαθεδρία στα σαλιάρικα καπιταλόμουτρα...Δεν θα ήθελα να πέσει η πολιτική συζήτηση σε τέτοιο μικροαστικό επίπεδο, αλλά με προκαλείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Σοβαρα η πρωτη φορα ηταν το 2007?? Νομιζα γαλαζιοι ημασταν απο πριν..
Εδω, πανω απο το 70% των ατομων ψηφιζουν ΝΔ. Τραγικο. Γενικα, μου τη δινουν οσοι ψηφιζουν ενα κομμα επειδη ειναι οικογ. παραδοση κλπ κλπ, χωρις να εχουν ιδεα απο πολιτικη. Και δυστυχως αυτο ακριβως συμβαινει εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σοβαρα η πρωτη φορα ηταν το 2007?? Νομιζα γαλαζιοι ημασταν απο πριν..
Εδω, πανω απο το 70% των ατομων ψηφιζουν ΝΔ. Τραγικο. Γενικα, μου τη δινουν οσοι ψηφιζουν ενα κομμα επειδη ειναι οικογ. παραδοση κλπ κλπ, χωρις να εχουν ιδεα απο πολιτικη. Και δυστυχως αυτο ακριβως συμβαινει εδω.


Όχι, τα προηγούμενα χρόνια μαζί με Αχαία και Κρήτη ήταν τα προπύργια του ΠΑΣΟΚ. Δεν ξέρω, ο Μπάιλας της ΝΔ είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου το θέμα δεν χρειαζόταν να ανοιξει...Δεν φτάνει που οι μαθητές τρώγονται με τις ομάδες, θέλουμε και τώρα να τρώγωνται και με τα κομματα.

Αμα θέλετε να μαθετε προς τα που θα παει η ψήφος μου, είναι ΑΚΥΡΟ (εχω ήδη σκεφτει ωραια σεναρια για να γραψω επάνω στο κολοχαρτο). Τουλαχιστον μεχρι να ψαχτω, να δω τι συμβαίνει κτλ.(κατι που θα πάρει καιρο) .
Παντως εγώ το ξεκαθαρησα και στους γονείς μου, δεν θα ψηφισω λογω αυτων ούτε λογω παραδωσεων της οικογένειας...ΚΑι σας παρακαλω να μην ξεφύγετε και αρχίζει ο καθενας να προπαγανδίζει υπερ του κομματος του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Θυμίζω τον κανόνα....
7. Απαγορεύεται να ανοίγονται συζητήσεις που αφορούν πολιτικές αντιπαραθέσεις. Σε αυτό τον κανόνα περιλαμβάνεται και η προώθηση, με οποιονδήποτε τρόπο, σχετικών μηνυμάτων.
... ο καθένας ψηφίζει ό,τι θέλει. Προειδοποιώ ότι το θέμα θα κλειδωθεί άμεσα αν καταλήξει σε έντονες αντιπαραθέσεις και "ποιός ψήφισε αυτό και το άλλο". :)



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top