Πρόγραμμα EUROSCOLA

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Μέχρι Παρασκευή πιθανών να μας πούνε. :worry: Από ποια περιφέρεια είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελευθερία5453

Νεοφερμένος

Η Ελευθερία5453 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Αττική. Εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salonikios007

Νεοφερμένος

Ο salonikios007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά τώρα είδα το θέμα και επειδή έχω συμμετάσχει στο πρόγραμμα θα σας πω απλά ότι είναι Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ,πραγματικά όμως.Είχα πάει το Φλεβάρη το '10 και ήταν η καλύτερη εκδρομή που έχω κάνει ποτέ(και ας μην ήταν με την τάξη μου).Το καλό βέβαια με εμάς ήταν ότι όλοι όσοι γράψαμε πήγαμε και μάλιστα πήραν και έναν ακόμη για να συμπληρωθεί ο αριθμός.Εγώ είχα γράψει μόνος μια έκθεση(600 λέξεις) πάνω στο δημοκρατικό έλλειμμα (την οποία έκλεισε μια κυρία που είχα) την έμαθα απ' έξω σε δύο ώρες το προηγούμενο βράδυ και πήγα και έγραψα.Θυμάμαι ότι είχαν δηλώσει συμμετοχή γύρω στα 75 παιδιά και πήγαμε να γράψουμε μόνο τα 24...τέλοσπάντων γράψαμε και μετά βγαίνουμε και μας λέει η καθηγήτρια ότι θα πάμε σίγουρα όλοι εξαιτίας της μικρής συμμετοχής....εκεί να δείτε χαρές.:clapup:

Προτείνω σε όλους όσους μπορούν να πάνε και όσοι τα καταφέρουν απλώς να το διασκεδάσουν,με την έννοια να μην είναι σφιγμένοι και μουρτζούφληδες(όπως ήμουν εγώ όταν πρωτοπήγα)...να έχουν άνεση και ''τσαμπουκα'' στους ευρωπαίους εταίρους μας οι οποίοι πιστεύω μόνο πικρόκολα σχόλια θα έχουν πλέον για τους Έλληνες.Όσοι πάτε να λάβετε ενεργά μέρος σε ό,τι κάνετε μέσα στο Κοινοβούλιο και να μην αφήσετε τα άλλα παιδιά να κλέψουν την παράσταση(ακόμα θυμάμαι που όταν είχα πάει μόνο οι Ιρλανδοί και κάποιοι άλλοι συμμετείχαν).Αυτά είχα να μοιραστώ(και πολλά άλλα βέβαια)...μην ξεχάσετε να πάρετε κρασί από την Αλσατία αν πάτε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Παιδιά τώρα είδα το θέμα και επειδή έχω συμμετάσχει στο πρόγραμμα θα σας πω απλά ότι είναι Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ,πραγματικά όμως.Είχα πάει το Φλεβάρη το '10 και ήταν η καλύτερη εκδρομή που έχω κάνει ποτέ(και ας μην ήταν με την τάξη μου).Το καλό βέβαια με εμάς ήταν ότι όλοι όσοι γράψαμε πήγαμε και μάλιστα πήραν και έναν ακόμη για να συμπληρωθεί ο αριθμός.Εγώ είχα γράψει μόνος μια έκθεση(600 λέξεις) πάνω στο δημοκρατικό έλλειμμα (την οποία έκλεισε μια κυρία που είχα) την έμαθα απ' έξω σε δύο ώρες το προηγούμενο βράδυ και πήγα και έγραψα.Θυμάμαι ότι είχαν δηλώσει συμμετοχή γύρω στα 75 παιδιά και πήγαμε να γράψουμε μόνο τα 24...τέλοσπάντων γράψαμε και μετά βγαίνουμε και μας λέει η καθηγήτρια ότι θα πάμε σίγουρα όλοι εξαιτίας της μικρής συμμετοχής....εκεί να δείτε χαρές.:clapup:

Προτείνω σε όλους όσους μπορούν να πάνε και όσοι τα καταφέρουν απλώς να το διασκεδάσουν,με την έννοια να μην είναι σφιγμένοι και μουρτζούφληδες(όπως ήμουν εγώ όταν πρωτοπήγα)...να έχουν άνεση και ''τσαμπουκα'' στους ευρωπαίους εταίρους μας οι οποίοι πιστεύω μόνο πικρόκολα σχόλια θα έχουν πλέον για τους Έλληνες.Όσοι πάτε να λάβετε ενεργά μέρος σε ό,τι κάνετε μέσα στο Κοινοβούλιο και να μην αφήσετε τα άλλα παιδιά να κλέψουν την παράσταση(ακόμα θυμάμαι που όταν είχα πάει μόνο οι Ιρλανδοί και κάποιοι άλλοι συμμετείχαν).Αυτά είχα να μοιραστώ(και πολλά άλλα βέβαια)...μην ξεχάσετε να πάρετε κρασί από την Αλσατία αν πάτε ;)
Πήγα πέρυσι το Μάρτιο και συνέβη το ακριβώς αντίθετο. Οι ξανθούληδες Ευρωπαίοι ήταν στην κυριολεξία κοιμισμένοι και όλη την ώρα εμείς, οι Κύπριοι και οι Πορτογάλλοι μιλούσαμε. :D
Η συνοδός μας μας είπε μάλιστα ότι οι συνοδοί από τη Γερμανία και τη Σουηδία έκαναν παράπονα γιατί όλη την ώρα μιλούσαν οι νότιοι με αποτέλεσμα να μην μπορούν οι άλλοι να εκθέσουν τις απόψεις τους. :P
Στην τελική παρουσίαση δε, 2 από τα 6 παιδιά ήταν Ελληνες και ήταν και άλλη μια κοπέλα από την Κύπρο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελευθερία5453

Νεοφερμένος

Η Ελευθερία5453 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Από το σχολείο μου δηλώσαμε μόνο 4. Αν (λέμε αν) περάσω τι θα κάνω μόνη μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Oλοι μονοι τους θα ναι.Εγω τυχαια περασα μαζι με μια συμμαθητρια κ τωρα συμφοιτητρια μου, αλλα τα πιο πολλα παιδια ηταν απο διαφορετικα σχολεια.Αυτο ειναι και το νοημα του προγραμματος, να κανεις νεες γνωριμιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Από το σχολείο μου δηλώσαμε μόνο 4. Αν (λέμε αν) περάσω τι θα κάνω μόνη μου;
Kαι εγώ όπως και πολλοί αλλοι δεν είχαμε συμμαθητές μαζί μας. Και άλλοι θα ψάχνουν κάποιον για να κάνουν παρέα αυτές τις μέρες μην αγχώνεσαι. Ασε που με κάποια κοπέλα θα πρέπει να κοιμηθείτε μαζί, οπότε σίγουρα θα γνωριστείτε καλύτερα.
Θα γνωριστείς επίσης με τα μέλη της ομάδας σου για να συζητήσετε πάνω στο θέμα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελευθερία5453

Νεοφερμένος

Η Ελευθερία5453 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ευχαριστώ! Θα ήθελα πολύ να πάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Αττική. Εσύ;
Κυκλάδες.
Από το σχολείο μου δηλώσαμε μόνο 4. Αν (λέμε αν) περάσω τι θα κάνω μόνη μου;
Από εμάς 6. Ας περάσω και ας είμαστε μόνο εγώ κι ο Λάκης ο κουτσός. χαχα:D:D. Μην έχεις τέτοιο άγχος, νέα παιδιά είμαστε, ας είμαστε ανοιχτοί σε οτιδήποτε καινούριο, και ως προς ανθρώπους και ως προς εμπειρίες. Ουφ, μακάρι να περάσουμε :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Πήγα πέρυσι το Μάρτιο και συνέβη το ακριβώς αντίθετο. Οι ξανθούληδες Ευρωπαίοι ήταν στην κυριολεξία κοιμισμένοι και όλη την ώρα εμείς, οι Κύπριοι και οι Πορτογάλλοι μιλούσαμε. :D
Η συνοδός μας μας είπε μάλιστα ότι οι συνοδοί από τη Γερμανία και τη Σουηδία έκαναν παράπονα γιατί όλη την ώρα μιλούσαν οι νότιοι με αποτέλεσμα να μην μπορούν οι άλλοι να εκθέσουν τις απόψεις τους. :P
Στην τελική παρουσίαση δε, 2 από τα 6 παιδιά ήταν Ελληνες και ήταν και άλλη μια κοπέλα από την Κύπρο. ;)
Ισχύει!! Ειδικά Δανοί και Ιταλοί(ήταν μόνο κοπέλες που συζητούσαν για μαλλιά και νύχια μόνο μεταξύ τους αφού δεν μιλούσαν γρυ αγγλικά)δεν έκαναν τίποτα!!Οι Άγγλοι έκαναν γνωριμίες και προσκαλούσαν κόσμο στο πάρτυ τους κ.α τέτοια πετυχημένα :P
Οι ελληνική ομάδα αντιθέτως συμμετείχε σε όλες τις συζητήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Eιμασταν και κοινωνικοι οι ατιμοι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karv2

Νεοφερμένος

Η Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Πάλι καλά έμαθα φέτος για αυτό που είμαι πρώτη λυκείου οποτε του χρόνου θα δηλώσω συμμετοχή!!! Το θέμα είναι ότι είμαι άσχετη με την πολιτική! Μπορώ διαβάζοντας λίγα πράγματα να αποκτήσω την ζητούμενη γνώση; Καλή επιτυχία σε αυτούς που δεν έχουν γράψει ακόμα! By the Way 3 παιδιά διαλεχτηκαν από το σχολείο μου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stacy_pizza

Νεοφερμένος

Η Souki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
αχ εχω τρελο αγχος.... Γραφω αυριο αν και οι πιθανοτητες που εχω πιστευω πως ειναι μηδαμινες.... Ξερει κανεις αν η βεβαίωση του proficiency ειναι αρκετη γιατι το πτυχιο δεν εχει αποσταλει ακομα!! :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Αρκετη ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stacy_pizza

Νεοφερμένος

Η Souki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Αρκετη ειναι.
Αχ ωραιαα.. σε ευχαριστω.... :) Αν και δεν εχω ελπιδες ακομα και με αυτο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι?
Συμμετέχουν κάθε χρόνο όλες οι περιοχές της Ελλάδας στο πρόγραμμα?
Πχ εγώ πήγα πέρυσι το Φεβρουάριο. Παίζει να πάει ξανά η περιοχή μου τη φετινή χρονιά?
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stacy_pizza

Νεοφερμένος

Η Souki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Λογικα θα σας ενημερωσουν στο σχολειο ... Μπορεις να τσεκαρεις και στην σελιδα της περιφερειας σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Αχ ωραιαα.. σε ευχαριστω.... :) Αν και δεν εχω ελπιδες ακομα και με αυτο :P
Μην ξεκίνας αρνητικά γιατί ποτέ δεν ξέρεις...Αν γράψεις μια καλή έκθεση έχεις αρκετές πιθανότητες να τα καταφέρεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stacy_pizza

Νεοφερμένος

Η Souki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μου φαινεται πολυ δυσκολο το κεφαλαιο εκθεση... Δεν μπορω να σκεφτω τη δομη της. Το θεμα ειναι πολυ δυσκολο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theodwra.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η theodwra. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Μου φαινεται πολυ δυσκολο το κεφαλαιο εκθεση... Δεν μπορω να σκεφτω τη δομη της. Το θεμα ειναι πολυ δυσκολο :/:
Αν καταλάβεις το θέμα θα μπορέσεις μετά να αναπτύξεις δικές σου ιδεές...Το καλύτερο θα ήταν να ζητήσεις βοήθεια από κάποιον καθηγητή σου(προτιμότερο της έκθεσης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top