Γενικό -  Πρόγραμμα Φροντιστηρίου

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Οι περισσοτεροι το κανουν για να βγει και καλα πιο ευκολα η υλη.Λιγοι το κανουν για τον λογο που ειπες...Και γιατι να πουλησουν μουρη?

Xαχ νομίζεις ότι όταν παίρνουν την απόφαση να αρχίσουν νωρίτερα σκέφτονται ότι όντως θα τελειώσουν πιο γρήγορα την ύλη αλλά όχι για να τους έρθει πιο εύκολο.Για να πουνε στον x y συμμαθητή τους"Χαχ εγώ λύνω το τάδε εσύ που είσαι;;; Τι;; Ακόμα εκεί;Και περιμένεις να περάσεις; OMF :papas:"


Δεν είναι όλοι συνειδητοποιημένοι όσοι το κάνουν.

ntonebts σε αυτό αναφερόμουν.


αλλα ξερεις αισθανομαι οτι ισως θα υστερω σε σχεση με αλλους που θα εχουν ενα προβαδισμα στην υλη.Συνεχεια ακουω τον καθε οτι ναναι να φωναζει η υλη της γ ειναι μεγαλη και δυσκολη

Δε μίλησα για σένα προσωπικά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Ξες αυτό που λες τώρα είναι το ίδιο που κατέκρινες πριν μια σελίδα:P
Bέβαια εμένα προσωπικά μου τη δίνει η αντίληψη παιδιών που γνωρίζω που κάνουν φροντιστήρια για τη Γ από τώρα και νομίζουν ότι είναι πιο ωφελημένοι από μας που θα αρχίσουμε μέσα Αυγούστου:P Όλοι την ίδια ύλη θα έχουμε κάνει φτάνοντας στο μάρτη του 2011:bye:

Η δική μου άποψη είναι ότι θα είμαστε πιο ωφελημένοι, διότι θα υπάρχει περισσότερος χρόνος να "χωνέψεις" την ύλη της Γ'. Σίγουρα θα έχουμε κάνει όλοι την ίδια ύλη, αλλά κάποιοι που ξεκινούν νωρίτερα ενδεχομένως να κάνουν περισσότερες ασκήσεις και περισσότερες φορές επανάληψη.
Βέβαια, αυτό εξαρτάται και από την προσωπική ενασχόληση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δε την αρχίζουμε και από την Α βρε παιδιά με αυτή τη λογική;:lol2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τότε και του δημοτικού τα παιδιά θα κάνουν ύλη της α λυκείου οπότε όταν θα τελιώνουν το γυμνάσιο θα είναι ήδη έτοιμοι και θα έχουν 3 ολόκληρα χρόνια για επαναλήψεις και εξάσκηση και θα γράψουν 1000 :D Έλεος απλά !
Όπως το έχω ξαναπεί και το είπε και ο Σωτήρης ... "ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ"

Τόσα παιδιά ακόμη και χωρίς φροντιστήριο έχουν γράψει πάνω απο 18000 !
Και πόσα ακόμα με φροντιστήριο στην κανονική περίοδο !
Προετοιμασία μπορείς να κάνεις και το καλοκαίρι στο φροντιστήριο σου η με ιδιαίτερα (όπως προτιμά ο καθένας)
Και είναι μια χαρά !
Τώρα να είσαι στη β και να προετοιμάζεσαι καθ'όλη τη σχολική περίοδο είναι ανώφελο για μένα !
Τι σόι προετοιμασία κάνετε δηλαδή ?? Βγάζετε όλη την ύλη και γίνεστε ξεφτέρια ? Έλεος !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Νταξει μην σας πιανει και η καρδουλα σας που βλεπετε αλλους συμμαθητες σας να ειναι πιο μπροστα.
Εχω ξαναγραψει για αυτο το θεμα σε καποιο θρεντ, και εχω ταχθει ΚΑΤΑ του να ξεκιναει η προετοιμασια με το ''καλημερα σας'' στη β' λυκειου. ΟΜΩΣ. Αυτο που ακολουθησα εγω και μεχρι τωρα ευχαριστω θερμα τον πατερα μου που το εφαρμοσε, ηταν να ξεκινησω μονο 2 ωρες τη βδομαδα το ΦΛΕΒΑΡΗ μαθηματικα κατευθυνσης, ΜΟΝΟ.
Ουτε ξεκινησα απο την Β' να ειχα να διαβαζω ταυτοχρονα 2 κατευθυνσεις(μανα μου, πως να ηταν αραγε), ουτε ξεκινησα κατευθειαν το καλοκαιρι για να παθω σουρεκλεμε απο τις πολλες πληροφοριες που μου ερχονταν μαζεμενες.

Μην δινετε γελοια αντιπαραδειγματα του στυλ ''να ξεκινουσαμε απο την Α αν ηταν ετσι'', γιατι οπως ειπα ειναι γελοια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ υποστηρίζω ότι , κάτσε να βγάλεις την ύλη της β χρειάζεται - δε χρειάζεται και μετά κάνε όση προετοιμασία θές !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Νταξει μην σας πιανει και η καρδουλα σας που βλεπετε αλλους συμμαθητες σας να ειναι πιο μπροστα.
Εχω ξαναγραψει για αυτο το θεμα σε καποιο θρεντ, και εχω ταχθει ΚΑΤΑ του να ξεκιναει η προετοιμασια με το ''καλημερα σας'' στη β' λυκειου. ΟΜΩΣ. Αυτο που ακολουθησα εγω και μεχρι τωρα ευχαριστω θερμα τον πατερα μου που το εφαρμοσε, ηταν να ξεκινησω μονο 2 ωρες τη βδομαδα το ΦΛΕΒΑΡΗ μαθηματικα κατευθυνσης, ΜΟΝΟ.
Ουτε ξεκινησα απο την Β' να ειχα να διαβαζω ταυτοχρονα 2 κατευθυνσεις(μανα μου, πως να ηταν αραγε), ουτε ξεκινησα κατευθειαν το καλοκαιρι για να παθω σουρεκλεμε απο τις πολλες πληροφοριες που μου ερχονταν μαζεμενες.

Μην δινετε γελοια αντιπαραδειγματα του στυλ ''να ξεκινουσαμε απο την Α αν ηταν ετσι'', γιατι οπως ειπα ειναι γελοια!

Δηλαδή να ούμε ράνια εσύ δεν πιέστηκες που άρχισες το φεβρουάριο με το σχολείο και ότι άλλες υποχρεώσεις είχες;:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
καλα τι πιεση νομιζεις οτι μας ασκειται απο το σχολειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Οχι δεν πιεστηκα γιατι δεν διαβαζα καθολου για την κατευθυνση μου εκεινη την περιοδο, την ειχα γραμμενη εντελως. Και τη γενικη παιδεια μη σου πω, πλην αλγεβρας :p
Και οπως εχω ξαναπει, ηταν κατι που μου αρεσε και δεν το εβλεπα σαν αγγαρεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αυτός είναι παράγοντας που τολμώ να πω ότι δε σκέφτηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δηλαδή να ούμε ράνια εσύ δεν πιέστηκες που άρχισες το φεβρουάριο με το σχολείο και ότι άλλες υποχρεώσεις είχες;:what:


Όχι, όπως και να χει υπάρχουν προτεραιότητες. Απο κει και πέρα εγώ διαφωνώ ούτως ή άλλως να μην έχεις τελειώσει την πρότερη ύλη και να πας αμέσως στην επόμενη, με την εμπειρία μου σου λέω ότι δεν χρειάζεται αυτό. Μπορείς άνετα να βγάλεις τη χρονιά με προετοιμασία απ'το καλοκαίρι και μόνο στα Μαθηματικά, αρκετά πιο άνετα απ'οσο φαντάζεσαι. Στα υπόλοιπα μαθήματα η ύλη ειναι πιο μετρημένη. Δε μπαίνω στη διαδικασία να σου υποδείξω ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για σένα, απλά σου λέω οτι δεν είναι απαραίτητο ν'αρχίσεις τόσο νωρίς. Όχι πως έχεις να χάσεις τίποτα (αρκεί να μην έχεις την ψευδαίσθηση ότι "τα ξέρεις" επειδή ξεκίνησες νωρίς γιατι τότε θα τον πάρεις για τα καλά τον πούλο), αλλά κάτα πάσα πιθανότητα ούτε και να κερδίσεις κάτι έναντι των άλλων που θ'αρχίσουν τον Ιούνιο. Οπότε, αν δε στο χρεώνει extra το φροντιστήριό σου κι αν τηρήσεις την ισορροπία μεταξύ της τάξης σου και της προετοιμασίας, go for it. Στο πάνω-πάνω κελί της μνήμης του μυαλού σου, πάντως, να έχεις το ότι πρέπει να πάρεις αυτά που πρέπει απ'τη Β' Λυκείου. Τα άλλα είναι δεύτερα...το να σου λένε ότι δε μπορείς να προετοιμάσεις έξι λυκειακά μαθήματα σε ένα χρόνο ισοδυναμεί με το να σε δουλεύουν μες τη μούρη σου...
-----------------------------------------
Η δική μου άποψη είναι ότι θα είμαστε πιο ωφελημένοι, διότι θα υπάρχει περισσότερος χρόνος να "χωνέψεις" την ύλη της Γ'. Σίγουρα θα έχουμε κάνει όλοι την ίδια ύλη, αλλά κάποιοι που ξεκινούν νωρίτερα ενδεχομένως να κάνουν περισσότερες ασκήσεις και περισσότερες φορές επανάληψη.
Βέβαια, αυτό εξαρτάται και από την προσωπική ενασχόληση.


Μετά από κάποιο σημείο δεν υπάρχουν ούτε άλλες ασκήσεις να κάνετε, ούτε άλλη θεωρία να χωνέψετε. Γιατί μεγαλοποιείτε τα πάντα; Πόσο μεγάλη πια νομίζετε ότι είναι η ύλη σας και δεν προλαβαίνετε να την κάνετε σε ένα χρόνο;;; Μόνο μην ακούσω αηδίες πάλι για τα φροντιστήρια γιατί με αυτά που λέτε με κάνετε να καταλαβαίνω ότι σας τα παίρνουν και σας αρέσει κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manthak47

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Εγώ πάω και κάνω 16 ώρες τη βδομάδα και το μετάνιωσα. Νομίζω ότι μπορούσα και με λιγότερες ώρες, άσχετα που του χρόνου θα είμαι πάλι θετική. Αναλυτικά:
3h Μαθηματικά Κατεύθυνσης
3h Μαθηματικά Γενικής Παιδείας
2h Φυσική Κατεύθυνσης
2h Φυσική Γενικής Παιδείας
3h Χημεία Κατεύθυνσης
1h Χημεία Γενικής Παιδείας
2h Έκθεση

Μας έχουν ψοφίσει με τα τρίωρα που μας βάζουν, έχω ακόμα και τα αγγλικά μου, και δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα. Απλά, για το φροντιστήριο δε διαβάζω!

(Υ.Γ. Στο σχολείο μου υπάρχουν και καλοί καθηγητές, πολλοί μάλιστα έχουν ξεφύγει απ' την ύλη του φροντιστηρίου, έχουν πάει πολύ μπροστά, με αποτέλεσμα να πάω σχολείο για να ανταπεξέρχομαι στις υποχρεώσεις του φροντιστηρίου...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Εγώ πάω και κάνω 16 ώρες τη βδομάδα και το μετάνιωσα. Νομίζω ότι μπορούσα και με λιγότερες ώρες, άσχετα που του χρόνου θα είμαι πάλι θετική. Αναλυτικά:
3h Μαθηματικά Κατεύθυνσης
3h Μαθηματικά Γενικής Παιδείας
2h Φυσική Κατεύθυνσης
2h Φυσική Γενικής Παιδείας
3h Χημεία Κατεύθυνσης
1h Χημεία Γενικής Παιδείας
2h Έκθεση

Μας έχουν ψοφίσει με τα τρίωρα που μας βάζουν, έχω ακόμα και τα αγγλικά μου, και δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα. Απλά, για το φροντιστήριο δε διαβάζω!

(Υ.Γ. Στο σχολείο μου υπάρχουν και καλοί καθηγητές, πολλοί μάλιστα έχουν ξεφύγει απ' την ύλη του φροντιστηρίου, έχουν πάει πολύ μπροστά, με αποτέλεσμα να πάω σχολείο για να ανταπεξέρχομαι στις υποχρεώσεις του φροντιστηρίου...)
Σε καταλαβαίνω φίλε.6 ωρες πάω και κουράζομαι φαντάσου εσυ με 16.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Και εγώ κουράζομαι πάντως που δεν κάνω.Ειδικά τώρα που έχω καμιά 10αρια τεστ για τις επόμενες 2 βδομάδες:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manthak47

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Σε καταλαβαίνω φίλε.6 ωρες πάω και κουράζομαι φαντάσου εσυ με 16.

Άντε σε 2 βδομάδες δίνω και τα αγγλικά, οπότε ξεφορτώνομαι άλλες 2 ώρες που είχα (γτ μέχρι τώρα μόνο αγγλικά διάβαζα, φροντιστήριο, αν και όποτε πήγαινα, ήμουν τουρίστας...:P).

Αλλά πέρα από αυτό, εμάς στο φροντιστήριο μας βάζουν 3ωρα διαγωνίσματα την Κυριακή. ΠΟΤΕ να διαβάσουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Χο! Φίλε Manthak47, καλά κουράγια. Σου χρειάζονται απ' ό,τι βλέπω. :P

18 ώρες εδώ. Αναλυτικά:

4 ώρες Μαθηματικά Κατεύθυνσης.
2 ώρες Φυσική Γενικής.
3 ώρες Άλγεβρα Γενικής.
3 ώρες Χημεία Κατεύθυνσης.
3 ώρες Φυσική Κατεύθυνσης.
1 ώρα Χημεία Γενικής.
2 ώρες Έκθεση.

Ω, και, by the way, δεν έχουμε ακόμα Χημικό για τις κατευθύνσεις στο σχολείο. Είμαστε ωραίοι, ω ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Χο! Φίλε Manthak47, καλά κουράγια. Σου χρειάζονται απ' ό,τι βλέπω. :P

18 ώρες εδώ. Αναλυτικά:

4 ώρες Μαθηματικά Κατεύθυνσης.
2 ώρες Φυσική Γενικής.
3 ώρες Άλγεβρα Γενικής.
3 ώρες Χημεία Κατεύθυνσης.
3 ώρες Φυσική Κατεύθυνσης.
1 ώρα Χημεία Γενικής.
2 ώρες Έκθεση.

Ω, και, by the way, δεν έχουμε ακόμα Χημικό για τις κατευθύνσεις στο σχολείο. Είμαστε ωραίοι, ω ναι!



πολλές είναι..υπερβολικά πολλές:!:του χρόνου δηλαδή θα σαι όλη μέρα στο φροντ. ?:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
συμφωνω με την αντωνια απο πανω...ειναι υπερβολικα παρα πολλες...:(και απορω με το γεγονος οτι καποια μαθηματα ειναι 3ωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Όπως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πάντως αν σας βοηθάει να βγάλετε κάποια συμπεράσματα, εγώ στη Γ' Λυκείου έκανα κάπου 18 ώρες την εβδομάδα το οποιο θεωρειται αρκετά καλή προετοιμασία. Στη Β' Λυκείου έκανα, μετρημένες, 6 ώρες την εβδομάδα σε δύο μόνο μαθήματα...Γιατί έχετε δεχτεί να μπείτε σε τέτοιο λούκι από τόσο νωρίς; Τι να πω...εύχομαι ειλικρινά να μην είστε κατάκοποι όταν πραγματικά θα χρειαστεί ν'αφιερωσετε αρκετές δυνάμεις στο στόχο αυτό που έχετε, 4 μήνες δηλαδή πριν τις εξετάσεις. Αν και μ'αυτά τα προγράμματα είναι λίγο δύσκολο, εντελώς αντικειμενικά δηλαδή, εγώ πραγματικά σας το εύχομαι...
-----------------------------------------
Χο! Φίλε Manthak47, καλά κουράγια. Σου χρειάζονται απ' ό,τι βλέπω. :P

18 ώρες εδώ. Αναλυτικά:

4 ώρες Μαθηματικά Κατεύθυνσης.
2 ώρες Φυσική Γενικής.
3 ώρες Άλγεβρα Γενικής.
3 ώρες Χημεία Κατεύθυνσης.
3 ώρες Φυσική Κατεύθυνσης.
1 ώρα Χημεία Γενικής.
2 ώρες Έκθεση.

Ω, και, by the way, δεν έχουμε ακόμα Χημικό για τις κατευθύνσεις στο σχολείο. Είμαστε ωραίοι, ω ναι!


4 ώρες Μαθηματικά Κατεύθυνσης-4 ώρες Μαθηματικά Κατεύθυνσης
2 ώρες Φυσική Γενικής-2 ώρες Ανάπτυξη Εφαρμογών
3 ώρες Άλγεβρα Γενικής-1 ώρα Μαθηματικά Γενικής
3 ώρες Χημεία Κατεύθυνσης-1 ώρα ΑΟΔΕ
3 ώρες Φυσική Κατεύθυνσης-4 ώρες Φυσική Κατεύθυνσης
1 ώρα Χημεία Γενικής-1,5 ώρα ΑΟΘ
2 ώρες Έκθεση-2 ώρες Έκθεση


Αριστερά είναι το δικό σου πρόγραμμα στη δευτέρα λυκείου, δεξιά το δικό μου στην τρίτη. Και παρόμοιο πρόγραμμα είχαν και φίλοι μου αριστούχοι της Θετικής, γιατί όπως γνωρίζεις εγώ ημουν Τεχνολογική οπότε θα μπορούσες να πεις ότι δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης, αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι αυτό το ζήτημα...
Με μία εντελώς πρώτη ματιά σου βγάζω άκυρα (και τέρμα :D) τα εξής:
-Τη 1, τουλάχιστον, ώρα στα Μαθ. Κατεύθυνσης
-Τη 1 ώρα στη Φυσική Γενικής
-Τη 1 ώρα στην Άλγεβρα
-Τη 1, τουλάχιστον, ώρα στη Χημεία Κατεύθυνσης
-Τη 1 ώρα στη Φυσική Κατεύθυνσης
-Και τις 2 ώρες της Έκθεσης

Πρακτικά με αυτό που σου προτείνω, το οποίο έρχεται απ'την εμπειρία μου και όχι απ'το κεφάλι μου, θα εξοικονομούσες τουλάχιστον 7 ώρες χωρίς ουσιαστική επίπτωση στο αποτέλεσμα που ζητάς απ'αυτη την προετοιμασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top